1532
ki mit szeret(tőmény , sőr stb) ill. milyen gyakran fogyasztotok alkoholt..
  • Willenbrock
    #1532
    Heti 2-3 sör,néha Ouzo vagy Jim Beam,ezekből 2-3 feles.
  • Imter
    #1531
    alma, körte vagy szilva pálinka?
  • csigahal
    #1530
    Igyatok meggysört! :) 5,2 az alkoholtartalma, 3 évig érlelik egy tölgyfahordóban! És eddig a legolcsóbb hely ahol csapolva kapni lehet: City Pub 7. ker. Almássy tér 10.
  • dronkZero
    #1529
    Ja, hát Magyarországon kurvasok a dokkmunkás, valóban... :D Lulz, te is csal képregényből ismered a világot, mi?

    Másik, hogy csak magyar alkoholt... mármint zsidót, ugye? A Zwack az nem annyira ősi magyar családnév...
  • extrem10
    #1528
    Hát az valóban nem egészséges hogyha egy kancsóval beönt egy nap...de szerintem az se túlságosan ha mindennap munka után iszik egyet...szerintem az is megterhelő a testnek, főleg hogy általába azok szoktak inni egyet akik fizikai munkát végeznek, például dokk munkások meg a hozzájuk hasonlóak és azoknak inkább pihentetniük kéne a testüket...mert azzal nincs gond hogyha 1héten hétvégén vagy valamikor iszik egy-két felest...de az már szerintem régen rossz hogy a sok fizikai munkás úgy kezdi a napot hogy issza korán reggel a kis felesét...amúgy az unicumba nem túl sok gyógynövény van...max. talán csak azért gondolod, hogy gyógyhatású, mert ánizsos illatú...bár mondjuk nem tudom pontosan, hogy milyen összetevők vannak benne...amúgy szerintem viszont a next jobb, annak az íze kicsit lágyabb mint a sima unicumé, így mivel én annyira nem szeretem a keresűt, így nálam a next a nyerő...de csak magyar alkoholt fogyasztok amúgy :)
  • mopsar
    #1527
    Tényleg sok gyógynövény van az unicumban de valahogy sohasem úgy gondoltam rá mint egy gyógyszerre. Már mindennek a gyógyításával kapcsolatba hozták úgyhogy ilyen téren egy kicsit szkeptikus vagyok. Ha ezt kifogásnak használják arra hogy ihassanak akkor az szerintem már lehet valami alkoholizmus féle dolog. Persze attól hogy mondjuk megiszik napi egy felesnyit munka után, azt még azt mondom belefér. De ha már azért issza hogy bódult legyen tőle akkor az már nem egészséges...
  • katakpult
    #1526
    hát igen az unicum tud jó hatással lenni a szervezetre, sőr minden alkohol csak tényleg mértékkel kell fogyasztani

    az alkoholista témához annyit fűznék hozzá, hogy szerintem az az alkoholista, aki másképp nem bírja átvészelni a napokat, csak ha iszik... az, hogy valaki néha magában iszik még nem alkoholizmus, én is pl. ha később csatlakozom a barátaimhoz egy buliban és pl. sétálok át a hídon és közben megiszok egy sört az még szerintem nem gond :D
  • huntamunta
    #1525
    Egyébként az tényleg igaz az, hogy a kis mennyiségű alkoholfogyasztás jót tesz a szervezetnek. Sajnos az egyik ismerősömnek rákos, és miután felgyógyult azt mondta neki az orvos, hogy 2cl unicumot minden nap meg innia....
  • hékásébredj
    #1524
    és ahogyan szemléljük a világot elég sok embernek megy ez az együtt élés...sőt kimondottan jól megy :D
  • dronkZero
    #1523
    Az alkohol az ugyanaz a vegyület, ha minőségi, akkor az csak annyit jelent, hogy az íze is jó, meg hogy az alkohol MELLETT nincs benne mocsok, meg vegyszer, meg mesterséges aroma/színezék.

    Egyébként meg maga az alkohol minden dózisban káros, a vörösborban SEM az alkohol az egészséges, hanem a tannin.
    2cl tömény is káros sejt szinten, csak annyira kis dózis, hogy tünetei nincsenek.

    Mindezek mellett ezzel tudattal, hogy káros, együtt lehet élni... :P
  • riddin
    #1522
    Eleinte, úgysem veszi magán észre, hogy "Hopp én most alkoholista vagyok", csak annyit vesz észre, hogy milyen jól érzi magát esténként, vagy akár már délelőtt, délután is. A kis mennyiségű alkoholfigyasztás meg tényleg nem káros szerintem. Ahogy említetted 2cl... Meg sem érzi a szervezeted.
  • CaptainJack
    #1521
    Szerintem akkor alkoholista valaki ha annak érzi magát vagy ha legalább 5 ember mondta neki, hogy hagyja abba az ivást :D
    2cl alkoholtól nem lesz senkinek se semmi baja, főleg nem májelégtelensége. Még valószínűleg jót is tesz a szervezetnek ennyi mértékű minőségi alkohol :)
  • riddin
    #1520
    Én is hallottam ezekről a mennyiségekről, de én még hozzátenném azt is, hogy van-e olyan társaság, akivel együtt iszik mondjuk 2 hétig, vagy elmegy egymaga a kocsmába, és társaság nélkül nekiáll alkoholt fogyasztani. (hatalmas mennyiségben)
  • yugoslave
    #1519
    szimplán az az alkoholista, aki nem bírja pia nélkül a napi megpróbáltatásokat -ha létezik számára ilyen a pia beszerzésén és elfogyasztásán kívül
  • Megtörhetetlen
    #1518
    Én 2 verziót hallottam. Az egyik hogy attól lesz valaki alkoholista ha minden nap gondol rá hogy jól esne neki, vagy a másik verzió hogy napi x mennyiséget elfogyaszt.
    Ez az x mennyiség, tudtommal 5cl tömény illetve egy üveg sör, vagy 2 dl bor a küszöb, tehát a felett számít valaki alkoholistának, a 2cl az kifejezetten egészséges sőt, sokszor ajánlják is, a napi 2dl bort vagy egy feles pálesz kifejezetten jót tesz az ember szervezetének, járj utána ha nem hiszel nekem.
    Az alkoholizmust én úgy definiálnám, ha már remeg az ember keze ha nem ihat azaz ha látszik rajta az elvonási tünet.. Fesztiválok idején illetve nyaranta valljuk be össze szokott jönni olyan hogy 1-2 hétig hát matt részegek vagyunk, de attól még nem leszünk alkoholisták!
  • hékásébredj
    #1517
    ugye tudod,hogy aki naponta megissza a saját kis adagját (legyen ez a te esetedben akár 2cl) az már orvosilag alkoholistának minősíthető
    Bár...nem mondom a zsírosabb kaják mellé nekem is jól esik egy kis keserű. Adjunk a májnak nem!?:D
  • jojo10
    #1516
    Nem tudom ki hogy van vele de én napi 1 kicsi töményet megiszok. Nem azt mondom hogy fél pohárral de ha hazamegyek akkor egy felesnyi az lecsúszik. Régebben pálinkáztam de volt 1-2 nagyon rossz tapasztalatom házi pálinkával és azóta rá sem tudok nézni... Szóval mostanában a gyomorkeserűket szoktam iszogatni. Ilyenkor nyáron behűtve nagyon jól tud esni amikor a forróságból hazaérek...
  • Blackluck
    #1515
    Bocs, h nem olvastam el az előzményeket ezúttal, de a témája miatt nemigazán ide tartozna a kérdésem, csak jobbat se találtam neki.
    Azt szeretném megtudni, h lehet-e még vhol kapni valódi vilmoskörte PÁLIINKÁT, mivel azóta, h a pálinka szót csak a valódi gyümölcsből készültre írhatják nem látok sehol amire nem az lenne írva, h szeszes ital.
    Ha vki tudja hol lehet kapni, vagy lehet-e azt megköszönném!
  • #1514
    Reggel volt egy üveg sör
  • szando
    #1513
    azt nem hagynám! :DD
  • PíszLávJuniti
    #1512
    még mindig jobb mintha többet inna nálad .D
  • PíszLávJuniti
    #1511
    az elég gazdaságos forma:)))))
  • szando
    #1510
    pont az volt a baj, hogy nem ittam -.- gallyra kellett volna magam vágni és részegen botorkálni a városban... na majd legközelebb :)

    meg hát asszonnyal voltam, úgy meg nem az igazi, tudjátok..
  • Brolly
    #1509
    Hehe, minek iszol annyit hogy már 5kor kapufa legyen, abba mi a jó, én mindig éjfél utánra szervezem ezt a programot:)
  • szando
    #1508
    na, milyen volt az idei szilveszter?
    nekem elég lájtos.. nem sokat ittam, és 5kor már kidőltem.. :((
  • bld
    #1507
    én egy poénból lejegesített pincelépcsősort teszteltem persze nem szándékosan, ha megtudom h ki volt az aki felsíkosította megölöm:D
  • G_ArchAngel #1506
    nekem jégakku van a térdemen: becsúsztam Travolta-módra a táncparkettre, kicsit szétment...:(
  • bld
    #1505
    hát énse sokmindenre....
  • szando
    #1504
    hát basszátok meg én már nem emlékszem mit ittam
  • RaZoK
    #1503
    én magamhoz vettem 1 üveg whiskit ki tudja a többiek mit visznek...nagyon kész leszek ma :))
  • G_ArchAngel #1502
    én két üveg bacardit viszek magamnak, szerencsére a többiek nem szeretik, vodka-kávé megy mellé, mikor kezdek fáradni, esetleg redbull-chilis pálinka, tavaly ezektől Gollamot játszottam és mikor a többiek már aludni akartak, akkor én idióta vigyorral az arcomon "cak szompolyogtam egyik szobáckából a másik szobáckába":)))
  • bld
    #1501
    meg tékelsz: )
    az is nagyon dúrva amúgy
  • Prank
    #1500
    én kakaót iszom...
  • bld
    #1499
    az el fog pusztítani: )))
    még egy nagyobb állatot is ledöntene: ))
  • Sil3nt
    #1498
    hát én most vettem egy 85%-os [0,75dl]abszithot...+pezsgő...ennyi aszsem elég lesz
  • hmhm
    #1497
    füsttől?
  • bobey
    #1496
    Minden szilveszterkor megiszom a pezsgőt, ezen kívül, ha fáj a torkom, valamivel fertőtlenítem. Szóval ritkán és keveset. Mégsincsenek hiányra utaló tüneteim!
  • bld
    #1495
    hát ne is csodálkozz h fáj ha nem is iszol: ))
    amúgy meg foggalmam sincs életemben nem hallottam iylet
  • Sekler
    #1494
    hát remélem én is hogy valami folyékony nedű megoldja a problémámat
  • Match
    #1493
    nekem is volt már olyan hogy olyan szar érzés fogott el amikor beléptem a kocsmába....megittam rá egy sört és máris jobban voltam :D