44
miért ?
  • Thaison
    #44
    Szép napot!
    van valakinek tapasztalata a Medicor vérnyomásmérőkről ?
  • Gabriel85
    #43
    !!!Szép napot mindenkinek!!!

    Akinek a vérnyomásával van gondja esetleg magas vagy alacsony keressen meg az alábbi telszámon:06706148374
    Azonnali segítséget tudok nyújtani,és nem kell felesleges utakat megjárnia,ami ajánlok az 100%-ban helyreállítja a vérnyomásszintet káros mellékhatás nélkül és anélkül,h szennyezné a szervezetét,úgyis mondhatnám visszaállítja a helyes szintre,ami elromlott.Mindenkinek javaslom,aki nem akar küszködni vele.Holiday
  • spatz
    #42
    Házipatika.hu: (orvosilag)
    A vérnyomás minden egyes szívösszehúzódáskor megemelkedik az erekben, két összehúzódás között pedig természetesen csökken, ahogy a szervek felé elfolyik a vér. Igy tehát van egy legmagasabb és egy legalacsonyabb nyomásérték, ezek között változik folyamatosan a vérnyomás. A mérésnél a készülék ezeket jelzi ki, illetve ezek mellett többnyire a pulzusszámot is. A normál értékek a vérnyomás vonatkozásában a felső (szisztolés, tehát az összehúzódás utáni) értékre 140 Hgmm alatt, az alsó (diasztolés, tehát az elernyedés idejére eső) értéknél pedig 85-90 alatt vannak. Túl alacsony vérnyomás panaszmentes, egészséges, tünetmentes embernél tulajdonképpen nincsen., tehát, ha valakinél pl. "csak úgy" vérnyomást mérünk és 90-es szisztolés (felső) értéket találunk és az illető teljesen jól van, egészséges, nem szédül, akkor nála ez normálisnak tekinthető. Természetesen orvosi szempontból lehet információtartalma az alacsony vérnyomásnak, akár a felső, akár az alsó értéknél (pl. szívbillentyű-hibáknál), de a betegség nem evvel jelentkezik, nincs szó tünetmentességről, és pl. komoly szívhallgatózási eltérés található ilyenkor. A szisztolés és a diastolés nyomás különbségét pulzusnyomásnak nevezzük, kóros inkább ennek beszűkülése, a férje által mért érték teljesen normális.
    Teljesen más a helyzet a panaszmentes betegnél talált magas vérnyomással, mivel ez a panaszoktól függetlenül kezelendő. Orvosi fogalmazással: a tünetmentes alacsony vérnyomásnak nincs prognosztikus jelentősége, míg a magas vérnyomásnak van.
    A pulzusszám nyugalomban 50 és 90 között normális. E feletti nyugalmi pulzusszám kivizsgálandó, persze akkor, ha valóban magas - ez hosszabb EKG-val, a rendelőben kis pihentetéssel tisztázható. Az okok felsorolása hosszú lenne, sokminden szóbajön, pajzsmirigybetegségektől az összes szívbetegségen keresztül természetesen az "idegi", vegetativ hatásokig.
  • I.C.ram
    #41
    Vérszegénységre meg vasat kell enni! :)
  • harakiri
    #40
    úgy bizony, pl.: a bátyámnak is elég alacsony a vérnyomása (198 cm magas), bár lehet, hogy ez családi vonás mert én csak 176 cm vagyok és én is időnként alvajáró vagyok :))
    egyébként az alacsony vérnyomást okozhatja még a vérszegénység is !!
  • Lacc
    #39
    Elég rég mértem utoljára vérnyomást. Akkor elég magas volt :D
  • I.C.ram
    #38
    Mert, ha magas az ember, akkor a szív nehezebben pumpálja a vért a testbe, illetve kisebb lesz a nyomás a fő artériákban, mert hosszabbak, ugyanakkor nincs több véred, így ugye nagyobb területen ugyanannyi vér van, magyarul csökken a nyomás.
  • QuippeR
    #37
    nekem még soha nem mértek 100 felett... (általában 90/65)
  • Calver
    #36
    jaja, de szerencsére nem olyasmi, én télleg tele vagyok csonttal és mindehez meglehet számolni bordáimat, senki el nem hinné az életben hogy 68 kiló vagyok!
    de még mindig nem értem hogy Harakiri miért kérdezte meg magas vagyok-e...
  • hen-tes
    #35
    ne marról beszélek
    hanem ami a háztartásba van..
    faterom is vett most egy digitálist
    ezt a csuklóra kel tenni
    na ez nem tudja meg mérni az enyimet.. :)
  • [Walaki]D`Lair
    #34
    Na csá gyíkok ééén leléptem...:P
  • [Walaki]D`Lair
    #33
    I'm not fat! I'm big bone!
  • I.C.ram
    #32
    Jóvanna, csak vicceltem!
  • I.C.ram
    #31
    Erőscsontozatú! :D South Park rulz :D
  • hykao #30
    LOL, soha életemben nem szedtem szteroidokat!
    Amennyiben izompumpa alatt a sportolást érted, az meg nálam elmaradhatatlan, mert egész kicsi korom óta sportolok, így a szervezetem (és a szivem) ehhez szokott hozzá, nem szabad abbahagyni (főleg egyik napról a másikra nem)!
    A vérnyomásom és a pulzusom - rohamszerűen - ugrál felfele, velemszületett szívbillentyű baj (nem zár rendesen az egyik) miatt - amit persze most vettek csak észre, miután a 3. kardiológust ostromoltam a nyavajámmal...
    Az éjszakai órákban 2- reggel 10-ig 120-ra ugrál a pulzus, amit béta-blokkolóval próbál az orvos leszabályozni.
    Március közepén megyek vissza ellenőrzésre, hogy sikeresen-e.
  • Calver
    #29
    annyira azért 68 kilómmal nem számítok annak, lévén kis izom is felkerült oda, de végül is majdnem... kihuzom magam és meg lehet számolni a bordáimat
  • Cat #28
    vagy csak más a hidegérzete, gyengébbek az agyi receptorai, akármi...
  • Cat #27
    szóval széles vagy és sovány egyszerre? azaz csont és bőr vagy? :D
  • Calver
    #26
    fiú, és elvileg növésben kéne hogy legyek, gyakorlatilag majd' 3 éve lóf*sznyit sem nöttem... viszont a 179 centimhez meglehetősen széles vagyok valamint iszonyatmód sovány és rohadtul vastagok a csontjaim (mondjuk ugy hogy átlagos emberhez képest +5-6 kiló csont minimum). íme egy eléggé rövid és tömör fizikai jellemzés rólam
  • I.C.ram
    #25
    Nekem van egy ismerősöm, a csaj 188-190 körül van, és soha nem fázik! Alig van rajta valami, és soha nem fázik, durva nagyon :) Nem tudom mekkora szive lehet, de az biztos, hogy nagyobb mint egy marháé :)
  • harakiri
    #24
    attól függ, fiú, lány, növésben, vagy végleges
  • Calver
    #23
    179 centi annak számít?
  • Calver
    #22
    de, a lábam sokszor jéghideg, a kezeim csak régen voltak azok, de fázni nem fáznak csak pusztán kurva hidegek...
  • harakiri
    #21
    magas vagy?
  • Calver
    #20
    olyan 90 körüli
  • cSuwwi
    #19
    Faternak nagyon magas a vérnyomása, ő is mindig méri, meg gyógyszert is szed rá. (160-170 körüli)
    Anyámnak meg olyan alacsony, hogy elvileg ájulnia kéne. (70-80 körüli)
    Nekem akkor átlagosnak kéne lennie? :)
  • I.C.ram
    #18
    Biztos a sok szteroidtól meg az izompumpától!

  • I.C.ram
    #17
    és nem fáznak néha a végtagjaid?
  • harakiri
    #16
    dehogynem, nekem mérték a múlt héten : 95/57 volt, mellé 73-as pulzus, pedig nem voltam rosszul :)
  • hykao #15
    Azok sokkal pontosabbak (már csak azért is, mert maga az orvos - vagy aki méri - állapítja meg az értékeket a sztetoszkóppal).
  • hykao #14
    és a pulzusod mennyi?
  • hykao #13
    Hehe, én is mérem állandóan egy samsung digitálissal.
    Nagy kamukat mér valójában.
    Ott kezdődik, hogy mikor megvettem, kibontom, erre mit látok: 33-as felkarméretig...
    Áááááá, ki a fasznak van (férfinek) 33 alatti karja manapság???
    Első szopás.
    Aztán meg, mint kiderült ezek a digitális szarok csak akkor mutatnak reális adatokat, ha teljesen egészséges, ütemes, zavaroktól mentes a vérnyomás, és a pulzus.
    Második szopás...nekem nem az...
  • Calver
    #12
    mindenki csak magas vérnyomás? senkinek nincs rajtam kívül 80/60-as értéke? ez elvileg már ájulás körül van, legalábbis nagy mértékű "kornyadtságod" kéne eredeményeznie... ezzel ellentétben környezetemben én lennék elvileg az egyik legelevenebb ember... igaz, a legfehérebb is - gyakorlatilag olyan sápadt vagyok mint egy hulla ami azért ugy eléggé aranyos dolog
  • FtranX
    #11
    haverom is magas véryomásban szenved, pedig ő még csak 21 éves.
  • hen-tes
    #10
    na de vannak ezek az ősrégi ketyerék amikel azz öregek mérik, na azok aztán csalnak össze vissza és akkor felidegesíti mgaát a pátsziens és felmegy a vérnyomása
    szal ilyenektől tok falnak menni
    hogy jajj, megin magas a vérnyomásom!! :-
  • hen-tes
    #9
    ilyenem nekem is van csak nekem vérnyomásmérő szindróma :))
    egyszerűen nem lehet mérni :)))
    nemtom
    lehet hogy meghaltam
  • Random_
    #8
    Hát szüleim és mérik, de akkor csak mikor rosszul érzik magukat. Arra nagyon jó, hogy ha valami súlyos mértéket vesz fel a vérnyomásuk akkor segítséget kérnek.
  • Tuvok #7
    Nekem is magas a vérnyomásom. Volt, hogy mentőt akart hívni a melódoki, mer először 170-et/90-et mért, aztán már ki se tudta mérni. De megnyugtattam, hogy csak átmeneti.
  • Cat #6
    ez nem depi kérdése, hanem szükséges a gyógyszer adagjának megállapításához
    az orvosnál időnként nem elég, mert van egy un. fehérköpenyes szindroma, azaz már az hogy meglátja az orvost növeli a vérnyomást
    ha otthon, nyugodt környezetben, rendszeresen méri, akkor ilyen nincs
  • Bandew
    #5
    Én apámnak is magas a vérnyomása, és most szívnagyobbodás lépett fel nála.