3478
  • maniac001
    #437
    Én nem azt mondtam hogy a bugfix az hogy szépítsék a textúrákat hanem hogy a patch-be tehettek volna ilyen aplikációt. Volt már rá példa. Egyébként meg kinek mi a fontos....
    Engem pl. nem zavar az ork épületledobása körüli mizéria. Téged igen.
    Téged nem zavar a közelről pixeles talaj, engem igen. Ennyi. Mondom, kinek mi a fontos. De reménykedem benne hogy a fullban más lesz a helyzet. A béta nagyon messze van a fulltól (remélhetőleg).
  • robotnyk
    #436
    :P
  • Hmuda
    #435
    Heh, látom már nem hiába ecsetelgettem a mondandómat. :D
  • Hmuda
    #434
    Amúgy Maniac te irtózatos apróságokon akarsz ki. Ki nem sz*rja le ha egy talajtextúra 2mm-röl nézve pixeles? Robotnyik is mondta: Ez RTS és nem FPS. És a bugfixek nemtom mióta számítanak textúracserének. Nálam a bugfix abból állna, hogy pl kijavítják az orkok építményledobásakor jelentkező árnyékbugot, az AI bugot, stb, de hogy bugfixnek minősüljön egy tökéletesen használható és játszható távolságból nézve szép textúra ... érdekes elgondolás.
  • robotnyk
    #433
    fejtsd ki te is, egységben az erő :D
  • Hmuda
    #432
    Megelőztél... :-)
  • robotnyk
    #431
    folyamatosan olvasom a topikot, koma. az engine-nel kapcsolatos javítások ezeket jelenthetik: kompatibilitási gondok (ha vannak ilyenek) javítása, optimalizáció, bugfix (beszorul, belóg, beakad, eltéved, kifagy).
    nem cserélgetnek textúrákat, mert az nem elnagyolás, hogy a talaj textúrája gyök kettőről nézve pixeles. ez rts, nem fps.
  • maniac001
    #430
    Nem arra gondoltam hogy az egész engine-t cseréli le, hanem hogy néhány elnagyolt textúrát kicserélnek.
    (NST)CIFU írására gondoltam ami így szól:
    "A legfontosabb az oldalak közötti erőegyensúly beállítása. Főleg ezzel kapcsolatos, meg persze egy rakat, az engine-el kapcsolatos hibajavítás."
    Ha kicsit visszaolvasnál akkor nem írkálnál hülyeségeket koma...
  • robotnyk
    #429
    miért, nem evidens, hogy egy pár megás patch lecseréli a grafikus enginet?
  • [NST]Cifu
    #428
    Ki mondott olyat, hogy szebb lesz?
  • maniac001
    #427
    Na felraktam az 1.4-es patch-et.
    Hát én semmi javulást nem láttam, sőt még talán lassabb lett az engine. De szebb nem.
  • [NST]Cifu
    #426
    Már megtörtént... :)))
  • ayden
    #425
    Cifu fogod a kis kezecskéd és megirod ezt nekik mailben és még a végén talán valami lesz is belőle. Mert az ötletek nem rosszak, szóval hajrá:)
  • [NST]Cifu
    #424
    például az osztagok nagyy részének a felszerelhetősége

    Ami érzésem szerint semilyen szinten nem egyezik a táblás módszerrel. Arról nem is beszélve, hogy megy-megy-mendegél a Space Marine raj, majd egyszer csak az egyikük kezébe terem egy Heavy Bolter... Karaj...

    a victory triggerek is mind onnan vannak

    Ez mondjuk még korrekt is.

    Szóval köze azért van hozzá,csak ez egy hagyományos RTS,nem is mondtak soha mást,mig a táblás az körökre osztott,innen vannak a nagyobb eltérések.

    RTS-t is meg lehetett volna oldani úgy, hogy jobban átemeljék a finomságokat, ilyen téren továbbra is az a baj, hogy ott vannak "elődnek" a Dark Omen és a Shadow of the Horned Rat, amelyek sokkal jobban ültették át (szerintem) a táblás játékot RTS-re...
    (de hogy tényszerű legyek: pl. meg lehetett volna csinálni, hogy a drop-podban előre összeállított osztagok jöjjenek, ne utólag fejleszgessük őket (ez pl. eléggé irritál...), ha már van Librarian és egyéb varázsló, akkor talán egy kicsivel kidolgozottabb rendszert érdemeltek volna, vagy említhetném a különféle wargear-ek kijátszását, ami szintén szépen megdobhatta volna a játékot)

    Amikor azt mondták a Relic-ék, hogy átültetik RTS-re a táblás W40k-t, akkor én azért abban reménykedtem, hogy nem egy populűáris (kis sarkítással) C&C klón lesz a végeredmény...

    De ez csak a személyes fájdalmam...
  • maniac001
    #423
    Megvan az 1.4
    Ez az alap bétára is rámegy, vagy kell előtte az 1.3
    Ugyanis azt írja a patch hogy 1-3-ból csinál 1.4-et.
  • Davidus
    #422
    Így egy nap után írok valami kis véleményt. A graf nagyon ász de ezt midenki tudja aki látta a videókat. Nagyon nem lehet zoomolgatni mert multiban nincs rá idő a tutorial meg szétszaggatja az agyát a bug miatt. A zene szerintem kicsit vérszegény ehhez a világhoz. A játékmenet nekem bejön ezzel a foglalósdival. A multi nagyon FUN de hosszú távon én nem bírnék vele játszani. Kb annyi hogy kipumpálunk 1000 egységet azt WAAAGHHH! és nézzük hogy mi történik:) A single-t nagyon várom. Remélem kap fullos sztorit meg frankó átvezetőket.
  • Hmuda
    #421
    Kira, nem is tudtam. :-)
  • Davidus
    #420
    Van standalone peccs is. Hivatalos beta fórumban van link.
  • Hmuda
    #419
    Háááát, én a fedezéket nem emlegetném sajnos, mivel ahogy itt az meg van oldva, nos... elég gyenge.
  • Hmuda
    #418
    Én csak a netes pecsről tudok, olyan mint a B.net-es megoldás. Szerintem így akarták kiküszöbölni, hogy a warezolósok is részesüljenek a pecsekből, csak sajna nem számoltak a te problémáddal. Én úgy vettem észre, hogy nem egyetlen file-t szed le pecseléshez és a felhasználó nem is tudja miket töltött el pontosan, csak vaktában peccsel.
  • TneX
    #417
    Ezt azért nem mondanám,nagyon sokat merít a táblás játékból,például az osztagok nagyy részének a felszerelhetősége, a "ríszörcsök" nevei,hatásai nagyrészt onnan van,a fedezék,a victory triggerek is mind onnan vannak,stb... tehát ha nem lenne táblás játék eléggé más lenne szvsz.Szóval köze azért van hozzá,csak ez egy hagyományos RTS,nem is mondtak soha mást,mig a táblás az körökre osztott,innen vannak a nagyobb eltérések.
  • maniac001
    #416
    De otthon nincs net, munkahelyen meg nem tudom feltenni a játékot (nem is tehetném).
    Máshogy honnan tudnám letölteni?
    Esetleg elküldenéd ha nem nagy? Egy Closed béta patchet találtam ami 1.1-re tolja fel a verziót, de nem próbáltam még. Az csak 1.6 mega.
  • [NST]Cifu
    #415
    A játék önmagától letölti a legújabb patchet ha multijátékhoz felcsatlakozol.
  • maniac001
    #414
    És honnan lehet a peccset leszedni?
    A Fileplaneten nem találom.
  • [NST]Cifu
    #413
    A legfontosabb az oldalak közötti erőegyensúly beállítása. Főleg ezzel kapcsolatos, meg persze egy rakat, az engine-el kapcsolatos hibajavítás.

    Egyébként ahogy egyre többet játszom, egyre inkább kétségbeejt a Warhammer 40.000-től való iszonyatos eltérés... Kezdve az egységek menet közbeni tápolásától (a létszám és fegyverzet terén) a különféle festés/desing eltéréseken át a zászló/területfoglalósdiig...

    Nagyon jó kis játék amúgy, csak éppen a táblás eredetihez nincs a W40k világon kívűl más köze...
  • maniac001
    #412
    köszi.
    és a patch mit változtat a bétán?
  • [NST]Cifu
    #411
    Mikor lesz már demó?

    Valószinüleg csak a teljes kijövetele után.

    Amúgy van újabb béta?

    Nincs és nem is lesz. Patch jött ki hozzá (1.4-es).
  • maniac001
    #410
    Már régóta megy a bétateszt. Mikor lesz már demó?
    Amúgy van újabb béta?
  • Davidus
    #409
    AZ is elég. Legalább nem élesben kell rájönnöm az irányításra;)
  • [NST]Cifu
    #408
    Van egy training is benne, de tényleg csak arra jó.
  • Davidus
    #407
    Csak neten lehet nyomni amúgy a betat?
  • Davidus
    #406
    Megvan! Ahogy lejön a WoW beta lerángatom ezt is;)
  • [NST]Cifu
    #405
    Eléggé überek lennének, szupernehéztankok, durva tüzérség...
  • TneX
    #404
    UP!

    Láttátok a 6 fős pálya(nem jut eszembe a neve) közepén azt a sok halott IG Guardsman-t?Ha nem nézzétek meg,aranyosak. :D
    Kár hogy nem tették be őket játszható "fajként",nagyon jól néznek ki :)
  • [NST]Cifu
    #403
    Most újra megy a filefront béta jelentkezés, tegnap elött ketten is csináltunk rendes reget. Csinálasz egy GameSpy accountot, beloginolsz vele a FileFront-nál, kitöltöd a béta Singup-ot, utána egy unicode-ot kell még bepötyögnöd és a következő oldalon már ott is a kulcs...
  • insp
    #402
    Skacok, aki megunta időközben a nagy bétatesztelést, igazán megdobhatna már egy reg-gel. ;)

    Privben jöhet! Köszi! :)
  • maniac001
    #401
    Ja. Például.
    Én meg a törmelékdomb textúrája meg az árnyékok miatt vagyok kiakadva :-))
    Kinek mi a fájó pont.....
    De most a Nexus demót nyomom ami űbersirály.
  • [NST]Cifu
    #400
    Miről menjem a diskurzus? :-)

    Arról, hogy amiatt sopánkodok, hogy a festés kissé túl lett egyszerüsítve, és nem lehet megcsinálni olyan egységek rendes festését, mint a Legion of Damned, vagy az 5 alap Eldar Craftworld bármelyikét...
  • robotnyk
    #399
    végre van vasam, amin fut a játék.
    bár még néhány dolog nem világos, az már biztos, hogy tetszik. én nem vagyok otthon a warhammer világban, de szerencsére ez nem is szükséges. a hangulat jó, a grafika tetszik, a hangok megfelelőek, szóval nem lesz ezzel semmi gond, ha megjelenik egyszer :)
  • Hmuda
    #398
    Vagy csak nem jelent még meg a játék.