35610




  • Magic Boy
    #344
    Nekem is kérne egy ilyen barátnő(bár a mostanival sincs semmi bajom sőtt!!!!)!!
  • skristof
    #343
    egyetértek ;)
  • zaki
    #342
    akkor ő a tökéletes nő :D
  • akyyy
    #341
    jah már így értem:)

    nem igazán vagyok nagy focis, sőt,....... csak az asszony miatt kénytelen voltam negnézni :)
  • skristof
    #340
    gyk: ahol ki van irva az eredmény ott gol ahol csak az idő ott meg sárgalap
  • skristof
    #339
    FT Manchester C. [0 - 2] Manchester U.
    38' W. Rooney
    52' P. Scholes
    58' R. Keane
    68' [0 - 1] W. Rooney
    73' R. Fowler
    75' [0 - 2] R. Dunne (o.g.)
    78' A. Sibierski
  • skristof
    #338
    mit nem értesz rajta?
  • akyyy
    #337
  • skristof
    #336
    81' Manchester C. [0 - 2] Manchester U.
    38' W. Rooney
    52' P. Scholes
    58' R. Keane
    68' [0 - 1] W. Rooney
    73' R. Fowler
    75' [0 - 2] R. Dunne (o.g.)
  • akyyy
    #335
    öngól
  • zaki
    #334
    igen
  • akyyy
    #333
    ronaldo játszik?
  • skristof
    #332
    miért is ne sport 2 adná
    kurva anyjukat
  • DONGUBA
    #331
    Beharangozó: Man City v Man Utd
    City of Manchester Stadium
    Február 13., vasárnap
    Kezdés: 14 óra (Sport2 élő)
    Játékvezető: S Bennett
    Steve McManaman kezdhet a Citynél az eltiltott Paul Bosvelt helyén.

    Keagan másik lehetősége, hogy Antonie Sibierski játszik Joey Bartonnal és Jon Macken szerepel csatárként.

    A Unitednél Cristiano Ronaldo játéka nagy kérdés, a válogatottban az írek ellen Duff belépője után sérült meg.

    Mikael Silvestre eltiltott, de Rio Ferdinand és Ryan Giggs bevethető.

    A két csapat kerete:
    Man City: James, Weaver, Mills, Onouha, Dunne, Distin, Sommeil, Thatcher, Jordan, S Wright-Phillips, Flood, Barton, McManaman, Sibierski, Musampa, Fowler, Macken, B Wright-Phillips.

    Man United: Carroll, Howard, G Neville, P Neville, Ferdinand, Brown, O'Shea, Heinze, Fortune, Ronaldo, Scholes, Keane, Giggs, Rooney, Saha, Bellion, Fletcher.


    A MANCHESTER CITY vasárnap fogadja a 132. bajnoki derbyn, és most sorozatban harmadik hazai győzelmére készül riválisa ellen, amire ötven éve nem volt példa. Ezzel ünnepelhetne Kevin Keegan, aki a mérkőzés napján lesz 54 éves.


    A City a középmezőnyben tanyázik, az előző két mérkőzésén döntetlenre végzett. Egy héttel ezelőtt a Stamford Bridgen játszott gólnélküli mérkőzést és ezzel a szezon során négy pontot csentek el a Chelsea-től, többet mint bármelyik másik klub.


    A City a tavalyi 4-1-es sikerrel 23 év után először nyert egymás után két hazai bajnokit a United ellen. Az első félidőben a United dominált, mégis Robbie Fowler és Jon Macken góljaival 2-1-re a Ciry vezetett. A második félidőben Trevor Sinclair és Shaun Wright-Phillips biztosította be a három pontot.


    A MANCHESTER UNITED a mérkőzés előtt kilenc pontra van az éllovas Chelsea mögött, és két pontra az Arsenal előtt. Ha a bajnokságot nem is nyerik meg, a jelenlegi második helyezésük automatikus BL-indulást jelent. A Unitednek a hátralévő 12 meccsét meg kell nyernie, ha bajnok akar lenni és bíznia abban, hogy a Chelsea legalább 10 pontot hullajt még.


    A Vörös Ördögök sorozatban ötödik győztes bajnoki mérkőzésükre készülnek január 15. óta és zsinórban ötödikre idegenben. A csapat 15 meccse veretlen és a lehetséges 45-ből 39 pontot begyűjtött, mióta október 30-án a Portsmouth 2-0-ra legyőzte őket.


    Alan Smith-t két perccel a vége előtt kiállították a két csapat előző mérkőzésén, novemberben. A Vörös Ördögök kikaptak a Main Roadon és a City of Manchester stadionban az elmúlt két szezonban, habár legutóbbi húsz bajnoki összecsapásukból csak ezen a két mérkőzésen veszítettek.

    LEHETSÉGES MÉRFÖLDKÖVEK

    MANCHESTER CITY

    Robbie FOWLER egy gólra van 150. Premiership találatától.

    Ben THATCHER 300. alkalommal szerepelhet klubszínekben.

    MANCHESTER UNITED

    Ryan GIGGS 400. alkalommal játszhat a Premier League-ben. A walesi a második legtapasztaltabb játékos a Premiershipben, 41 mérkőzéssel előzi meg őt Gary Speed.

    Rio Ferdinand 250. alkalommal szerepelhet az élvonalban.

    John O’SHEA 100. bajnoki mérkőzésén játszhat.

    Liam MILLER 24. születésnapján léphet pályára.

    TAVALYI MÉRKŐZÉS
    Manchester City 4-1 Manchester United
    2004. márc. 14. – Játékvezető: S Bennett
    G: Fowler 3, Macken 32, Sinclair 73, Wright-Phillips 90, ill. Scholes 35

    IDEI MÉRKŐZÉS
    Manchester United 0-0 Manchester City
    2004. nov. 7. – Játékvezető: G Poll
    Kiállítva: Smith 88

    EGYMÁS ELLEN ÖSSZESEN
    Bajnoki: 32 Man City győzelem, 50 Man Utd győzelem, 47 döntetlen
    PL: 2 Man City győzelem, 9 Man Utd győzelem, 4 döntetlen

    EGYMÁS ELLEN A CITY OTTHONÁBAN
    Bajnoki: 20 Man City győzelem, 22 Man Utd győzelem, 23 döntetlen
    PL: 2 Man City győzelem, 4 Man Utd győzelem, 1 döntetlen

  • DONGUBA
    #330
    Tartalék: United - Middlesbrough 2 - 0
    A tartalékcsapat nem adja fel bajnoki álmait.


    Giuseppe Rossi és Sylvan Ebanks-Blake korai góljaival magabiztosan nyert a tartalékcsapat, de üröm az örömben, hogy Blake-nek eltört a lába.

    Jelenleg az 5. helyen állnak, és 6 ponttal vannak lemaradva az 1. helyen lévő Aston Villa mögött.

    Sylvan Ebanks-Blake mostani góljával vezeti a góllövőlistát.

    United: Heaton, Picken, Eckersley, Pique, Spector, Fox, Calliste (Jones), N'Galula (Gray), Ebanks-Blake (Martin), Rossi, Poole.
    sapkafej
    0 hozzászólás


  • DONGUBA
    #329
    Ruud a Milan ellen térhet vissza
    Ruud van Nistelrooy a jövő héten fog visszatérni Manchesterbe, Hollandia pihenése után.


    A 28 éves csatár azért tért vissza szülőhazájába, hogy felépüljön Achilles-sérüléséből, ami majdnem három hónapig gondot okozott neki.

    Ruud a jövő héten kezd el edzeni, és az AC Milan elleni BL-találkozón szeretne visszatérni.

    "Alan Smith hétfőn kezdett el edzeni, míg Ruud van Nistelrooy kedden." - mondta Sir Alex.

    "Jó, hogy újra használhatóak. Valójában, ez rettenetesen fontos." - tette hozzá a menedzser.

    Közben Roy Keane és Ryan Giggs is felépült sérüléséből. Mindkettőjüknek a térdével voltak gondok.

    Cristiano Ronaldo sorsa kétséges. Az ír és portugál válogatott barátságos mérkőzésén Damien Duff túl bőszen próbálta elvenni tőle a labdát.

    Az incidens Sir Alexnek is feltűnt. "Durva szerelés volt Dufftól. Meglepődtem, mert ő nem ilyen típusú játékos."

    "Rio, Ryan és Roy jól vannak, de Cristiano állapota kétséges." - fejezte be Ferguson.
  • DONGUBA
    #328
    Keane 2006-ban visszavonul
    A United csapatkapitánya nem hosszabbítja meg jelenlegi, 18 hónap múlva lejáró szerződését.


    "Amikor megkötöttem a jelenlegi szerződésemet, azt gondoltam, ez lesz az utolsó, és még mindig ezt hiszem" - mondta el Keano a manutd.com-nak.

    A csapatkapitány azt is elmondta, hogy még mindig élvezi a futballt.
  • DONGUBA
    #327
    Fergie: Ole vissza fog térni
    Sir Alex szerint Ole Gunnar Solskjaer fog még játszani a Manchester Unitedben.

    Visszavárunk, Ole!

    "Mindannyian reménykedünk abban, hogy sikerül neki" - mondta Sir Alex.

    "Úgy gondolom, van esélye, elég elszánt ahhoz, hogy megcsinálja. Ő egy remek ember." - tette hozzá a vörösök edzője.

    A 31 éves csatár utoljára a 2004-es, Milwall elleni FA Kupa döntőn játszott utoljára.

    A mostani programja úszásból, biciklizésből és erőnléti edzésből áll. Jó hír, hogy mostmár futhat is.
  • Magic Boy
    #326
    Minek írjak ide?
    Csak ne azért,hogy abbol is veszekedés legyen(mint az első itteni beírásomnál)?
    Nem tartom magam nagyobb Manchester United szurkolónak senkinél(soha nem is tartottam!),de a szurkolásom nagyságát ne egy pangó topic jellemezze már ahova nemsok értelme van beírni!
    Mivel máshonnan szeded a cikk-eket így tudhatnád,hogy az Index-en és az Origon(mindkét helyen ugyanezen a néven)igen aktív vagyok,mert oda van értelme beírni!
    Mellesleg ne itélj,mert nem áll rendelkezésedre elég információ és így max azt jelentheted ki,hogy jobb FM-es vagy nálam!
  • DONGUBA
    #325
    Jo okos vagy leulhetsz.
  • skristof
    #324
    nc
  • DONGUBA
    #323
    Na neked ki osztott lapot?
  • skristof
    #322
    tudatlanság
  • skristof
    #321
    te meg 25-30 között vagy és ilyeneket írsz
    ez a grat
  • DONGUBA
    #320
    Hu szerintem nagyobb manutd szurkolo vagyok mint te de nem szegenlem magam....DE TE KURVA NAGY SZURKOLO VAGY KETHETENTE BEIRSZ IDE GRAT.
  • Magic Boy
    #319
    Bajnak nem baj,ha nem vgy Manchester United szurkoló!
    Ha az vagy akkor se baj,mert akkor szégyen!
  • DONGUBA
    #318
    hu bazze es most ez baj?:)
  • Magic Boy
    #317
    Nemtudom,hogy tudatlanság miatt vagy más az oka,de szégyen,hogy itt senki(3 napig rossz volt a netem én azért nemtettem)se emlékezett meg a Müncheni tragédiárol!

    A Katasztrófa

    1958. február 6.

    Amikor a gép német földre ért, a feldélzeten levõk nyugodtak voltak. Kártyáztak, megvitatták a legfrissebb híreket, minden fellelhetõ könyvet és újságot kiolvastak, és a lehetõ legjobb módon ütötték el az idõt. Csak a repüléseknél szokásos balsejtelem volt a levegõben, de a kártyaparti és a beszélgetés a repülés minden félelmét elûzte és néhányan még a kimaradt alvást is be tudták pótolni ahelyett, hogy a lent elterülõ hófödte tájat bámulták volna.

    Kb. 14 órára a G-ALZU AS 57 újra készenállt a felszállásra, Kenneth Rayment másodtiszt irányításával. A felelõs tiszt, James Thain kapitány repítette a gépet Belgrádból Münchenbe, és most közeli barátja és kollégája készült újra hazavinni a ’Lord Burleigh’-t.

    14 óra 31 perckor a repülés-irányító tornyot arról tájékoztatták, hogy a ‘609 Zulu Uniform kigurult’, és késõbb Thain kapitány így írta le a történteket: “Ken nyitotta meg a gázt adó szelepet, ami közöttünk volt és amikor teljesen nyitva volt, megérintettem a kezét és teljesen nyitott állapotban tartottam a szelepeket. Ken megmozdította a kezét és kiadtam a parancsot a ‘teljes sebességre’. Ahogy a gép felgyorsult, a hajtómûvek egyenetlenséget jelzõ hangot adtak és a nyomásmérõ mûszer mutatója ingadozni kezdett. Fájdalmat éreztem a kezemen, ahogy Ken visszahúzta a szelepeket és azt mondta: ‘Felszállás lefújva.’Teljesen elöl tartottam a kontrol oszlopot, míg Ken fékezett. 40 másodperccel az indulás után a gép ismét majdnem megállt.”
    A probléma oka nyomásingadozás volt – egy rendkívül dús üzemanyag-keverék túlgyorsította a hajtómûveket – amely az Elizabethan gépek gyakori hibája. Amint a két férfi megvitatta a problémát, Rayment kapitány úgy döntött, tesz egy második próbát is a felszállásra, ezúttal fokozatosan kinyitva a szelepeket, mielõtt kiengedné a fékeket, utána teljes gázra kapcsolva.
    Míg a repülõ üzemanyaggal való feltöltésére vártak, az utasok a váróban kávéztak. 14 óra 34 perckor a forgalomirányítás engedélyt adott a második felszállásra, de a gép másodszor is leállt. A második sikertelen felszállási kísérlet után a társaság újra a váróban volt. Elég erõs hóesés kezdõdött.

    A hátvéd Bill Foulkes így emlékezett vissza: “A Belgrádtól Münchenig tartó út nagy részében kártyáztunk, és emlékszem, hogy amikor elhagytuk a gépet, azt gondoltuk, nagyon hideg volt. Megkíséreltük a felszállást, de nem hagytuk el a földet, ezért gondolom a fedélzeten néhányan egy kicsit aggódni kezdtek, és amikor a második kísérlet is meghiúsult, eléggé csendben tértünk vissza a váróba.”

    Néhány játékos úgy érezhette, hogy aznap délután már nem tudnak hazarepülni. Duncan Edwards telegram-ot küldött haza Manchesterbe házvezetõnõjének a késedelemrõl: “Minden holnapi járatot töröltek.” A telegram-ot a katasztrófa után, 17 órakor kézbesítették.
    Bill Foulkes visszaem lékszik, ahogy negyedóra várakozás után újra megkérték az utasokat, hogy fáradjanak a fedélzetre, de újabb öt percig tartott, mire mindenki visszatért a gépre. “Alf Clarke, az Evening Chronicle újságírója hazatelefonált az irodába, és meg kellett várnunk õt. Visszaültünk a helyünkre, de ezúttal nem kártyáztunk… a kabátzsebembe csúsztattam a paklit és hátradõlve vártam a felszállást. A gép közepe felé ültem, a folyosó jobb oldalán, az ablak mellett. A kártya-társaság a jobbomon levõ Ken Morgans volt, szemben velünk pedig David Pegg és Albert Scanlon ült. Matt Busby és Bert Whalley mögöttünk ültek egymás mellett, és emlékszem, hogy Mark Jones, Tommy Taylor, Duncan Edwards és Eddie Colman mind hátul voltak. David Pegg felállt és hátrament. ‘Nem szeretek itt lenni, nem biztonságos,’ mondta és odaült a többi játékoshoz. Láttam a nagy Frank Swift-et is hátul, õ is úgy érezte, hogy a hátulja a legbiztonságosabb hely. A folyosó másik oldalán egy másik kártyaparti zajlott, két széken Ray Wood és Jackie Blanchflower ült, a többin Roger Byrne, Billy Whelan és Dennis Viollet, köztük egy üres hellyel.”

    A pilótafülkében Thain kapitány és Rayment kapitány az állomás-mérnökkel, William Black-kel a problémákat vitatta meg, aki azt mondta nekik, hogy az ingadozásuk gyakori jelenség volt a Münchenhez hasonló repülõtereken a magasságuk miatt. 15 óra 3 perckor a 609 Zulu Uniform újra kigurult. A következõ felszállási kísérletet Thain kapitány írta le: “Megmondtam Ken-nek, hogy ha újra feszültségingadozást kapunk, én fogom a szelepeket irányítani. Ken a fékeket behúzva 28 inch-re nyitotta õket. Mindkét hajtómû stabil volt, ezért kiengedte a fékeket és újra elõre lendültünk. Tovább nyitotta a szelepeket, és én újra a balkezemmel követtem, amíg a fogantyú teljesen nyitva nem volt.
    ‘Teljes gázra’ szólított fel, én ellenõroztem a mutatókat és azt mondtam: ‘Teljes sebesség’.”

    Thain kapitány újra nyomásingadozás jeleit észlelte, és a hajtómûvek zaja közepette jelentette Rayment kapitánynak. Az ingadozást megoldották és a szelepet visszanyomták teljesen nyitott állapotba: “A sebességjelzõre pillantottam, amely 105 csomót jelzett és remegett. Amikor 117 csomóra ért, bejelentettem ‘V1’ (Velocity One, a kifutópálya azon pontja, ahonnan már nem biztonságos lefújni a felszállást). Hirtelen a mutató 112 csomó körülire zuhant, aztán 105-re. Ken felkiáltott ‘Istenem, nem tudjuk megcsinálni’, én pedig felnéztem a mûszerekrõl és rengeteg havat, egy házat és egy fát láttam pont a gép útjában...”



    1958. február 7.

    A szerencsétlenség borzalma napvilágot látott. A repülõgép elõtérben levõ leszakadt farka szinte felismerhetetlen. Az Elizabethan ezen része egy házba csapódott, és kigyulladt. A gép teste középen látható.

    Az Elizabethan letért a kifutópályáról, keresztülgázolt a kerítésen és egy úton, mielõtt a szárny beleütközött egy házba. A szárny és a farok egy része leszakadt és a ház kigyulladt. A pilótafülke egy fának ütközött, és a törzs jobb oldala egy fakunyhóba vágódott, amelyben egy benzinnel teli kamion volt. Felrobbant.
    Bill Foulkes miután becsatolta övét, összehúzta magát székében. Késõbb egy hatalmas csattanásra emlékezett vissza, aztán miután néhány pillanatra elvesztette eszméletét, egy tátongó lyukat látott maga elõtt. “A gép hátulja egyszerûen eltûnt. Amilyen gyorsan csak tudtam, kiszálltam, és csak futottam és futottam. Aztán megfordultam, és rájöttem, hogy a gép nem fog felrobbanni, és visszamentem. Láttam a távolban a repülõ lángokban álló farkát, és ahogy rohantam vissza, testekbe ütköztem. Roger Byrne még mindig a székhez szíjazva, Bobby Charlton mozdulatlanul fekve egy másik székben.
    Aztán felbukkant Harry Gregg és megpróbáltuk felmérni, mivel tudnánk segíteni.”

    A két csapattárs segített a sebesülteken. A súlyosan megsérült Matt Busby-t hordágyon vitték el, Bobby Charlton Gregg-hez és Foulkes-hoz sétált és felsegítették egy mini-buszra, ahol Dennis Viollet-tel az elsõ ülésen foglaltak helyet, amint a többi túlélõt is összeszedték. A müncheni Rechts de Isar kórházba szállították õket.

    A repülõgép-szerencsétlenség igazi borzalmát Bill Foulkes és Harry Gregg csak másnap fogta fel: “Bementünk, és láttuk Matt-et egy oxigén-sátorban, és Duncan Edwards-ot, aki nagyon rossz állapotban volt. Bobby Charlton-nak be volt kötve a feje, Jackie Blanchflower szétszabdalt karját ápolta, amelyet még az elõzõ éjszakai hóesésben kötött fel Harry Gregg. Albert Scanlon becsukott szemmel feküdt, betört a feje, és Dennis Viollet-nek fej- és arcsérülései voltak. Ray Wood arca fel volt vágva és agyrázkódást kapott, Ken Morgans és Johnny Berry pedig elég nyugodtan feküdtek ágyukban. Beszéltem egy nõvérrel, aki azt mondta, szerinte Duncan-nek nagyobb esélye van a teljes felépülésre, mint Johnny-nak… Egy másik ágyban Frank Taylor-t találtuk, õ volt az egyetlen újságíró ott, és megkérdezte, hogy megiszunk-e vele egy sört. Ahogy mi sem, õ sem tudta az elõzõ délutánon történtek teljes következményeit. Már indulóban voltunk, amikor megkérdeztem egy nõvért, hogy hol láthatnánk a többi srácot. Zavartnak látszott, ezért újra megkérdeztem: ‘Hol a többi túlélõ?’ ‘Többi? Nincs többi, mind itt vannak.’ Csak ekkor döbbentünk rá München borzalmára. A Busby Bébik nem léteztek többé.”
    Roger Byrne, Geoff Bent, Mark Jones, David Pegg, Liam Whelan, Eddie Colman és Tommy Taylor azonnal életét vesztette. Az egyesület titkára, Walter Crickmer szintén meghalt, az elsõ csapat pályaedzõjével és edzõjével, Tom Curry-vel és Bert Whalley-val együtt. Duncan Edwards és Johnny Berry kritikus állapotban voltak és az életükért küzdöttek. Matt Busby számos sérülést szenvedett, és a klub képviselõi közül egyedüliként élte túl a katasztrófát. A fedélzeten levõ kilenc sportújságíró közül nyolc elhunyt: Alf Clarke, Don Davies, George Follows, Tom Jackson, Archie Ledbrooke, Henry Rose, Eric Thompson, és az udvarias óriás, Frank Swift. A repülõ személyzetének egyik tagja is meghalt, két másik utassal együtt: a magyar származású utazási ügynök Miklós Béla, aki a járatot intézte, és egy szurkoló, aki a meccsre utazott ki. Kilenc játékos menekült meg, de közülük kettõ, Johnny Berry és Jackie Blanchflower – a Tottenham Hotspur-ban játszó Danny testvére – sosem játszhatott újra.

    Frank Taylor-ral együtt két fotós, az utazási ügynök felesége és két jugoszláv utas, egyikük kisbabával, szintén túlélte. A szerencsétlenség délutánján 21 ember vesztette életét, 20 megmenekült, akik közül négyen haldokoltak. Négyük közül, Duncan Edwards, Matt Busby, Johnny Berry és Kenneth Rayment kapitány, kettõ késõbb meghalt. Az ütközés után három héttel, amelyet azóta egyszerûen csak ‘München’-ként ismernek, Duncan Edwards és Kenneth Rayment elvesztette az életéért folytatott küzdelmet.

    A következmények

    A katasztrófa délutánján Alf Clarke felhívta az Evening Chronicle sportosztályát, és azt mondta, szerinte idõjárási okok miatt elhalasztják a járatot, és intézkedett a másnapi hazaútról. Délután háromra az újság többé-kevésbé már ‘ágyban volt’, és az utolsó anyagok már elhagyták a Withy Grove-on levõ szerkesztõséget. A város másik részein a napilapok személyzete elkezdte szokásos munkáját. A riporterek elindultak jegyzetelõ körútjukra, a szerkesztõk átfutották az ügynökségi híreket, hogy megnézzék, mi fogja a péntek reggeli kiadások gerincét alkotni.
    A hétvégén a United az éllovas Wolves-t fogadta az Old Traffordon. A hosszú hazaút ellenére a papírforma azt mutatta, hogy a vörösöknek sikerül lecsökkenteni a táblázat elején levõ négy pontos hátrányt, és csak egy gyõzelem fogja elválasztani õket Billy Wright csapatától (még 2 pont járt a gyõzelemért), ami nagyobb erõfeszítésre sarkallhatja õket a sorozatban harmadik bajnoki cím felé. Felülmúlhatja-e a United az Arsenal-t és a Huddersfield Town-t? Ha megtennék, az mindenképpen nagyobb teljesítmény lenne, mint azokban a háború elõtti években. Újra közeledett a szombat. A United a címlapra kerülhetne. Aztán a telenyomatatón hihetetlen üzenet érkezett: ‘A Manchester United gépe felszálláskor lezuhant …sok áldozattól lehet tartani.’ A BBC megszakította délutáni adását, hogy közölje a hírt. A futballvilág hallgatta a szavakat, de értelmüket kevesen fogták fel.

    Jimmy Murphy, Matt Busby háborús cimborája és jelenlegi asszisztense volt a wales-i válogatott managere, és egy VB selejtezõ egyidõbe esett a Zvezda elleni meccsel. Murphy azt mondta Matt Busby-nak, hogy inkább Jugoszláviába megy, mint a cardiffi Ninian Park-ba, de a managere megmondta neki, hogy a wales-i válogatott mellett a helye. “Az európai utakon mindig Matt mellett ültem,” emlékezett Murphy “de úgy tettem, ahogy mondta
    és hagytam, hogy nélkülem repüljön Belgrádba. De õszintén szólva gondolatban inkább a jugoszláviai mérkõzésünkön voltam, mint azon, amit néztem. Amikor hallottam, hogy benn vagyunk az elõdöntõben, nagy kõ esett le a szívemrõl, nem tetszett, hogy nem lehettem ott.”

    Akkor ért vissza Wales-bõl az Old Traffordra, amikor a szerencsétlenség híre elérte. Alma George, Matt Busby titkárnõje mondta neki, hogy a charter járatot baleset érte. Murphy nem volt képes reagálni. “Újra elmondta. Még akkor sem fogtam fel, aztán sírni kezdett. Azt mondta sokan meghaltak, nem tudja hányan, de a játékosok igen, néhányan meghaltak. Nem tudtam elhinni. A szavak visszhangoztak a fejemben. Alma magamra hagyott és az irodámba mentem. Össze voltam zavarodva és sírni kezdtem.”

    Másnap Jimmy Murphy Münchenbe repült és elképesztette a látvány: “Matt oxigénsátroban volt és azt mondta nekem ‘keep the flag flying’ (lengesd tovább a zászlót). Duncan felismert és beszélt hozzám. Szörnyû, szörnyû volt.” Murphy-re hárult az újjáépítés feladata. A tragédia ellenére az élet megy tovább, és a Manchester United újra játszani fog: “Nem voltak játékosaim, de volt tennivalóm.”

    Miután az ügynökségi jelentések elérték a manchesteri esti hírlapokat, különkiadásokat adtak ki. A részleteket elõször a Stop Press-ben nyomtatták. Este 6-ra a Manchester Evening Chronicle különkiadása is kapható volt: ‘Félõ, hogy kb. 28 ember, köztük a Manchester United futball csapat, az edzõi stáb és újságírók haltak meg, amikor egy BEA Elizabethan repülõgép a müncheni repülõtéren röviddel a felszállás után a hóviharban lezuhant. A túlélõk számát 16-ra becslik. Közülük négyen a gép személyzetéhez tartoznak.’

    A napilapnak, amely Alf Clarke elõzõ esti mérkõzésrõl szóló beszámolóját és kommentárját közölte le, címlapján a következõ állt:

    ‘Alf Clarke az Evening Chronicle manchesteri tudósítóival beszélt nemsokkal fél három után, és azt mondta, nem valószínû, hogy a gép ma még fel tud szállni’. Noha mindössze három óra telt el a katasztrófa óta, az újság részletesen tudósított a csapás kimenetelérõl. 24 órával késõbb, amint egész Európa reagált a tragédia hírére, az Evening Chronicle címplapján közölte a 21 áldozat névsorát a következõ fõcím alatt: ‘Matt az életéért küzd: most 50% az esélye’. Egy kép is megjelent, arról, ahogy Harry Gregg és Bill Foulkes Ken Morgans betegágya mellett áll, és részleteket közöltek arról is, hogy a többi sebesült hogyan viseli az ellátást. A zûrzavar fellege felszállt – München 21 életet követelt, 15-en megsebesültek és ezek közül négy játékos és Matt Busby állapota válságos.

    A következõ napokban Manchester gyászolt. A híres labdarúgó hõsök testeit hazarepítették és éjszakára a fõ lelátó alatti tornateremben helyezték el, mielõtt átadták volna a rokonoknak a temetéshez. A tornaterem helyén ma a játékosok várója áll, ahol a Bébik utódjai a mérkõzések után összejönnek beszélgetni és egy italra az ellenfél gárdával. Szurkolók ezrei jöttek el, hogy leróják tiszteletüket. Ahol a családok diszkrét temetést kértek, a United szurkolók nem mentek a sírok közelébe, de könnyes néma sorfalat álltak, ahogy a gyászmenet elhaladt.

    A mozik híradói beszámoltak Münchenrõl, és maga a játék megemlékezéssel, és néma stadionokkal válaszolt, ahol minden klub szurkolói lehajtott fejjel álltak, amint a játékvezetõk sípszavukkal gyászszünetet jeleztek.

    Desmond Hackett megindító sírfeliratot írt Henry Rose-hoz, akinek mind közül a legnagyobb temetése volt. Ezer taxisofõr ajánlott ingyenes fuvarozást bárkinek, aki a temetésre ment és tíz kilóméteres sor állt a manchesteri déli temetõnél.

    A gyászmenet megállt egy pillanatra a Great Ancoats utcában a Daily Express irodája elõtt, ahol Hackett Henry stílusában írta le, hogy: ‘Ma még az ég is Henry Rose-t siratja…’.

    A rivális egyesületek segítõ kezet nyújtottak a United-nek. A Liverpool és a Nottingham Forest reagált elõször, megkérdezve, hogy segíthetnek-e bármit. A futballt szörnyû csapás érte. Hogy esélyt adjanak a United-nek a túlélésre, az FA feladta a ’kupa-kötött’ játékosok szabályát, ha már bármelyik idényben szerepeltek FA Cup fordulóban. A szabály megakadályozza, hogy ugyanabban a kiírásban másik együttesben is játszhasson valaki, vagyis ha átigazol, akkor a következõ idényig kellene az oldalvonal mellett várnia. A United-nek elkeseredetten szüksége volt játékosokra, és a szabálymódosítás lehetõvé tette Jimmy Murphy-nek, hogy Ernie Taylor Blackpool-tól való leigazolásával elkezdje az újjáépítést.

    Visszatér a futball az Old Traffordra

    A Manchester United nagy levegõt vett. A futball visszatérne az Old Traffordra. Tizenhárom nappal azután, hogy München híre elérte Jimmy Murphy-t, a megpróbáltatások napjai véget értek, amikor a United újra pályára lépett. A Sheffield Wednesday elleni elhalasztott FA Cup mérkõzés hatvanezres közönséget vonzott az óriási érzelmek egy hideg februári estéjén. A nézõk nyíltan zokogtak, sokan feketével bevont piros-fehér sálat viseltek – a piros, fehér és fekete innentõl lett végül a United hivatalos színe – és a mérkõzés programfüzete egy végsõ megrendítõ lökést adott a tragikus történethez.

    A Manchester United felirat alatt üres volt az összeállítás. A szurkolóknak kellett beírniuk a neveket. Kevesen tették meg, egyszerûen csak csendben hallgattak, ahogy a hangosbemondó felolvasta a United összeállítását. Harry Gregg a kapuban és Bill Foulkes jobbhátvédben München traumája után tért vissza, a többi név viszont nem volt olyan ismerõs. Ian Greaves volt a balhátvéd, aki a United ifjúsági csapatában rúgta a labdát és egyszer csak Roger Byrne helyén találta magát: “Emlékszem, milyen csendes volt az öltözõ. Nem tudtam kiverni Roger-t a fejembõl, ott öltöztem, ahol Õ ült volna. Az Õ mezét viseltem…”

    A jobboldali középpályás Freddie Goodwin volt, aki miután 20 éves korában csatlakozott a United-hez, a tartalékcsapatból jött fel. Az 1954/55-ös idényben játszotta elsõ bajnoki találkozóit. Egy másik tartalék játékos, Ronnie Cope volt a középhátvéd, aki 1951-ben érkezett és szintén az ifibõl lépett fel. Balközépben Stan Crowther lépett pályára, akinek United-hez igazolása említésre méltó volt. Az Aston Villa-ban játszott, és nem szívesen hagyta el a gárdát. Jimmy Murphy feleleveníti: “Akkoriban Eric Houghton volt a Villa managere, és közölte Stan-nel, hogy érdeklõdünk iránta.

    Õ nem akarta elhagyni a Villa-t, de Eric rávette, hogy eljöjjön az Old Traffordra megnézni a Sheffield Wednesday mérkõzést. Az úton azt mondta neki, szerinte ki kellene segítenie minket, de Stan azt válaszolta, hogy nem hozott magával semmilyen szerelést. ‘Ne aggódj, itt van a csukád a táskámban,’ mondta Eric. Fél hat körül találkoztunk és a kezdés elõtt egy órával aláírt.”

    Colin Webster, a jobbszélsõ, 1952-ben jött a United-hez, és az 1953/54-es szezonban mutatkozott be a bajnokságban. 1956-ban 15 szerepléssel bajnoki aranyérmet nyert, de azóta Johnny Berry kiszorította a csapatból. A jobbösszekötõ Ernie Taylor volt, a középcsatár pedig Alex Dawson, az izmos skót, aki 1957 áprilisában, 16 évesen a Burnley ellen góllal debütált a ligában. A balösszekötõ Mark Pearson a ‘Pancho’ becenevet kapta, mert a pajesza olyan mexikói megjelenést köcsönzött neki. Az õt megelõzõ Pearson-hoz, Stan-hez, és az õt majdnem két évtized múlva követõ Stuart-hoz hasonlóan Mark is erõteljes futballista volt, és az alacsonyabb együttesekben rendszeres gólszerzõ volt. Azon az estén tette meg felnõtt pályafutása elsõ lépését. A United új balszélsõje, Shay Brennan, a tartalékcsapat hátvédje lett. A United olyan helyzetben volt, hogy a 20 éves fiú nem jobbhátvédként, hanem balszélsõként kezdte bajnoki karrierjét.

    A Sheffield Wednesday-nek esélye sem volt. A Muprhy féle Manchester United a barátaik emlékéért játszott, akik kevesebb, mint két héttel azelõtt hunytak el. A közönség szenvedélye hajtotta õket. Nem volna tisztességes azt állítani, hogy néhányuk képességeitõl elmaradva játszott, de mivel valószínûleg a Wednesday-re nagyobb hatással volt az alkalom, mint az új fiatal labdarúgókra, a végeredmény United 3 – 0 Wednesday lett.

    A Sheffield együttesében szerepelt az az Albert Quixall, aki késõbb rekordösszegért csatlakozott a United-hez, és így emlékezett vissza: “Nem hiszam, hogy bárki, aki játszott azon a meccsen, vagy látta azt, valaha is el fogja felejteni azt az estét. A United kifutotta a lelkét, és bármilyen jól is játszottunk volna, akkor is megvertek volna minket. Lelkes férfiakként küzdöttek. Nem csupán 11 játékos ellen játszottunk, hanem egyben 60,000 nézõ ellen is.”

    A United 27 perc elteltével szerezte meg a vezetést, miután Brian Ryalls kétszer is hibázott a Wednesday kapujában. Bill Foulkes végzett el egy szabadrúgást jócskán messze a tizenhatos vonalától, lövése a kapu mellé szállt volna, amikor Ryan szögletre tenyerelte azt. Látszólag a lövés nem jelentett veszélyt, de Brennan szöglete elsõ gólját jelentette a felnõtt csapatban. Ryalls megpróbálta lehúzni a beadást a léc alól, de csak saját kapujába segítette a labdát. Késõbb Brennan megszerezte második gólját is, amikor Mark Pearson lövése pont az írhez pattant ki a kapusról. Õ nem hibázott és a United 2 – 0-ra vezetett. A felejthetetlen este vége elõtt öt perccel Alex Dawson belõtte a harmadikat is. A United bejutott az FA Cup negyeddöntõjébe. A közönség hazaindult, gondolataik annak a jelentõségteljes mérkõzésnek emlékeivel teli, szívük pedig szomorúsággal teli, mivel ráébredtek München teljes valóságára. Az új csapat ott folytatta, ahol a Bébik abbahagyták… de hõseiket már sosem fogják viszontlátni. A kupameccs után két nappal Duncan Edwards elvesztette a túlélésért folytatott harcot, és München szomorúsága újból lángra lobbant.

    The Flowers of Manchester
    One cold and bitter Thursday in Munich, Germany,
    Eight great football stalwarts conceded victory,
    Eight men will never play again who met destruction there,
    The Flowers of English football, the Flowers of Manchester.

    Matt Busby's boys were flying home, returning from Belgrade,
    This great United family, all masters of their trade,
    The pilot of the aircraft, the skipper Captain Thain,
    Three times they tried to take off and twice turned back again.

    The third time down the runway disaster followed close,
    There was slush upon that runway and the aircraft never rose,
    It ploughed into the marshy ground, it broke, it overturned,
    And eight of the team were killed as the blazing wreckage burned.

    Roger Byrne and Tommy Taylor who were capped for England's side,
    And Ireland's Billy Whelan and England's Geoff Bent died,
    Mark Jones and Eddie Colman, and David Pegg also,
    They all lost their lives as it ploughed on through the snow.

    Big Duncan he went too, with an injury to his frame,
    And Ireland's brave Jack Blanchflower will never play again,
    The great Matt Busby lay there, the father of his team,
    Three long months were to pass by before he saw his team again.

    The trainer, coach and secretary, and a member of the crew,
    And eight sporting journalists who with United flew,
    And one of them was Big Swifty, who we shall ne'er forget,
    The finest English goalkeeper that ever graced the net.

    Oh, England's finest football team its record truly great,
    Its proud successes mocked by a cruel turn of fate,
    Eight men will never play again, who met destruction there,
    The Flowers of English football, the Flowers of Manchester.
  • DONGUBA
    #316
    Ferguson C.Ronaldoról
    A foci világa a lábai előtt hever, és még csak 20 éves




    Alex Ferguson támogatja C.Ronaldo-t, hogy minden idők legsikeresebb játékosa legyen.

    A portugál sztár tegnap ünnepelte 20-dik születésnapját - és a foci világ a lábai előtt hever a Manchester United edzője szerint.

    "Az ő szerepében pontenciálisan jobb mint bárki Európában." - mondja Fergie.

    "Christiano minden elképzelésnél gyorsabb ütemben illeszkedett be és szerepelt a nagyszínpadon."
  • skristof
    #315
    moatmár leszállhatna rólunk
  • Csesza
    #314
    Glazer harmadszor is "rárepül" a Manchester Unitedre

    Harmadszor is kísérletet tesz az angol Machester United futballklub fölötti ellenőrzés megszerzésére Malcolm Glazer amerikai milliárdos, a Tampa Bay Buccaneers amerikaifutball-csapat tulajdonosa. A nagyvállalkozó részletes javaslattal kereste meg ismét az MU-t működtető társaság elnökségét, és azt reméli, hogy a szándéka most már nem ütközik majd olyan ellenállásba, mint korábban.


    Glazer az utóbbi hónapokban már kétszer akarta felvásárolni a részvények többségét, és a tulajdoni hányadát időközben 28 százalék fölé tornászta föl. A legutóbbi ajánlatát az MU elnöksége - a csapat szimpatizánsainak heves tiltakozásával párhuzamosan - azért nem fogadta el, mert a pénzember túlságosan sok kölcsönt vett volna igénybe az üzlet lebonyolításában, ami a vezetőség szerint a klub eladósodásának veszélyével fenyegetett.

    Érdekes, hogy ezen a héten Glazer egy hivatalos közleményt juttatott el a tőzsdére, amelyben egyhatárolta magát egy esetleges újabb ajánlattól. David Gill, a Manchester United ügyvezető elnöke pedig még decemberben nyilatkozta azt, hogy határozott javaslatok hiányában nem folytatja a tárgyalásokat az amerikai mágnással.




    Malcolm Glazer nem tágít: kell neki a világ leggazdagabbnak tartott futballklubja
    Ennek ellenére az MU ma hivatalos kommünikét bocsátott ki, amely így hangzik: "Az elnökség ezennel bejelenti, hogy részletes javaslatokat kapott olyan előfeltételekről, amelyek az alapját képezhetik egy újabb vételi ajánlatnak. A további bejelentéseket a megfelelő időben megtesszük."

    A BBC internetes oldala szerint az új ajánlat azt követően születhetett meg, hogy Glazer jelentősen csökkentette a tranzakcióhoz igénybe venni kívánt kölcsön összegét. Ahhoz, hogy sikerrel járjon, először még meg kell szereznie akciójához a jelenlegi főrészvényesek, John Magnier és Alan McManus hozzájárulását. Kérdés, hogy a lóversenyzésből meggazdagodott ír üzletemberek elfogadják-e az amerikai multimilliomos új elképzeléseit, és hajlandóak-e eladni neki a részüket.

    A Reuters Glazerhez közeli forrásokra hivatkozva egészen döbbenetes számolt közölt: a hírügynökség szerint az ajánlat értéke eléri a 800 millió fontot (1,5 milliárd dollár).

    A Manchester Unitedet támogató szurkolói szervezet (MU Supporters’s Association) elnöke, Jules Spencer ismét felemelte a szavát Glazer közeledése ellen.

    "Korábban már egészen világosan kinyilvánítottuk, milyen érzeseink vannak vele (Glazerrel) kapcsolatban. Nem akarjuk, hogy köze legyen ehhez a klubhoz. Nem hisszük, hogy a jelenléte, a befolyása bármilyen formában hasznunkra válhat."
  • DONGUBA
    #313
    United - Birmingham 2 - 0
    Keane és Rooney góljáival nyert a Manchester United a Birmingham City ellen. Keane-nek ez volt az 50. gólja a Vörös Ördögöknél.

    A csapatkapitány is betalált a hálóba

    Gólok: Roy Keane 55', Wayne Rooney 78'
    Sárga lap: D. Johnson 45', M. Nafti 65', G. Heinze 86', J. Pennant 90'
  • skristof
    #312
    kapitális hiba
    ilyeneket én nem csinálok megye 2-ben
  • Magic Boy
    #311
    Akkor a 2.-hoz mit szólsz?
  • skristof
    #310
    milyen szépen helyet csináltak neki
    nagy védelmi hiba volt
  • DONGUBA
    #309
    gooooooooooooooooooooooooooooooooooooool keane
  • Cucu13
    #308
    Most kezdődik a meccs
  • DONGUBA
    #307
    Zöld út a stadionbővítésnek
    A Manchester United megkapta az engedélyt, hogy az Old Trafford lelátóját több mint 76.000 néző befogadására bővítsék.


    A város vezetősége elfogadta a benyújtott terveket és engedélyezte a stadion északnyugati és északkeleti sarkának átépítését, ami 7.900 új hellyel növeli a stadion befogadóképességét.

    A munkálatok várhatóan 45 millió fontba kerülnek, de az új helyek évi öt millió plusz bevételt hoznak a klubnak. A bővítés a 2006/07-es szezon kezdetére fejeződik be, ekkora az Álmok Színháza 76.300 nézőt lesz képes befogadni.

    A kibővített Old Traffordnál így csak az újjáépülő Wembley (90.000) lesz nagyobb stadion egész Nagy-Britanniában.

    A cardiffi Millennium Stadium 72.000, míg az Arsenal új stadionja 60.000 néző befogadására lesz képes.
  • DONGUBA
    #306
    Fergie büszke a fantasztikus eredményre
    Amikor a Sky Sports kérdezte Alexet a meccsről, nagy örömmel beszélt a fiúk remek teljesítményéről.


    "Az első félidő után csalódottan mentek be a fiúk az öltözőbe, mikor azonban eszükbe jutattam a mérkőzés fontosságát, újult erővel küzdöttek, aminek láthatóan meg is lett az eredménye."

    Arsenal és bajnoki cím
    "Gondolkodtam ezen. Bár mindenki biztosra veszi, hogy ők már nem érhetnek oda, én mégis úgy gondolom, hogy a mai nap bebizonyította azt hogy bármi megtörténhet football világában."

    Csapatszellem
    "A bajnokságban mindkétszer úgy álltunk neki ennek a rangadónak, hogy megmutatjuk kik is vagyunk és rákényszerítjük akaratunkat az ellenfélre. Ez ma nehezebb volt mint máskor, de pont ez a nehézség adhat nekünk erőt a további menetelésre.
    Óriási mentális erő van a srácokban, amelyet ha jól használnak bármikor képesek fordítani egy vert helyzeten, ahogy láthattuk ezt a mai nap folyamán is."

    Utolérni a Chelsea-t
    "Tudjuk, hogyha be akarjuk fogni őket mostantól az összes mérkőzést meg kell nyernünk. Nem szabad hibáznunk Nem lesz könnyű, csak bízhatunk benne, hogy botlani fognak még, mást nem tehetünk. Mi minden erőnkkel a sikeres meccsekre öszpontosítunk."
  • JackDaniels #305
    Ma délután megnézema visszavágót, remélem megint a MU nyer!:PPPP