47
Függő játszma? Mennyit játszol naponta?
  • GCsab
    #47
    Én nem vagyok játékfüggő... 27 játék van fennt a gépemen, annak a háromnegyedét meguntam(de letörölni még nem akarom mert még talán előveszem őket). A negyedének kb a felével hetente egyszer-kétszer játszok... A maradékkal meg nem minden nap, de amikor játszok velük akkor sem sokat.
    Én inkább MSN-ezek, zenét halgatok, fórumozok meg ilyenek.
  • Timber
    #46
    az nem vagyok :D
  • Atkamon
    #45
    ja meg programozó...
  • Timber
    #44
    Bizony! En akkora kocka vagyok, hogy a Cube 4 boritojahoz felkertek modellnek!
  • N o N a m e
    #43
    Naponta 8-10 órát vagyok gép előtt, hétvégén többet is, kocka vagyok elismerem, de nem vagyok játékfüggő meg nincs semmi olyan problémám hogy 1 hétig nem birom ki gép nélkül. Szerintem minden rendben van velem, sportolok is annyit amennyit érzek hogy elég nekem, barátaim vannak sokan. Csak azért ülök a gép előtt mert mindig valami újat látok. Most is az osztálytársaim fele kocsmában ül, isznak és cigiznek, köszönöm nem kérek belőle :)
  • kocsisgabor9999
    #42
    nem kell semmit tanulna csak legyél kib*szott nagy kocka xD
  • gibson9
    #41
    Én is ilyen munkára vágyom!!! Sőt még játéktervezés is tetszene munkaként. Mit kell ehez a munkához tanulni? :D
  • ForzaInter
    #40
    mikor nem volt netem akkor sokat játszottam, miota van net szinte semmit, max 1-2 órát...
  • JAG1
    #39
    Nincs felvétel?
  • Vlala #38
    Én egészen addig voltam játékfüggő, amíg meg nem ismerkedtem az internettel. :)
  • Timber
    #37
    Napi 8 órát játszom kötelezően :D Ha még otthon is van kedvem akkor az +2-3 óra :D Mégsem tartom magam függőnek. Mit tegyek ha ez a szakmám? :D :D :D
  • SimaSuna #36
    sokat...
  • Atkamon
    #35
    Én most mongyuk felvételire készülök de amúgy rohatt sokat jáccok... Imádott játékom a The Matrix online. Odavagyok az rpgkér:P
    Na én azzal szoktam úgy hogy suliból haza érek fél 3 körül leülök gép elé és este 10-ig jáccok:) aztán néha felkelek éjjel 3 körül jccani mer akkor vann a játékban Live Eventek. És én imádom:PP
  • Calver
    #34
    bocs, nem te voltál aki stat alapján napi 11 órát WoW-ozott?
  • Chaos Mad
    #33
    én nem tom menyit jáccok, manapság már nincsenek olyan jo játékok mint régen. tudom, ez nem igaz. de a régebbi játékok engem személy szerint jobban lekötöttek, mint a mostaniak. nagyon ritkán hoznak uj dolgokat a fejlesztök. /egy-két játéknál viszont nagyon le tudok ragadni! :)/
  • donpedro
    #32
    Érdekes téma. Én momentán munka nélkül vagyok, így sokat játszom, bár a mennyiség változó. Függőnek nem igazán tartom magam, hisz káros hatásokat nem nagyon érzek magamon. :) Van egy gyönyörű barátnom, fősulira járok, szóval építem a karrierem :)

    A bulizós-csajozós korszakomnak már úgyis vége (elég is volt belőle annyi), a haverokkal piálás meg csak módjával jó móka. Testmozgás is megvan (honi soit qui mal y pense) , szóval emiatt sem kell aggódnom.

    Dynamicnek oly módon adnék igazat, hogy azok, akiknek nincs sikerélményük, szerintem általában hajlamosak szakbarbárrá válni minden területen, a hobbijuknak élnek, legyen az számítógép, vagy bármi más. Más kérdés, hogy ebből nem következik, hogy valaki öngyilkos lesz... Ehhez hajlam is kell.
  • fm
    #31
    én leszoktam,de régen napi 2-3 órát játszottam,főleg fifa sorozat részeit,vagy fps-t,ha jó volt...de manapság sokkal jobban érzem magam
  • Gabe18
    #30
    Újabb jó ok hogy rámondhassák a video/számitógépes játékokra hogy milyen ártalmassak.
    Mert persze nem a gyerek volt hülye,a szülő gondatlan,hanem természetessen a játék,és annak készítője tehet mindenről.Mint ahogy azt a GTA-nál láthattuk már párszor...
  • Chaos Mad
    #29
    igen!!! teljesen igazad van!!!
  • Dynamic
    #28
    Egyébként én azt látom, hogy főleg azok lesznek ilyen játékőrültek, akiknek az életben nincs igazán sikerélményük, mellőzve érzik magukat, kicsi az önbizalmuk stb. és egy ilyen szg-pel kreált online világba menekülnek, ahol fontosnak érzik magukat és több sikerélményük is lesz, vagy akár "hőssé" válhatnak.Ez talán hülyén hangzik, de valahol ez a dolog mozgatórugója.
  • Chaos Mad
    #27
    ok :)
  • Chaos Mad
    #26
    te mondtad: "tipikus amcsi mentalitás"
  • Dynamic
    #25
    azért annyira nem vagyok beteges
  • selwik
    #24
    Na ez az, hogyha ilyet tett akkor nyilván nem volt teljesen százas. A szülői felelősség sokkal nagyobb egy beteg srác esetében, nyilván nem egy hónap alatt kattant meg, látni lehetett volna a jeleket a gyerekkorától kezdve ha a szülőket érdekelte volna a fiuk. Szomorú, hogy 21 éves korára se tudták elvinni egy pszihiáterhez:(
  • Dynamic
    #23
    Van annyi, mert a második pálya idejére kb. 35 percet írt a végén a statisztikába.Az 1. és a 3. pálya együtt időben szintén ott van kb.
  • selwik
    #22
    Amúgy meg szvsz amíg nem megy a munka/család/asszony rovására a game, addig annyit játszhat amennyit akar.
  • Chaos Mad
    #21
    hát ja, de 21 évesen azé lehetett volna annyi esze hogy egy hülye játék miatt ne nyirja ki magát
  • selwik
    #20
    Lol, a szülei pereskedés helyett inkább foglalkoztak volna a gyerekükkel. Amúgy is beteg volt a srác a történtek alapján, jobban is figyelhettek volna rá...

    Tipikus amcsi mentalitás, hogy ezek után lehúzzák többmillió dolcsira a játékfejlesztőket. Mintha az visszahozná a fiukat az életbe. No comment
  • antijedi
    #19
    szerintem nicns anyi... :P
  • Chaos Mad
    #18
    ok, naponta vitted végig 5x? mer akkor az eddig 5 ora/nap :DD
  • Dynamic
    #17
    Olyan bő 1 óra.
  • Chaos Mad
    #16
    meddig tart végigvinni a demot? hány ora? :)
  • Dynamic
    #15
    Eleinte köpködtem rá, de utána beleszerettem.Főleg a 2. pálya tetszik.Iszonyat jól lehet benne tömeget írtani a gránáttal:D
  • Botond #14
    napi 8 óra+ nálam télen 1-2 óra max minden más évszakban
  • Chaos Mad
    #13
    azt még nem raktam fel, megér egy probát?
  • Chaos Mad
    #12
    nem most hallottam én sem, csak most volt a cikk a Gamestar-ban, és gondoltam végzek egy kis közvéleménykutatást, mert érdekel a téma
  • Chaos Mad
    #11
    biztos, én nem tudom, de azért ez durva

    meg ez is:
    "Mennyit játszol naponta?
    8 óránál többet: 10%
    1 óránál kevesebbet: 12%
    4-8 órát: 18%
    2-4 órát: 34%
    1-2 órát: 27% "

    forrás: Gamestar

    /szerintem itt valamit elszurtak mert ez 101%-ra jön ki, de ze nem lényeg/
  • Dynamic
    #10
    Ha van olyan játék ami úgy igazán érdekel(mostanában kb. 2 havonta egy darab) akkor napi 2 órákat nyomom amíg végigjátszom.De amúgy semmi.Most az utóbbi 2 hétben abszolút semmi nem volt, csak végig nyomtam vagy 5-ször a Painkiller demót, mer teccik:)
  • Botond #9
    2 éve történt kb,elég lassan terjenek a hírek arrafelé lol
  • Davidus
    #8
    Van a játékban olyan káros anyag amitől meghalhatsz? A cigiben van. Simán elbukja a pert:P