27
  • mir
    #27
    ???
  • mir
    #25
    csak a lejátsz-gyártóknak magyarázd el, hogy nem baj, hogy most ti veszteséggel áruljátok, majd ez a veszteség szépen befolyik a RIAA-hoz, vagy mittom-én' kik foglalkotnak a filmekkel(miramax, MGM, universal, disney, 20th.cent.fox stb.) :)
  • mir
    #24
    én a vinyó esetén ha nem használod a beállásról, ha meg használod, akkor a kopástól félnék.
  • AtisH
    #22
    Ezen lehetne vitatkozni, mert ha egy vinyót annyit használnál, mint egy cd/dvd-t és megfelelően tárolnád, akkor szerintem biztonságosabb. Főleg ha visszagondolsz mikor megjelent a cd azt mondták, hogy tk. ha nem sérül akkor "örökéletű". Namármost gyakorlati tapasztalat, hogy álló helyében tönkre tud menni a lemez, főleg ha nem megfelő körülmények között tárolod, na és persze ha valami gagyi minőségű. Igaz, azt nem tudom, hogy a hdd mennyi idő alatt veszti el a mágnesezését.
  • mir
    #21
    de ha van egy vinyód, jó esélyed van rá, hogy 5 év múlva már ne működjön(mondjuk lehet, hogy csak 10%, de szerintem adatmentéskor az is sok) a DVD meg drágább ugyan(fajlagosan) de sokkal biztonságosabb
  • mir
    #20
    a célközönség nem m vagyunk, hanem USA, meg Nyugat-európa, meg Japán, ahol igen is megveszik a DVDket.
    még egy kis adalék az MPEG2höz: ma már ok, de 1996ban még nem volt ok az MPEG4 chip. arról meg nem is beszélve, hogy jóval hamarabb el kellett kezdeni fejleszteni, minthogy kijött volna a szabvány.
  • mir
    #17
    mpeg-4 dekódchip SOKKAL drágább, mint a 2, és ez jelentősen növelné az asztali DVDlejátszók árait. a kulsca ennek az egésznek, hogy NAGY TÖMEGEKHEZ kell eljutnia a dolognak, nem a leggazdagabb 1%hoz, akik nem valami alaplejátszót vesznek (< 50K HUF) hanem a csúcsmodellek közül válogatnak.
  • Yv@n
    #15
    Ezért kell kétgenerációnként váltani :)
    Vagy csak simán megvárni amíg rendesen leakasztják már a a cégek a hasznot, és megvenni fillérekért később a cuccot.
  • silanor
    #13
    Ezt nem ertem: a sony tamogatja a blu-ray technologiat es ugy emlexem o is fejlesztette ki, legalabbis benne volt a fejleszto csapatba. Akkor miert csinal neki konkurenciat?

    "Hogy ne legyen túl egyszerű a helyzet, a Blu-ray Disc egyik fő támogatója, a Sony kifejlesztett egy másik formátumot is, név szerint a Professional Disc-et, mely kiváló minőségű videofelvételek, illetve nagy mennyiségű adat tárolására egyaránt alkalmas. "
  • Eiki
    #12
    Kicsit szokatlan ez, hogy nem "hagyják" élni a DVD szabványt. Arra gondolok, hogy még nem szakíottak ki elég pénzt belőle ahhoz, hogy új formátumot dobjanak piacra... Furcsa %)
  • Stranger
    #11
    Mi a faszért kell megint 10 féle szabványt bevezetni? Ezek közül az egyik sem jobb a másiknál, miért nem tudnak egy közös szabványt kifejleszteni? Már látom is a következő asztali DVD-m: HD-DVD, Blue Ray, UDO, DVD+R/RW, DVD-R/RW, CD-R(RW), (S)VideoCD, MP3, JPEG, ....

    Nevetséges az egész.
  • arty
    #10
    hajra blue ray... 15gb nevetseges a mostani 9hez kepest :( bukjanak el :(
  • Yfel
    #7
    Nem hiszem, hogy sokan vennének emiatt új lejátszókat... (én biztosan nem fogok :o)

    Y
  • htmm
    #6
    szepen sorban, mint a boltban....
  • TheZsenyka
    #4
    És néha milyen szar minőségben vannak tömörítve pl. "28 nappal később"...
  • Ligend
    #3
    Tavol alljon tolem hogy kukacoskodjak, de a DVD-n most is tomoritve vannak a filmek.
  • MrTressy
    #1
    hmhm igy akár 3 full dvd film is felférhet egy ilyen dvdre tömörités nélkül ;)