2190
Notebook vasarlassal kapcsolatos tanacsok
  • trabant
    #28
    Nézz körül a depo-n. Lehetőleg centrinosat vegyél, ha jáccani is akarsz, akkor nem árt vmi komolyabb videochip hozzá, legalább egy 9600-as radeon, de a prohardveren reklámoztak egy clevo m400a-t, amiben x700 van (lehet hogy még nem kapható, bár ki tudja).
  • shaky
    #27
    Szerintem ma még nem édemes játékra notebookot venni, legalábbis
    én nem vennék. Bár ha sokat utazik valaki és menet közben ráér játszani, annak lehet megéri.

    Ha viszont a játék nem feltétlen szükséges, akkor szerintem ECS Elitegroup AMD 1200+ 768MBDDR rel munkra vagy tanulásra nagyon megéri és 0Km-el 180.000-ből megáll és sulinetben lehet kapni.
  • Punkerwork
    #26
    Toshiba-val jobban jársz.
  • Trade
    #25
    Most en notebookot akarok venni.
    Hp vagy Compaqba gondolkodtam.Net,digit kepek attoltese,photoshop egy kis jatek.Regebbi jatekok is jok.
    Meg nyaron lattam egy IMB notebookot azon a Project Igi siman futott.
    CSak sajna nem tudom a tipusat meg hogy milyen videokartya lehetett akkor benne(biztos hogy gyari).
    Centerios notebook jatekot is jol nyomja?
    elore is koszonom
  • sniper
    #24
    Meg ugye kerdes mire kell neked: jatekra vagy munkara. Utobbihoz nem kell olyan brutal konfig, de mivel a noti fobb elemeit kesobb nem bovitheted, jol meg kell fontolnod vasarlas elott.
  • sniper
    #23
    Csak cd iro, vagy cd-rw/dvd combo? Videokartya milyen benne? (Ha azt nezem hogy az aproneten hasznaltban 240ert kb ilyesmit lehet venni: 2.4-es proci, 256 ram, 40 hdd, dvd/cd-rw, radeon 7500 mobility; akkor biztos ennek is vmi hasonlo lehet. Vagy meg ilyen se.) Kijelzo 14" vagy 15", felbontasa? Hany USB port van rajta? Ezeket se art tisztazni mielott megvenned.
  • Torry
    #22
    Hi all!

    METRO-ban van most egy laptop 260000 bruttoért.Gondolom már láttátok ha nem nehány adat:
    2500+ +CD iro+256 DDR266+lan+modem+ami a legfontosabb a progik!!windows xp home+nero 6+works 7.0

    Érdemes ezt megvenni?
  • sniper
    #21
    3D Mark 2001: 9068 pont.
  • sniper
    #20
    RAM csere, es most jo. :)

    Hol lehet venni notebookhoz valo kicsi optikai egeret? Lattam ilyet 1 compaq gephez, aranyos kis darab, csak a zsinorja k. vekony, ranezel es elszakad, vmivel korrektebb kene.
  • sniper
    #19
    Na, vegulis megvettem a Gericomot, installalom az opot, kek kepernyo... Memtest86 elo, hat 230 megatol felfele nem is latja a memoriat (512-es elvileg). Fasza... Remelem csak a memoria modul szar, nem a vezerlo, holnap vihetem is vissza. :(
  • Fam
    #18
    ha már használtál volna asztali processzoros notebookot, akkor tudnád, hogy olyan szinten melegszenek, hogy nyáron leég a szőr a lábadról, arrol nem is beszélve, hogy kb két órát bír az aksijuk, ezzel aztán baromi nagy szabadságot vásárolsz, a teljesítményük meg sehol sincs egy hasonló árú asztali géphez képest.

    tft monitort azt hiszem nem kell bemutatni,max 2d-s alkalmazásokra jó máshol harmatgyenge a teljesítménye, és akkor a notebookokba még az olcsóbb fajták vannak

    csatlakozók meg asztali gépnél is lehetnek ugyanúgy kéznél

    de ezzel együtt nem azt mondom, hogy szar dolog a notebook, csak oda kell figyelni, hogy milyet vesz az ember
  • perempe
    #17
    Ezeknek mekkora a fogyaztásuk?
  • Taranov
    #16
    Látszik, hogy még nem használtál notebookot asztali gép helyett.
    A notebook sokkal jobb.
    A billentyűzete pl., aztán az, hogy minden csatlakozó a kezed ügyében van, és a kijelzőjéről és a hordozhatóságról nem is beszéltem.
  • Taranov
    #15
    Ki kell venni az aksit.
  • Fam
    #14
    a centrinos notebook siman odaver egy 2,6ghz-es asztali processzorosnak, és sokkal kisebb a fogyasztása, optimalizálja a teljesítményét, valamint közel sem melegszik annyira mint a 3ghz-es p4, ezáltal jóval halkabb is

    általában ilyen szempontok szerint döntenek az emberek notebook vásárlás ügyben

    ha neked ezek nem fontosak minek veszel notebookot?

    teljesítményben és bővíthetőségben az asztali gépek sokkal jobb befektetésnek bizonyulnak
  • loryb
    #13
    Hat nem tudom. Vadi uj ha minden igan meg nem lattam.Kicsomagolatlan.Tehat akkor lehet hasznalni,mint Asztali gepet allando aram alatt.Mert ha igen akkor jol meggondolom azert.
  • sniper
    #12
    En ugytom ha falba dugod, ki kell venni az aksit, mer nem szereti ha kozben allandoan toltodik.
  • sniper
    #11
    105ert tuti lopott, vagy torott a kijelzoje. Csodak nincsenek.
  • loryb
    #10
    Mondjuk az emlitett ket notebookot most 105ert tudnam megvenni.Nem tudom,hogy rajta lehet e allandoan a tolton, vagy tonkreteszi nagyon az aksit.Filmnezes,jatek kozben nem hiszem hogy kibirna.
  • Taranov
    #9
    Jaja. Meg PCMCIA illesztésű USB bővítőt is lehet venni, szóval azon már ne múljon.
    Nekem is jól jönne már a 9600, pedig 1 éve még a 9000 is atom volt. Én is játszom néha, mondjuk évente kb. 4 játékkal sokat, de eddig csak a Fifa 2004 akadt egy kicsit. 9600-oson semmi nem akadhat szerintem.
  • sniper
    #8
    Ezen sajna csak 2 USB van, viszont 9600as a kartya, ami jol jon, mer jatekra is kell.
  • Taranov
    #7
    Az én Gericomom Masterpiece, 2002. karácsonyi.
    P4 2400 Mhz, 768 MB DDR RAM, 15,1" TFT, ATI Radeon Mobility 9000 64 MB, 4 USB, 1 PCMCIA stb.

    Nekem nagyon bejött, most meg már Európában a Gericom a legnagyobb notebook gyártó, írták valamikor 2 hónapja a PcWorldben asszem.
  • sniper
    #6
    Holnap veszek en is 1 Gericom Blockbuster AMD-t, remelem is hogy minosegben sokat fejlodott a Gericom.
  • Taranov
    #5
    Toshiba nagyon jó márka, de én sem venném meg.
    Kell a francnak GeForce FX, azért ne nézzenek már madárnak.
  • Taranov
    #4
    Jónak kell lennie a Clevonak is, nekem Gericom van, azt is megnézheted.
  • sniper
    #3
    Inkabb egy Clevo D470V, ha jatekra (is) kell, 450ert mar le is szop. :) 2.8 P4, 512 DDR, 60 vinyo, radeon 9600 128 MB, 17"-es szelesvasznu kijelzo, DVD-RW. Mondjuk mint markat, megbizhatosagra nem ismerem, de eleg siralyul nez ki.


    Ha nem szempont a jatek, akkor megolcsobban meguszod, foleg ha jo a hasznalt is, P4-es Compaq notit mar 240ert osszevarazsolsz magadnak az aproneten.
  • sniper
    #2
    A P20 asztali procival szerelt, kell hozza 1 ELMÜ is tapellatasnak. :) Az ara se baratsagos, 680 rongy az olcsobb kiszerelesben. A centrinos se lehet olcsobb, raadasul csak gfx go5200-as videokartyaja van (az elobbinek gfx go5600). En tuti nem vennem meg, ennyi penzert mar korrekt notit is talalsz.
  • loryb
    #1
    Helloka!
    Notebookot szeretnek venni.Most nyilt ra lehetosegem,de nem tudok valasztani.Van ket tipus amit nagyon jo aron tudnek megvenni,de nem tudok donteni.
    Toshiba Satellite M30 - Intel Centrino 1,4 GHz
    Toshiba Satellite P20 - Intel Pentium 4 3,0 GHz

    Koleszon szeretnem hasznalni,tehat nem nagyon hordoznam.Nem tudom igy jobban tonkre teszi az aksit?
    Bocsika ha hosszu voltam.