2190
Notebook vasarlassal kapcsolatos tanacsok
  • noname78
    #2150
    Hello!

    Javaslatokat szeretnék tőletek kérni laptop vásárlás kapcsán,melyre 200000 ft áll rendelkezésemre!
    Milyen laptopot javasoltok?

    Válaszaitokat előre is köszönöm!
  • Solten
    #2149
    Meg angol nyelvű pista van telepítve.
  • Narotos
    #2148
    Ja és persze a lényeg: érdemes-e megvenni?
  • Narotos
    #2147
    Pixmanian nézem, hogy vannak angol verziós laptopok nevetséges árakon, pl.: Acer Aspire 5735-643
    Az angol verzió csak annyit jelent hogy angol a billentyűzete?
    Ha tudtok bővebben róluk valamit megköszönném ha megosztanátok.
  • Magiszter
    #2146
    Köszi! Jó ez az oldal nagyon
  • Solten
    #2145
    A fene, 5 perccel megelőztél :)
  • Thibi
    #2144
    http://www.notebookcheck.net/
  • Magiszter
    #2143
    Tudtok olyan oldalt ahol vannak laptop tesztek? Nem csak szintetikus, hanem "valóságos" is ahol, tömörítést, renderelést, játékokat, stb (amit minden átlag júzer használ) tesztelnek különböző notikon . Angol is jöhet, csak kíváncsi vagyok. Meg esetleg egy olyan oldal ahol a noti VGA-k és tudások fel van tüntetve (órajelek, memória, Shader Model, DirectX...stb.).

    Google-t ne ajánlja senki, mert azzal kezdtem, csak nem találtam érdemleges oldalakat.
  • Solten
    #2142
    "acerban r3200m van, ami éppenséggel pont hogy lassabb mint a gma4500"

    Nem egeszen... A notebookcheck szerint sem. Meg a 3100 is gyorsabb nala (a gma4500-nel).
  • vasziszdasz
    #2141
    Az acerban r3200m van, ami éppenséggel pont hogy lassabb mint a gma4500. A toshibában meg nem gma4500 van, csak vmi "Intel GL 960 graphics", ami elvileg a gma x3100.
  • vasziszdasz
    #2140
    A mobil amd procik üresjáratban többet, teljes terhelésen kicsit kevesebbet fogyasztanak mint az intel. Ha nem folyamatosan játszol vagy filmet nézel rajta, akkor az intellel jobban jársz, legtöbbször ugyanis nem megy fullon a proci, ebben az esetben pedig az intel tovább bírja aksival. De az amd se szar.

    A GMA4500 tud hd videot hardveresen dekódolni, megy rajta a Vista Aero felülete, de nem Crysisra találták ki. Cserébe igen keveset fogyaszt, tovább működik a gép aksiról mint egy nvidia/ati videochippel. Amire neked kell arra több mint elég. A linken levő táblázatból kiderül hogy kb a Geforce 8400M szintjén van, tehát régebbi játékok is elfutnak rajta.
  • Solten
    #2139
    GMA4500 Nyugodtan valaszd az Acert, a valos alkalmazas a lenyeg, nem pedig a szintetikus sz@rok.
  • Narotos
    #2138
    Sziasztok!

    Be akarok újítani egy notebookot, és még csak most kezdem magam beleásni a témába. Kettőt néztem ki: Acer Aspire 5530, vagy Toshiba L300-1B9
    Az Acer szimpibb, mert multimédiára használnám főleg, és van rajt HDMI meg fasza a vgaja, viszont néztem cpubenchmark eredményeket és a QL-60 kb 700 pontot ért el, a T3200 meg 1100-at. A garancia is több a Toshibára, a híre is jobb, viszont a GMA4500 nem valami biztató.
    Szerintetek melyik az ígéretesebb?
  • dzolika
    #2137
    Hello! Nemrég vettem 1 asus x59sl ap410-es laptopot és valamiért nem engedi felrakni a wlan drivert mert amit adtak a driver cd-hez az nem jó mert a windows nem ismeri fel.Probáltam az asus oldaláról leszedni a drivert de az se jó. Nem tudna esetleg valaki segiteni? Előre is köszi
  • Solten
    #2136
    Nem fogyaszt tobbet a hasonlo 65nm-es intelnel. Sot az AMD 780G chipset korszerubb az intelenel, kisebb csikszelessegu, kevesebbet fogyaszt. Ha max. 120 akkor ez a Pi3525 jo vetelnek tunik.
  • Magiszter
    #2135
    Match: Ezek szerint akkor lehet bővíteni a ramot notiban is? Ezt se tudtam például. Akkor nem gond mert tényleg fillérekért van már lassan az 1-2 gigás szelet.

    Solten: Acer-ről jókat olvastam net szerte, de nem fogyaszt többet az AMD? Nem kisebb teljesítményű? Amúgy a GMA4500-ban mi a rettenet? Nem Crysis-ozni kell... Amire használnám: Office, filmnézés, net, esetleg Photoshop, vagy Premiere pro-ban renderelni filmeket. Megvágni úgyis "nagygépen" fogom. Amúgy 120 maximum a keret, egy ezressel többet nem tudok rá költeni (céges keret).

    Amit most így kinéztem:FSC Esprimo V5555 (érdekesség hogy Elméletileg ebben SIS mirage 3+-van amit a GMA3100-al azonosnak tartanak, de itt mégsem ez van írva.), illetve a FSC Amilo Pi3525 4500-as GMA -val. Ez utóbbiba ha tényleg lehet bővíteni vennék még egy köbméter ramot és így is 100 ból letudnám a vásárlást.

    De várom a további ötleteket, véleményeket, mert tényleg tanácstalan vagyok.
  • Solten
    #2134
    Hello. Az ujabb Fusik allitoag mar megbizhatobbak. Szvsz dobj meg ra egy kis penzt: link Ez alatt 1GB-s GMA4500-os "rettenetek" kaphatoak :)
  • Match
    #2133
    Ram ne legyen szempont, pár ezer forintért veszek 2 gigát bele ha kell. Winyó szintén, de szinte mindegyikben van már 100+ giga. Inkább a proci meg a VGA között keresd az összhangot.
  • Magiszter
    #2132
    Sziasztok!

    Meglepő módon laptopot szeretnék venni. Mivel laptop ügyben nem igazán vagyok otthon (milyen márka megbízható stb...) ezért fordulok hozzátok segítségért.
    Amit szeretnék azért hogy benne legyen: két magos (intel ha lehet) proci, 2 giga ram, 100+Gb vinyó és valami olyan VGA amivel azért lehet HD-filmet lejátszani, vagy valami egyszerűbb játékot játszani (Lineage2). Kamera, kártya olvasó meg az ilyen jól hangzó extrák sem kellenek bele, de Wi-fi az mindenképp legyen. Amit rá tudok fordítani az maximum 110-120 ezer forint.

    Minden segítséget előre is köszönök!

    Ehhez kapcsolódóan azt szeretném megkérdezni hogy a Fujitsu-Siemens laptopok mennyire megbízhatóak? Mennyire bírják ha hozom-viszem őket (meló-haza), az aksijuk mennyire tartós (hány évet bír ki csere nélkül) meg úgy az egész milyen minőséget képvisel? Monitorom már 2-is van ebből a márkából és meg vagyok elégedve velük, de a laptopok terén mit nyújtanak?
  • Solten
    #2131
    Koszi. Mindjart be is irom a legsz@rabb viccek topikba... :)
  • Falzone
    #2130
    Még nagyobb! Színpadra kéne vinned!
  • Solten
    #2129
    Professzorok Haza (www.prof.iif.hu)
  • Falzone
    #2128
    Mekkora poén...
  • Solten
    #2127
    "A kémhatás, vagyis a savasság, lúgosság számszerű jellemzésére a pH érték szolgál."
  • Falzone
    #2126
    hát nem tudom, ezért kérdezem, te okos!
  • vasziszdasz
    #2125
    vajon mi?
  • Falzone
    #2124
    Mi az a PH? :D
  • vasziszdasz
    #2123
    A PH-n.
  • Falzone
    #2122
    Sziasztok!

    Laptopot szeretnék venni max. 130-140e Ft-ért.

    Ami fontos: Core2-es erős proci, megbízhatóság, jó hazai szervíz. A következő márkákban gondolkodom: HP, ASUS, Lenovo, Dell, MSI.

    Acer-t semmiképpen nem vennék, mert tudom, hogy az nem megbízható és a szervíze is szar itthon, volt már Acerem...

    Mit ajánlotok, illetve hol vegyem meg? Laptop.hu, Notebook.hu, Metró Áruház :D?

    Köszönöm!
  • zakker92
    #2121
    Amugy még lenne 1 kérdésem/kérésem.Tudtok ajánlani jó gépeket 200-300 ezer forint környékén?nem kell túlzottan csúcskategóriás,forgatható,ultravékony csak legyen megbízható és ne akadozzon az alap dolgoktól.
  • Solten
    #2120
    Hi. Csak "külsőleg"... Megtapiztam, forgattam... A billentyűzet igénytelen, gombok lötyögősek, brr... A készülékház újrahasznosított teszkógazdaságos ásványvizespalackból készülhetett. Jobban meg akartam vizsgálni, csak ezek után elment tőle a kedvem.
  • systmatyk1985
    #2119
    Hy!
    Valakinek vannak tapasztalatai Msi wind-al(U100)?
    ha megosztanátok velem hálás lennék!
    köszi!
  • zakker92
    #2118
    Igen így értettem:)
    Solten pont ma "próbáltam" ki őket elég felületesen médiába,és dv5el annyi bajom lenne h a tapipadja elég érdekes anyag.szval nekem szinte tapadt,és elég maszatos is.
  • Solten
    #2117
    DV5
  • vasziszdasz
    #2116
    Sztünk mi?
  • zakker92
    #2115
    Hello.Én rokonomon keresztül hozatnék ahza laptopot.macbook(alu) ill hp pavilion dv5 ös kategóriákba gondolkozok.sztetek?
  • Brolly
    #2114
    ja értem, köszi:)
  • Match
    #2113
    Sztem simán, nem kell a vistának annyira videokártya, meg minden effektet aerot ki lehet kapcsolni.
  • Brolly
    #2112
    Nah, megvettem a laptopot, igaz máshol, mert ott már elfogyott. Az az egyetlen, ámbár hatalmas problémám, h linpus linux van rajta :@ és ahogy után olvasgattam, néztem, h ha xp-t szeretnék rátenni, ahhoz trükközgetni kell, de viszont vistanal nem kell semmi rafináltságot csinálni, szóval marad a vista. És azt szeretném tudni, h az a vga kártya, ami benne van, az mennyire tud megbírkozni a vistaval?
  • tibike8710
    #2111
    Köszi!!maradok a 630nál