3045
Music videok szerkesztese
  • Kori
    #643
    nem tudsz erre valahol leírást?
  • bertino
    #642
    szinkront felrakni ? ha arra gondolsz, hogy van egy teljes szinkronod amit eredeti hangu movie-ra akarsz rárakni, akkor lehet
  • Kori
    #641
    az szeretném megkérdezni hogy ezzela progival lehet szinkront felrakni?
  • TreDoR
    #640
    Tehát összehúzom:



    Aztán rárakom a flash-t:



    És ezek után a kép először sötét, aztán kivilágosodik a kék vonalnak megfelelően, amit lehet változtatni, meg van flash is. Hogy tudom ezt a kék vonalat kiszedni, hogy a flash megmaradjon?
  • ssolitude
    #639
    törölt hozzászólás
  • Michael88
    #638
    Boilsoft ASF Converterhez nemtud nekem valaki egy reg. kódot adni?
  • bertino
    #637
    magától nem rak be semmit, ott vmi nem stimm :)
    egyébként #627ben a képeb ott van az átmenetben egy lila X, arra rákattintasz, elüjön egy ablak, annak a jobb felső sarkába van vmi zöld jel és mellette uaz a zöld jel, csak áthuzva

    az áthuzottal tudod törölni ami épp ott van, ennyi
    azután, hogy kitörölted, raksz be másikat...
  • TreDoR
    #636
    Na végre megvan , thx a segítséget! Viszont ha 2 részt egymásba húzok, magától berak egy átmenetet, ezt, hogy tudom kicserélni olyanra amit én szeretnék? Mert ha rárakok még 1-et akkor mind2 rajta lesz.
  • bertino
    #635
    részt

    két részt egymásba huzol(meg tudod határozni mettől meddig legyenenek egymásba huzva) közös részre ráhuzod a kívánt transitiont és kész... csak nem tudom miért vagy ilyen nehéz felfogású :)
  • TreDoR
    #634
    A snitt részt jelent v. vágást?
  • bertino
    #633
    olvasd ujra #629 -et, világosan leirtam benne
  • TreDoR
    #632
    És pl. olyan megoldás nincs a sony-ban, hogy beállitom egy panelen, hogy ez az átfedés pl. 1:18:675-től tartson 1:22:639-ig?
  • bertino
    #631
    hát b*zmeg, ennél lényegretörőbben nem is lehet leirni bazz

    két snittet kell egymásra huzni BAKKER, és oda kell behuzni, mi ebbe olyan kurv@ felfoghatatlan ????
    azért működik így, mert csak ugy a snittre nem tudod ráhuzni, csak akkor, ha kettőt összehuzol, mert akkor ott lesz vágás,ergo oda illik a transations
  • TreDoR
    #630
    Még mindig nem értem . Az odáig ok, hogy a snitt-re ráhúzom az átmenetet de utána, hogy húzzam át a másik snittre?
  • bertino
    #629
    ^^

    ott vannak lent a transitionok ugye a bal alsó sarokban a transition fülön o_O
    fogod, azt, ahova be akarod szurni (ugye két snitt közé) a második snittet belehuzod a az elsőbe, így átmenet jön létre, és arra a részre, ahol közösen vannak, oda behuzod a kivánt átmenetet (transition) és ott, hogy mennyire huztad bele a második snittet az elsőbe, tudod meghatározni milyen hosszu legyen a transition

    bazi nehéz :D

    szolj, hogyha még mindég nem érted
  • TreDoR
    #628
    De hogy rakjak rá átmenetet? Nem látom az átmenet "lét"ét, ha nem tudok rárakni...
  • mohus
    #627
    két snitt közé berakható a transition

    az átmenet ugye úgy néz ki hogy a második snitten jelenik meg maga az átmenet "léte".....itt megfogod a jobb szélét közben írja hogy milyen hosszú...addig húzod jobbra ameddig neked tetszik...

    jobb klikk az átmeneten....a tulajdonságokban pedig az egyebek állíthatók...vagy pl a fade type...stb


    próbáljon meg mindenki elrugaszkodni a többi videóvágónál beidegződött mozdulataitól:) ez itt teljesen más, teljesen szabad...éppen ezért nehéz hozzászokni....

    én is úgy kezdtem, hogy "hogy lehet ebben a progiban vágni?"
  • TreDoR
    #626
    Hát, ezzel a módszerrel sem müxik a transitions, ha megvan pl. a soft flash átmenet, akkor azt, hogy tudom rárakni pl. 2mp-re?
  • TreDoR
    #625
    Köszi a segítséget, így már müxik!
  • bertino
    #624
    az effekt ablakokban ott van a kisablak alján a keyframe :)
    ami köztudott arra van, hogy beállítsd mit meddig akarsz alkalmazni a képen :)
    de megoldható ugy is, hogy snittekre vágod, azt, amit be akarsz effektelni képet(mohus)

    elsőre pedig: milyen átmenetet ? ird le konkrétan
  • mohus
    #623
    2-ra:
    talán előbb fel kéne darabolni a moviet snittekre...S gombbal lehet vágni...
  • TreDoR
    #622
    De más progi meg tudja csinálni pl. amit előbb irtam, na m1, erről ennyit. Viszont lenne 2 kérdésem: 1., hogy tudok berakni átmenetet a movieba, mert akárhogy próbálom, csak az első néhány kápkockába tudom berakni. 2., hogy tudom beállitani, hogy a videó fx csak néhány mp-ig legyen és ne a teljes movie alatt?
  • bertino
    #621
    engem is zavar, hogy amit bele akarok rakni a movie-ba, mindegyiket először külön tömöríteni kell, így duplameló megy el vele :|
    ez van, talán majd a vegas 7ben ha lesz, orvosolják ezt a fontos problémát számunkra, mert nekem is eléggé bajos, hogy ez így működik :C
  • bertino
    #620
    vegas és xvid között van ez a dolog, nem véletlenül nem lehet editálni xvid-el tömörített fájlt vegasban, és nem is azért, mert esetleg nem tudná dekódolni
  • TreDoR
    #619
    Tudom, river past video cleanerrel szoktam átkonvertálni wmv-be, de így egy csomó időm erre megy el. Viszont akkor sem értem, hogy tud renderelni xvid-be, ha nem tudja dekódolni... És milyen licens-nek kéne lenni, hogy tudjam használni vele az xvid-et?
  • lac coo
    #618
    Nem emlélszem rá , de biztos van a telepítésnél valami tallózás gomb...Ott add meg neki a te Vegasod helyét ! Szokott még lenni egy kis gomb sok pontal ....
  • bertino
    #617
    ez nem beállítás kérdése, inkább licenc-é :)
    xvidet sehogyse fogsz vegasban editálni... tömörítsd át mással xvid helyett
  • peteragoston
    #616
    nekem nem mukodik a magyaritas. a vegas a d drive-ra lett installalva, ez meg csak a c -re akar menni.
  • TreDoR
    #615
    Hi! Hogy lehet megnyitni vegassal xvid tömörítésű avit? Tudok vele pl. wmv-t xvid-es avi-ba renderelni, de még azt az avit sem tudom megnyitni amit vegassal csináltam. Be lehet valahogy állitani?
  • lac coo
    #614
    Hát telepítsd rá aztán meglátod :))))

    Külön ikont rak ki és uninstallálható.....
  • bertino
    #613
    épp azért ^^ de akko' mind1 -.-
  • lac coo
    #612
    Minek erről kép ? :))

    Lefordítottak amit tudtak , több-kevesebb sikerrel aztán annyi....

    Aki nem v csak keveset tud angolul annak nagy segítség ....
  • bertino
    #611
    képet dobjál lécci, beállításoknál vagy vhol, ahol fontos dolgok vannak
  • lac coo
    #610
    Na..A cucc müxik a lejjeb látható kód jó :))))


    Nagyon köszönöm Michael88-nak :)))
  • lac coo
    #609
    Közben találtam : vegas_6_hungarian_ui.exe
  • lac coo
    #608
    Magát a cuccot nem tudod feltölteni valahová ? :)))
  • lac coo
    #607
    Na ez az :)))))
  • Kori
    #606
    köszi de hogyan kell letölteni?
  • Michael88
    #605
    Licenckulcs:7690-6731-5625-0630
  • Kori
    #604
    ja csak fizetős!!!!!!!!!!!!!!!