214
A következő generáció
  • aabyssx
    #54
    Van biza'! Jó sok hype és pletyka (de én bírom ;).
  • aabyssx
    #53
    "a fizika és AI az, ami nem nélkülözheti"

    Ez számolási teljesítmény igényben nagyon-nagyon eltörpül a rajzolgatás okozta terhelés mellett.
  • Jibe
    #52

    576.hu: "Júniusban libben fel a fátyol a Playstation 3 lelkét képző Cell processzorrol. Az IBM a június végén megrendezendő 2004 Vail Computer Elements Workshop-on tervez egy részletes prezentációt a chip képességeiről - ezt egyébként a Cell-projekt vezetője, Peter Hofstee fogja tartani."



    Azért valami van...

  • aabyssx
    #51
    Ilyen rajzok és marketing számadatok nem igazán számítanak, amikor több CPU-ra végrehajtás idejét órajelben figyelembe véve kell fejleszteni. És amíg ezt élesben nem játszották el egy motorral, addíg fogalmuk sincs, hogy mi az igazi teljesítménye a cuccnak. Nem tudják a grafikusok sem, hogy mihez igazítság magukat. Nagyvonalban spekulálgatva persze lehet fejlesztgetni, de abból csak az a sz*r lesz, mint a PS2 startkor, ami SZVSZ simán tragikomikusnak nevezhető volt (annyira tragikusan gyenge, hogy már nevetséges).

  • Jibe
    #50

    Nem a graf miatt jó ha van egy erős vas, a fizika és AI az, ami nem nélkülözheti. Ez igencsak hozzátesz ahhoz a sokat emlegetett játékélményhez. Persze a grafika is fontos.

  • aabyssx
    #49
    LOL

    Ezt írd be a "másik" topikba is! ;)
  • Dzson
    #48
    A hardver igen keveset számít a mai szinten már. A lényeg, hogy a kóderek mennyit tudnak belőle kihasználni.

    Az ilyen pre-renderelt videókat és képeket meg jók nézegetni reggeli közben a gép előtt, de a valós játékról nem sok mindent árul el. Mintha különféle kaják képeit mutogatnák, hogy na az hű de finom lesz sokkal finomabb, mint a többi - ezzel is kb, ennyit tudsz kezdeni. :) Ezeket ma már igazi játékos nem nyeli be, csak a PC-sek, akiknél akkor jó a game ha jó drága videokártyán nyomja. :)))
  • Neme.
    #47
    Jól mondod, ugyanakkor a do_the_programming(); részre enged egy kis rálátást a cell design, ami alapján az eredeti kérdésre ("ha olyan programozható lesz, mint a PS2") a válaszomat lásd: #43. :)
    PS3 Cellről egy cikk.
  • aabyssx
    #46
    Amíg nincs min tesztelni, addig csak vakarózás van.

    Tehát:


    egyik thread:

    have_idea();
    plan_gameplay();
    while (!real_cell_devkit_arrives())
    {
    plan_levels();
    do_some_graphics_sketches();
    do_some_music_composing();
    // ezek közül mindegyik dont_know_the_specs_and_graphics_level exception-t dob!!!
    }
    do_the_programming();
    do_the_test();



    másik thread:

    while (1) do_the_marketing_blabla(); // És ha ennek nincs eredménye, akkor nincs mit mutatni, tehát nincs semmi.

  • Neme.
    #45
    A cell architektúra már régóta szabadalmaztatva és dokumentálva van, ez az egy dolog, amit ismerhetnek a fejlesztők. PS3-mal kapcsolatban pedig egyedül azt tudni, hogy cell-powered, a pontos számadatokat, pl. cell-ek száma, órajel, memória stb. senki sem tudja, de mivel a cell architektúra ismert, lehet bizonyos képeket alkotni.
  • aabyssx
    #44
    Ja. Ebben biztos vagyok.
    Mivel a Cell-ből max. prototípus létezik a fejlesztőknek fogalmuk sincs, hogy mire fejlesztenek.
    BTW lehet, hogy néhány launch title fejlesztő kapott egy állatira aláhúzott, fagyogató devkit szerűséget, de (hivatalosan) semmit sem lehet tudni.

    Valszeg' még a végleges specifikációk sincsenek meg, ha még a M$ kémek sem tudták kideríteni.
  • Neme.
    #43
    Ez kizárólag a fejlesztőkön múlik. Aki csak PC-ben tud gondolkodni, az ne fejlesszen PS3-ra (se PS2-re), ugyanakkor dev toolok terén remélhetőleg azért kitesznek magukért Sonyék/IBM-ék.
  • Davidus
    #42
    :D
  • aabyssx
    #41
    Hát, ha olyan programozható lesz, mint a PS2 (és a játékkínálata is azt a szintet fogja megütni), akkor eleinte még PS2 (X1, GC1) a PS3 gyilkos topikot is lehet majd nyitni. /:|
  • Neme.
    #40
    Izgi lesz. Remélem, újraéled a 'PS3 a PC gyilkos' topik. :))
  • aabyssx
    #39
    Pletykák szerint a M$ nem mer' lépni addig, amíg a $ony nem mondja el, hogy tényleg mi is lesz a PS3.
  • Davidus
    #38
    Mondjuk pántekig tart ugyhogy nem tuti hogy pont ma :P
  • Davidus
    #37
    Ma lesz a GDC szal ha minden igaz ma villantják az XBOX2 infókat.
  • guardian hero
    #36
    Sega DreamCast 2?
  • Davidus
    #35
    Szerintem épeszű cég nem mer beszállni a konzolbizniszbe 3 ekkora név mellé.
  • Davidus
    #34
  • Sephi
    #33
    Nem osmert ceg!!! Tok aranyekos meg a dolog. De alitolag pofank leesik majd.
  • aabyssx
    #32
  • aabyssx
    #31
    Remélem, hogy az EA lesz az és akkor nem fogják más konzolokra terjeszteni a szemétbevaló, licenszekből élő, tartalom nélküli ócskaságaikat.
  • Sephi
    #30
    Ellege utos lesz. De halottatok arrol a konzorol aminek alitolag a sajt cege fogja fejleszteni ra a jatekokat?

    Meg semmi konkret hir rola de alitolag nagyon be fognak torni a piacra... kivancsi vaok ra..
  • aabyssx
    #29
    http://gamesradar.msn.co.uk/news/default.asp?pagetypeid=2&articleid=28931&subsectionid=1584

    LOL - Ez nagyon jó! ;)
  • Petyus_
    #28
    "Ha nem lenne Diablo2 meg nem jönne a WoW már rég vettem volna PS2-t:)

    Ugyanígy érzek én is.. a PC-s fronton ami érdekel engem az egyedül a Blizzard játékai. A többi olyan cucc, ami igazán megfogott vagy X-es, PS2-es átirat vagy multiplatform.

    Ezzel szemben egy konzol annyiba kerül mint egy középkategóriás videokártya.
  • Petyus_
    #27
    Amit felsoroltál: GTA PS2 exkluzív volt, BG&E multiplatform, de konzolon jobb irányítani, PoTC van XBox-ra is.
  • Davidus
    #26
    Ebben az évben 1 darab PC játék volt ami lekötött mégpedig a KOTOR. Ez se PC-re jött ki elöször:P
    Ha nem lenne Diablo2 meg nem jönne a WoW már rég vettem volna PS2-t:)
  • Davidus
    #25
    "remélem összehoznak valami fasza innovatívat. "

    Remélem lesz online tekken jó kis ranglistákkal meg bajnokségokkal:)
  • barret
    #24
    én most vettem "hányadék" konzolt,2 év aktiv pc-zés után! a graftól nem vagyok elájulva,de sok gamét nem lehet máshogy megszerezni!! ha csinálnának pc-re jó gamékat,akkor nem kellett volna konzolt vennem! engem nem köt le a pc-s játékok garmadája! de van pár kivétel: beyond good@& evil,pirates of the caribbean,gta3,vice city,meg még egy pár!
  • aabyssx
    #23
    Egyetértek. SZVSZ sem lesz túl nagy változás. Ebben a hülye Nintendo-nak igaza van: a jobb grafikától és hangtól nem lesz sokkal jobb a játékélmény (PC effektus).

    Max. eleinte a grafikán meglepődik kicsit mindenki, de aztán SZVSZ gyorsan hozzászokunk. Onnantól pedig ha nem tartalmas a játék, akkor ugyanúgy sz*r lesz, mint ami most is sz*r.
  • aabyssx
    #22
    Áááh! Szakértő!
  • Petyus_
    #21
    Azért biztos van sok olyan dolog, amihez kevés a jelenlegi hardver, pl. AI vagy fizika terén, meg ha erősebb a vas akkor a bénább fejlesztőcsapatok bénább engine-jei is olyan grafikát fognak a TV-re varázsolni mint most a profik. Ezért lesz jó a köv. generáció.

    "PC-szintű" multi minek? Mintha PC-n olyan magas szint lenne, az Ultima Online, Starcraft, CS-Q3-UT szentháromság óta ugyanaz megy szinte (tisztelet a kivételnek pl. BF42 vagy Planetside). Konzolon egyébként sokkal jobb multizni, pl. Rebel Strike coop rulz. =)

    Mondjuk ha a konzolokon IGAZÁN elterjed a multiplayer (nem "CS meg UT konzolon" a lá XBox Live) remélem összehoznak valami fasza innovatívat.
  • Davidus
    #20
    Hú ez itt nápszerű hozzászólás lesz:P
  • Davidus
    #19
    "Ti nektek mar hanyadekamai konzoloktudasa,hogy itt epekedtek az uj irant"

    Nekem már hányadék mert PC-m van
  • Davidus
    #18
    lol
  • Davidus
    #17
    Senki nem mondta hogy idén kijönnek az uj gépek:)
  • balu87
    #16
    Én se várom az új generációt,inkább hagyni kéne még ezeket e
    a gépeket kb. 2 évig,hogy minden jó játékot meg tudjanak csinálni,amit lehet\tervbe van véve!
  • barret
    #15
    semmiben....