194
  • Dredd
    #36
    Azért a "tudományos tények"-ben való vakhit szerintem pont olyan, mint a Daniken-féle okosságokban való vakhit! Az értelmes embert a kritikai érzék különbözteti meg az átlagostól, vagyis hogy nem hisz el semmit fenntartás nélkül, csak azért, mert azt mondta a TV/nagy tudós/egyetemi tanár, stb. 500 éve még megégették aki azt mondta, hogy a Föld gömbölyű. Mme Curie felvételét elsőre megfúrták a Francia akadémiába, mert nő volt, tudományos eredményeire tekintet nélkül. A mai akadémikusok/tudósok pont ugyanilyen féltékenyen őrzik az "igazságaikat", aki mást állít már csak azért is támadják, mert ezzel quasi az ő tekintélyüket rombolja. Ráadásul a tényeket ugye a tudomány igazolja. De észre kell venni, hogy minden tudomány axiómákon alapul, amelyeknek az igazoló erejét a közmegegyezés adja. Vagyis emberek "hite"....
    Nem azt mondom, hogy készpénznek kell venni minden őrült fantáziálását, de azért nem kéne rögtön leparasztozni azt, aki nem vesz be mindent azonnal 100%-ban amit mondanak neki.
  • mrzool
    #35
    "rengeteg dolgot nem árulnak el nekünk átlagos embereknek ..mért??"

    Mit nem árulnak el?

    Van egy nagy gond a mai tudománnyal: évekig, évtizedekig kell tanulni, hogy egyáltalán fel tudd fogni miről van szó. Nincs királyi út...
  • mrzool
    #34
    Kösz, hogy vállaltad a neved... Gerinced van?
  • Inquisitor
    #32
    "Látni még biztos nem látad az elektront keringeni az atommag korül."
    És nem is fog, ez az 1920-as évek óta közismerten ostoba elavult közhely, már többen követelték ezen dezinformáció eltávolítását a tananyagokból. Mindhiába :]
  • Sephi
    #30
    A fenet! Azt az arkepet mi csintaltuk a haverokkal amikor a mutkor ott voltunk.... nem gondoltam volna hogy ekkora port kavar :(
  • xavier
    #28
    a vélemények nagy része nem a másképpen gondolkozók ellen szólt, hanem ez ellen a hülye fantazimajom ellen aki dec.6 -án nem a mikitől kapja a csomagot hanem az idegenektől
  • Pakosz
    #25
    Kuldjuk fel, Annetkat majd o a vegere jar :DD.
  • shim
    #23
    az arcról láttam egy érdekes képet. egész egyszerűen más szögből is lefotózták és simán látszott h egy nyamvadt természetes domb és sehol sem volt arcformája.
    az hogy volt élet sztem biztos de h most is van az gyökérség 1xrűen.
  • item
    #22
    THE TRUTH IS OUT THERE...
  • Inquisitor
    #21
    "Richard Hoagland a CNN műsorán, kezében a marsi Arc fényképével"
    Ez nem fénykép, ez egy számítógépes programokkal agyonbuzerált kép ... arról az "ojektum(c)"-ról sose készült szemből kép.
    Nem mellékesen elég nagy számú pontból olyan ábrát húzok össze amilyet akarok ugye :)
    Az ázsiaiak szerint meg egy nyúl van a Holdon.

    Azok a bordák érdekesek, szerintem sem dünék, de attól nem gondolom, hogy férgek lennének ...

  • nenad
    #19
    tenyek, de a gond hogy nincsenek tenyek.az info amit kapsz tvn/ujgason/neten keresztul m,ar szazszor bebizonyitotta hogy kamu.Legyen az nagy tudomanyos felfedes, vagy barmi mas.

    szar ugy , en nem hiszek egyiknek sem...
    de nyitott vagyok mindketto fele.
  • Dzsini
    #18
    Erich von Däniken méltó társa lehet ez a fickó :)))
  • Falabu #17
    És akkor azokat a nagy "férgeket" mihez hasnollítjuk magunkon?:)
  • Falabu #16
    Engem a Mars Mentőakció című filmre emlékeztet abba volt ilyen "fej" a Marson! Odamegyünk és kinyílik és megtudjuk hogyan született a Föld....
  • RocketyATwork
    #15
    jönnek a zöld emberkék ezek szerint, mindig is tudtam.
  • FtranX
    #14
    tényleg hasonlít egy transformer robotra!! :DD
  • Pepito
    #13
    KRÁTER!! Nem kárter!!

    Ugye, hogy szivat! :D
  • Pepito
    #11
    Ha az embereknek olyan arca lenne, mint a kárterek, akkor tele lenne arcképekkel a Hold meg a Mars is, a többi bolygóról és holdról nem is beszélve.

    Ezt úgy hívják antropomorfizálás. Nincs mese, mindent magunkhoz viszonyítunk, a saját képünket látjuk a tárgyakban. Megszemélyesítjük őket.

    Ez a Windows is csak szivat! Antropomorfizálás.
  • Rincewind
    #10
    Én sem hiszem, hogy mestererségesek lennének ezek az alakzatok. Főleg az az arc! Simán természetes eredetű, egy domb. A "féreg" viszont érdekes, mert különböző irányokba néznek a redők, amit homokdűnéknek mondanak, pedig szerintem azok nem lehetnek dűnék, mert egy irányba kellene nézniük.

    Hehe tök úgy néznek ki, mint az Alien-ek szerves járatai... :D
  • FtranX
    #6
    A New Age ellen nagyon nehéz védekezni, mert az emberek szeretnek álomvilágban élni. Sokkal kényelmesebb egy áltudományos blablában hinni, mint az átlagember számára egyre inkább érthetetlen -valódi- tudományt megérteni.
    Meg mennyivel izgalmasabb az, hogy a Nasa eltitkolja egy hajdani értelmes civilizáció maradványait, mint hogy sikerült folyékony víz nyomait találni?
  • FtranX
    #5
    hinni nem kell semmiben!
    Tényeket lehet elfogadni, vagy álltásokat bizonyítani.
  • mrzool
    #2
    Én sokáig próbáltam vitázni az olyen balfaszokkal (elnézést a kifejezésért, de találobbat nem tudok), akik szerint nem volt holdraszállás, a NASA mindent rejteget, a Mars tele van idegenekkel, etc, etc... Aztán ráuntam, mert tényleg szaporodnak, mint egy vírus. Fogalmam sincs, hogy mit lehetne tenni. Mert hiába vannak Plaithez hasonló emberek, akik megírják a cáfolatokat - a buta átlagemberek úgysem azokra vevők, hanem az áltudományos faszságokra.

    A Badastronomy weblap és a fóruma egyébként tényleg nagyon jó, ajánlom mindenkinek...
  • Cat #1
    Egyetértek, ezek az állítások olyanok mint egy vírus. A fő gond az, hogy az emberek egy része számára ezek nem nyilvánvaló hülyeségek, a könyvek, videókazetták komoly bevételeket jelentenek az ezoterikusok számára, sőt, nyugodtan állíthatom, hogy sokan csak és kizárólag a hiszékeny emberekből csinálnak hasznot, mert olyan sokan vannak, hogy üzletet lehet rájuk alapozni - Magyarországon is!