354
A véleményeket várom
  • Iori
    #354
    csak azé hogy még több ZSt kaszáljanak vele
  • Jano
    #353
    Igen, hogy minden országban minden korosztály láthassa.
  • Serpa
    #352
    ismét vetítik a mozikban. (itthon asszem jövő héten)
    és olyat olvastam, hogy a recut lesz.
  • Bandew
    #351
    Azért ne mond azt, hogy 30M dollár az kevés. Igenis megaprodukció, csak nem annyira sok a belefektetett pénz, mint más filmeknél. Ha 500$-ból hozták volna ki, akkor nem lett volna megaprodukció.
  • winnie
    #350
    A film tipikusan amcsi hatásvadász mega-produkció

    hatásvadász? lehet. megaprodukció? semmiféleképpen sem. a filmnek nagyon alacsony, mindössze 30M dolláros volt a költségvetése, ezért botorság lenne megaprodukciónak nevezni:) annak ott van a trója vagy a van helsin, amiket 150M körüli összegből forgattak:)
  • Bandew
    #349
    Ezzel teljesen egyetértek.
  • exHumano
    #348
    A film tipikusan amcsi hatásvadász mega-produkció, ezzel éri el azt, hogy a nézők érdeklődni kezdenek a dolog iránt. Sajnos Jézus és az igazi mondanivaló így csak hónapokig lesz téma de többet ne is várjunk egy mozitól.

    Megnézése viszont nem mindenkinek ajánlott.
  • SoDI---
    #347
    "fegyvert hoztam"
    "hogy ellensége legyen"
    "ne itélj, hogy ne itéltessél"
    "szeresd ellenségedet"

    Csak össze kell rakni, hogy mit mond.
    "Én fontos vagyok, személyes érdekből viszont ne legyél erőszakos, mert az értelmetlen, szóval inkább legyen inkább béke."
  • Cvd
    #346
    Nem olvasom a bibliát, de ha nem konkrétan kell venni akkor azt magyaráz bele az ember amit akar, ott a példa a 337-ben. De ennél sokkal vadabbat is belemagyarázhattam volna, csak egyenes ember lévén az egyenes dolgokat szeretem. Az ilyen belemagyarázás arra jó amire te használod: igazolandó olyan dolgokat, amik akár teljesen ellentmondanak az eredeti szövegnek.
  • SoDI---
    #345
    Te HIT gyülekezet-szimpatizáns vagy?

    HIT gyülekezet-gyűlölő.
    Így pontosabb :)
  • SoDI---
    #344
    Megjött a hitgyülis

    Az SZDSZ szektáját utálom.
  • Ramza
    #343
    (Valószínűleg) nem pontosan az, de az általa képviselt elvek kb. pont annyira kapcsolódnak a kereszténységhez, mint a HGY-nek tanai (azaz a számára szimpatikus dolgokat kiemeli, a nem tetszőket megtagadja, az ürességet pedig kitölti a saját elképzeléseivel)
  • fifi
    #342
    Te HIT gyülekezet-szimpatizáns vagy?
  • Ramza
    #341
    Csodálkozol?
    Megjött a hitgyülis újfasiszta, mire számítottál? :(
  • SoDI---
    #340
    egy szó sincs benne arról hogy miért is ne lehetne Jézus ellen beszélni

    Te szó szerint értelmezed a szavakat :)
    A Bibliát így csak egy funkcionális anafabéta olvas :))
  • jugen
    #339
    hihetetlen irányban megy ez a fórum...
  • Cvd
    #338
    X333 = #333
  • Cvd
    #337
    Eleve onnan indul az egész dolog, hogy szerinted Jézust támadja az aki ateistaként ki meri fejteni a véleményét. Azok az idők szerencsére már régen elmúltak amikor kussolni kellett. De nagyon jó a X333-ban található idézet is. Egyrészt nem értem hogy eleve mit keres ott, egy szó sincs benne arról hogy miért is ne lehetne Jézus ellen beszélni. Tipikus Bibliai idézet, azt magyaráz bele az ember amit akar, úgyhogy ki is használom az alkalmat: Tehát Jézus azért jött a földre hogy az emberek egymás ellenségei legyenek. Mivel egy ateista véleménye a filmről nem tetszik neked és ezért ellene fordulsz, akkor az ateista PONTOSAN Jézus szavai szerint cselekszik, mert ellentétet szított emberek között. Úgyhogy mindenki boldog ugye? És ehhez a tökéletesen logikus következtetéshez mégcsak keresnem sem kellett idézetet, simán abba magyaráztam bele amit te írtál.
  • SoDI---
    #336
    ...nem méltóak...
  • SoDI---
    #335
    Szeretem az ellenségemet.
    De úgy vagyok az ateistákkal, mint Szálasi volt a zsidókkal.
    Nem mélróak arra, hogy ellenségeim közé fogadjam őket.
  • SoDI---
    #334
    Cvd, igaz minden amit mondasz.
    De mindez nem ütközik azzal, amit én mondok.
    Mindkettő ugyanannyira igaz.

    Nincs is semmi féle ellentmondás.
  • SoDI---
    #333
    Én meg azt ajánlom figyelmedbe hogy nem te vagy Jézus.

    Eddig oké... :)

    Neked Jézus azt mondta hogy bocsáss meg az ellened vétkezőknek

    Az ellenem, de nem ellene vétkezőknek.

    "Ne gondoljátok, hogy azért jöttem volna, hogy békességet bocsássak e földre; nem azért jöttem, hogy békességet bocsássak, hanem fegyvert. Mert jöttem, hogy ezt cselekedjem, hogy a fiú az õ atyjának ellensége legyen, a leányzó az õ anyjának és a menye az õ napának. És hogy az emberek ellensége legyen az õ háza népe." (Máté X.34-36)
  • Cvd
    #332
    Antikrisztus szerintem. Ott Jézus majdnem feladja, akkor meg asszem az antikrisztus jönne helyette, de ezzel pont az ellenkezőjét éri el a sátán, és erőt ad vele Jézusnak.
  • Skoda120L
    #331
    Volna egy kérdésem. Amikor Jézust korbácsolják a rómaiak, akkor jön az ördög, és a kezében tart egy idomtalan, torz gyereket. Ez mire utal, mit gondoltok?
  • b-type
    #330
    sztem Sodi jól képviseli az 'ellensúly kontinenst'. :)
    mivel teljessen összeszedett, nem pedig a megszokott mindent 'csak'-ból betámadok figura.
    az ilyen arc sztem kell, hogy az ember tisztábban lássa a saját érveinek, meggyöződéseinek helytállóságát.
    -és egy vitában vannak amiket nem kell felhozni pl. az ember saját gyermekének elvesztése, mert azolyan tapasztalat ami nem vitatéma. sztem.
    on:
  • Cvd
    #329
    Én meg azt ajánlom figyelmedbe hogy nem te vagy Jézus. Neked Jézus azt mondta hogy bocsáss meg az ellened vétkezőknek, meg ne ítélkezz. Ezek szerint kellene élned, és nem azalapján hogy Jézus miket tehetett meg. Vagy védheted tovább a hibás érveidet.
  • SoDI---
    #328
    évek múlva sem érti meg eltorzult és teljességgel ellentmondásos személyiségét

    Milyen ellentmondás?
  • SoDI---
    #327
    Nem elitélés, nem a szeretet hiánya.
    Hanem az elvek védelme.
    Ez a kettő nem összeegyeztethetetlen.
  • SoDI---
    #326
    aki állítólag hithű keresztény, és arra buzdítasz hogy támadni kell az ateistákat

    Ha itt most az ellenség szeretetéről beszélsz, akkor figyelmedbe ajánlom, hogy Jézus is ostorral kergette ki a templomból az üzletelőket. Ez ugyanígy nem gyűlölet most az ateistákkal szemben. Hanem csak a elvek védelme.
  • Bandew
    #325
    Nem. Mert nem csak a vége volt "amerikás", hanem sok ilyen jelenet volt a filmben.
  • Blasta
    #324

    Sajnos erről van szó.
    De hiába pofázol neki, évek múlva sem érti meg eltorzult és teljességgel ellentmondásos személyiségét, beállítottságát...
  • Cvd
    #323
    "Nem a humort kell támadni, hanem az ateista, és liberális kritizálókat!" - Áruld már el hogy egy ateistának vagy liberálisnak miért nem lehet meg a véleménye a filmről, miért nem fejtheti ki, és az miért számít azonnal támadásnak? Bezzeg az egyház belepofázhat minden filmbe? Had világítsak rá valami nagyon egyszerűre: Egy ateista legalább hű magához meg a meggyőződéséhez. Erre itt vagy te, aki állítólag hithű keresztény, és arra buzdítasz hogy támadni kell az ateistákat. Mi van azzal hogy bocsáss meg az ellened vétkezőknek meg hogy nem ítélkezz, majd isten fog? Nem tűnik fel hogy gerinctelen féreg módjára éppen te vagy a köpönyegforgató, és nagyon nagy részben az ilyen magartartásnak köszönhetitek hogy a keresztény vallás halálra van ítélve? No nem mintha zavarna.
  • SoDI---
    #322
    Te nagyon beteg vagy! (SoDI)

    Mé'?
  • SoDI---
    #321
    Én a 12-vel értek egyet.
    Egy ateista gyerek úgy se ül be megnézni.
    Aki meg vallásos nevelésben részesül, annak pedig kifejezetten ajánlott.
  • SoDI---
    #320
    Sodi a polgárpukkasztó :)

    Az olyan baloldali dolog.
  • Cat #319
    A passió: korhatár 12-18 év

    Tiltakozik és bírósághoz fordul A passió című film finnországi terjesztője, mert a finnek 18 éves korhatárt határoztak meg a mozinézők számára.
    Az elmúlt hetekben sokat vitatott A passió számos európai országban korhatáros. A Scanbox Entertainment Finnland azt szeretné, ha a filmet a többi skandináv országbeli gyakorlathoz – Svédország, Dánia vagy Norvégia – igazodva, legfeljebb a 15 éven aluliak számára tiltanák. (A finneknél március 24-e óta vetítik A passiót és két hét alatt 45 ezren látták.)

    Franciaországban a 12 évnél idősebbek már megnézhetik az alkotást, a britek és az osztrákok viszont a szigorúak: 18 éves korhatárt alkalmaznak. Svájc egyes kantonjaiban szintén 18 év, másutt 16 esztendő a korhatár, ugyanúgy, mint Németországban, Portugáliában és Írországban. A déli államok hatóságai kevésbé féltik fiataljaikat, Olaszországban és Spanyolországban korhatártól függetlenül bárkit beengednek a vetítésre. (A filmügyekben mérvadónak tekinthető USA-ban a 18 évnél fiatalabb is megtekintheti az alkotást, ha felnőtt kíséretében érkezik a moziba.)

    Magyarországon korhatáros a film, elvileg csak a 16 év felettiek nézhetik meg, de ezt a korlátozást nem mindenütt alkalmazzák. Olyan is előfordul (Hollywood Multiplex), hogy a 16 évesnél nyilvánvalóan fiatalabb gyermeket kísérő szülővel aláíratnak egy nyilatkozatot, miszerint saját felelősségére engedi végignézni gyermekének Mel Gibson filmjét.
  • Kandurex
    #318
    Sodi a polgárpukkasztó :) nekem tetszik a stílusa, még ha nem is értek vele sok mindenbe egyet
  • HuAn82
    #317
    Te nagyon beteg vagy! (SoDI)
  • SoDI---
    #316
    Automatikus válaszom, amikor valaki félt a vezetéstől.
    Szörnyű, ami történt, de akkor is csak a véletlenek nagyon szerencsétlen összejátszása volt. (A lejátszóban elakadt a CD, és pont rossz kanyarban). A valóságban sokkal nehezebb meghalni autóban, mint gondoljuk szerintem.
  • Seth
    #315
    Ez elég morbid volt