75
Szal...
  • aabyssx
    #75
    Na, megvan mind a négy ending.

    Gyönyörűen szomorú ez a játék!
    Viszont az a gáz, hogy ha rákeresek net-en, szinte semmi ~hangja sincs. Alig írnak róla. Kár, hogy egy ilyen okos, művészi klasszikusnak nincs akkora sikere...

    BTW a Holy szobában (Marie szobája) egyik polcon Agatha Christie regények vannak. Ahogy párom ezt megtudta, ő is ezzel játszik. :)
  • aabyssx
    #74
    Aha. Akkor a 4-est még az utolsó mentésből elő tudom hozni újrajátszás nélkül.

    De annyira tetszett nekem a játék, hogy megcsinálom még a másik kettőt is. ;)
  • Ramza
    #73
    Utánanéztem, a heart fragments stimmel, de az újrakezdéseknek mégsincs köze hozzá.
    Ellenben két másik dolognak igen.
    Nem tudom, hogy érdekel-e, így jól kiemelem, hogy

    SPOILER!!!!!!!

    így ha nem akarod, nem olvasod tovább.

    "Final suspense event
    Choose "Dodge quickly" - goto [1]
    Choose anything else(Or choose nothing) - goto [3]

    [1]Final conversation
    End conversation on "the person he loves" - Ending 4
    End conversation on "Denemon" - goto[2]

    [2]Heart Fragments
    Above a "certain number" - Ending 1
    Below a "certain number" - Ending 3

    [3]Final coversation
    End conversation on "the person he loves" - Ending 4
    End conversation on "Denemon" - goto[4]

    [4]Heart Fragments
    Above a "certain number" - Ending 2
    Below a "certain number" - Ending 3*
    *Not 100% certain here. Getting below a "certain number" here might still
    get you Ending 2 though I doubt it."

    SPOILER vége
  • aabyssx
    #72
    ...aha...
    ...érdekes, mer' én egyszer sem szívtam meg - mert sunyi módon mindíg visszatöltöttem. ;)
    Heart piece-ből is annyi volt, hogy hú (Emi egész jól nézett ki a képen). Mondjuk mindegyiket felszedtem mert fogalmam sincs, hogy mitől romlott (tainted) egy darabka.

    Ez lett volna a legjobb ending?!?

    *** mega spoiler ***

    Nálam úgy végződött a játék, hogy Emi és Takashi (Kazzuya?) visszakerült a jelenbe, de megjelent a kezén a fekete pillangó, és egy vigyor a száján, miközben Emi vállára tette a kezét. Nagyon zavaró és igazságtalan ending! Habár, illik a játékhoz.
  • Ramza
    #71
    Pontosan nem tudom, de amitől biztosan:
    - mennyi heart pieces-t találtál meg
    - hányszor kellett félórát/órát újrakezdened
  • aabyssx
    #70
    BTW #2 ending sikerült (22 óra alatt). Borzasztó stílusos vége volt (nem számítottam erre a kimenetelre), de nem egy ~heppiend.

    Mitől függ, hogy a 4 endingből melyiket kapom?
    ...legalábbis az extránál úgy tűnik, hogy 4 ending video-nak van hely...
  • aabyssx
    #69
    Első végigjátszás megvolt.

    Csak annyit mondanék, hogy VEGYÉTEK A JÁTÉKOT, HÁTHA LESZ MÉG TÖBB ILYEN!!!
  • Sephi
    #68
    Es koszontel nekije?
  • aabyssx
    #67
    Megnyugodtam, mer' tegnap találkoztam én is egyel. :)
  • Sephi
    #66
    Nekem a ugy egy ora utan jelent meg lent a foldszinten abba a teremben ahol elkezdtuk a gamat.
  • aabyssx
    #65
    > Eletet ugy szerzunk hogy neha megjelennek valami kis lepkek es le kell csapni oket :)

    Hol szoktak ilyen pillangók megjelenni?!?
  • Sephi
    #64
    Az ejjel volt a TV2-on. :DDDDD
  • aabyssx
    #63
    Pillangó? Hm? Senki?
  • Sephi
    #62
    Ohh aszem en is nekiulok megegyszer egye fene.

    Egyebkent uzeni a Jani hogy meg jo hogy leirtad hogy a masik kezeddel micsinalsz.
  • aabyssx
    #61
    BTW nagyon oda vagyok ezért a játékért! Baromira örülök, hogy megvettem. Kevés ilyen gyöngyszem van sajnos, és remélem, hogy követőkre talál.

    Nekem az idő múlása is tetszik. Legalább a játékosnak is jelent egy kis szorongást és kényelmetlenséget. Kb. mint amit a ~főhős is átérez abban a helyzetben.
    A hirtelen események is állatira jók (mint a QTE-k ;)! Egy pillanat alatt fel tudja gyorsítani a szívverést. Kb. mint amit a ~főhős is átérez abban a helyzetben.
    A szavakra, kifejezésekre való rákérdezés is teljesen jó ötlet!
    Ez a félig fantasztikus, félig régi nyomozós, lineáris történet pedig tökéletesen olyan, mintha egy jól átélhető, letehetetlen krimit olvasna az ember. Valahogy így képzelem el a modern "könyveket".
    A látvány egy kicsit béna? Kit érdekel?!?

    Ja, és egy kézzel tudom játszani az ágyon eldőlve! Ez nagyon jó, mert a másik kézzel tudok iszogatni és nassolni. (Tea vagy Bacardi hosszan és hozzá keserű csokoládé ;).
  • aabyssx
    #60
    Hol lehet pillangókat szerezni?
    Már a második nap elején vagyok, de eddig még nem láttam egyet sem. Pedig már nagyon kellene, mert már csak kb. 1 agyszívásra van MP-m.
  • Sephi
    #59
    Nekem is a kezemben volt a konyv. Az a kar hogy nem emlekszem a kiadora baszus mert akkor siman ra lehetne akadni a neten.
  • Gábor
    #58
    Arigato! :)
  • Sephi
    #57
    Nem gond! Mar irtam is neki :)
  • Gábor
    #56
    Viccen kívül, tényleg megkérdezhetnéd mailben,ha már úgy is írsz, hogy mi annak a könyvnek a címe! Sokunknak segítenél!
  • Sephi
    #55
    Az elso 2 ora utan jottem erre ra. Addig bele voltam zugva a gamaban! Aztan hirtelem meghal es mentes sehol Hagyal vaz...
  • Sephi
    #54
    Egy het? Irtam en ilyet valahol? A pasi harom honap allat tanult meg alapszinten nem egy het allat.

    Egyebkent tegnap erkezett meg Tokyoba a tag es irt is mailt :)
  • Jinchuu
    #53
    :D Az a könyv nekem is kell!! De jó, már 1 hét múlva nyomhatom a suikoden 4-et! :D
  • Ramza
    #52
    Sephinek van ismerőse, akinek volt egy könyve, amiből egy hét alatt meg lehet tanulni anyanyelvi szinten japánul! Szerintem kérd kölcsön!
    ;)
  • Gábor
    #51
    Semmihez sincs soha késő! Én ezt vallom!
  • aabyssx
    #50
    Beszélni talán annyira nem vészes. Írni gáz!
  • Ramza
    #49
    Ha 8-9 éves vagy, akkror van rá esély :)
  • Gábor
    #48
    Tervezem, h japánul kezdek tanulni szeptembertől. Csak lesz-e belőle nyelvvizsgám diplomáig.......:)
  • Jinchuu
    #47
    Tényleg, csak e hónap végén jön ki! Az már nincs is olyan messze! :D
    Japánban meg most jött ki a Suikoden 4! Le is szedtem...bárcsak tudnák japánul! :D Az engine mindenesetre sokkal jobb mint a 3. részé itt 20 embert is röccenésmentesen jelenít meg és nagyon szép!
  • Ramza
    #46
    Biztos, hogy hamarosan jön, ha a tesztelők már kaptak.
  • Gábor
    #45
    08.31. a gamespot szerint!
  • Gábor
    #44
    Csak jönne már az ntsc változat!
  • aabyssx
    #43
    OFF - Star Ocean

    Csak Japánban (ott már director's cut meg special edition is van). USA változat augusztus végén, szeptember elején. PAL változat szeptember végén kb.
  • Gábor
    #42
    Kint van ntscben?? Mióta?
  • Jinchuu
    #41
    Már kijött nem? Mármint amerikában, jó nekik! :(
  • Ramza
    #40
    Ez nem teljesen igaz.
    Most nyár végére-kora őszre volt mindig is kitűzve amerikában. És mivel több oldal már le is tesztelte ezt a verziót, így valószínűleg jön is az.
  • Gábor
    #39
    A star ocean már évek óta jön. Ha jól emléxem japánban vmi hibával jelent meg, visszavonták, portolják, minden faszságot csinálnak vele,csak nem adják ki!! :(
  • Ramza
    #38
    Magyarul akkor az első öt-tíz percben tetszett.
  • Sephi
    #37
    En fogtam a SCUMM progit es elkzedtem jaccani a zoszes regi kalandjatekot. Beneth a Steel Sky , DOTT , Guilty , Indy Jones , The Dig , Goblins stb. stb.
  • Sephi
    #36
    Jon a Star Ocean :)