1741
  • VIG0
    #1261
    rofl
  • Silvio
    #1260
    jaja, meg carlon is viccelődött:)
  • Iwant2Belive
    #1259
    Vito miatt ha jól emléxem.
  • Silvio
    #1258
    már kinn van a 20as felirat a hosszupuskán

    jha, az még a hatodik széria első felében volt. az télleg vicces volt:)
  • rekettyes
    #1257
    Fú ma nagyon durva jelenetet láttam, Silvio meg egy másik levágott egy dagadt csávót mint a disznót, legalább ötször beledöfték a kést.
    Utána meg leültek pókerezni mint aki jól végezte a dolgát hehe
    Hova lehet még ezt fokozni .
  • Iwant2Belive
    #1256
    Nyilatkozatok a főbb szereplőktől.
  • Les Nemulash
    #1255
    "hítfőun 11 óraukkó"
  • VIG0
    #1254
    Mikor lesz felirat a 20as részhez?
  • Les Nemulash
    #1253
    nekem az egész :D
  • Silvio
    #1252
    ralph és tony viszája, chris drogproblémái, adriana besúgóvá válik, carm és furio románca, ill furio nívódása... csupa jó dolog volt benne:)
  • Silvio
    #1251
    amúgy kinek melyik a kedvenc évada? ha már úgyse tudunk új részekről beszélni:)
    speciel nekem a negyedik, szerintem az egyik legütősebb volt...
  • Silvio
    #1250
    ezek a számok mentek uccsó részben, de konkrétan melyik volt a stáblista alatt, valószínű az utolsó a felsoroltak közül
    http://www.hbo.com/sopranos/music/episode39.shtml
  • Reyes
    #1249
    Azt megmondaná valaki, hogy melyik az a szám, amelyik junior éneke után szól, kb. 4:46-nál?

    Ha jól néztem utána a dolgoknak, akkor Edith Piaf, aztán ennyi:S
  • Reyes
    #1248
    HA már véget ért a sorozat (bár én még nem láttam az utolsó részt, é szerencsére vissza se olvastam), visszaemlékezésképp az egyik legjobb jelenet:

    3. évad vége
  • bakvarnyu
    #1247
    Hát pont, hogy te nem gondolkozol reálisan, az embereket (akármilyen szar dolog) (Amerikában meg pláne) a dollár motiválja. Majd az a DC is szépen félreteszi az elveit pár év múlva ha felajánlanak x milliót a folytatásért.
  • Iwant2Belive
    #1246
    Talán csak el kéne olvasnod pár DC interviewt meg kicsit reálisabban gondolkodnod, és akkor lehet túllátnál ezen a tipikus elvakult rajongói állásponton. Én is fan vagyok de nem akarom, hogy ilyen szar ötletekkel újra felmelegítsék azt ami már egyszer ilyen zseniálisan véget ért mert azzal meggyaláznák a művet. De az, hogy én mit akarok egy dolog, DC erről ugyan ezt gondolja. Egyedül a mozifilmre van némi esély de arra is azt mondta, hogy egyáltalán nem gondolkodik rajta, valószínütlennek tartja, hogy lesz valaha. Bár hozzátette, "Soha ne mond, hogy soha" ha eszébe ötlik valami új érdekes gondolod talán megfontolja. Folytatást nem csinálna mert akkor a sorozat végének zseniális lezárójelenete ostoba és hiábavaló lenne utólag, plussz sok főszereplő meghalt az utolsó szezonban. Esetleg visszahelyezte volna a 2006os részek időszakába egy szimpla epizódként a Sopranos család napjaiból ami a sorozatból kimaradt, de AJ és Meadow meg egyre idősebbek és nem tudja a koruk miatt visszahelyezni őket. Szal ezt is elvetette mint lehetséges variációt. A többi szereplő csak körítés azokkal nem lehet új Sopranost eladni. Azt is mondta még, ha lesz film (nem sorozat) a 60as évekbe, Newark-ba helyezné vissza. Ezt nem én szopom az újamból, csak veszem a fáradtságot és utánaolvasok nem jövök elő itt mindenféle rémesebbnél rémesebb a Sopranos hírnevet gyalázó ötletekkel.
    Részemről ez a "folytatják-nem folytatják" vitát lezártam.
  • Les Nemulash
    #1245
    király gyerek vagy, hogy te így mindent tudsz...
  • Iwant2Belive
    #1244
    Ne haragudj LN, de ha ilyen ötletekkel beállítana DC az HBO-hoz pofánröhögnék. Ezzel a gárdával nem lesz folytatás, felesleges itt erölködni, bele kéne törődni. Ha lesz is az az öregeket fogja bemutatni.
    De erre kb van 1% esély és akkor még sokat mondtam. Ez az "elapad a bankszámla" meg még nagyobb humor. DC már nyilatkozott, hogy milyen projekten töri a fejét, Gandolfini meg pont azért hagyta ott a Sopranost mert nem akart 1 szerepbe beleöregedni, mivel amugy sem fiatal már. A főszereplők simán kapni fognak új ajánlatokat, Gandolfini simán kap bármilyen mozifilmben is akár. A többieket meg elhalmozzák sorozatajánlatokkal.
  • Les Nemulash
    #1243
    nem.
    tony ki akarta nyiratni akkor, furio azért lépett le.
    megcsalás nem történt, csak carmela tony fejéhez vágta, hogy ő meg mindennap annak élt, hogy furioval találkozzon.

    amikor olaszországban voltak furioval, valamiöreg mondta furionak, hogy ha kikezd a főnök nőjével, akkor az életével játszik.

    de importálhat egy újabb olasz frmát attól a csajtól.
  • Silvio
    #1242
    igen ez tök igaz, simán lehet folytatást, és ezeknek számtalan variációi.

    "kénytelen lesz megbocsátani a majdnem félrelépést, hogy egy megbízható embere legyen?"

    kiderült volna tony számára valamikor is, hogy Furio és Carm között vibrált a levegő, vagy arra gondolsz, hogy csak lelépett?
  • Les Nemulash
    #1241
    mi kell egy folytatáshoz?

    3 rosszarcú gengszter: adottak - Tony, Paulie, Silvio
    Dr Melfi - még eé, tehát adott
    Soprano család - ez is adott

    minden más csak körítés...
  • Les Nemulash
    #1240
    szerintem a színvonalra nem lehet panasz.

    minden évadban volt valami nagy szereplő, aki utólag jött, és el is tünt. nagyon jól beilleszkedtek...

    el lehet játszani még1x olyat, hogy kijön valaki a sittről 20 év után...
    kis patsy beépül a politikába...

    ott van paulie kis paulie, benny, ez a belfiore gyerek.
    ott van carlo fia, akiről nem tudjuk, hogy ő is része-e a tanúvédelemnek.
    Silvio felépülhet

    előkerülhet egy Aprile gyerek, vagy akár Tonyanak egy eddig nem simert gyereke...

    kis carmine visszatérhetne

    stb stb

    nem hinném, hogy az ötlethiány a gond...

    most pihennek, de 3 éven belül itt a folytatás :D

    DONT STOP BELEIVING
  • Les Nemulash
    #1239
    vajon előkerülhet Furio? kénytelen lesz megbocsátani a majdnem félrelépést, hogy egy megbízható embere legyen?
  • bakvarnyu
    #1238
    Erről van szó , szépen elkezd majd apadni a bankszámlája az egész stábnak aztán egyszercsak szivárognak a hírek, hogy mégiscsak folytatják (az más kérdés, hogy milyen lesz a színvonal..).
  • Iwant2Belive
    #1237
    Igazad van, Walden Belfiore volt az.
  • Silvio
    #1236
    amúgy mellékes, de nem benny nyírta ki philt, hanem az a magas csávó, tony viszonylag új embere. kicsit mondjuk túlzásnak tartottam már a kerék átmegy a fején jelenetet, de durva volt:)
  • Les Nemulash
    #1235
    ha életben maradt...

    még mindig zavar a végén a zene:

    dont stop beleiving...


    szóval higyjünk benne, hátha folytatják :)
  • kacsakiraly
    #1234
    Jobb beletorodni, hogy mint egyszer mindennek ennek a sorozatnak is eljott a veg.
    A dolgok meglehetosen elszarodtak. Sil az intenziven, a csalad nagyresze a temetoben. Tony legbizalmas legoregebb katonaja jelen pillantban Paulie, aki igaz megbizhatos es tobbsegeben huseges, de nem ez volt az oreg Soprano alma. A csaladi dolgok igaz rendezodni latsznak, de azert az elmult evek mindenkiben nyomot hagytak tisztesegesen. Sokminden kiult a sorozat vegere Carmela arcara is es a gyerekek sem egykonnyen feledik az elmult par ev szamtalan nemvart temeteseit, az FBI latogatasokat, stb.
    A maffiozok remalma, hogy fiatalon lelovik oket vagy a bortonben rohadnak meg. Nagyon jol lett abrazolva, hogy vannak ellenpeldak.
    Elkepesztoen hiteles volt Tony latogatasa unkle Juniornal, a megoregedett bunozonel aki mar arra sem emlekszik, hogy egykoron Tony apjaval iranyitottak a kornyeket. :-)
    A dolgok kiszamithatatlanok. Ezt uzente a befejezes.
    A "szakmaban", -de az eletben is-, megoregedhetsz mint Junior, meghalhatsz fiatalon es barmikor kattanhat a racsos ajto 40-50 evre.
    Egy biztos, Tonynak ( mostantol ) az egesz eleteben figyelnie kell es resen kell lennie amikor nyitodnak az ajtok es soha nem lehet biztos benne, hogy mi fog tortenni a kovetkezo masodpercben......
  • Iwant2Belive
    #1233
    Nem akarok tovább érvelni mert akkor úgy tűnik hogy én nem szeretném tovább nézni, mindenkinél jobban szeretném. De csak és kizárólag ezen a makulátlan szinvonalon.
    Az "és szokták ám adni-veenni a jogokat" lehetőség elviekben benne lehet a pakliban, de ha Chase adja el az már nem a Sopranos lenne, ha valami másik TVhez kerülne szintén nem. Országos TV-n ugye eleve ki lenne herélve az egész, más kábeles tv-k-nek meg nincs akkora apparátusa, hogy összehozzanak egy ilye volumenü dolgot.
  • Les Nemulash
    #1232
    Sajnos nem mind1, hiszen a sorozat atyjáról van szó. Ő dönt, hogy ír e folytatást vagy sem. Döntött, nem ír.

    a forgatókönyvet nem ő írja, sztem stáb dolgozik rajta.

    és szokták ám adni-veenni a jogokat. látod lesz terminator 4 meg terminator sorozat, csak vajna nélkül.

    ha nem is jövőre, de majd 3 év múlva, amikor Gandolfini is rájön, hogy ő már Tony Soprano örökre, és kell az az 1milla epizódonként, akkor majd leülnek.


    ha nagyon abba akarják hagyni, akkor elvarrják a szálat.

    az HBO csak exkluzív szerződést köt Chase cégével, nem ők csinálják.


    szinészek detto? gandolfini játszott előtte is filmekben, és ezután is fog, de nekem olyan Larry Hagmanes karriernek tűnik. Majd feltűnk 1-2 filmben de ennyi.


    Van egy tippem, hogy Carlo nem marad életben a tárgyalás napjáig.

    ez pl lehetne a 7. sorozat...
    Paulie grimaszai is zavartak...gyűlöli Tonyt. Őt is ki lehetne nyírni.
    Kis Carmine visszatér Phil helyére, stb stb
  • Iwant2Belive
    #1231
    Ugyan Les, megértem én, hogy az elvakult HC fan beszél belőled:)

    "tök mind1 ki mit nyilatkozott"

    Sajnos nem mind1, hiszen a sorozat atyjáról van szó. Ő dönt, hogy ír e folytatást vagy sem. Döntött, nem ír.

    "pénz beszél, adós ugat."

    Őőő, az HBO-nak szerintem inkább prestige, mert ők az előfizetőikböl élnek meg és nem reklámokból, szóval nem hiszem, hogy valaki lemondta az HBO előfizetést mert véget ért a sorozat. Chase meg bármibe kezd nem fog legatyásodni egy ilyen projekt után már megvan a hírneve keményen. Színészek dettó.

    "Az ügyvéd azt mondta Tonynak, hogy 80-90%, hogy elítélik Carlo vallomása alapján."

    Van egy tippem, hogy Carlo nem marad életben a tárgyalás napjáig.


  • Les Nemulash
    #1230
    már most hiányzik...
  • Vándorsólyom
    #1229
    őszintén szólva számomra a 4ik évadnál lezárult egy fejezet. vagy talán az 5iknél.

    de azóta nekem mindneki úja rc volt. sose tudtam, pl. ez afaszi honnan keveredett elő.

    de az tetszett, amikor tony megmondta enki, hogy jobb lenne, ha ő is faszt kezdene szopni, mert vito többet keresett nála :)
  • Les Nemulash
    #1228
    Egyébként a kemény zsaruk mostani évadját is utolsónak harangozták be (már az 5. is az lett volna) és most mégis lesz egy hetedik.
    vagy év végén, vagy jövőre.

    ez a kettő a top: sopranos és a the shield
  • Les Nemulash
    #1227
    tök mind1 ki mit nyilatkozott, meg a carnivale hogy ért véget (nem is néztem csak 1-2 részt, az 1 fos volt)
    pénz beszél, adós ugat.
    felhasználta minden ötletét? biztos lesznek új ötletek...

    ez a Sopranos, rengeteg pénzről van itt szó.

    de az mekkora, hogy előkerült Hunter, Meadow csúnya zsidó barátnője az elejéről :)


    Sólyom vazzeg jól képben lehetsz, ha nem vágod ki az a Carlo :)
    Ő akarta kinyírni Vitot mindenáron....
    az ő unokaöccsét ölte meg silvio az előző részben. a fia meg AJ-jel rohangál.


    Az ügyvéd azt mondta Tonynak, hogy 80-90%, hogy elítélik Carlo vallomása alapján.


    Azért a macska képében visszatért Chris megölhette volna Pauliet valahogy :D
  • Iwant2Belive
    #1226
    carlo
  • Iwant2Belive
    #1225
    "ez már a kapkodás jelen, hogy egy részen belül AJ katona is akar lenni, meg le is beszélik róla."

    Nem látom, hol lenne ez a kapkodás, az utóbbi részeken nagyon szépen végig lehet követni AJ jellemének alakulását. Persze, hogy nem minden döntése érthető és logikus, 1-2 résszel ezelőtt még öngyilkos akart lenni a fasza tele van a világgal. Logikát számonkérni ilyenkor valakinek a gondolkodásán felesleges. De a végén ő is a "normális" útra lép.

    "ki ölte meg philt?"

    Benny, Tony embere, Tonynak meg az FBI-os Harry ügynök mondta meg miután megkúrta az FBI-os picsáta akitöl az infot szerezte.

    "tud-e róla tony?"

    persze

    Carlo


    "AJ barátnőjét ti milyen pózban akasztánátok? :)"

    A mostani annyira nem jön be de Blancát, még fejenállva is.

  • Iwant2Belive
    #1224
    Ott tévedsz, hogy ez már nem pénz kérdés. Chase-nek ennyi volt, lenyilatkozta miért: minden ötletet felhasználta, és kifáradt az egész stáb. Hagyták már abba ennél sokkal nyitottabb befejezéssel is sorozatot az HBO-n, úgy hívták Carnivale, ott is könyörögtek a rajongók, hogy folytassák, de Daniel Knauf azt mondta, nem, mert neki így kerek a történet és nem akarja feleslegesen nyújtani. A Sopranos-nál a lezárás ILYEN értelemben abszolúte nem hordozza magában a lehetőségét, hogy folytassák.
  • Vándorsólyom
    #1223
    ha belegondolok, az emúlt napokban minden fórumon csak azt írták az emberek, hogy milyen befejezést Szeretnének, nem pedig azt, hogy vajon milyet kapnak majd.

    természetesen én is elégedetlen vagyok, bár annyira nem is érdekel.

    az igazság az, hogy ettől jobb befejező rész lett volna a 20-as, de a 12-as epizód is.
    Sőt, a 12-es epizódkor én meg voltam békélve, és jól éreztem magam, lezártnak tekintettem.

    ez már a kapkodás jelen, hogy egy részen belül AJ katona is akar lenni, meg le is beszélik róla.

    pár dolgot nem értek:

    ki ölte meg philt?
    tud-e róla tony?
    Carlo will testify at the court? ez meg WTF? felnyomta tonyékat Carlo?
    egyáltalán ki a jófasz az a Carlo?
    AJ barátnőjét ti milyen pózban akasztánátok? :)

    volt egy epizód, amiben AJ azt mondta tonynak, hogy az új Ford Mustang jobb, mint az M3-as bmw. nem bántam volna, ha egy mustang GT-vel csapat a fiú.

    a történelem legjobb dráma-sorozatának utolsó epizódjából a kedvenc szereplőm a vörös macska volt.
  • Les Nemulash
    #1222
    nem láttál esélyt???


    pedig teljesen nyitva van minden...

    csak a pénz kérdése a folytatás.

    persze sokáig lehet találgatni.

    bobby ugye azt mondta tonynak, hogy talán soha nem is fogja hallani, mikor eljönnek érte. szóval az a 10 másodperc sötétség lehet simán annak a magyarázata, hogy fejbelőtték.

    de persze az is lehet, hogy életben maradt, azok meg ott csak átlag kocsmatöltelékek...

    vagy mind bérgyilkosok?
    És ki akarta megölni, hisz megegyeztek a new yorkiakkal, carlo meg besúgó lett.

    Patsy a testvére miatti szálka miatt?
    Pauly?
    Phil az emberein keresztül intézte a dolgot, nem hiszem, hogy a megegyezés után nem álltják le a dolgot, ha már folyamatban van...
    Kis Carmine? kizárt.

    az kicsit vicces lenne, hogy a 2 niggert Paulie, a WC-s formát a Lupertazzik, a sapkást meg Patsy küldte...

    DE ami amellett szól, hogy vége: hallgassátok AJ-t a végén.

    Focus on the good thing, remember only the good moments.
    vmi iylesmit mond az apjának.
    ez most vagy nekünk nézőknek szól, hoyg szép volt, jó volt, ennyi volt, vagy az apjának is, és utal arra, hogy hello neki.

    remélem, hogy jön a folytatás, akár TV-ben, vagy vásznon.

    ha nincs folytatás, akkor Tony halott