4192
  • Zero 7th
    #4152
    Olyat sehonnan, mert a szirtek minden játékban véletlenszerűen osztódnak ki. Vagy lehet, hogy maguknak a szikláknak a pozíciója fix, de a neve nem mindig ugyanaz. Vagy valami ilyesmi.
    Ami biztos, hogy szivatás, direkt, pont ezért, hogy ne legyen ilyen térkép.
  • Apa27
    #4151
    Sziasztok!
    Lenne egy másik kérdésem! Honnan tudnék a játékhoz térképet leszedni?
    Ami a teljes tengert és a szikla szírteket is ábrázolja és meg is nevezi azokat...
  • zorrobomber
    #4150
    Helló! Kézikönyvben erre a problémára nem hiszem hogy találnál megoldást. Nekem mindig elindult minden gépen amin próbáltam. Elég igénytelen és jól optimalizált. Gépedet-oprendszeredet-játék verziódat írd le milyen, hátha.
  • Apa27
    #4149
    Szia Zorrobomber! Akkor légy szíves arra adj választ, hogy pár sorral lejjebb feltettem a Tomika Boy-nak és minden fórumozónak egy kérdést: (ha lejjebb görgetsz, látod, amit Tomika Boy feltett fényképet valami alkalmazáshibával kapcsolatos dologról) mi ez pontosan???
  • zorrobomber
    #4148
    manual, ehhez? ugyan. olyan egyszerű játék mint a bot. najó nem, de ha valami kérdés van, kérdezz itt. nekem be van téve a topik könyvjelzőbe, 1-2 napon belül biztos válaszolok, de inkább 1-2 óra :) örök kedvenc a játék, ÖRÖK
  • Apa27
    #4147
    Ez is egy megoldás tudom, de valami kézzel fekvőbbet szeretnék... Nem ilyen leegyszerűsítettet, mint amit írtál :(
  • bakvarnyu
    #4146
    Egy ezres a boltba.
  • Apa27
    #4145
    Sziasztok! Van ehhez a játékhoz magyar nyelvű kézikönyv amit le tudnék tölteni valahonnan? Vagy netán valami netes link ahol el tudnám olvasni?
  • Apa27
    #4144
    Szia Tomika Boy! Próbáltam felrakni a Pirates játékot a cimborámnál, de nála is ugyanezt a memória hibajelenséget írta ki és nem indult el a játék. A magyarosítást sikerült elvégezni, de a játék ugyan úgy ahogy Nálad is történt, megszakadt...
    Nálad sikerült valahogyan kijavítani a hibát?
    Mi a megoldás?

    Habár a cimbimnek nem a legmodernebb a gépe, de a minimális követelményeknek megfelel... Legalábbis nem hiszem, hogy azzal lenne e gondja...

    Netalántán tudna valaki segíten ebben a kérdésben?
    Nagyon szépen megköszönném a dolgot!
  • PiszkosFred
    #4143
    Nyugati reszen, hajozz el nyugatra az obolbe, es keress ilyen alaku szigetet Campeche kornyeken, a part mellett.
  • TheGrinder
    #4142
    Valaki tudja, hol van ez a hely???
  • w77d
    #4141
    valaki tud múködő magyarítást a játékhoz? ha felrakom a magyaritasok.hu-n lévőt, akkor a kocsmánál állandóan összeomlik a játék, miután felfogadok új embereket...
  • Alien69
    #4140
    Kicsit régi cuccos, de aki meg szeretné venni eredetiben, annak talán egy megoldás a Steam.
    Közvetlen link:Sid Meiers Pirates. Jelenleg 9,99€, de decemberben még erre is akcióztak, pár euróért meg lehetett venni. Igaz, angol nyelvű, de Magyarosítható.
  • Tomika boy
    #4139
    Hali!
    Nekem valami nemkóser!
    Amikor választani kell kapitányt a kezdéskor akkor a hátsó (dutc)az tiszta csillogo meg néhány hajó is de valamikor már kidob a kezdésnél evvel az üzenettel!
    (Ha van valakinek crack-je akkor adjon linket legyen szives!

  • zorrobomber
    #4138
    Ezt a szart mindig elő lehet venni, sosem fogom megunni? :)
  • Carlos
    #4137
    Érdekes, nekem jók. Nálad lehet a hiba!
    Elolvastad a readme-t?
  • MadeInHell
    #4136
    kösz! kb 1 napja keresem google ba és 2db van és mind2 szar
  • Carlos
    #4135
    Itt nézz szét!
  • MadeInHell
    #4134
    Sziasztok a magyarosittás nem jó a rar hibás nem tudom kicsomagolni.Esetleg valaki tudna 1 linket adni hól lehet használható fordítást leszedni kösz.
  • dronkZero
    #4133
    Van még benne némi stratégia is, ami esetleg nem látszik elsőre.

    A városoknak van három jellemzője, a katonák száma, a lakosság mérete és a vagyon. Ezekkel lehet machinálni bizonyos dolgokat. A kis falvakban lehet felszedni kormányzót, ő a város vagyonát rakja egy kategóriával feljebb. A missziókban bevándorlókat lehet vinni, értelemszerűen a lakosságot növeli. Illetve vannak a "military payroll" feliratú hajók, azok meg a zsoldot viszik a katonáknak.

    Jó módszer, hogy egy baráti várost felturbózol emberrel és kormányzóval, aztán blokád alá vonod, és kiműtöd a zsoldot szállító hajókat. Aztán ha már nem túl sok benne a katona, akkor kifosztható.

    A gerincesség nem túl kifizetődő, érdemes rotálni az ellenséget. Az elején irtani a spanyolokat és beszedni érte az elismerést a többi nemzettől, aztán mikor a spanyolok eléggé meggyengültek, akkor nekiesni a másik három népnek, és gyűjteni az ellenségeiktől a rangot és a földet.
    Ha már valaki nagyon utál, akkor érdemes megkeresni egy missziót és megcsinálni egy amnesztiás küldetést. Ez jó alkalom a pálfordulásra, nullázódik a vérdíj és az utálat, lehet az addigi genyóknak nyalni...

    A játék legdurvább hajóját (Ship of the Line) is így lehet megszerezni, angolokat vagy a franciákat kell a halálba szekálni. Kár, hogy csak késői kezdésnél van, lehet, hogy csak a legkésőbbiben... Az 1600-as kezdésű játékokban a legjobb hajó Henry Morgan nagy fregattja.
  • TDantes
    #4132
    Aha, értem. Egy-két dolog nem volt világos, de most már nagyjából értem.
    Jó játék ez, kár hogy csak most kezdtem bele. Előbb kellet volna, csak valahogy régebben nem érdekelt ez a kalózosdi.
  • dronkZero
    #4131
    Mindegyik kalóznak random kijelöl egy random kalóztanyát, mint otthoni kikötőt, annak a környékén hajózik, meg fosztogatja a hajókat. Ezt az infót meg a hajója típusa, felszerelése, meg rangja mellett előbb-utóbb közlik a kocsmárosok.

    A sima, nem nevesített kalózok jellemzően csak "küldetések" során keletkeznek, mindig párban, brignél sokkal nagyobb hajót tőlük még nem láttam.

    Egyéb kalózról én nem tudok, szal olyan nincs, hogy kószáló, nem nevesített kalózhajó a térképen.
  • Carlos
    #4130
    Majd jönnek. Ne légy türelmetlen.
  • TDantes
    #4129
    Oké értem, kösz. Mégegy, a többi kalózt hol találom? Gondolom ki lehet csinálni őket, elfoglalni a hajójukat, csak nem tudom merre keressem őket.
  • dronkZero
    #4128
    Nem, csak az ellenségnek lehet több hajója csatában. Te a zázslóshajóval harcolsz mindig. A többi csak a szajrét hordja, meg ha elsüllyed a zászlóshajó, akkor nem kerülsz börtönbe/szigetre automatice, hanem átülsz egy másik hajóra.
    Arra még figyelj, hogy elosztja a legénységet a hajók közt. Minden hajóra rak annyi embert (ha van elég), ami minimálisan kell ahhoz, hogy normális sebességgel tudjon haladni, a maradék meg megy a zászlóshajóra harcolni. Ezért nem érdemes túl nagy flottát gyűjteni, érdemes lepasszolni a hajókat. Én két fregattot szoktam tartani, egyik harcol, másik hozza a kaját...

    Venni?! Kalóz vagy, baszki! :P Ha azon aggódsz, hogy megharagszanak rád a kiszemelt hajó gazdái, akkor nyugi, egy hajónál többet kell nekik ártani ahhoz, hogy vérdíjat szabjanak ki, de egyébként attól is nagyon hamar meg lehet szabadulni. Nyalni kell a seggét az adott birodalomnak, elsüllyeszteni az ellensége hajóit, stb. Ha épp békében van, akkor a kalózok kiiktatásával lehet jópontokat szerezni. Vagy kormányzó-kísérgetéssel...

    Ellenséges várost lehet ostromolni, felajánlja menüben.
  • Carlos
    #4127
    Hajót venni nem lehet csak az elfogotakat nevezheted ki zászlóshajónak. Flottád nem lehet, csak 1 hajóval harcolhatsz.
    Ellenséges várost úgy tudsz megostromolni, hogy a város mellett partraszálsz, majd begyalogolsz. Csak ellenséges várost lehet ostromolni.
  • TDantes
    #4126
    Három kérdésem lenne. Most kezdtem a játékot, és pár dolog nem tiszta.

    Szóval, lehet flottám? Elfogtam már több hajót is, de csatában csak egyel harcolhatok. Olyan nem lehet hogy több hajóval is harcolok egyszerre?

    Lehet-e hajót venni ?

    Hogy lehet egy várost megostromolni?
  • Carlos
    #4125
    Nekem simán meglett! Nagyon északra kell menni! Majdnem a térkép legtetejére. Egy zárt vár lesz az ahova be kell menned a legénységgel.
    Épp ma reggel csináltam meg énis. :D
  • Hones
    #4124
    Sziasztok. Sajnos nem találom Montalban márki búvóhelyét. Nekem a térkép Vera Cruzt jelöli észak-nyugatra. De ott a környékén sehol sem találom a térkép szerinti ívelt követ, stb. Tennék be képet róla, de kép készítésekor csak üres fekete képernyőt fényképez minden program. Gondolom le van védve. Nincs valakinek tippje, merre keressem???

    Addig is köszi: Hones
  • Molnibalage
    #4123
    Pénból elkezdtem 5. szinten. Lehetetlen a játék. Azokkal, akikkel nem háborúzok sem tudok semmit kezdeni, nem engednek be a kikötőbe. Egyszer sikerült belopózni, utána beengedtek. Egyszer támadtam meg nem ellenséges hajót és a SAJÁT kikötőm is kizárt. Vívásban képtelen vagyok bárkit is leverni...
  • Wreck86
    #4122
    szép 100% :)
    lehet újra felrakom.
  • Molnibalage
    #4121




    Kellmes volt. :)

    4. szinten toltam végig. Az utolsó 5-6 évben csak a családtagokat és a megmaradt városokat hajkurásztam.
  • Molnibalage
    #4120
    Asszem próbáltam.

    Az mindig is tudtam, hogy okosan kell vitrolázni, régen érdekelt a téma. Csak az a fárnya széljárás mindig bolond. :)
  • Wreck86
    #4119
    Tudom,persze.Csak az időgyorsítást nem tudtam :S
  • PiszkosFred
    #4118
    "Széllel szemben" szituációt is ki lehet iktatni, csak navigálni kell. Egy idő után mindenki érezni fogja, hogy melyik az az eset, amikor A pontból B pontba nem feltétlen az egyenes a leggyorsabb út (még ha a legrövidebb is), hanem érdemes kiterőt tennie, meglovagolva az áramlatokat, mert lényegesen gyorsabban befuthat így a kerülővel is B pontba :)
  • PiszkosFred
    #4117
    Van. Talan T betu.
  • Wreck86
    #4116
    Is-is,mindkettőnél lehet.
  • Molnibalage
    #4115
    40 körüli hírnév. Éppem Mendozától szabadítanám ki az asszonyt. Ő hajókázik vagy városban van? Ahol éppen lenne, oda nem mehetek be, mert ellenségesek velem szemben.
  • Wreck86
    #4114
    :D
    Hogy állsz?
  • Molnibalage
    #4113
    Pont azért. :)