2190
Notebook vasarlassal kapcsolatos tanacsok
  • virs lee
    #1830
    Az hogy az asztali gépben asus van, meg hogy a notebookban, az 2 külön dolog. Azért mert a Pick szalámi finom, még nem vennék Pick mp3 lejátszót.

    Szerintem az Asus igenis egy JÓ márka
    Valakinek a Tisza cipő meg az International magnó is nagy márkanév, csak elég igénytelennek kell lenni hozzá.
  • 0ckH4M
    #1829
    Nekem Asus alkatrészek vannak a gépemben, semmi baj nincs velük. Asus PDA-m van, az is tökéletes. Sőőt, nem egy haveromnak Asus notebookja van, és tökéletesen meg vannak velük elégedve. Szerintem az Asus igenis egy JÓ márka.
  • virs lee
    #1828
    De "hasonló sz♠r".
  • 0ckH4M
    #1827
    Ez Asus nem Acer...
  • virs lee
    #1826
    "acer meg hasonló sz♠rokat ne vegyetek" ... erre most veszel egy ilyet.
  • The Best
    #1825
    Asus F5V AP040
    Operációs rendszer: -
    LCD: 15,4" WXGA (1280x800) Color Shine
    CPU: 1.86GHz (533MHz), Intel Pentium Dual-Core T2130 Processzor 1MB L2
    RAM: 2x1024MB DDR-II (667MHz)
    HDD: 160GB 5400 SATA
    ODD: DVD Super.Multi
    WLAN: IEEE 802.11b/g
    WebKam.: 1,3MPixel
    BlueTooth: van
    TV-Tuner: -
    VGA: ATI X2300 128MB (384MB)
    Chipset: SIS671DX+968
    Kártyaolvasó: 4 az 1-ben SD/MMC/MS/MS PRO
    Interfész: 4 x USB, 1 x VGA (D-Sub 15), 1 x modem ÿ(RJ11), 1 x Ethernet (RJ45), 1 x mikrofon bemenet, 1 x fejhallgató kimenet, 1 x Express Card
    Akkumulátor: 6 cellás, 4400mAh
    AC-Adapter: Output: 19 V DC, 3.42 A, 65W
    Méret/tömeg: 367 x 262 x 27-35 mm / 2,85 kg
    Ajándék: hordtáska, USBs optikai egér
    Garancia: 2év nemzetközi (1év az akkumulátorra)
    Ár : 203.000

    Ezt ma vettem remélem semmi gond nem lesz velle ez az első notebokom.

  • wander01
    #1824
    nincs a turionnal semmi gond, sztem teljesen korrektek az ezzel szerelt gépek. a következőre gondoltam:
    Nagy teljesítményű, modern 3D grafika
    Az F3TC notebookokat az NVIDIA® GeForce® Go 7300-as grafikus vezérlőjével szereltük fel, így megdöbbentően élethű képet nyújtanak játékok, videózás, TV-nézés vagy akár felvétel alatt is.

    ez kamu :) de jobb mint a másik
  • lang14
    #1823
    én is erre gondoltam, köszi
    bár nem nekem kellett de azért jó érzéssel tölt el :)

    konkrétan milyen markatingdumára gondoltál?
    ez a turion is "mobile" nem? vagyis nem zabálja fel az aksit?
  • wander01
    #1822
    sztem a "másik" (turionos), 2 giga mem-re kiegészitve. a marketingdumát pedig nehogy elhidd :) de a 7300 jobb azért mint az x1100. proci is sztem erősebb mint az inteles
  • lang14
    #1821
    szerintetek melyik a jobb?
    egyik
    másik
  • lang14
    #1820
    segítség kellene egyik ismerősömnek:
    asus 15,4-es 1gb ram, 120as vinyó
    kb 160 bruttó, mit ajánlotok?
  • MaSzKa kitiltva
    #1819
    én is most veszek olcsó
    notebook-ot

    MSI 670X-070HU-t vett ismerős
    és meg van vele elégedve

    most vagy ilyen MSI 610X vagy MSI 670X-086HU-t veszek másik ismerősnek

    olcsók közül talán ez a legjobb

    acer meg hasonló sz♠rokat ne vegyetek!
  • virs lee
    #1818
    Ez egy olcsó notebook. Olyan a minősége mint bármelyik olcsó cuccnak.
  • wander01
    #1817
    nem adagolják tul az infőkat rola, de a lényeg ott van. ne várj sokat tőle, nem fogsz csalodni :) csajnak netezni meg msn-ezni tökéletes, filmet is visz, ha másra nem kell rajta :)140k körül nem nagyon lehet válogatni szar és szar között, de legalább kivülről csini (csajoknál lényeges :P)
  • Attis55
    #1816
    Sziasztok Laptop mesterek!

    A barátnőmnekszeretnéklaptopot vásárolni. Egy ACER alptopot néztem ki, megnézhető itt: http://www.photohall.hu/aruhaz/notebook/71568.

    Nem vagyok valami tájékozott ilyen téren így szeretném a segítségeteket kérni! Előre is hálás köszönet!

    Köszi:

    A.

    link-KATT
  • 0ckH4M
    #1815
    Trabantos korszakra már nem nagyon emlékszem, mert akkor elég kicsi voltam. (Szerintem 5 éves körüli) De azért értem az enyhe negatív kritikát :)
  • Solt
    #1814
    Erről mi a véleményetek?
  • virs lee
    #1813
    Pont olyan megbizható mint egy 30 éves trabant.
  • 0ckH4M
    #1812
    Sziasztok! Én is notebook vásárláson gondolkozom, és eléggé szemezek az Acer gépekkel, mert egész jó teljesítményük vannak az árukhoz képest. (Mármint elég jók a belepakolt cuccok) De mennyire megbízhatók? Nincs velük semmi baj?
  • wander01
    #1811
    nemtom ki találta ki, sztem is marhaság :) amugy már nem járok suliba, öcsié :)
  • virs lee
    #1810
    Minek jársz suliba ha csak játszol órán?
  • wander01
    #1809
    Crysis-hoz vegyetek ilyet, ezen megy gyönyörüen :))
    és előadás alatt is lehet faszán cod4-ezni vele
    meg a solidworks, cad meg ilyen szarok is faszán mennek rajta :) főleg akkor jó mikor 100+ darabbol állo cuccot kell tervezni :P
    fűteni sem kell mellette, de teljesen halk mikor nem játszik rajt az ember :)

  • GAthersw
    #1808
    Én a tulajdonságaik alapján az MSIt venném, az MK-38 nem valami jó. Se a 8400 se a 7300 nem fogja a Crysist elrángatni neked ezért ami sztem az MSI mellett szól az a proci.
  • jaszkari
    #1807
    az msi terméktámogatása egy nagy rakás kaki szerintem, asus-ról nincs tapasztalatom, de én tutira azt válaztanám:)
  • hano2
    #1806
    Kösz a választ!A fő kérdés az lenne,a két vas közül melyiket ajánlanátok?
    (Ill. Asus-MSI tapasztalat hasonló gépeken,ha van.)
  • GAthersw
    #1805
    Az én 17"os FuSim TL-56os X2vel meg Go7600al ha beállítom takarékosra, bír 2 óra 20 perc filmnézést kb. pedig azért elég dúrva dög... Azért 250 körül már biztos van olyan 15,4"es jószág ami bír 3 óra filmnézést nem?
  • virs lee
    #1804
    Min 3 órás utazás-film nézés
    Akkor kb. 2-3x ennyit kell ráköltened. Teszkós noti ilyet nem tud.
  • tomo
    #1803
    nem mennek ezek 3 orat, max kikapcsolt kijelzovel
  • hano2
    #1802
    Sziasztok! Melyik gép jobb szerintetek?(ár:160-165E Ft)
    MSI - EX600X (076HU)
    http://www.ipon.hu/?product_id=18915
    ( Intel Centrino Duo T2330 1.6Ghz vagy T5250 Core 2 Duo 1.5GHz)
    2 GB DDR2
    GeForce 8400 128MB
    6 cellás 4400 mAh-os akkumulátorral
    BLUETOOTH
    vagy
    ASUS - F3TC (AP095)
    AMD Turion64 MK38(2.2G,L2 512KB)
    1x1024MB DDR-II (667MHz)
    nVidia GeForce GO7300 128MB (256MB)
    Akkumulátor: 9 cellás, 4800mAh
    http://www.usanotebook.hu/index.php?&tpl=product&prid=6546
    Az MSI jobbnak tűnik, bár az ASUS mellé 9 cellás aksit raknak, meg még pár kiegészítőt.
    Min 3 órás utazás-film nézés,ill gafikus programozás a fő alk.
    Köszi.
  • Badika
    #1801
    Sziasztok!
    Gépet szeretnénk venni és a segítségeteket kérném. Szövegszerkesztésre, zenehallgatásra, filmnézésre, internetezésre és néha talán játékra kellene (régebbi játékok). Ezeket néztem:
    http://www.usanotebook.hu/index.php?&tpl=product&prid=5633
    ill.
    http://www.usanotebook.hu/index.php?&tpl=product&prid=6694
    Mi a véleményetek róluk? Esetleg tapasztalat valaki? Tudom a másodikra csak 1 év gar van. esetleg tudtok avalami jobbat ajánlani max. 200-ig? Dell ill. Lenovo érdekelne, a többiről nem hallottam túl sok jót. Köszi a segítséget!
  • virs lee
    #1800
    Egyik intel, másik nem. Mind2 64.
  • greenw
    #1799
    Sorry, Intel Core 2 Duo-t szerettem volna írni.
  • greenw
    #1798
    Sziasytok. Mi a különbség az Intel Core 3 Duo-ja és az AMD Turion X2-je között? Mind a kettő 64 bites?
  • virs lee
    #1797
    szerviz
  • jas
    #1796
    Sziasztok! nekem Acer travelmate 2410 tipusom van,és komlett üres házat szeretnék hozzá venni a monitor jó csak a teteje van megrepedve!
    Aki tud kérem segitsen nagyon fontos volna! Köszönöm
  • virs lee
    #1795
    Ez így természetes, aksiról takarékosabban megy.
  • b1bajbal
    #1794
    Üdv!Tegnap vettem egy acer típusú laptopot amiben egy amd sempron 3600+ proci van aminek 2 ghz-en kellene működnie de a windows rendszerinformáció azt írja,hogy csak 800 mhz-en fut.A BIOSban az van írva,hogy 2 Ghz.
    Feltelepítettem a CPU drivert is,nem tudom hogy mi a teendő,szeretnék ebben a problémában segítséget kérni.Előre is köszi!!
  • virs lee
    #1793
    Még egy kis info:

    Azért, hogy több piaci szegmenset is le tudjon fedni. Nyilván azoknak is szeretnének gépet eladni, aki csak 140e Ft-nyi összeget szán rá, azoknak is, akik kifizetnek érte 200-250e Ft-ot, és azoknak is, akik professzionális gépre vágynak, és a fél milkót sem sokallják, csak tényleg a legjobbat kapják.
    Nyilván a különböző kategóriára vágyóknak nem adhatják ugyanazt a gépet, magán a hardveren nem lehet ennyit spórolni, ráadásul amúy is bérgyártásban vannak a gépek külső beszállítóknál, így megtendereztetik, hogy az adott költségvetésből ki milyen gépet tud szállítani nekik - természetesen szigorú és jól körülírt feltételek mellett. Ezért történhet meg az, hogy egy-egy gyártó különböző kategóriájú modelljei még csak nem is egy országban, vagy akár teljesen más beszállítónál készülnek, és ez magyarázza a minőségbeli különbséget is: az üzleti modelleket a beszállító is sokkal drágábban gyártja le, hiszen a magas minőségi elvárások miatt maga a gyártás is drágább (szigorúbb ellenőrzések, nagyobb selejtarány, magasabb elvárások a humán erőforrás, mint a tervezői, mérnöki, szerviz munkák iránt, stb), mint a belépő modellek esetében, ahol egyszerűen csak összevásárolják a legolcsóbb alkatrészeket, és mindenféle tervezés nélkül összepuzzlezik az óránként 20 centet kereső biorobotok.
    Ehhez jön még a szerviz és a support tevékenység az értékesítés helyén, ami ismét csak a jellemzően üzleti modellekre építő gyártók esetében kerül többe - a gyártónak, és ismét hozzáesz az árhoz.
    "Sokszor a gyártó 1-1 modellje között is akkora különbség van, ami csak papíron látszik, használat közben ugyanaz a kettő."
    Ha valóban egy ugyanolyan külsőbe pakolt modellt nézünk, akkor általában valóban a hardverkomponensek különböznek, de ha kategóriát is ugrunk közben, akkor bizony marhára nem ugyanaz használati értékben a két különböző kategóriás modell.
  • virs lee
    #1792
    Minek neked játékra notebook? A vonaton fogsz quakezni?
  • virs lee
    #1791
    Amennyire bármelyik Acer / Asus / stb. Mivel igény van rá, gyakorlatilag minden gyártó ráállt a gagyizásra, igy van a HP-nek (500 és hasonlók) és Dellnek (Inspiron) "homeuser" sorozata (az IBM-nek nem volt, de megvette a Lenovo, annak már van saját gagyija, a 3000). A Pick is gyárt parizert, mert többet el lehet adni belőle mint téliszalámit.

    Emellett azonban megtartották prémium sorozatnak az üzleti vonalat is, mert arra is van igény. Egy fejlesztő / cégvezető adatai sokkal értékesebbek mint maga a gép, nyilván fog áldozni pénzt arra hogy azok garantáltan rajta is maradjanak, és ne kelljen tárgyalás / prezentáció helyett szervizbe hurcolni a gépet, mivel azzzal többet veszit mint a gép ára.

    A homeuserrel meg úgy vannak a gyártók hogy azok ráérnek szervizbe járogatni, elég lesz nekik a hulladék, majd toldozzák-foldozzák a szervuzben. Ráadásul az egyszeri júzernek csak az árcédula számit, azt se tudja hogy kaphatna jobbat is, ezért aztán tökmindegy mit kap, csak olcsó legyen. Ahogy minden másban is, az olcsó húsnak hig a leve - itt is.

    Aztán vannak a hátékgépek, amikre szintén van valós igény, hát akkor gyártanak olyat is. Nem baj hogy nehéz, (túl)melegszik, sokat fogyaszt, és gyakorlatilag ugyanaz a komersz minőség mint a 100k-s cuccok, a vásárló képes kifzetni egy üzleti gép árát (3-600k) csak azért mert fut rajta a Quake8. De meddig?