361
Régi pénzek és érmék
  • Pluskast
    #361
    Sziasztok!

    A nagyapám részt vett az 1939-es egyetemi atlétikai játékokon, ahol az alábbi érmet szerezte. Szerintetek ennek van valami értéke? Az érme maga borostyán.
  • precise
    #360
    Megvan
    Attila The HUN (Kazakhstan 100 Tenge)

  • precise
    #359
    Sziasztok, van valami Albán, vagy Grúz vagy valami hasonló érme amin az egyik nagy magyar Uralkodó vagy hadvezér van. Tud erről valaki valamit? Az érme egy Nagy uralkodók vagy hadvezérek sorozat része és nem túl régi.
  • Szuszidi
    #358
    Valami műanyag pénzük van az még a régi jó papír.
  • Fülüke
    #357
    Sziasztok!

    Ez a Lei már nincs forgalomban Romániában jól tudom? Ha nincs, be lehet ezt még váltani valahol, akár a Román nemzeti bankban?
  • Fülüke
    #356
    Üdv!

    Ez a Lei már nincs forgalomban Romániában jól tudom? Ha nincs, be lehet ezt még váltani valahol, akár a Román nemzeti bankban?
    Román Lei
  • lovetta
    #355
    Sziasztok!
    A napokban linkelték be a numizmatikai facebook fórumon ezt a hibás érmét.

    Tudnátok róla mondani valamit, hogy valóban gyári-e vagy valamilyen manipuláció eredménye?
    Köszi
  • Bartlebi
    #354
    Üdv mindenkinek! Találtam egy pénzérmének tűnő dolgot! Az egyik oldalon bohemiae rex ger his hvn és szerintem egy évszám töredéke17_2 valamint egy kétfejű madár lábaival talán kardot fog és középen egy oroszlán két lábon. Másik oldalon carolvs vi d g r imper s a valamint egy emberi fej profilképe. Ha valakinek van valami ötlete hogy ez mi lehet annak segítségét megköszönném.
  • sztifi
    #353
    Veszprémi éremgyűjtő
  • Morlan
    #352
    Sziasztok!

    Érdeklődnék, hogy valaki ismer egy olyan érmét, amit Horst Tappert, alias DERRICK felügyelő 75. születésnapjára adtak ki? Ha minden igaz, 999 finomságú ezüst, a hátlapján a következő felirat:
    " als dankeschön für meine gaste 29.mai 1998 "
  • Szuszidi
    #351
    Kép kéne dátum ha van akkor meg lehet mondani.
  • matyi0323
    #350
    fogalmam sincs :D
    most járok a topikban először.. egyáltalán nem vagyok jártas ilyesmiben :D
    ( csak a kíváncsiság hajtott, hogy benézzek :D )
  • geo91
    #349
    akkor nem sokat, mi? :D
  • matyi0323
    #348
    Van vagy 2 utazóval? vagymi?:D
  • geo91
    #347
    első világháború előtti o-m monarchiás korona bankók kb. mennyit érnek?
  • monoman
    #346
    Oda is írtam fórumon de nem válaszoltak még, am köszi.
  • Szuszidi
    #345
    Pedig a forint portálon érdeklődj ők a szakértök!
  • monoman
    #344
    Üdv mindenki!
    Találtam egy 100 Ft-ost az asztalomon, ami kicsit fura nekem:
    http://kepgep.hu/2011/05/22/main/100.jpg
    ezen képen látszik, hogy a jobb oldalán van valami kis hiba, olyan, mintha egy csepp fém lenne rajta. Egy ilyen apróbb hiba a bal oldalon is látható az egyes és a nulla találkozásánál.
    Azt szeretném kérdezni, hogy van e ennek valamilyen értéke, vagy csak egy sima 100-as hever az asztalomon.
    A forintportal.hu oldalon nem találtam hasonlót.
    Előre is köszönöm a segítséget.

    Üdvözlettel Molnár Dániel
  • lovetta
    #343
    Szabópityu!
    Szerintem próbáld meg a forint portál numizmatika, vagy a fészbúján, hátha tudnak segíteni! http://www.facebook.com/pages/Forint-Port%C3%A1l-Numizmatika/182793555091846
  • Zs12
    #342
    Sziasztok sajnos a papír kétszázassal kapcsolatban, sajnos nem tudtam képet feltölteni, mert nagyon nagy volt a felbontása, de akit érdekel az megtekintheti a / forint portál numizmatikai oldalon, / vagy küldjön egy eamil-t a [email protected] és szivesen küldöm róla a linket, de nemigazán tükrözi a valóságot, mert elég halovány és torz.
    Kereskedelmi forgalomban volt, de azért jó állapotban van.
    További szép napot mindenkinek.!
  • Szuszidi
    #341
    Szia szép napot!
    A gyűjtök meg képet várnak!
    Köszi!
  • Zs12
    #340
    Eladó egy 1998-as papír kétszázas, nyomtatási hibával!!! Minden biztonsági jel megtalálható rajta, "csak" mindkét oldaláról hiányzik a piros sorozatszám!!!!!!!! Árajánlatokat várok gyűjtőktől.
  • Szuszidi
    #339
    Szia!
    A pénz állapotától függ. 1929 most 1000 - 2500 Ft, A Liszt Ferenc 1000 - 1800 Ft körül mozog az ára.
  • Morlan
    #338
    Sziasztok!
    Tudna nekem valaki segíteni, hogy milyen értéke van egy 1929-es,egy 1937-es két pengősnek "Magyarország Védasszonya" felirattal, iletve egy Liszt Ferenc Emlékére két pengősnek, 1936-ból.
    Előre is köszönöm!
  • deepdish54
    #337
    ja azt elfelejtetten irni hogy a sulya 4gramm mindket ermenek
    gondoltam
    ez is mondhat valamit egy hozzaertonek

    Robi
  • deepdish54
    #336
    Sziasztok

    segitsegre lenne szuksegem

    hozzajutottam ket penzermehez es segitseg kellene a beazonositasban
    mert hasonloakat talaltam az okori gorog penzek kozott de ugyanilyet nem
    hatha ti mar talalkoztatok hasonloval

    http://kephost.hu/image-BBFE_4D08AC6B.jpg
    http://kephost.hu/image-21D3_4D08AC6B.jpg

    ha semmi otlet tudnatok segiteni hol kerdezoskodjem?

    elore is koszonom a segitseget




    udv

    Robi
  • f2d
    #335
    Sziasztok!

    Az elmúlt napokban nagytakarítottam a pincében és találtam két vas dobozni régi pénzt, azaz inkább csak forgalomból kivont pénzeket. Vegyesen honi és külföldi érméket, bankjegyeket.
    Kérdésem az lenne, hogy ezekkel mit lehet kezdni? Postán, esetleg valamelyik bankban visszaválthatók, netalán valahol értékesíthetők?
  • Punker
    #334
    RIP volt tőle érmém :(
  • Luiprima
    #333
    Ha eredeti 100-120 ezret érhet most de ha az arany ára továbbra is emelkedik az ára is nő. Lehet találni belőle aranyozott réz példányokat szóval csak óvatosan.
  • Atkatáska
    #332
    Valaki nem tud egy jó fórumot ,ahol lehet érdeklődni szakemberektől ,hogy mi milyen pénz ,és mennyit ér?
  • Atkatáska
    #331


    Rumcajsz ,az érméd : http://img338.imageshack.us/f/1800a.jpg/

    ez 1 uncia ,nem igen ér sokat, viszont őrizgesd csak ,nemmindenki talál ilyet:)
  • Atkatáska
    #330
    Helo, egy ilyenér mennyit lehet tisztességesen kérni ,úgy hogy nekem is megérje? Mondtak már 60000-t , 130000-t is..

    El szeretném adni, vagy vaterán ,vagy máshol ,mert lenne jelentkező.

    1915-ös arany 4 dukát : http://katalogus.numismatics.hu/images/4dukat1915.jpg

    Ez nem az én képem ,de hasonló állapotban van.

    köszönöm előre is :)

  • zépé
    #329
    Szeretnék segítséget kérni, ismeri-e vki az alábbi 2-10-20 helleres szükségpénzeket? Konkrétan erről a fajtáról sehol nem találok semmit, pedig nagyon sok oldalt átböngésztem, de az összes heller amit találtam, egész másként néz ki...
    elölről:http://sektor.hu/feltoltott_kepek/128543421800.jpg

    hátulról:http://sektor.hu/feltoltott_kepek/128543422011.jpg

    Már az is nagy segítség lenne, hogy hol tudok utánuk nézni (mennyire ritka, mi az ára). Előre is köszönöm.
  • szabopityu
    #328
    Sziasztok!

    Egy gyártási hibás Kossuth 100-asom van, 2002-es, használt.
    A forint.hu oldala szerint ritkaság, mert hiányzik a két évszám között a kötőjel. Mennyit érhet szerintetek?
    Ha van valaki, akit érdekel, akkor jelezheti.
    Próbálok képet is mellékelni hozzá:

    Köszi
  • Zoli007
    #327
    Már rájöttem. 10 reichspfennig.
  • Zoli007
    #326
    Helló! Ez milyen érme lehet?


    Átmérője: 21 mm
    Vastagsága: 1,7 mm
    Tömege: kb. 3,5 g
    Nem mágneses. Másik oldala teljesen el van rohadva, úgyhogy azt nem is linkelem. Kössz!
  • iambg
    #325
    Üdvözlet mindenkinek!

    Egy kedves ismerősöm kért meg, hogy keressek lehetséges vevőket érmegyűjteményére. Jellemzően német érmékkel, sorozatokkal rendelkezik, részletesebb információval telefonon tudna szolgálni.

    Az elérhetősége: 30/3866946

    Előre is köszönjük a megkeresést.
  • Nufy
    #324
    Sziasztok!

    Érdeklődnék, hogy hibásan nyomtatott, és vágott 1 dolláros mennyit érne meg egy gyűjtőnek.
    Hiba rajta elcsúszva az egyik fele olyan fél centit.
  • Numiz
    #323
    Üdvözlet Mindenkinek!

    Keresek szép állapotú
    I.Géza 1074-1077
    II.László 1162-1163.
    Imre 1196-1204
    Ottó 1305-1307 dénárt.
    Ha az állapota megfelelő, komoly összeget is fizetek érte.

    Ezen kívül orosz és szovjet papírpénzek és érmék is érdekelnek.

    Kontakt: [email protected]
  • nagyi52
    #322
    Hahó!!!Nincs aki okosabb nálam?Aki válaszolni tudna?