1741
  • Iwant2Belive
    #301
    milyen HBO-n? ja azt meg akartam már korábban is kérdezni hogy miért nem vetíti a magyar HBO a Sopranost? Minden saját gyártású sorozatuk megy/ment. Volt amit más adók is adtak, szal nem értem... Kérdeztem HBO hivatalos oldalán is de nem jött válasz:S
  • Iwant2Belive
    #300
    elképeszteőn jó rész volt, végig tapintani lehetett a feszültséget.(talán a legfeszültebb hangulatú rész volt)
    Gandolfini botrányosan tökéleteset alakított. Már előre félek a 6. szezontól szerintem annyira jó lesz. A végén én akkor ilyedtem mikor a köcsög Johnny Sacknál elöugrott 2 fegyveres a hókupacból :) azt hittem, hogy Phil lesz az meg egy embere és Tonynak annyi (persze, hogy nem ölhették volna meg hiszem 6. széria stb de akkor is :P). Számomra kicsit furcsa volt a film végi vidám hangulat, valahogy szomorúbb depresszívebb befejezésre vártam, de ez a rész akkor is maga volt a tökély. persze melyik nem az...

  • bebaszov [ZSIR]
    #299
    banyek, mikor láttam, hogy Tony ott kommandózik a susnyásban, komolyan attól féltem, hogy Carmela kinyomul és beajánl neki egy AK-tárat
  • gnom
    #298
    folytatas marciustol az hbo-n angolul!
    es talan jovo szeptemberben az rtlen...
  • Waterhorse
    #297
    Erre azért lehetett számítani. A 4. évad végén még mindig meglepőbb és váratlanabb fordulat volt amikor Ralphy-t megölték. Ez inkább lelkileg volt nyomasztobb, és odatevősebb. Kár, hogy az öreg Jun bácsi már nincs eszén, szegény nem tudott segíteni Tony-nak amikor tanácsot kért tőle, pedig lenne még mit kihozni a karakterből, mintha nem tudnának az írok mit kezdeni vele.

    Kiváncsi lennék milyen megfontolásból döntött így Tony, talán a kép és amit Paulie mondott róla?
  • Silvio
    #296
    hát, a "medve" ismét előkerült a sopranoék háza táján:) vicces volt.
    Steve Buscemi pedig tényleg "kiszállt", ahogy gondoltam.

    amúgy nem lett semmi következménye, sőt az 5. évad elején még viccelődve gondotak rá vissza, mi lehet az orosszal
  • FrezeR
    #295
    jó rész volt, főleg a vége:) remélem, hogy nem kell sokat várni a 6.-ra ha valakinek lesz róla infója akkor szóljon. egyébként nem emlékszem rá, hogy lett volna valami következménye annak a dolognak.
  • atomanty
    #294
    Hát ennyi volt:(,jövő héttől elnök emberei,de remélem azért nem kell 1évet várni a 6.szezonra,hát szomorú ez a szereplők kiszállása az évad végén,de remélem 6.ban is hoznak be vmi új ászt.Apropó annak a résznek amit Steve Buscemi rendezett(mikor elvesztek az erdőben),lett vmi következménye?mert pár részt sajnos még nem láttam.
  • Silvio
    #293
    jó, a családnál már tudtam én is...;)
  • Iwant2Belive
    #292
    ááhh amikor Chrisy végignézett azon a lepattant családon, ahogy kijönnek a boltból és beszállnak a kocsiba én már tudtam, hogy ő nem fog belemenni a tanuvédelembe, csalódtam is volna benne:P
    én elsőre arra tippeltem, hogy öngyilkos lesz, hiszen kurvára ki volt kattanva elötte. mikor T. mondta Adriananak, hogy megpróbálta el is hittem volna... de ahogy egyre több erdőt láttam már levágtam mi lesz....
    ZSENIÁLIS
  • Silvio
    #291
    Tényleg elképesztően kemény rész volt. Nem csodálom, hogy Golden Golbe-ra jelölték Drea-t ezért.
    Pedig már azt hittem, Chris úgy berágott Tonyra, hogy tényleg elárulja és elmegy Adrianaval. De ennél drasztikusabb módott választottak :)
    Azt olvastam az újságban, hogy a kis Tonyról valami érdekes fog kiderülni, legalábbis a szülei részéről. Kíváncsi vok...
    Amúgy szerintem ezzel elkezdődött a háború, vagy legalábbis egyre nagyobb a feszültség New Jersey és New York között...
    Balhé lesz...
  • ematee
    #290
    Hát pedig lesz egy év még a hatodik indulásáig, mivel még Amerikában sem ment le, és akkor még hol vagyunk a leszinkronizálástól....
    Amúgy új lett az 5. évadtól a Maffiózók dramaturgja, úgyhogy egy csomó hülyeséget tett bele: pl a Adriana bárját az előző részeben Crazy Horse-nak hívták, most meg lefordították, vagyis "őrült ló" néven emlegetik..
    meg a káromkodások is tök mások, meg sztem gyakoribbak
  • atomanty
    #289
    De így frankón sikerült kiléptetni(1. a család),erre külön kitalálhatnának 1 emmyt: a sorozatot legjobban elhagyó karakter.
    De így még drukkolhatunk Tony B.-ért.

    Tud vki vmit hogy a 6. évadot mikor nyomják? remélem nem kell megint 1 évet várni
  • FrezeR
    #288
    huh tényleg durva volt a tegnapi! és igen ez volt a 12. rész ugyhogy jön a szezonzáró.
  • Bucser
    #287
    Azért mert ki kellett írni a sorozatból mivel szerepet kapott a Joey-ban:D

    Egyébként a sorozat elején még úgy tervezték, hogy Christopher elveszi és csak Tony B.-t ölik meg. Csak közbejött a Joey:)
  • AnuluWork #286
    *Chris
  • AnuluWork #285
    Ritka idegesítő, igazi picsa volt a csaj. Bár Chis sem az igényesség Istene ...

    Pedig, hogy megszerették a csajt.
    Nem emlékszem, de Chris anno miért nem vette el, különösen, hogy így az asszony nem tanúskodhatott volna férje ellen?

  • atomanty
    #284
    Ez tuti?vagy ez nem 13 részes?vagy már 12. hete adná az rtl?
  • Iwant2Belive
    #283
    Long Term Parking volt a rész címe, HBO oldal szerint a szezon utolsó elötti epizódja, b*sszák meg...
  • Bucser
    #282
    Hanyas résznél tart az 5. évad???
  • atomanty
    #281
    Engem is lesokkolt rendesen,ez is elmenne egy évadzárónak
  • atomanty
    #280
    Bedurvultak rendesen mi?
    ez hányadik rész volt?remélem mostantól kezdődik a háború!
  • atomanty
    #279
    Látta vki ma az rtl klubbon?
    De buta rész volt,már épp kezdtem neheztelni amiért ez az 5. évadba kevés a hulla,de az utobbi két részbe rendesen belehuztak a fiúk,és hol van még a szezonzáró.Pedig de szerettem a Drea bébit,főleg mikor teniszezés közben hajoldozott
  • Iwant2Belive
    #278
    Elképesztő rész volt, üt mindent, nem jutok szóhoz.
  • atomanty
    #277
    Jó Neked!mondd már akkor el mi volt benne,Johnny Sack bebolondult,meg ki akarja csinálni Ralphyt,még mi történt?
  • Silvio
    #276
    nálam nem szakadt meg a cool, még fel is vettem, nem tudom mi volt nálatok a hiba.

    Amúgy az is milyen már, hogy egyre későbbre rakják? már 0:05 szombaton (legalábbis én ezt olvastam).

    Rtl klub is: szinte főműsoridőbe rakják az olyan szánalmas szarokat, mint a bajkeverők vagy a valóvilág (vagy hasonló faszság), míg a Maffiózók valami lehetetlen időpontban. a cool szintén: south parkot (ami 18-as, és nem 16-os korhatár) is hamarabb játszák, mint a maffiózókat. röhej
  • FrezeR
    #275
    nem tudom, korábban minden nap megismételték egyszer. ezt a 4. évadot már nem :( én is ugy voltam vele mint te..:)
  • atomanty
    #274
    de mért nem ismétlik?sok gagyi sorozat 6x lemegy 1 nap de ezt nem ismétlik,nehogy felvehesse rendesen az ember,én még 20percig ott szobroztam,aztán olyan ideges lettem hogy lehet még ma sem fogok tudni aludni :)
  • FrezeR
    #273
    jah én néztem és nekem is elment, pedig vettem fel. volt is káromkodás :(
  • atomanty
    #272
    Sziasztok Cooltv-n nézi valaki?mert nekem tegnap megszakadt az adás 23:34kor csak a cooltv sport1,2 szóval nem hinném hogy a kábelnél a hiba.ismétlik vmikor?mert az rtlklubbos4.évadról sajna lemaradtam,amuyg ehéttől már szombat 23:55 az új időpont(Cooltv),de megismételhetnék igazán
    Steve Buscemi nagyon jó színész szerintem is,kiválóan illik sorozatba is.
    Amugy engem a Sopranos 1 kicsit emlékeztet a Dallasra csak 15évvel késöbb,csak maffiával,meg persze sokkal igényesebben,bár akkor minden péntek este az volt a király,most meg ez
  • Bucser
    #271
    Írtam már lentebb, hogy az 5. évad minden téren nagyon ütős befejezéssel szolgál majd:)


    Spoiler:

    Amikor Vito-t látta Meadow pasija, hogy cumizza az őrt az nem gyengén durva rész volt:D

    Spoiler vége

    szóval nagyon érdekes és kurvára megdöbbentő fordulatok lesznek még:D
  • Brankley
    #270
    hmm, igazad lehet
    Viszont nemtudtam, hogy Ő rendezte azt a részt
  • Silvio
    #269
    Csak érdekességként mondom, hogy egy fajta struktúrát véltem felfedezni a sorozatban, nem tom ti hogy látjátok. És ez a struktúra az első évadtól figyelhető meg. Azaz minden évadban feltűnik egy újjabb fontos személy, mellyel az évadvégén végeznek: először ott volt az első szezonban Junior társa (már nem emléxem pontosan ki), aztán a másodikban Richie April, harmadikban Jackie April, negyedikben ugye Ralphie, most pedig...(nem tudom mi a vége, de sejtem) találjátok ki. Ez egyáltalán nem biztos, csak gondolom, és a struktúra ezt kívánná meg. Persze enélkül a rendszer nélkül biztos nem is lenne olyan izgalmas a sorozat.

    Steve Buscemit (Tony B.) komálom, és szorítok neki.
    Azt például tudtátok, hogy ő rendezte a harmadik évadban azt a zseniális részt (Barreni erdő), mikor Chris és Pauile eltévedt az erdőben? Még egy rendezéséről tudok a sorozatban, ami most volt az ötödik szezonban.
  • Brankley
    #268
    na azt nemtudom, 6.tól szerintem dc-n biztos nincs fennt szinkronnal
  • BadaBing
    #267
    És a 6.tól mi a helyzet azt csak dc ol lehetne vagy tudtok vmi mást is?

    Mekkora flashelés volt a tegnapi részben!!!
  • Iwant2Belive
    #266
    Kiszámíthatóságot a képi világra értettem. Ha megnézed az összes komolyabb gengszterfilm a "klasszikusabb" filmezési stílust követi és ez igy van jól, ehhez a müfajhoz ez illik szerintem. Mielött valaki megkérdezi mi az hogy klasszikusabb: nem tudom definiálni de szeritnem a különféle kamerarezgéseket meg belassításokat (pl Helyszinelők) nem a Maffiózókban kéne eröltetni. Amugy meg nem hiszem hogy ebbe az irányba menne el a film stílusa csak megjegyeztem hogy ez a fajta képi megjelenés kicsit idegen a sorozattól számomra.

    Chrissy-vel kapcsolatban. Azért vette ennyire komolyan Tony B. szopatásait mert ha megfigyeled ezeknek a gengsztereknek elég nagy az önbecsülésük és nem szeretik ha valaki rajtuk poénkodik mert ugye hát a tekintélyük csorbul ezzel... Az idősebb Tony is felb*szta az agyát mikor T.B a súlyával szivatta és még lehetne sorolni a példákat, szeritnem ebben nicns ellentmondás. Az hogy elpityeredett.. hát istenem, ezért is zseniális a karaktere, mindenkinél van egy határ ahol eltörik a mécses (Tonynál is eltört) csak azt a felszinesebb filmekben nem szokták bemutatni. Itt erre is odafigyelnek nagyon helyesen. Ettől ilyen nagy film ez.
  • FrezeR
    #265
    azért ilyen érzékeny a megjegyzésekre, mert kiskorában ugyanigy cikizték meg szivatták és most előjöttek a régi érzések. erre volt utalás ebben a részben ha figyelted :)
  • Brankley
    #264
    Nem hagyjuk elhalni, nyugi
    Amúgy tvrip.try.hu-n 5. évad 6. részig az összes rész fenntvan, szinkronizálva
  • Waterhorse
    #263
    Miért is kiszámítható? Én meg azért szeretem mert sztem pont nem az. Egyáltalán mire gondolsz ez alatt? A cselekményre vagy a képi megoldásokra?

    Ettől függetlenül nekem tetszett a dolog, ez sztem pont odaillett, szinkronba került a képi világ, a jelenet által kialakult érzésekkel.

    Imperoli nagyon jól játszik, Chrissy-t viszont nem értem a történetben. Nyilvánvalóan csak húzta őt Tony B. akkor meg minek veszi magára, Tony is csak szórakozott rajta. Nekem ez egy kicsit ellentmondásos, az egyik percben hidegvérrel meg tud ölni mkit, mint a maffia egyik keménykötésű oszlopos tagja, nyugodt szívvel agyba-főbe veri a barátnőjét, és ennek ellenére mégis ilyen érzelgős lúzer. Persze az okés, hogy önérzetes, ettől még lehet az, dehát a családtagjaira ne már.
  • Iwant2Belive
    #262
    Na, emberek ne hagyjuk már ennyire elhalni ez a topikot, a győzike meg a buzera utcahosszal ver minket:)
    Tegnapi rész nagyon jó volt (meglepő módon) bár volt egy pár jelenet ahol a kamerakezelés és vágás nem igazán tetszett. Pl mikor Carmela újra összetalálkozik a volt szeretőjével a tanárral és azt mondja neki visszamegy Tonyhoz... Szerintem nem kéne eröltetni ezeket a fajta képi megoldásokat, ha ilyeneket akarok látni megnézem a Blöfföt vagy más videoklipp mozikat... Én épp a hűvös precizitást és kiszámíthatóságot szeretem ebben a sorozatban. Viszont jól ki volt dolgozva a Christopher - Tony B. affér. Néhol már azt hittem teljesen jól kijönnek egymással a végén meg eléggé eldurvult a helyzet. Michael Imperioli nagyott alakitott, mikor a kocsiban kicsordul pár könny a szemeiből az nagyon ott volt.