48
  • Cat #48
    http://index.hu/tech/tudomany/robot0617/ <- index cikk, három honapos késéssel
  • Shadow_THH
    #46
    microsoft xp ház :D miközben laknak benne lefagy és összeomlik lol
  • Shadow_THH
    #45
    egyébként tetszik, bár szerintem csak azért nem találták ki eddig, mert semmire sem jó... ha csak nem play doh házakban akarunk lakni. Ez az esztétikailag új távlatok tényleg vakítás! miért tudna egy robot fogkrémszerüen kinyomva a sarat jobban megépiteni egy komplex íves falat? lol rííímelt :DD
  • Shadow_THH
    #44
    legközelebb meg feltalálják azt a robotot, ami az épitő robot állványát elviszi az épitekzés helyére, összerakja és egyedül beüzemeli :)
  • gz8
    #39
    off
    fordulsz, nem pedig fordúlsz
    mindig, nem pedig mindíg ;->
    on
  • Pluskast
    #38
    Bocsi nem monjuk hanem mondjuk:)
  • Pluskast
    #37
    Monjuk ez egy jó kérdés. Mit fog csinálni az a rengeteg ember aki az építőiparban dolgozik? Kötve hiszem, hogy ez tetszene nekik. A végén tényleg úgy fogunk járni mint a terminátorban.
  • MACIMACI
    #35
    nocsak, esetleg TDK-ztál hagyományos (népi)építőanyagokból te is ?

    épületkémiában én ennyire nem vagyok otthon
  • Munch
    #33
    Szét fognak válni a gazdagok és a szegények mégjobban... Egyre több lesz a csalás. Aztán majd megint forradalmak, meg háború, meg a többi... :(
  • Tikal #32
    érdekes, de lassan az embernek semmi dolga nem lesz....mit fogunk dolgozni 30-40 év mulva? Miből lesz pénzunk? Vagy olyan joléti országok lesznek ahol nem kell dolgozni? Kétlem....valakik jol járnak majd, és vannak akik nem. Utobbiak lesznek többségben.
  • Munch
    #30
    wow. Ez tök zsír. Kérdés, hogy van-e olyan megbízható, mintha ember építi fel... :)
    Nem lesz egy olcsó mulatság ilyen technológiával házat építeni! :-/
  • brutom
    #29
    Kedves MACIMACI
    Idézet:
    "Törekből max. kannás bort lehet csinálni :)"
    Valami kavarodás van kettönk között, leírom a mondatot bővabben:
    A törekből maximum kannás bort lehet pancsolni műtrágyával, cukoral, stb., de törkölypálinkát nem.
    Bishop pontosan leírta a lényeget.
    Lócitromot nemcsak a "kötési idő" miatt taposnak bele, hanem mert a magas ammónia tartalma megakadályozza a talajlakó baktériumok szaporodását.
  • Runo
    #26
    Nekem csak az teccik, hogy itt mennyi profi és hozzáértő ember szól hozzá :)
  • MACIMACI
    #25
    kedves brutom!

    sajnos te sem vagy elég "vidéki", merthogy valóban kell a vályogtéglába TÖREK, ami az adott esetben tényleg a cséplésből visszamaradó "miegymás".

    Itt nyilvánvalóan arról van szó hogy mindkettőre ugyanazt az elnevezést használják...
  • MACIMACI
    #24
    hát majdnem teljes a kép ugyanis egy kis lósz@r is kell bele (ez nem vicc !)

    attól jobban köt, de ezt az alkótórészt ma már elhanyagolják
  • Troll
    #23
    A betonnak alapállapotban 2-4 nap kell, míg rá lehet menni. Előtte egyszerűen nem elég szilárd. 28 nap alatt éri el a teljes szilárdságot.
    Persze adalékanyagokkal lehet javítani pár tulajdonságát, pl. gyorsabban kössön, jobban bírja a hideget stb. de ezek mind a végső szilárdság rovására mennek. Szóval csatlakozom a sok előttem szólókhoz, ilyenben nem laknék. Ki tudja, mit művel tíz év múlv a ház.

    Adalék: röhelyes árak: Közelünkben (Bp. I. ker.) épül lakóház, a teljes szerkezet tíz centi beton. Négyzetméterára 600.000 HUF. Azt nem tudom, mi a bánat kerül rajta ennyibe, anyag szinte nincs is benne...
  • brutom
    #22
    idézet:
    "wh tegnap 21:07 | Privát | Válasz | #18

    A törek az a szőlő darálásnál/préselésénél visszamaradó anyag, amiből pálinkát főznek.--> Törköly"


    Hát haver, te sem vidéki vagy :(
    Törekből max. kannás bort lehet csinálni :)
  • gz8
    #17
    Az jó. Az előre elkészített vasbeton héjat meg nyugodtan kidobhatják, nem? :))
    Jó szívvel tudom ajánlani a Csalagút építéséről szóló dokumentumfilmet!
  • Zozo76
    #15
    Kepzeljetek milyen f@sza lessz amikor masnap megkapod a hazad keszen oszt' nem birsz bemenni mert nincs ajto... :)
  • papabear
    #7
    Mondjuk a beton zsaluzás nélkül szétfolyik, mint a puding. Szal valami nagyon gyorsan szilárduló cuccal kell majd dolgozniuk, ami meg kérdésessé teszi annak tartósságát. Vagy kifejlesztenek egy új épitőanyagot, amiről csak 20 év múlva derül ki, hogy rákkeltő, nem tesz jót a bőrnek allergizál, stb.... Én be nem költöznék ilyenbe. (A különleges formákra azért kíváncsi vagyok)
  • Flashy
    #5
    a lenyeg hogy eloszor epitse meg a tetot, hogy ne azzon el a robot.
  • Pepito
    #3
    Pontosabban agyag és TÖREK.
    A törek a cséplés alkalmával visszamaradó, leginkább a kalászból származó apró miegymás, magyarul OCSÚ, valamint némi szár (a szalma maga, de nem ez dominál).