49
  • Nenrandil
    #49
    A mítoszokban mindenféle istenek országának van bemutatva...De szerintem ha létezett Atlantiszi civ. Akkor az is folyamatos hanyatlás végeztével bukott el...És mikor a görögök megjelentek a történelem színpadán akkor már lényegesen fejletlenebb szinten voltak...(bár még ekkor is magas építészeti és technikai megoldásokkal rendelkezhettek)
    De már régen nem volt olyan fejlett a világuk sőt...Nem véletlen hogy utána pár száz éven belül elpusztult...Az a legrosszabb hogy rengeteg írásos forrás pusztult el amikor Alexandria nagy része elsüllyedt...
    Trójában nem vagyok annyira képben mint ezt az alábbi cikk is bizonyítja de majd utána nézek...
    Szerintem az pedig hogy mi tudomyányos és mi fantázia szintén eléggé nehezen elkülöníthető...
    Az én fantáziám pl.: nem tudja elképzelni hogy egy nagy hangyaraj munkájaként emberek puszta fizikai erejükkel építették a Gízai nagy ptamist és az egész komplexumot...Az új és közép birodalmi templomok és egyéb szobrok és kissebb piramisok már mások...De nem véletlen hogy nem tudtál megismételni azt amit őseik... szerintem itt is az játszódott le mint (ha létezett) Atlantiszban...Hogy volt egy technika amit a korrupt papság hatalmának növekedésével elveszítettek...(ez az ókori egyiptomban eléggé jól megfigyelhető tendencia volt) Tehát hiába utánozták az ősöket...
    Az ókor viszont más... Kevés irásos forrás, kevesebb tárgyi emlék...És ha már pár ezer évekről beszélünk érdemse megjegyezni hogya mi civilizácionk mennyit változott pár száz évenként...
    Ami szintén érdekes hogy a legfejletteb és legbizarabb épületek az óidei egyiptomban keletkeztek...És ezután már nem épültek olyan jellegű dolgok(templomok, városok,)
    Tehát a fejlődés nem felfelé ivelő...(mint a mi civünk esetében)
    Tehát nem értem hogy a rosszabb demográfiai adatokkal épp hogy egyesített egyiptomi birodalom hogy kezdett egyből ilyen fejlett épületek építésébe...és hogy a kéíőbbiekben miért nem épültek nagyobb piramisok ha több lett az ember meg a civük is fejlődött...Én sem hiszek abban hogy UFOk építették őket...Meg iylenek...Ellenben tudta valamit akkor amit mi most nem tudunk és nem értünk és próbálunk ráhúzni egy általunk megmagyarázott dolgot...
  • mrzool
    #39
    Fura amit írsz, szerintem az SG nem túl hiteles forrás tudományos tekintetben. Tudományis körökben fel sem merült, hogy bolygó lenne a Sedna nevezetű égitestet. De te biztos jobban tudod...
  • kev
    #38
    A 10. bolygó a Sedna nevet kapta.
    A bolygó létezéséről már évezredekkel ezelött tudták a Sumérok.

    Amúgy nem vagyok ezoterikus.
  • kev
    #37
    "Érdekes, én erről nem tudok. Hol olvastad? A Naprendszerben 9 bolygó van, bár a Plútót is csak kegyelemből hívják bolygónak, a legtöbb tudós szerint plomet."

    http://www.sg.hu/cikk.php?cid=31469
  • Cat #34
    ezoterikusokkal ne vitatkozz, ugysincs esélyed
  • kev
    #32
    Sok olyan épület van a földön, aminek építési módjára nincs magyarázat.Ez az épület is közéjük tartozik.

    Hogy építünk mi ? Elpusztítjuk, szennyezük a környezetet ahol építkezni akarunk.

    Hogy építettek "ők" ? A meglévő anyagok általakításával, a környezet minimális megváltoztatásával.

    Több olyan épület létezik, ami egy természeti képződmény : szikla, domb stb. átformálásával alakult épületté.Ez olyan technika amit mi még csak most kezdünk kapizsgálni.

    Apropó : A Sumérok (jóval Egyiptom elött) már tisztában voltak a naprendszer felépítésével.
    Olyan Sumér kőtáblákat találtak ami a naprendszerünk bolygóit ábrázolja mind a 10-et,csakhogy kivülről befelé haladva..

    ui.
    A 10. bolygót mi csak néhány hónapja fedeztük fel.
  • fluga
    #28
    és ezzel mégis mit akarsz mondani? ködösítesz, de csak nem mered kibökni, hogy mit gondolsz.
    szerinted az ufók voltak vagy mégis mire célozgatsz?
  • shim
    #25
    ne nézzél lámának, tudom, h mindeféle kutatási célokkal igazolják magukat, de akkor is undorító, hogy szent/temetkezési helyeket tárnak fel (és ezt most egy ateistától hallod).
    pár száz év múlva belőlem se marad sok, de akkor se nyúlkáljanak hozzám, bolygassák a síromat.

    nem viccból temetkezik az ember.
  • Cat #24
    már az ősemberektől kezdve marhasokat lehet megtudni egy kulturáról, szokásaikról, mindennapi életükről, az életről alkotott nézeteikről a temetkezésük alapján, és ez sokszorosan igaz egy olyan kulturára, ahol a halál csak egy utazás volt, ezért rengeteg használati tárgyat pakoltak be a sírokba, ráadásul itt voltak a legfejlettebb balzsamozási technikák -> az egyes emberek életének megértéséhez a halálon túli létről alkotott nézeteket is ismernünk kell

    meg egyébként ez csak csont és por, ez lesz belőled is pár száz év múlva
  • shim
    #23
    imádom amikor szent sírhelyeket fosztogatnak a "tudomány nevében". undorító. ha én bemennék (erős túlzással élve) a kerepesi temetőbe és felnyitogatnám a sírokat holmi tudományos igazolásokkal, senki sem örülne nagyon...
    rohadjanak szét az ilyen "tudósok"
  • mrzool
    #19
    Ejnye, Cat, minek írsz ilyeneket, még megzavarják a tények az olvasókat...:))))
  • Cat #18
    a piramisok nem épültek évszázadokig, 20-30 év alatt simán felhúzták

    még hogy ma nem tudnak 20 tonnás zárókövet felemelni - akkor nézegesd a discoveryn az extrém gépeket, a mai bányadömperek kapacitása 320 tonna, és ezzel furikázik ide oda az aranybányában
    meg egyébként a nilus gátjának építésekor egy komplett templomot feldaraboltak, megszámozták a részeket és pár száz méterrel arrébb ujra összerakták...
  • Cat #4
    már rég megcáfolták hogy rabszolgák építették volna a piramisokat - az egyszerü földmüvesek voltak, akik amig vártak hogy kiáradjon a nílus, addig nem volt semmi dolguk, és az uralkodo elfoglalta őket, hogy legyen dolguk és ne unatkozzanak
    A romaiak is mindig dolgoztatták a katonákat, ahogy letáboroztak, azonnal árkoltak meg sáncokat építettek - az unatkozó katona az lázongó katona, ha dolga van akkor nem gondolkodik hülyeségeken
  • Tpe
    #2
    Viccből építették, hogy később legyen min törni a fejünket. Amikor kész volt jókat röhögtek a markukba. ;)