2190
Notebook vasarlassal kapcsolatos tanacsok
  • virs lee
    #1710
    Havonta egyszer nem árt lemeríteni + feltölteni. Amúgy nem árt.
  • Mike at home
    #1709
    találtam magamnek egy közel egy kilósat, csakhát 400k
    szal notebook project lefújva
    talán ha kitermelné az árát beruháznék ilyenre, de csak hogy legyen, nem
  • bazs017
    #1708
    a notebookom aksijának nem lesz baja ha be van dugva az áramba és onnan használom itthon csak azért mert mindíg olyan hamar lemerül az aksi már ki van sütve lehet hogy hülye kérdés de vki válaszolna rá pls köszi
  • David88
    #1707
    értem, és akkor neked valami ötlet, hogy mit csináljak???
  • virs lee
    #1706
    Azt nem mondtam, csak azt hogy pont az ilyen rejtélyes hibákról beszéltem amikor nem ajánlom a konzumer notebookokat. Mindig van vmi ami nem jó.
  • David88
    #1705
    és akkor ezel nem tudok csinálni semmit???
  • virs lee
    #1704
    Az Acer már csak ilyen.
  • David88
    #1703
    üdv. van egy Acer Aspire 5310 laptopot, telepítettem rá vista operációs rendszert, minden felment rá ami kell nekem, mindent felismert,
    DE az istenér se akar az internetre csatlakozni, felismeri a kártyáját mindent, és nem csinál semmit. Átrakom a netkábelt az asztali gépbe és ott simán megy a net.
    valakinek valami ötlet???
  • virs lee
    #1702
    Használtat.
  • David88
    #1701
    üdv. max 150k szánok a laptopra. Asus,HP,Acer. Tudtok ajánli párat? A 3 küzül melyiket érdemesebb megvenni? Csak böngészés használnám, és munkaeszköz lenne.
  • Smithie
    #1700
    Sziasztok! A véleményetekre lenne szükségem.Laptop vásárlás elött állok és kinéztem egy MSI VR700-ast,ár-érték arányban ez nekem megfelelne,de kiváncsi volnék hogy ti mit szóltok ehhez a masinához!Minden kritika és pozitivum érdekel!Köszi!
  • wander01
    #1699
    nekem 5920G-m van, teljesen meg vagyok vele elégedve azt leszámitva hogy rühellem a vistát, xp-t meg nem sikerült még rárakni. vagyis nem mertem mert driverek hivatalosan nincsenek xp alá... bár lehet öcsém xps-ének a telepitöjét kiprobálom hátha... :)
  • Crazyn
    #1698
    Na ezeket néztem ki magamnak. Az MSI elég brutál a 17"-os kijelzővel. Szerintem ezek közül lesz vmelyik, hacsak nem tudtok jobbat 300k alatt.

    Asus F3KE-AP032 AMD Turion64 X2 processzor TL-56, 2Gb, ATI Radeon X2300-HD

    Acer Travelmate 5520G-402G16Mi AMD Turion64 X2 processzor TL-58, 2Gb, ATI Radeon X2400-XT

    Acer Aspire 5920G-302G16 Core 2 Duo T7300, 2Gb, nVidia GeForce 8600M GT

    ASUS F3JR-AP097 Core 2 Duo T7200, 1Gb, ATI Radeon X2300

    MSI GX710PX-008HU AMD Turion64 X2 processzor TL-58, 2Gb, ATI Radeon X2300
  • virs lee
    #1697
    erre a célra 200k alatti notik is megfelelnek?
    Legfőképp erre nem. Konzumer gépeknél mindig alul van a kiömlő nyílás. Business gépeknél jellemzően alul IS, és oldalt IS van kiömlő. Légbeszívó mindegyiknél oldalt van. Az #1694-ben linkelt T60-as pont megfelelő lenne neked.

    19"-es notebook? Dzsízösz... ^^
  • Mike at home
    #1696
    üdv!

    olyan notebookot szeretnék, ami arra alkalmas

    - leülni vele kávéházban netezni
    - ágyban elfekve dvd-t bámulni (magyarul ne alul legyen a szellőzője)
    - normális (jó minőségű) legyen a kijelző, ne tükröződjön
    - esetleg akarok rajta pöntyögni php-t, excel-t, szal munka
    - ne legyen hangosabb mint az asztali gépem
    - ne fél órát bírjon
    - esetleg ne legyen dögnehéz

    ergo munkára és netezésre kell, játszani nem akarok vele, megfelel AMD sempron proci, gyenge grafkártya, oprendszerem pedig van (XP is Linux is)

    erre a célra 200k alatti notik is megfelelnek?

    (volt szerencsém korábban egy 19"-os wide acerhez 1 hétig, no az nehéz volt, fél óra alatt lemerült, ha rádugtam 2-nél több USB bigyót fagyott, ha párnára tettem, felforrt, zúgott a 3 ventije mint állat - asztali gépem egy Antec házban üdül tehét csend van, én csak simán hordozható asztali gépnek hívtam :) és autóval szállítottam, mert az elbírja

    Köszönöm szépen mindenkinek előre is a tippeket, segítséget
  • sb1
    #1695
    #1672-re senkinek semmi ötlete?
  • virs lee
    #1694
    Az a baj a konzumer gépekkel hogy amit ráírnak az se igaz. Komoly videokártyás noti aksis üzemidőt megadják 3 órában, mikor képernyővédővel épphogy elmegy 2-t, ha használod (game / film) akkor meg csak 1-et. Tehát egy 1.5-2 órás film végignézésére se igazán alkalmas. Aztán ott vannak a Tomato / Acorp szintű alkatrészek amiből összebarkácsolják, vagy van hozzá driver vagy nem (főleg amit oprendszer nélkül árulnak), jönnek elő a hibaüzenetek hogy nem ismeri fel, vagy ha igen, akkor se műküdik. Ha ezt leküzdöd, akkor is ott vannak a rejtélyes hibák (pl. 50% eséllyel lefagy egy pendrive rácsatlakoztatástól), lenyomsz egy billentyűt, aztán horpad az egész környezete, érzékel vagy 3-4-et. Mit csinál ha elszáll a vinyója az össze adatával egy frankó lefagyásnál? Én tuti nem díjaznám. A kasznija olyan hogy meg se mered fogni mert félsz hogy attól is eltörik (főleg a kijelző, ha táskában viszed és nekinyomódik valami, vagy valaki, pl. metrón/buszon). Sajnos volt tapasztalatom párral, ezért nem vennék az életben mégegyszer ilyet. És olyat amilyet én magam se mernék megvenni azt nem is ajánlgatom másnak hogy szívjon vele ő is, mert az bunkóság lenne. Inkább megpróbálom lebeszélni a szarról, végülis az ő pénzét igyekszem neki megspórolni, nem az enyémet dobja ki az ablakon.

    Persze lehet véletlenül jól működő darabot kifogni, nekem is volt Gericom, amivel semmi bajom nem volt, de mivel a tulajok 90%-a szidta mint a bokrot, elhiszem nekik hogy csak én nyúltam bele a tutiba, és nem az a jellemző színvonal. Pláne ha aztán hasonló kategóriás cuccokkal (Acer) magam is ugyanezt tapasztalom. Lehet jól működőt kifogni itt is, csak nem mindegy milyen eséllyel. Gondolom senki nem akar 200k-t feltenni a lutrira hogy talán benne lesz a 10%-ban, ha 90% az esély hogy nem.

    És akkor ott vannak a kifejezetten játékra keresett gépek, amik árban már szintén ott vannak (400k) mint egy business class gép alap videokártyával. Akinek ennyi pénze van, az ne szart vegyen már. Akinek meg csak 200k a keret, annak ott a belépő szintű business, egy IBM R, vagy HP nx lehet hogy nem a kategória csúcsa, nincs titánötvözet, rollcage, stb., viszont fényévekkel megbízhatóbb mint bármelyik Acer / Asus.

    Valamint lehet használtat is venni, a PH-n mindig van eladó business jó áron, illetve boltokban is, pl. itt egy T60-as 200k-ért majdnem teljes 3 év garival(!!) + legális WinXP-vel, ami gyakorlatilag újat jelent. Ennyiért nehogymár Acert vegyen az ember. :)
  • Match
    #1693
    virs lee:

    Én megértem a business notikhoz való ragaszkodásodat, mert egyértelműen jobbak. A munkahelyemen IBM gépeket adnak, ha valahova notebook kell (utazás, prezentációk, stb), és tényleg olyan úgy össze vannak rakva, hogy sztem még földhöz is vághatná az ember, akkor se lenne semmi baja. Arról nem beszélve, hogy a hűtésük olyan messziről leveri az osszes consumer notit, amilyenről csak lehet.
    Én nem nagyon értek hozzá, de sztem egy kicsit eltúlzod a consumer gépek szarsági szintjét.
    Akinek a mobilitás, az üzemidő a fontos, az természetesen vegyen business notit, mert tényleg erre van szüksége.
    Akinek azért kell noti, mert unja az otthoni nagy batár pc-t, és amúgy sem költ évente 150 ezret a gépe fejlesztésére, illetve szeretne rajta alkalmanként játszani (na persze nem bioshock-al), a mobilitás pedig annyira érdekli, hogy ha éppen utazik 2 órát a vonaton 2 havonta egyszer, akkor megnézhessen egy dvd-t, annak bőven megfelel egy consumer vacak is (nem azt mondom hogy fölösleges üzletit vennie, csak megfelel az is).
    Nővérem LG-je töb mint 3 éve szolgál stabilan, egy ismerősöm Acer-e 4 éve, illetve a zenekarom basszusgitárosa 3-4 évet húzott le egy fusi-val (amilo, nem lifebook), most pedig 1 éve egy asust használ (CAD tervező).
    Egyik gép sem látott még sose szervízt (a fusi az egyetlen ami meghalt (video hűtés)).
    Nekem több mint 7 éve van ugyan az a gépem (asztali). A hangja bekapcsoláskor, illetve egy passziánsz elindításakor egy felszálló boeing-ével vetekszik.
    Én spec ezért akarok inkább notit, mint asztalit....fejleszteni úgysem fogom az asztalit, mert ugyan úgy cserélhetném az egész gépet (azért, hogy utána legyen megint egy batárnagy dögöm 7 évig).
    Noti, kicsi, esztétikus, halk, és ha valamiért kéne valahol a gép nagy ritkán, még hordozhatom is (gerincsérv nélkül). Ha 4-5 évet kibír, akkor már bőven megérte (arról nem beszélve, hogy ennyi idő alatt, az asztalihoz képest sztem a villanyszámlából összejön egy fél noti).
  • virs lee
    #1692
    Persze hogy olcsóbb, mert van olyan is hogy minőség, amiben egyik se jeleskedik.
  • Crazyn
    #1691
    Na Hali!
    Találtam két színpatikus gépet, ami szerintem megfelelne az igényeimenk (WiFi,Bluetooth, ujlenyomatolvaso, HL2 és Oblivion barát)

    Asus F3KE-AP032 és a gyártói honlap

    Acer Travelmate 5520G-402G16Mi és a gyártói honlap

    Ránézésre az Acer többet tud, de mégis 60k-val ócsóbb. 300k alatt nem találtam rendes Core 2 Duo-s gépet.

    Javaslatok?
  • virs lee
    #1690
    Notebookba nem ajánlok erős videokártyát mert csak a baj van vele.
  • nímó333
    #1689
    bocs...lehet h hülyén fogalmazok
    oan laptopot keresek amivel tok normálisan gamelni, de virs lee azt mondja h amit mutattam...annak a videókártyájával max mariózni tok
    alsó határon meg oan videókártyát értek, ami oan laptopban van,
    ami megfelelne és megtom fizetni is (nem hasonlítom az asztalihoz)
  • tomo
    #1688
    marmint mi az also hatar, mert ez az ati tipikusan az volt. un full durva laptop kartyak kozt meg nem letezik. ( legalabbis ha az asztali full durvakhoz hasonlitod. )

    szal ird le mit akarsz
  • nímó333
    #1687
    klafa
    most sorolhatnám h mik vannak még, de inkább rákérdezek h
    mien videokártyá-t/kat tudsz ajánlani, nem kell vmi full durva...elég ha alsó határon tudnál említeni párat, ami a célnak megfelelne?
    jó h vki ennyire vágja a témát
  • virs lee
    #1686
    Ez a videokártya nem játékra való, hanem hogy minél kisebb delejből kirajzoljon vmi képet a kijelzőre.
  • nímó333
    #1685
    hmmm...azért találtam olcsónak, mert nekem elég jónak tűnik
    hát nem vok jártas ebben
    gamek elfutnak rajta v ahhoz még güriznem kell 1 jobbért?



  • virs lee
    #1684
    Ebben mi a gyanúsan olcsó? Tök alap cucc, konzumer összeszerelésben. Ennyi mindegyik ugyanilyen.
  • nímó333
    #1683
    Hy!
    szeretnék venni 1 laptopot(kezdő vok,de hosszú távra venném),
    max 225000Ft-ot szánnék rá...
    jó lenne ha futna rajta pár game, pl.: CoD2, Fifa08
    na most találtam eztnagy kutatás közepette 1ik topicban gyanúsan olcsóan
    és nem tom h ez mennyire felel meg az elvárásaimnak
    ha azt mondjátok h ez 1 nagy #&@°%, akkor plz mutasson vki 1 megfelelőt
  • virs lee
    #1682
    Mégrosszabb. Ha már mindenképp kommerszet akarsz, akkor talán az MSI a legkevésbé tré ezek közül.
  • Crazyn
    #1681
    És ugyanez a felállás csak Acer-ben?

    Acer TM5520G-402G16 LX.TKP0X.056
    Turion TL58 (1.9GHz), 15.4" WXGA CB, ATI Radeon® X2400XT 256MB, 2048 (2x1024MB) DDR2, 160GB, DVD SuperMulti, 802.11bg, 6 cell battery, 0.3 CrystalEye, S-video, DVI-D, 5in1 card reader, DASP, FireWire, FIR, Office Ready

    Vagy esetleg hasonló MSI-ben?
  • virs lee
    #1680
    Ez a suzuki minőség Honda áron.
  • Crazyn
    #1679
    ASUS F3Ke az kb azt tudja sztem ami kell:
    proc.: AMD Turion64 X2 1800Mhz
    ram.: 2048MB DDR2 667MHz
    hdd: 160GB 5400 rpm
    vga: ATI Radeon X2300-HD
    egyéb:
    -DVD+-RW Dual Layer
    -15.40" WXGA (1280x800)
    -4xUSB 2.0, VGA, Firewire, Bluetooth, TV-out, DVI, Express Card
    -lan: 10/100/1000Mbps, WLAN b/g
    -Webcamera, Ujjlenyomat olvasó

    mindez brutto 270k

    Vélemények?
  • virs lee
    #1678
    HL2-nek kell legalább egy x1600, ez konzumer gépekben van. Ujjlenyomat olvasó meg üzleti gépekben, amiben viszont nagyfogyasztású videokártya nincs (szerencsére). Esetleg van méga quadro/firegl-es üzleti noti, az meg milka környékén van. Szal ilyet nem fogsz találni, ahogy ferrarit se suzuki árban.
  • Crazyn
    #1677
    Hali!
    Tudnátok laptopot ajánlani bruttó 200-250kHUF körül, amin elfut szépen a half-life 2 és van benne WiFi+bluetooth+infra és még ujlenyomatolvasó is.
    Köszi ;)
  • MaSzKa
    #1676
    HP 6715s néztem ki egyik haweromnak és nagyon jókat olvastam róla csak a drivereket kell letölteni a netről és a legjobb ár/telj laptop
    166-250eft-ig van ára lehet belekapni amd 3800+sempron vagy turion x2 1gbram 80-120gb hdd 4órás akku és ami a legfontossab x1250 ati/amd kártya és a chipset is amd:-)
  • tomo
    #1675
    jo, akkor ureshalmaz :)
  • sb1
    #1674
    Pont az ilyen kiegészítőktől akarnám magamat mentesíteni, az legyen a lényeg, hogy semmi ne kelljen külön hozzá, csak felcspom, azt kész !
  • tomo
    #1673
    es ha veszel egy subnoteszt es egy bluetoothos GPSt?
    szvsz egyszerubb es szelesebb a valasztasi lehetoseg.
  • sb1
    #1672
    Olyan notebook-ot keresek, amiben van beépített GPS vevőegység, ill. a kijelzője olyan 10-11" nem nagyobb...
    Várom az ötleteket!
  • virs lee
    #1671
    Véleményem szerint elég 1 topikban is megkérdezni. ~~