644
Az orosz csoda kivesézése :))
  • ladarevolution
    #444
    Pár infó még az autóról hátha érdekel valakit:

    Alapfelszereltség:
    ------------------
    Vezető oldali légzsák, utas oldali légzsák, elektromos központi zár, indításgátló, elektromos szervókormány, metálfényezés, elektromos ablakemelők, fedélzeti computer, fordulatszámmérő, színezett üveg, Check-Control-System, gyermekbiztonsági zár, biztonsági ajtómerevítés, állítható magasságú biztonsági öv, állítható magasságú kormány, pótféklámpa, színre ffújt lökhárítók, térképlámpa, késleltetett belső világítás, kesztyűtartó világítás, első ajtók kinyitásakor lábtérvilágítás, hátsó lehajttható könyöktámasz, hátsó ködlámpa.

    Rendelhető extrák:
    ------------------
    Klíma, ABS, Tempomat, Sportkormány, CD-s autórádió, Multimédiás házimozi rendszer, Riasztó, Bőr jellegű üléshuzat, Vonóhorog, Oldalsó védő és díszborítás, Egyedi műszerfal, Alufelni, Dísztárcsa, egyéb kiegészítők egyeztetés alapján.

    Alapár:
    -------
    Sedan: 2,65misi Hatchback: 2,69misi

    Kis infó a motorról:
    --------------------
    A Priorában is található VAZ 21126-os kódjelő Euro IV-es 1.6-os 16 szelepes motor teljesítmény illetve nyomatékgörbéje:





    Illetve pár kép az előd 1.6-os 21124-es kódjelű motorhoz képesti fejlesztésekről: (bővebben ITT)








  • Teppik Amon
    #443
    Nekem tetszik!
  • ladarevolution
    #442
    50 kép tömörítve az új 2,69misiért kapható Lada Prioráról. (hatchback) Kívül-belül mindenhonnan:)
    lada_2172_priora.zip

    Pár kép ízelítőnek:










  • ladarevolution
    #441
    Kis érdekeség, "Sportos kisautók" kategória fékutak:

  • w77d
    #440
    hátulja még szép is...
  • ladarevolution
    #439
    Nem, az a kocsi a samaraclub egyik tagjáé, gondolom Ő van a képen is:)

    Totálcaros népítéletekkel úgy vagyok h nem mérvadóak. Lehet h pár embernek ezer baja van egy típussal mert pont peches és azért mert szar nála ír egy ítéletet. Emellett lehet h van másik 50 ember akinél semmi baj sincs csak ők nem írnak.

    A típushibái amik általában elromlanak a 2110 (2111, 2112)-esekben az az ablakemelőmotorok. Igazából ezek se elromlanak csak megszorulnak szétszedés és olajozás után mennek tovább. Meg ami még gyakrabban előfordul az alapjárati léptetőmotor 5-6 évesen. De ez is cserélhető otthon és 10edébe kerül mint egy nyugati autónál.
    Más komolyabb típushibáról nem hallottam még.
  • _Neo
    #438
    totalcar-on elég rossz kritikát kapott a 2110. azt írták garanciába kicseréltek mindent de sokmindent kellet cserélgetni rajta.

    más: a szamár nagyon szép. te vagy ez a csúnya kopasz ember a képen? :)
  • ladarevolution
    #437
    Mi az h megint?:D
    Mindíg is megbízhatókat gyártott csak sok kispénzű ember használta őket akiknek a benzinre se mindíg volt pénzük nem h karbantartásra. Ezért aztán némelyik gyakrabban ment tönkre.
  • _Neo
    #436
    lassan itt lenne az ideje, hogy megint olyan autókat gyártsanak, amiről olyan kritikákat olvasok, hogy: MEGBÍZHATÓ...
  • ladarevolution
    #435
    Lada 2116:
    (Remélem a válság ellenére valóban elkezdik gyártani 2009-ben)





  • Csabesz6
    #434
    úúúú anyám....
  • DIESEL DOG #433
    Jó is ez!!! Lehetne vele driftelni :)
  • ladarevolution
    #432
    Jó kis gép:

  • DIESEL DOG #431
    Rendben! Kösz a segítséget! :)
  • ladarevolution
    #430
    Akkor az alább említett adatokkal keresgélj.
    Esetleg lehet 4x100-as felni is de akkor mozgókúpos csavar kell hozzá.
  • DIESEL DOG #429
    Szép felni... csak az a gáz hogy ennyi keretem nincs :(
  • ladarevolution
    #428
    Lada Priora már itthon is 2,65misitől :) :

  • ladarevolution
    #427
    A sima már nem is jó?:D

    Amúgy 4x98-as osztókörrel és 58,5-ös agyfurattal kb 30-35-ös ET vel jó lehet.

    Amúgy egyik Szamarás srác épp most árulja a felnijét nem tudom megvan-e még neki:
    sziasztok

    Eladnám a CSACSI felnijét!
    7x16 et35 MAK sting (szép állapotu.Csacsira egy az egybe jo,mert az agy mérete akkora mint a csacsié)
    +195/45R16os barum bravurisokkal (85-90%)

    80ezer

    képek itt a kocsin
  • DIESEL DOG #426
    Sziasztok! Tudnátok ajánlani Lada Samarához sport alufelniket?
  • ladarevolution
    #425
    Már lehet kapni azokat is amiket januárra írtam.
    Kaposváron pl itt:
    http://www.parkauto.hu/indexuja.htm
  • ladarevolution
    #424
    Azt így konkrétan nem lehet megmondani. Az attól függ milyen körülmények közt használják éppen az autót.
    Ugyanabba a motorba más vezérműtengelyt használnak pl egy aszfaltos, és mást egy murvás futamra.
    Murvásra inkább szimmetrikus 328/328-asat használnak. Ezek alacsonyabb fordulattól élnek, inkább a nyomatékosabb motort eredményeznek.
    Aszfaltos pályákra asszimetrikusat pl 316/304-est szoktak használni, ezekkel inkább pörgősebb motort kapnak. Persze millió egy féle tengelyt lehet csináltatni kinek milyen kell.

    De innen letöltheted a VFTS-es homológ lapját abba benne van minden adat az autóról:
    http://www.zsiguli.hu/index.php?action=cikk&id=13
  • bmwe21m20b27
    #423
    Érdekelnek a VFTS-ek technikái. Ki tudja, pl milyen veztengelyeket szereltek beléjük, milyen volt a nyomatékgörbéjük?
  • ladarevolution
    #422
    lada.hu
    Ma magyarországon ezeket lehet kapni:

    Lada 1118 Kalina 1.6i 8V
    Lada 2110 1.6i 8V és 16V
    Lada 2111 1.6i 8V és 16V
    Lada 2112 1.6i 8V és 16V
    Lada 21214 1.7i 8V
    (mindegyik modell hengerenkénti befecsis, EURO 4-et teljesítő motorral szerelt)

    Álítólag januártól lesznek ezek is:
    Lada 1118 Kalina 1.4i 16V
    Lada 1119 Kalina 1.6i 8V és 1.4i 16V
    Lada 1117 Kalina 1.6i 8V és 1.4i 16V
    Lada 2170 Priora 1.6i 16V

    2110 megszűnik
  • _Neo
    #421
    holland honlapon van 1119... milyen lada modellek vannak most? magyarországon miért nincs nagyobb kínálat?
  • vftsforever
    #420
    Lada sportlégszűrő eladó

    http://www.expressz.hu/showAdvert.do?cid=722&rid=1&aid=11835827
  • ladarevolution
    #419
    Először nem értettem miért van minden építőn Lada emblémás póló, majd rákerestem a neten és lőn megvilágosodás:

    A Holland-Lada is a sponzorok közt a Domino Day-en.
  • ladarevolution
    #418






    Tárcsákból és betétekből a MasterSport a legjobb.

    (a 3. képen van két konzol is ami csak a klasszik Zsigulira való felszereléshez kell)
  • ladarevolution
    #417
    Ja és a 260-as tárcsával nem fér fel a 13-as kerék, csak a 2112-es 14-es kereke.
  • ladarevolution
    #416
    Mivel van 2108-as és 2110-es sorszámú féltengely is, ezért gondolom nem egyezik a kettő. Hogy miben tér el a kettő azt passzolom.

    A fékeket viszont lehet cserélgetni. Szamarára lehet tenni a 2110-es hűtött tárcsáját (240mm) vagy 2112-es hűtött tárcsát. (260mm)

    De mive a hűtött tárcsa vastagabb kb 10mm-el ezért aztán a 2110 nyeregnek is szélesebbnek kell lennie a 2108 nyereghez képest.
    És a 2112-es tárcsához (260mm) való nyeregnek a felfogató szárai is hosszabbak a nagyobb tárcsátmérő miatt.

    regelj a zsiguli.hu vagy a samaraclub.hu fórumába. Vagy mindkettőbe valamelyikbe csak lesz olyan aki tud a motoros kérdésedre válaszolni, bár arra elöbb a samaraclubban kapsz megoldást :)
  • ball2
    #415
    Köszi a segítségeteket......megpróbálom a zsiguli.hu-t,de az ottani anyagok sajna szinte elig segítenek.....csak főbb dolgokban jók.......de a részletek kimaradnak:(
    Szóval ezért akarok picit inkább tapasztalati segítséget......de valami úgyis lesz!:)
    Ha mindegyikőtök csak kicsit is tett hozzá,és majd tesz hozzá más is,akkor valami egész úgyis kijön belőle!:)

    köszi
  • Zsolti9014
    #414
    zsiguli.hu- Kapcsolási rajzok minden típushoz

    Nem tudom ezek mennyire felelnek meg neked, sajnos én nem igazán értek hozzá.
  • toretto r34
    #413
    samarában nem vagyok otthon, de én is csak a zsiguli.hu-t tudom ajánlani, és sokat tanultam onnan
  • ball2
    #412
    Jegyeztem!:) Ez is segítség!Bár nem lenne rossz valami konkrét.....talán még a végén megdöntjük az előző beépítés fél évig tartó legózási részét!:)

    Köszönet!
  • Zsolti9014
    #411
    én sajnos nem tudok segíteni, de egy tippet tudok adni: nézz szét a zsiguli.hu oldalon és ha ide nem jönne esetleg válasz, az ottani fórumban is kérdezhetsz.
  • ball2
    #410
    Szevasztok!
    Kis segítségre lenne szükségem!Szóval van egy 1.5i motorom,még a 8szelepes változat....kellene nekem hozzá normális kapcsolási rajz,ahol megtalálok ilyeneket,mint a légtömegmérő ellenállás érték szerinti bekötése,meg ilyesmik....már autóban van a motor,műkidik, de mielőtt megy át másikba kellene minden,h ott már tuti minden normálisan működjön......
    Ha esetleg valakinek ilyen motor van a kocsijában,és kiméregeti nekem,annak külön köszönet!
    Még egyéb: jelenleg Lada Samarába lett rakva,a samara féltengelyekkel.....de itt z ideje a cserének.....a 110es-hez való féltengelyek méretileg stimmelnek a samara futóműbe?Eezenfelül,ha az újabb fékeket megveszem,akkor hogy tudom feltenni?Van esetleg valaki tapasztalt motoros?:)
    Nagyon nem vagyok képben......csak próbálkozom......:)
    Még annyi,hogy szerintetek kormányszervót hogy tudok eszkábálni a csacsiba?

    Ezer köszönet minden segítőkész embernek,és a múltkori segítséget is köszönöm......:)
  • otrosinka
    #409
    ezt alátudom támasztani , sok jó motort épít most is........nem csk ladát
  • toretto r34
    #408
    akkor bizros profi volt, kár hogymár nem tud ladákkal csodát müvelni
  • SimaSuna #407
    borsodban (főleg Miskolciak) hozzá jártak nagyon sokan :)
    utolsó napig Ladákat csinált :)
  • toretto r34
    #406
    van nagyon sok motorépitő az országban akik nagyon jókat csinálnak én őt ismerem, őt mondom a legjobbnak, de van nála jobb is biztos csak én nem ismerem
  • SimaSuna #405
    akkor Bondár Öcsibácsit meg sem említem :) szinte szomszéd volt :) sok sok verseny és hójáró Lada motorját készítette :)

    Nyugodjék békében Öcsibácsi! :)