81
hol lehet kapni?
  • [Walaki]D`Lair
    #41
    Szóval ez olyanfajta, hogy már a filmen előre ki van szűrve a cucc...hmmm...akkor többféle 3D technológia létezik viszont...
  • [Walaki]D`Lair
    #40
    Na ezaz...nem kell szinesnek lennie...

    Viszont a sima piros-kék fóliától meg nem láthatod 3D-ben a képet...
  • Blasta
    #39
    Add má kölcsön az egyiket, mekknézném itthon a Szpálykicc 3d-t meg ezt a muffot a topikban :-D
  • Blasta
    #38
    Joci, ez tényleg nem polár szűrő!
    Egyszerű szines fólia!
    TÉNYLEG!
    Hidd el. Csinálsz ilyet ápiszban megvett cuccokból...
  • FREAK
    #37
    kipróbáltam sima piroskék szemüvegekkel, lófasz nem történt

    ha polárszűrő lenne, miért kéne színesnek lennie??
  • FREAK
    #36
    dehogynem, ha a két képen előre kiszűröd a kék és a piros csatornákat, olvass utána, vagy vagy hatezer tutorial a neten

  • BADE
    #35
    Itt pontosan mit kellene látnom?
    Csak,mert a ruha elkezd lefelé csúszni,de nem látok semmit:)
  • [Walaki]D`Lair
    #34
    Ennek viszont semmi értelme, ettől még nem látnád 3D-ben...;)
  • [Walaki]D`Lair
    #33
    Fogj 2 piros-kék szemcsit és az egyiknek a bal, a másiknak a jobb lencséjét rakd egymásra...ha ez megvan forgasd el 90 fokkal és mit fogsz látni? Besötétedik és nem látsz át rajta...mi a tanulság? Polárszűrő...
  • FREAK
    #32
    "1. Fogj egy kartonpapírt és vágj ki abból egy szemüvegnek megfelelõ ábrát. (ezt méretarányosan készítsd el, hogy fel is tudd venni)
    2. Szerezz be valahonnan egy piros és egy kék fóliát és vágj ki mindegyikbõl egy 4x3,5 cm-es téglalapot.

    3. A, már kész szemüvegalapból, vágj ki két 3,5x3cm-es téglalap alakú rést, hogy kiláss.

    4. A piros fóliadarabkát ragaszd a bal szemnek megfelelõ résre, a kék darabot, pedig a jobb oldalira"

    Ez sima fólia, semmi polárszűrés.
  • FREAK
    #31
    "POLÁRSZŰRŐ Speciális szűrő, melynek elforgatásával csökkenthető vagy teljesen eltűntethető a zavaró tükröződő fény, amitől tisztább felvételt, telítettebb és mélyebb színeket, kékebb eget, kontrasztosabb felhőket kapunk. "


    Létezik polárszűrős 3d szemüveg, de az nem a piros-kék, hanem az általam említett egyszínű (sárga vagy fehér).
  • FREAK
    #30
    nem, ezért javítalak ki :)
  • [Walaki]D`Lair
    #29
    Elhiszed, hogy jobban tudom? ;P
  • FREAK
    #28
    "viszonylag összetett szerkezet"

    Erősen "viszonylag", a lényeg, hogy nem sima fényáteresztő felület, hanem speciálisan legyártott szűrő.
  • FREAK
    #27
    hogy lenne már polarizált, sima kék és sima piros, az egyik szögből a pirosat szűrik ki, a másikból a kéket, a szemüveg meg csak összerakja neked

    a polárszűrő egy viszonylag összetett szerkezet, ezt meg sima színes fóliával megcsinálod, sima színszűrés
  • ricsi1
    #26
    mi a pöcsömet csinál
  • qwert
    #25
    yes :)))
  • cyrus #24
    Akinek van 3d szemüvege :


    Kell még ? :P
  • qwert
    #23
    Ha az előzőben nem sikerül, szétnézek e boltokban is...köszi
  • qwert
    #22
    Köszi, megpróbálom. Az én szemüvegem zöld-piros volt. Remélem kapok ;)
  • ricsi1
    #21
    írószerben kapsz
  • [Walaki]D`Lair
    #20
    ???
  • PLackó
    #19
    THX.
  • PLackó
    #18
    A számítógépen is jó a szemüveg?Ott is élvezhető??(csak gépen van DVD lejátszóm)
  • Mike at home
    #17
    ma akinek az agya erre kepes
  • Mike at home
    #16

    Spy Kids 3D - xpress.hu
  • Mike at home
    #15
    probald meg a hologram boltban a parizsi udvarban (Ferenciek tere - atjarohaz)
  • [Walaki]D`Lair
    #14
    Persze, mert a két eltérő szín a két eltérő polarizált fény sugár...és a szemüveg színei a megfelelő fényt engedik át, amit az agyad rak össze 3D-be...
  • PLackó
    #13
    Nem tudjátok mennyiért lehet így megvenni a kémkölykök 3d DVD-t így szemüveggel???
  • FREAK
    #12
    de amúgy hogy csinálnál polarizált fényt egy mozivásznon? :)
  • FREAK
    #11
    hülye....

    attól függ, milyen eljárással dolgoznak

    a piros-kék képnél piros-kék szemcsi kell
  • [Walaki]D`Lair
    #10
    Mert nem a színe a lényeg...:D

    Sima polárszűrő és kész...
  • FREAK
    #9
    a régi 3d moziban meg sárga volt :) de azt vissza kellett adni

    most nekem is a spy kids előadásról van 2 db piros-kék
  • mikike
    #8
    valamelyik újság mellékleteként most ez van
    a SpyKids3Dből maradt vissza
  • Bandew
    #7
    Én egyszer voltam 3D moziban, és ott a szemüveg nem piros-kék volt, hanem sima átlátszó. Fogalmam sincs hogyan működhetett.
  • qwert
    #6
    Na mindegy. Szóval a Kémkölykök 3d-t nem veszem meg azárt, hogy legyen szemüvegem. Valahol külön esetleg nem lehet kapni? Megragasztottam a sajátot, de hát nem az igazi. A "lencséje" is meg van gyűrve rendesen :((
  • qwert
    #5
    hová tűntek a hozzászólások???
  • fm
    #4
    mi másra? sztem ahhoz is olyan papír piros-kék 3d szemcsit adnak..vagy nem? persze ezért még gondolom nem fogod megvenni a dvd-t :)
  • qwert
    #3
    Kösz, másra gondoltam...
  • qwert
    #2
    Hello! Meg tudná mondani valaki, hogy hol lehet venni-szerezni ilyen 3-d papír szemüveget? Videokazettához kaptam, de a gyerek kissé "megkezelte". Ha pesten tudtok címet plz. írjatok.