20
  • mir
    #20
    "Pontosítás kedvéért: négy processzor esetén nyomja le, kettőnél kb. azonos a teljesítményük. 8 esetén viszont valószínűleg megalázó lenne az AMD fölénye az Intelre nézve."
    ez igaz, csak az a baj, hogy az AMD neve nem cseng még túl jól, és sokan lesznek akik csak azért vesznek intel lapú szervert, mert már azt használnak 15 éve, és nekik az jó.
  • mir
    #19
    "Pont ezért az IA-64 védelme érdekében, csak 2005-ben lesznek 64 bites Xeon-MP-k."
    ja. ezzel az itaniumok jó nagy szarba kerülnek.
  • mir
    #18
    "Sajnos egy kicsit kevered a számokat, de tévedni emberi dolog.

    http://prohardver.hu/rios3_content.php?mod=10&id=5506"
    sorry

    "Valóban nagyobb a késleltetése, de az Opteronhoz közvetlenül csatlakozik a RAM, és nem a HT-n keresztül."
    tudom, csak leírtam, hogy a HT interfész nem alkalmas nagyobb sebességű memóriavezérlő-odakapcsolására.
  • mir
    #10
    te eszednél vagy? egy szót nem szóltam a xeon 64bites adoptációjáról, az benne van a xeon-pakliban. azzal együtt az AMD teljesítményfölényét feltételezve min. 3-4 év.
    anélkül esélyük nem nagyon lenne 1-2 év alatt.
  • mir
    #8
    megalol :D
    megnyugtatlak: az AMD opteronnak is csak 6.4 Gbit/sec= 800 Mbyte/sec a memóriasávszélessége, ugyan úgy, ahogy a duál memóriavezérlős pentiumoknak is annyi. Amiről te beszélst, az a Hyper-transport interface, aminek a feladata a chipsettel(és ezen keresztül a memórián kívül mindennel) a kommunikáció(az esetleges többi processzorral is) de ez is csak 12.5 GBit/sec, azaz kb 1600 MByte/sec. a különbség tehát jóval kisebb, mint mondtad.
    arról az apróságról meg feledkezzünk meg nyugodtan, hogy a Hyper-transport interface (tudod, a 12.5 GBIT/sec sebességű) NEM egyenértékű az FSBvel, mert a sávsélessége nagy, de a késleltetése a FSBhoz képest egyenesen óriási, így elméletileg ugyan alkalmas egy esetleges külső memóriavezérlővel való összekötésre, a valóságban azomban NEM.(mert csomag-alapú)
    És valóban igazad van, hogy az opteron nincs egy súlycsoportban a xeonnal.
    bár a teljesítményük nagyjából megegyezik(+- 10-15% alkalmazástól függően, bár az opteron előbb utóbb a 64 bitből profitálni fog) és az áruk is nagyjából azonos, de a WS és a szerver piacnak nagy a tehetetlensége, és a XEON egy nagyon jól bevezetett márkanév. hiába jó az opteron, jelen pillanatban még min. 3-4 évig xeonból fognak többet eladni, még akkor is, ha az opteronok a mostaninál nagyobb(vagy csk egyáltalán valamilyen) teljesítmény-előnyre tesznek szert.
    sorry
  • dikki*yysw
    #7
    Nem NUMA, hanem SUMO.

    és egyáltalán nem melegszik az Opteron :) Van rá passzív hűtés, ez mindent elmond.

    K8 da rul0r