27305
  • supermario4ever
    #27305
    Kár érte, mert összességében jó fórum volt. :( Sőt, az egész weboldalnak volt valami híre régen.
    Egyébként nemcsak azt látom nagy problémának, hogy változnak a trendek, hanem ha egy oldal ehhez nem alkalmazkodik. Bár kérdés, hogy tud-e egyáltalán alkalmazkodni. De pont az, hogy ha nem akarják, akkor nincs is értelme erről diskurzust nyitni.
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Egyébként egy jó reklámblokkolóval semmilyen reklám nem látszik.

    Utoljára szerkesztette: supermario4ever, 2024.04.22. 21:16:12
  • Zsombor99
    #27304
    Beágyazott videó esetén középen a ▶ jel helyett egy hiányzó képre utaló imgur üzenet jelenik meg!
  • tigeroo
    #27303
    A maradék pénzt összeszedi az üzemeltető és ennyi. Abban a pillanatban lesz lelőve az sg.hu amint többe fog kerülni a fenntartása mint a reklámokból jövő bevétel
  • repvez
    #27302
    annak a személynek kéne legalább annyira odafigyelni, hamár a reklámokat beteszi akkor legalább ugy tegye, hogy legyen értelme az oldalra jonni ,hogy a reklámai ki legyenek használva, hogy az oldal közben használhato marad.
    DE arra azért van ráérő kapacitás, hogy a cikkek alatti kommenteket villámgyorsan tudják cenzurázni és törölni ha valami nem tetszik nekik.
  • MerlinW
    #27301
    Nem tudom hányszor kell még leírni, de az SG egy zombi oldal évek óta. Nincsenek fejlesztők. Van egy személy aki néha behányja a reklámokat és annyi. Ja meg 1-2 inkompetens cikkíró/fordító a főoldalon. Senki sem foglalkozik az oldallal és már nem is fog. A következtő fejlesztés az lesz, hogy lelövik a szervert.
  • repvez
    #27300
    igen azt akartam pont irni, hogy egy minimális fejlesztést azért csinálhatnának,mert ez igy már a használhatatlan szintet surolja.A google a mobilverziot dobálja fel a találatok között tehát az m.sg.hu részt, de ha igy nyitom meg akkor a reklámok széttörik az egész oldal formázását, de az még csak hagyján ,de már pár hete, nem csak a föoldalon,de a hozzászolások között, de ami a legdurvább magába a hozzászólásban a szöveg közben is megjelennek reklámok.
    Az asztali verzio is hasonlo.
    A hirekkel kapcsolatban meg nincs egyértelműen jelezve, hogy melyik hir majd hol jelenik meg ha később el akarom olvasni vagy hozzászolni.
    NEm mindig egyértelmű, hogy egy egy cikk az IT, vagy a tudomány részbe kerül

    A legszomorubb az egészben, hogy amikor rá van kérdezve és jelezve van a prbléma, akkor vagy nincs válasz se vagy csak egy nesze semmi fogd meg jol válasz egy moderátortol, aki nem tud beleszolni a dolgokba érdemben
  • Bruce_Willis
    #27299
    Saját magatok ellenségei vagytok.
    A legtöbb hírt nem lehet újra megtalálni. Pedig a hozzászólások nagyon sok megtekintést generálnak, ami gondolom jó lenne a cégnek.
    Csak annyit kellene tennetek, hogy a keresőt megcsináljátok, és normálisan időrendben kilistázni a híreket, egy kattintásra.
  • Kepek
    #27298
    Csak van fejlesztő, mert fent a kereső mező Google-sen működik. De a régit kellett volna kijavítani szerintem.
  • kamionosjoe
    #27297
    Még gépről nézve elmegy, de mobilról nagyon durva, hogy ugrál az egész oldal a reklámok miatt, jó lenne rendbe rakni szerintem is.
  • Danecay
    #27296
    Az is csoda, hogy még működik :)
  • sorler
    #27295
    Kb. vagy 10 éve nem fejlesztetek itt semmit se vagyis inkább visszafejlesztették az oldalt.
  • altermanus #27294
    egy jó fejlesztő nem ártana
  • repvez
    #27293
    mi tortént a forummal ismét? eddig fekete vagy sötét szurke dark modban használtam, de most kifehéredett minden.
    bementem a beálitásokba, ott találtam egy olyan sort, hogy a forum háttérszine és a lap háttérszine html kodeban.
    a forum háttérszinéhez beirtam a fekete hex kodját az át is változott, de a szoveges rész maradt fehér, gondolom az lenne a lap szin, de addig nem merem feketére állitani mig nem tudom, hogy a feliratok automatikusan állitodnak e hozzá, hogy olvashato maradjon vagy a fekete háttében fekete lesz a szöveg is ? mert akkor megjöttünk.
    Amugy sötét mod mint olyan nem létezik valahogy ?
  • MerlinW
    #27292
    Hát ne tedd, mert tök felesleges :)
  • kamionosjoe
    #27291
    Én a mai napig úgy használom. :o
  • MerlinW
    #27290
    Kb 10 éve nem használja senki a www-t :)
    Utoljára szerkesztette: MerlinW, 2023.11.26. 14:36:12
  • kamionosjoe
    #27289
    Nem működik a weboldal, ha beírom www.sg.hu csak ha www.-ot elhagyom akkor tölti be az oldalt.
  • Major
    #27288
    Voltak próbálkozások a gőzgép életben tartására is, csak minek.
  • MerlinW
    #27287
    Írj email-t a [email protected] egyeztesd le a jogi oldalát a tulajjal, aztán hajrá. A domain névvel biztos lesznek problémáid, lévén az SG brand a prohardver család része, a legnagyobb problémád meg azzal lesz, hogy amíg megy ez az oldal, addig senki sem fogja használni, ahogy az SG discord-ot sem használja 10 embernél több.

    Egyébként én már csináltam pár évvel ezelőtt egy prototípust (Angular + Express + MongoDB) ami még mindig megtekinthető a merlinw.org címen.
    Utoljára szerkesztette: MerlinW, 2023.09.25. 16:15:48
  • Kepek
    #27286
    Régebben felvetettem, hogy Sg-t lehetne önkéntesen fejleszteni, nem jött rá válasz, persze ebben kockázat is van.

    Viszont most fog lejárni, október elején az sgforum.hu domain. Egy cég kezében van, akik semmire se használják.
    Meg lehetne venni Sg-nek és közösségi programozás keretében el lehetne kezdeni fejleszteni egy vadonat új modern fórumot.
    De persze a forum.sg.hu oldal is lehetne ennek az új fejlesztésnek a végső helye.

    Egyszóval a régi oldalhoz nem lenne hozzányúlva, nincs Sg-nek kockázata.
    A fejlesztésbe bárki beszállhatna, akár ötletekkel is.
    Lenne egy Git repo amit akár Sg koordinálhatna, adhatna hozzáférést, lehetne szöveg, hogy a készült kód az Sg tulajdona stb.
    És ha egyszer elkészülne, csak akkor lennének a mostani fórum adatai bemigrálva.

    Én Php-val dolgozom, Laravel keretrendszerrel, ez az egyik legnépszerűbb webfejlesztő eszköz, szóval ezt javasolnám alapnak.
  • Kepek
    #27285
    A hírlevélben olyan hírek is jönnek amiket korábban már kiküldött.
  • Ironman2
    #27284
    Dicsak,már van újra háttér,meg szép témák is előjöttek ismét!
  • Ironman2
    #27283
    Ajánlom a postimages.org-ot,és ott is csak a miniatürizált képet lehet ide áthozni,de ha ráklikkelsz a kis képre,akkor kinagyitja! (2-szer is lehet kattintani!)



    Képfeltöltés után,a kapott linkek közül,az miniatür fórumra nevűt kell idemásolni!

    Link
    Utoljára szerkesztette: Ironman2, 2023.06.28. 14:21:51
  • Zsombor99
    #27282
    Nem működik a képbeszúrás!! Itt (példa) nagyon jól látszik, hogy egyáltalán nem jelenik meg egyetlen beszúrt kép sem! >:(
  • kjhun
    #27281
    Cat 02: A probléma sajnos valós! Az említett témában perpill, se az éjfél után írt kommentem, se MerlinW mostani 12:36-kor írt kommentje se látszik! (Csak, a topikok listázásánál jelzi, hogy mikor volt ott utoljára..) A kommentek számozásának, a duplázási bakijával együtt. Azért, ez már kicsit idegesítő tudna ez lenni, egyes esetekben. Ha válazt várukn, a kérdésre, vice-versa.
  • SzirmosSzisza
    #27280
    Nem tudom én bolondultam-e meg, de esküdni mernék, hogy küldtem ide egy üzenetet reggel, de már nem látszik. (az utolsó hozzászóló is hibás itt)

    (a hozzászólás számozások is furák lettek ott)

    szerk.: most meg megjelent lol...
    Utoljára szerkesztette: SzirmosSzisza, 2023.04.14. 18:16:49
  • Danecay
    #27278
    Igen, ez is már egy ideje ismert hiba :)
  • Zsombor99
    #27277
    Az összes smiley (mosolyok) hibás, a megjelenítésük nem működik!
  • MerlinW
    #27276
    Nyugi, ha idegesítő lesz, egy kattintással törlöm a hsz-t, vagy az account-odat. Ezek a funkciók még működnek.

    Többször le lett írva hova írd a panaszaidat, többek közt az előző hsz-ben is. A fórumot (ezt a topikot meg végkép) nem olvassa senki bennfentes.

    Az óvodás viselkedés még semmit sem oldott meg.
    Utoljára szerkesztette: MerlinW, 2023.03.25. 14:07:26
  • altermanus #27275
    Az SG-nek egy jó programozó kellene, hogy ne kelljen minden kattintásnál engedélyzenem a sütiket.
    - Megnyomom a küldés gombot feljön
    - Átmegyek egy másik topikba feljön.
    - Olvasni akarom a weboldalt feljön.
    Kb 1 éve mikor ide visszatértem ezt csinálja, valamit kezdjetek vele, mert minden nap ezt befogom írni, és akkor tudni fogjátok mennyire idegesítő ;) Köszi
  • MerlinW
    #27274
    Itt beszéltünk róla, olvasd el az utolsó pár hsz-t.
  • aizsatnaf
    #27273
    Az sg-n lehet e valahol a belépéshez megadott email címet módosítani? sehol nem találom ! a régi címem meg hamarosan megszűnik!
  • tigeroo
    #27272
    én azt is észrevettem hogy vannak olyan időszakok egyes napokon hogy elérhetetlen az oldal. szóval kb. az is csoda hogy most itt pötyögök :D
  • altermanus #27271
    Az SG-nek egy jó programozó kellene, hogy ne kelljen minden kattintásnál engedélyzenem a sütiket.
    - Megnyomom a küldés gombot feljön
    - Átmegyek egy másik topikba feljön.
    - Olvasni akarom a weboldalt feljön.
    Kb 1 éve mikor ide visszatértem ezt csinálja, valamit kezdjetek vele, mert minden nap ezt befogom írni, és akkor tudni fogjátok mennyire idegesítő ;) Köszi
  • altermanus #27270
    Mészáros Lőrinc, Gyere segíts :D
  • tigeroo
    #27269
    sg.hu addig lesz amíg 0 efforttal minimum kitermeli az éves tárhely + domain költségeit. amelyik évben nullszaldós lesz ott egyből megy a levesbe vagy eladják. eladás esetén talán lenne valami változás.
  • Danecay
    #27268
    Szerintem írhatsz ide amit csak akarsz, kb. senki nem foglalkozik vele, mert ez sajnos egy halott oldal. Elég csak ha benézel a "Moderátor figyelmébe" topikba. Vagy már olyan kevesen járnak ide, hogy nem nagyon van mit moderálni, vagy maguk a moderátorok is lemondtak az oldalról. Őszintén szólva, én is leginkább megszokásból nézek be naponta, mintsem, hogy arra számítsak, hogy akár hír, vagy fórum tartalomban újdonsággal, vagy változással szembesüljek :(
    Szerinted milyen supportja lehet egy olyan oldalnak, ahol már években mérhetően eltűntek alapvető fórumfunkciók, mint a kedvencekhez adás törlés stb. vagy képtelen detektálni az oldal, hogy már megnézted a korábban meg nem nézettnek jelölt tartalmat és továbbra is hozza, hogy van új tartalom, vagy hogy konkrétan nem kapsz értesítést a privát üzenetekről, vagy, hogy eltűntek a 20+ éves smiley lehetőségek is, amik már önmagukban is nevetségesek voltak manapság, de legalább már hozzászoktunk, és cserében már azok sem működnek.
    Utoljára szerkesztette: Danecay, 2023.03.12. 17:12:51
  • altermanus #27267
    Az SG-nek egy jó programozó kellene, hogy ne kelljen minden kattintásnál engedélyzenem a sütiket.
    - Megnyomom a küldés gombot feljön
    - Átmegyek egy másik topikba feljön.
    - Olvasni akarom a weboldalt feljön.
    Kb 1 éve mikor ide visszatértem ezt csinálja, valamit kezdjetek vele, mert minden nap ezt befogom írni, és akkor tudni fogjátok mennyire idegesítő ;) Köszi
  • Scooter
    #27266
    Tök mindegy, hogy van AD blocker, vagy nincs. Mobilon nincs, és ott is csinálja, asztali gép böngészőn van, és ott is csinálja, de ha kikapcsolom akkor is.
  • Solt
    #27265
    Az IL2 és a DCS topik csinálja főleg... lehet az ott használt képek, hátterek okozzák. Na mindegy, köszi azért...