56
Cold War Conflicts - Days In the Field 1950-1973
  • pepe88
    #56
    kipróbáltad már a sudden strike asia-t?
  • Axon
    #55
    Ezzel kimondtad a nagy aranyigasságot. Sajnos ezzel a játékkal szinte senki sem játszik.
    Még én sem tudtam kipróbálni az általad küldött pályákat, mivel nem volt rá időm, de hamarosan bepótolom.
  • pepe88
    #54
    mi van senki nem cwc-zik?
  • pepe88
    #53
    hm kihalt ez a téma is.....
  • pepe88
    #52
    nos hogy állsz?
  • Axon
    #51
    Igen megjött. Mindjárt felteszem a CWC-t ide a munkahelyi gépemre és kipróbálom ha lesz időm.
  • pepe88
    #50
    megkaptad a mentést?
  • pepe88
    #49
    köszönöm a mentést hasznát vettem
    csak a következő pályán átkelést kell végrehajtani két leszakadt hídon és javítójármű az nincs
    és csak ott lehet átjutni
    de majd rájövök :)
  • pepe88
    #48
    na sikerült csak zip fájlt nem engedett rar-t igen
  • pepe88
    #47
    ok akkor elintézem mindjárt
  • Axon
    #46
    Érdemes egy ingyenes szolgáltatónál tárhelyet regisztrálni, ahova aztán ftp-n keresztül tudsz le és feltölteni.
    Ilyen például az srv.hu
    Regisztrálsz egy nevet és ezután kapsz 500 mega tárhelyet.
  • pepe88
    #45
    van egy kis problémám freemail-es vagyok és nem tudom csatlakoztatni a mentéseket az e-mailhez
    van ötleted?
  • Axon
    #44
    Ő, az én kérésemre nyitotta ezt a topicot, mivel abban az időben a munkahelyi tűzfalunk miatt nem tudtam topicot nyitni.
  • pepe88
    #43
    talán a topicnyitó is tudna nekünk segíteni....nem hiába indította ő sem...
  • Axon
    #42
    Nem használok msn-t, de ha küldesz Privát üzenetben egy email címet akkor elküldök két mentést a Koreai pályához. Ha jól emlékszem ezek a 3. vagy 4. pályán készültek. Más mentésem egyelőre nincs, de otthon még körül tudok nézni.
  • pepe88
    #41
    van msn címed?
    adnék mentéseket
    te is adhatnál a koreai pályához....
    öregf sudden strike bug mikor nem ad be valamit
  • Axon
    #40
    A Koreia pályát pedig végig toltam. Ha jól emlékszem az első kettőt is.
    Simán fel tudtam szálni a repülővel, de már nem emlékszem, hogy honnan voltak hozzá pilótáim.
  • pepe88
    #39
    a koreai kampány első pályáján az elején azzal a kis maroknyi csapattal kell elfoglalni a repteret
    ez sikerült is de nem kapok pilótákat nem tudom miért
    anélkül meg nem száll fel a gép
  • pepe88
    #38
    pedig az könnyű főleg ha az jobb szárny felőli emelkedő legelején lévő ágyúkat és a partszakaszt azzal a két alig észrevehető tüzérségi megfigyelőbódéval szétszeded hídfőt építesz ki a gyalogsággal meg a kétéltűekkel.
    aztán csak megvárod míg elkészülnek a pontonhidak és átkelnek a tankok is
    akkor már csak végigmégy a pályán és kész
    a lényeg hogy mindennel ami van lődd szét a partszakaszt
  • Axon
    #37
    Ha jól emlékszem az egyiptomi kampány első küldetésében kellett átkelni azon a széles folyószakaszon vagy csatornán. Na nekem már az nem sikerült. Átkelve a vizen mindenhol egy meredek emelkedő kezdődött, dugig rakva ellenséggel, beásott tankokkal. Na ott elvéreztem.
  • pepe88
    #36
    Hogy tudtátok megoldani az egyiptomi kampány 3. küldetését?
  • Garrett10
    #35
    hali
    megtudnátok mondani honnann tudom letölteni ezt a játékot!
    mert a wanadoon nem találom
    kösz
  • Axon
    #34
    Itt az eredeti is:

  • Axon
    #33
    A borítója:



    Azért mégis csak jó lenne beszerezni eredetiben...
  • Axon
    #32
    Az feltünt a mentésedből, hogy neked maximum sebességre van állítva a játékmenet. Nem túl gyors a játék számodra?
    Én közepes sebességen szoktam játszani, ez közelít a reális szinthez. Itt már jobban lehet taktikázni és lehet gyönyörködni a tankcsatákban.
  • Axon
    #31
    Köszi a mentést a 2. pályáról. Így újrakezdve már sikerült megcsinálni.
    Bár egy picit keserű a szájízem mert nem túl sportszerű eszközökkel győztem a 2. pályán.
    A helikopterek megjelenésekor felküldtem a repülőt, ami 3 helikoptert is leszedett mielőtt azok ledobták volna a kommandósokat. Ezután viszont lelkesen az üres helikopterek után vetette magát és mindegyiket levadászta. A hidak elé állított ágyúk és tankok, az átözönlő tankokkal együtt a hidakat is felrobbantották, így azok utána nem tudtak átkelni. Szépen letelt az idő és teljesítettem a 2. pályát.
    Most a 3. pályán vagyok, de most nem tudtam belekezdeni.
    Azt mindenesetre örömmel könyveltem el, hogy ad egy csomó páncélos egységet. Így már méltó revansot hetek az eddigi sérelmekért :-)
    Végre én támadok és nem kétségbeesetten védekezek egy maroknyi elszánt egységgel.
  • zsoleszq
    #30
    már tárgytalan mert sikerült megoldani:) de azért köszi a segítséget:(
  • zsoleszq
    #29
    Üdv keresnék olyan hozzáértő emberkét aki tudna segíteni Cold War Conflicts Észak-Korea 2.pálya küldetését megoldani!
    Üdv Zsoleszq
  • Axon
    #28
    Naja, semmi szivarozgató, csípőből tüzelő, közben kokakólát iszogató reklámhősök.
    Néha lábat lóbálva átdöbörög egy komplett küldetésen az ember és húzza a száját milyen könnyű, máskor pedig legszivesebben letörölné a gépéröl a sok fusztráció miatt.
  • robotnyk
    #27
    ez sem lett egyszerű játék :)
  • Axon
    #26
    Csak egy dologban bízhatok.
    Az egyetlen repülőgépemet feláldozva megpróbálom szétbombázni a tüzérségét. Remélhetőleg egyhelyen vannak felállítva az ágyúk, így egyetlen kamikaze akcióval megpróbálom semlegesíteni.
    Mondjuk ehhez az elején el kell jutnom gyorsan a radarrállomáshoz, mielőtt a legiereje szétbombázná és bemérni hova vannak telepítve az ágyúi.
    Ha ez nem működne, akkor marad a vaktában keresgélés és folyamatos visszatöltés cheat :-)
    A tüzérség semlegesítése nélkül szinte lehetetlen megcsinálni a 2. küldetést.
  • Axon
    #25
    Bejött az elképzelésem.
    Első lépésként a légiereje megpróbálja szétbombázni a légvédelmemet.
    Alrébb vonszoltam a légvédelmi ágyúkat, így csak a hűlt helyüket bombázzák.
    Ezután jönnek a csapatszállító helikopterek a kommandósokkal, amiknek egy részét szétlő a légvédelmem, a többit a területen szétszort katonáim semlegesítenek.
    Két hídon indul(na) meg ezután a támadás. Az egyik hidat felrobbantottam és az érkező szervízkocsikat kilőttem. A 2. hídon viszont özönlenek az amerikaiak rendesen.
    Statikus védelmet építettem ki. A legrosszabb, hogy egy büdös nagy nehéztüzérségi üteg folyamatosan lövi az egységeimet.
    A legnagyobb fájdalmam, hogy az egyetlen 160-as mortáromat elfoglalták a kommandósai, az érkező felmentő egységeim pedig szétlőtték a mortárt a személyzetével együtt.
    A tüzérsége miatt szinte csak másodpercekre lehet feltartóztatni a páncélos ékeit. A rendelkezésre álló páncéltörő ágyúkkal simán fel lehetne tartóztatni, de szinte rögtön odapörköl a tüzérség, így szinte lehetetlen a védekezés.
    A statikus védelmemnek köszönhetően sikerült addig eljutnom, hogy már "csak" 6 perc volt hátra a felmentő sereg érkezéséig, amikor elfoglalta a repülőteremet és vége lett a küldetésnek.
    Mondjuk az a 6. perc még egy örökké valóság lett volna, nem tudom hol lehetne még addig feltartóztatni őket.
  • Axon
    #24
    Tegnap ismét volt időm folytatni a küldetésem.
    Érdekességképpen megjegyzem, hogy Észak-Koreával újrakezdve a 2. pályát, már egy teljesen új pályát kapunk. Az 1. küldetésben szétlőtt tereptárgyak míg folyamatosan játszuk addig a 2. küldetésben is ugyanúgy szét vannak lőve, addig ha újrakezdjük a 2. küldetést, már minden tereptárgy ép.
  • Axon
    #23
    A 2. pálya roppant érdekes. Mivel az első pályán játszódik és minden úgy van szétbombázva, ahogy az első küldetésben szétlőttem. Nem emlékszem, hogy a sud-ban volt hasonló megoldás. Most bánom csak, hogy a repülő tér körül minden figyelőtornyot szétbombáztam.

    Itt egy amerikai támadást kell hátrálva feltartóztatni, amíg a felmentő seregek meg nem érkezik. Mondjuk nem tudom mikor jönnek, mivel nem számol egy óra visszafele.
    Az ellenség bombázással kezd, ahol majdnem minden légvédelmi ágyúmat szétbombázza. Ezután jönnek a csapatszállító helikopterek. Ez remekül vannak megcsinálva. Leereszkednek a kommandósok és elfoglalják az összes ágyúmat és mortaromat. Közben pedig a tüzérsége elkezdi lőni azokat a területeket, amiket a kommandósok látnak. Úgyhogy gyakorlatilag mindenem megsemmisült, nem volt mivel feltartózatnom az ekkor induló páncélosokat. Két hídon jönnek át. Érdemes felrobbantani őket, bár nem tudom, hogy azután meg tudom-e javítani, ha majd ellen kell támadni. Lehet, hogy nem és akkor máris elszállt a küldetés.
    Egyébként az egyiket amúgy is sikerült szétlőnie egy híd elé állított páncéltörő ágyúmnak, amikor rámentek az amerikai tankok, de egy szerelőkocsi rögtön elkezdte javítani.
    Mondjuk ez szimplán csak egy próba volt, hogy megnézzem mire is számíthatok, de nem sok ötleten van, hogyan lehetne megoldani ezt a pályát.

    Talán ha elvonszolnám a légvédelmi ágyúkat az elején, hogy a repülők ne tudják lebombázni, akkor szétlőhetném a kommandósok helikoptereit. De szerintem egy radarállomással látja hol vannak az ágyúk és úgy is oda bombázna.

    Ami remek újítás az a radar állomások, amikkel egy-egy ellenséges területet figyelhetünk meg.
  • Axon
    #22
    Megoldottam az Észak-Koreai kampány első pályáját.
    Amikor először bombázod a repülővel a tankokat, akkor jön egy vadászgép. Na most akkor nyugodtan bonthatsz egy sört és elolvashatsz 2 fejezetet a Háború és Békéből.
    Egy olyan 15-20 perc után lejár a vadászgép járőrözési ideje és elmegy. Ezután már szétbombázhatod a tankokat.
  • Axon
    #21
    Elakadtam.
    Ez igazán ritka egy ilyen rts-ben.
    Észak-Korea kampány első pálya.
    El kell foglalni egy repülőteret és az ott található bombázóval letarolni az ellenfél harckocsijait.
    Az első bombázás után az ellenfél egy vadászgépet küld a tankok fölé, ami lelövi a bombázóm. Első bombázásra max a harckocsik egyharmadát sikerül elpusztítani. Másodikra, ha mázlid van akkor tudsz még egyszer bombázni, de azután garantáltan lelövi a vadászgép a bombázód. Így ott marad még egy rakás tank és nem tudom befejezni a küldetést. Már próbálkoztam vagy 50 szer de 2 bombázásból lehetetlen elpusztítani az összes tankot. Sőt az első támadás után a tankok szét is szóródnak, így számításaim szerint 5-6 támadást is kellene indítani a tankok ellen, hogy mindegyiket megsemmisítse a repülőm.
  • Axon
    #20
    Soldiers: Heroes of World War II !
    Ez az!
    Erre gondoltam.
    Ebből láttammár képeket és úgy gondolom ez lehet az új etalon a sud stílus kategóriában. Ha ehhez is annyi mod és plusz pálya készöl majd, akkor biztos befutó. Persze ebbe még a Panzers is beleszólhat, bár véleményem szerint az egy picit másabb kategória.
  • Axon
    #19
    Az Officers és a Wartime Command nagyon szép csak egy kérdés merül fel bennem. Hogyan kell velük játszani. Egyfajta Combat Mission féle irányításra tippelek, de az számomra túl van bonyolítva.
    A Blitzkrieg 2-t én is remélem, hogy nem rontják el, ha követik a sud2 által kitaposott ösvényt akkor remek kis darab lehet belőle.
  • PREMIERE1
    #18
    Ez már nagyon jöhetne! :(

    Wartime Command




  • PREMIERE1
    #17
    Szerintem ezek lesznek nagyon jók:

    Officers

    Wartime Command: Battle for Europe 1939-1945

    Soldiers: Heroes of World War II

    Meglepődnék, ha ezeket überelné akár a Panzers is ... :(

    A Wartime Commandot tuti semmi! :)

    Ha nem cseszik el, esetleg még ez is bekavarhat. Ha nem cseszik el ...
    Blitzkrieg II