4192
  • Wreck86
    #4112
    Széllel szemben lesz mókás:)
  • Molnibalage
    #4111
    Ok. Értem. Egész kellemes a játék csak egy dolgot toltak el nagyon. Hajózás közben nincs időgyorsítás. Néha percek telnek el dögunalomban.
  • Wreck86
    #4110
    Megszédültél,mert az ellenfeled többször kitért a kardod elől,akkor nehezebben mozogsz.
  • Molnibalage
    #4109
    Ha párjbaj közben a fejem felett valami halvány karikák vannak, az mit jelent?
  • dronkZero
    #4108
    A sérülések és a börtön is megvisel.

    Én mindig a "Skill at Medicine" képességet választom, pont ezért. Általában az idő a legkevesebb, minden más segítséget egy kis gyakorlással ki lehet váltani...
  • Molnibalage
    #4107
    A hajózás is megvisel? Hogyan ne viseljen meg, mikor ez a lényege? Olvastam ezt-azt és valaki 40-50 éves koráig is simán kihúzta. Én a kardot nem tudtam már felemelni 34 évesen. :(
  • Wreck86
    #4106
    Megviselt a hajózás,talán ha veszel pár gyógyfüvet pár évet segít,de ekkor ha már nagyon öreg vagy,max tengeri csatákban tudsz győzni,de egy jó ellenfélnél alulmarad,majd automatice visszavonul.
  • Molnibalage
    #4105
    Egy gyors kérdést. Ha már 34 évesen rossz kondiban vagyok, az mitől lehet?

    Mi 'gyorsítja' az öregedést? Mit lehet tenni utólag?
  • Fresh Duke
    #4104
    A lényeg, hogy szerezz sok aranyat, és akkor nem fognak lázongani az embereid sosem, és ennek hatására nem kell zsákmányt osztanod. Öregedni akkor is fogsz, viszont addig nem ér véget a játék, ameddig nem osztod szét a zsákmányt.
  • Jack1
    #4103
    És ha eléred az 1000arany/fő szintet, akkor nem öregszik? Vagy egyáltalán, hogy lehet elérni azt a szintet?
  • Amiga
    #4102
    Eredeti, karcmentes Pirates!-emet 3000 Ft.-ért eladnám. Ha valakit érdekel, írjon privit. :)
  • zorrobomber
    #4101
    Fölösleges kikapcsolni, ha eléred az 1000arany/fő szintet, nem kell szétosztani a zsákmányt és bármeddig hajózhatsz.
  • KryssHUN
    #4100
    Nem tudja valakiegy linket, ahol találhatnék egy Mod-t az öregedés kikapcsolásához?
  • zorrobomber
    #4099
    Aham, olvastam én is erről. Nekiütköztem a dolgoknak, mégis máshol volt a cucc. Az in the vicinity of... szöveg hiába szűkíti le a területet ahol egy bizonyos part menti sziklát kell keresned, az én sziklámból 2 is volt azon a kis területen. :)
  • Wreck86
    #4098
    próbáld úgy megtalálni az igazi pontot,hogy nekimész az objektumnak,ha átmész rajta megtévesztés,ha nekiütközöl,vhol arra lesz a cuccos:)

    anno fullra kijátszottam,talán mentés is megvan még :D
  • zorrobomber
    #4097
    Utána viszont szenvedek a következő Lost City-vel. Megvan a térkép, megtaláltam a part menti sziklát is, de ahogy partra szállok, a landmarkok sehogysem stimmelnek :/ Ott kellene lennie pl tőle 2 centire egy íves sziklának de sehol semmi. Van kunyhó gejzír minden, csak nem stimmelnek a térképpel. fuck
  • zorrobomber
    #4096
    ehhez is nagy mák kellett :) majdnem egymás mellett volt Montalban rejtekhelye meg a templom
  • dronkZero
    #4095
    Pontosan.
  • dronkZero
    #4094
    Azokat meg azért kell megvenni, hogy legközelebb már ne ajánlja fel, adjon inkább valami hasznos cuccot.
  • dronkZero
    #4093
    Nem veszik el, csak a tetejére jön a vérdíj. De ha meg nyalsz nekik, akkor fogy a vérdíj, aztán átcsap kitüntetésbe.
    Vagy fel is lehet osztani a zsákmányt, és akkor asszem kinullázza a vérdíjakat.
  • Magic Boy
    #4092
    Ez igaz, de Nehéz Fregattja tudtommal nincs másnak csak Feketeszakálnak.
    A többieket viszont lehet hagyni, hogy megszedjék magukat egy kicsit.
  • Magic Boy
    #4091
    Azok se ártanak azért néha.
  • Magic Boy
    #4090
    Ha már báró vagy akkor lényegtelen.
    Elfoglalod az adott várost és kész. :)
  • zorrobomber
    #4089
    "Ja, az első kalózt (talán Feketeszakáll) megéri hamar lecsapni, nagy fregattja van, az majdnem a legjobb hajó a játékban, csak a sorhajó erősebb, viszont ahhoz nagyon fel kell idegesíteni valamelyik nemspanyolt, és csak a késői kezdéseknél jön egyáltalán."

    Ez is egy szempont, de a másik szempont az hogy minél később, mivel a kalózok az általuk zsákmányolt della(top10 listán megnézhető ki hogy áll) 10%át hordozzák maguknál, ergo minél később kapod el, annál több pénz lesz nála ;)
  • zorrobomber
    #4088
    "Minden cucc kell, amit csak meg lehet venni a kocsma hátsó sarkában."

    Kivéve a misszionárusok és az indiánok szimpátiáját elősegítő cuccok, mert azok mindig kedvelnek
  • zorrobomber
    #4087
    ezek szerint ha egyszer megkapsz egyy rangot egy nemzetnél az nem veszik el sosem? plusz ha megmarad is vérdíjjal a fejeden nem fogsz tudni csak úgy behajózni bárhova, nem?
  • dronkZero
    #4086
    Ha már tippek...

    Érdemes úgy csinálni, hogy figyelni, mikor ki háborúzik, és elkezdeni nyalni valamelyik ország seggét. Kilőni az ellensége hajóit foglalni várost, körbejárni a kis kolóniákat, és kormányzót, bevándorlót kísérni (fontos, hogy katonát NEM!). Ezzel elég hamar felmegy a rang az adott népnél. Közben be lehet gyűjteni más néptől is a kitüntetéseket, ha egyszerre több néppel áll hadban a célpont. Ha megvan a bárói rang, és nem kell tőlük feleség, akkor el lehet kezdeni szépen kifosztogatni a felhízlalt városokat. Ez valakinél megint jó pontot fog eredményezni, ráadásul ha nem jutottak be katonák a városba, akkor még könnyű is.

    Így ha nem is pillanatok alatt, de mondjuk 10 év alatt be lehet fejezni a rangok begyűjtését minden országnál, onnantól bárhol ingyen van minden a hajóra, meg jön a legénység is, lehet menni kincsvadászatra.
    Persze az alatt a 10 év alatt párszor megvan Raymondo is, meg néhány kalóz, esetleg kincsek...

    Ja, az első kalózt (talán Feketeszakáll) megéri hamar lecsapni, nagy fregattja van, az majdnem a legjobb hajó a játékban, csak a sorhajó erősebb, viszont ahhoz nagyon fel kell idegesíteni valamelyik nemspanyolt, és csak a késői kezdéseknél jön egyáltalán.

    Ha szar a szárazföldi csata helyszíne, vissza lehet tölteni az automata mentést, legközelebb másikat generál. Ahol már esetleg van egy mező végén egy sor szikla, egy sor erdővel mögötte, és az ellenség csak szemből tud jönni... :P

    Minden cucc kell, amit csak meg lehet venni a kocsma hátsó sarkában.

    Kezdésnél az orvoslást éri meg választani. Bármi mást be lehet gyakorolni a játékban, de azt, hogy mikor öregszünk meg, azt csak így, meg a két vásárolható cuccal.

    Nem tudom, hogy számít-e, de zsákmány felosztása előtt jól le szoktam pusztítani a legénységet, olyan 30 körül már frankó. Ne osszuk már annyifelé... :D

    Na remélem mondtam újat... :)
  • Magic Boy
    #4085
    Én elfoglaltam már párszor.
    Pár hét alatt odaér a csapat (attól függ mennyire tévedsz le) és lehet foglalni, mert csak gazdag spanyolokkal állnak szóba alaphelyzetben.
  • zorrobomber
    #4084
    bocsi, nem én írtam, csak találtam.
    Egyébként ezt jelenti:
    Gran Granada egy nagy tó partján található meg. Ahogy partot érsz a tóhoz képest keletre, indulj el nyugatra, aztán amikor eléred a tavat, kövesd a tópartot északra, könnyen megfogod találni a várost.

    Ja, és azt is olvastam még hogy nem kevés gyaloglás, hanem sok. :)
  • Magic Boy
    #4083
    Ez most Magyarul is, ha lehet, hiszen ez egy Magyar fórum.
    Amúgy majd, ha mostani mentésem kijátszom akkor rakok föl képeket.
  • zorrobomber
    #4082
    Gran Granada is located on the shore of a big inland lake. If you land on the coast to the east of this lake and then just hike to west until you hit the lake and then follow the shoreline north, you should easily find the town.
  • zorrobomber
    #4081
    ha van kijátszott mentésed, rakhatnál ide be pár képet :)
  • Magic Boy
    #4080
    Tudtommal csak gyalog megközelíthető (ahogy Panama is), de úgy sincs messze.
  • zorrobomber
    #4079
    Nem lehet, de sztem nem nagy táv gyalog sem.
  • Sang Lee
    #4078
    Sziasztok srácok! lehet egy (gondolom) hülye kérdésem?
    Gran Granadába hogy tudok eljutni?
    Be tudok valahogy hajózni a tóra, vagy gyalogolnom kell? Mert jelez ugyan egy csatornát a térkép a tenger és a tó között, de nem találtam bejáratot...

    Előre is köszi!
  • Magic Boy
    #4077
    Az igen. :)

    Kár, hogy alig értek belőle valamit, mert gyenge az Angol-om.
  • zorrobomber
    #4076
    leírja részletesen hogyan kalkulálja ki a game a csapat morálját :)
  • Magic Boy
    #4075
    Igen mindent megcsináltam kivéve az elveszett városokat, mert ott már az elsőnél se találtam meg a tájékozódási pontot.

    Raymondo-val nekem szerencsém volt, mert sokszor nem is kerestem csak szembejött velem.

    A nehézség változó, de mivel én csak kikapcsolódásnak használom a játékot amibe nem fér bele a kínlódás így általában 1-esen. (ritkábban kettesen)
  • Magic Boy
    #4074
    Bocsi, de ez mi akar lenni?
  • zorrobomber
    #4073
    Na ez tuti!! mindenkit be fog csábítani a totyikba