177
The Rasmus
  • szacsi
    #57
    Progrock (:
  • szacsi
    #56
    Azért, mert sötét van a klippben,még nem lesz darkos a zene.
  • Solid Snake GH
    #55
    A Guilty klipjét láttad már? Javaslom, hogy majd nézd meg valamikor.
    Mivel ha az a klip nem darkos, akkor én megeszem a kalapom.
  • fifi
    #54
    Sztem meg kb. 100X jobban ismerem nálad a hazai és a német "darkos" scene-t, maradjunk annyiban...>tehát hallottam már ezt-azt.
    Én nem mondom hogy rossz/nem tekerem el a rádiót/ de hogy stílusteremtő lenne az elég kemény túlértékelésről tesz tanúbizonyságot...
    Ja és ez nem "darkos"...
  • Solid Snake GH
    #53
    Te milyen zenéket hallgatsz?
    Csak érdeklődésképp...
  • szacsi
    #52
    jajj, bocs...
    inkább törődj bele, hogy hülye vagy, ugyanúgy mint a senki razmusz tagok...
    na bey
  • Solid Snake GH
    #51
    Sok gyökvonó....
    Ahelyett, hogy itt nyomjátok a "fujj, fujj Rasmus" pofázást, inkább csináljatok egy "RASMUS utáló topic"-ot. Az való nektek...
  • szacsi
    #50
    :D
  • Gandibá
    #49
    Jó volt amikor szigeten In Flames előtt felkonferálta a csávó hogy "Nemsokára következik a Raszmusz!", erre a tömeg elkezdett fújjolni és nemzetközi jelzéseket mutogatni a levegőbe :D
  • szacsi
    #48
    hollómítosz? haha
    Darkos? hahaha
    Light rock? hahahaha..inkább pop, esetleg "tinirokk"
  • Solid Snake GH
    #47
    Hallottál már hollómítoszról mintázott, darkos világú, light rock zenét játszó bandát a Rasmus előtt? Szerintem nem.
  • zakika
    #46
    a szentendrei HEVrol

    szerintem se teremtettek stilust, de halgathatok es eleg jol
    marmint a dead letters
    ezenkivul meg hallotam a hellofateszter albumot, de az gynege mint a haromszor kiaztatott tea
  • fifi
    #45
    Mond már meg nekem milyen stílust teremtettek ők itt most ezzel a dologgal! Tényleg kíváncsi lennék, mert ezek szerint én maradtam le vmiről...
  • PResident Evil
    #44
    hát ilyen alapon, Uhrin Benedek is... de Ő legalább korban is jobban közelít !: )
  • Solid Snake GH
    #43
    ahhoz képest a Rasmus maga a zeneisten :)
  • Solid Snake GH
    #42
    na ugye :D
  • PResident Evil
    #41
    annyira kedvelem hogy szavakban nem tudom elmondani
  • Solid Snake GH
    #40
    Ennyire letaglózott? Vagy netán kedveled a Desperadot?
  • PResident Evil
    #39
    meg se szólalok :D
  • Solid Snake GH
    #38
    Az előbbi hozzászólásokkal ellentétben én azt vallom: a Rasmus Dead Letters albuma fantasztikusan jó. Igazi stílusteremtő számok, nem olyan dobhártyaszaggató rock, mint pl. a Rammstein vagy a System Of A Dawn. Ha már ezt az együttest fikázza mindenki, akkor vajon mit gondoltok a hazai popcsapatokról, pl. a Desperado-ról? :D
  • PResident Evil
    #37
    majd 1 év múlva azt se tudjátok mit jelent :D
  • ricsi1
    #36
    már sztem se,csak az az album nagyából jó volt
  • PResident Evil
    #35
    hát sztem se vmi nagy szám :)
  • Match
    #34
    ezek ilyen gyártott zenekarok...
    feljönnek, híresek lesznek, megszedik maukat a menedzserek, aztán eltünnek.
    zeneileg 0!
    mindegyik hangszer pelenkás kisgyerek szinten van...
  • ricsi1
    #33
    az lehet,én kb.1 hónapja még ami divat volt azért se vettem meg(le se töltöttem)mégha tetszett is,mer ugye divat...
    mostmár (komolyodtam?)szarok rá
  • ricsi1
    #32
    egy vélemény,először nekem se tetszett,de ment vagy 1 óráig ,mostmár nem akarom kikapcsolni
  • ricsi1
    #31
    hi all!

    letöltöttem a legújabbalbumot,tetszik.
    a honlapon azt olvasom,h vam még 7 albumuk.Az érdekelne ,h honnan lehetne beszerezni
  • zakika
    #30
    halgattal mas albumokat is? szedd le pl. a Hell of a tester albumot - teljesen mas hangzas (amit nagyon nem szerettek nu-metalnak nevezni, de jobb nem jut eszembe).
  • PResident Evil
    #29
    susmus... :)
  • [HUN]PAStheLoD
    #28
    The Rasmus 1 jó számuk volt amivel reklámozták magukat leszedtem az albumot .. elkezdtem hallgatni aztán letöröltem a p.csába ... 1 eredeti számuk van amin hallatszik hogy jó .. a többit a kiadó menedzsmentje iratta ez fix.. ilyen "zene".karokból meg nem kérek
  • zakika
    #27
    vagy pedig nem tanultam magyar helyesirast... ami igaz, ugyanis kulfoldon ez gyakori :)

    azert jo lenne, ha megis erdekelne, sokkal nagyobb helyesirasi hibakat csinalnak szuletett magyar honfitarsaid (amit en is eszreveszek).
  • Darkboy
    #26
    biztos, ha te mondod!
  • Cat #25
    amióta britney spears meg christina aguelira is a rockra ment rá, nemtom mit akartok
    ja, és kozsó is rockcsapatot gründol, tudtátok? :)
  • Don Vito
    #24
    Tarcson ki a lendület? Talán tartson.
    Innentől kezdeve nem igazán érdekel a véleményed, mert vagy 8 éves vagy, vagy pedig.... na mindegy
  • zakika
    #23
    Ha neked az of, hogy valaki hozzahasonlitja a temaban szereplo zenekart egy masikhoz, akkor el vagy tevedve. De igazad van, ne a metallicarol beszejunk, mert a nyolcvanas evek vegen az is divatbanda volt, de amikorra fikorrotak akkorra el ment az egesztol a kedvem. A fekete album volt a csucs naluk. Es a S&M is jol sikerult koncertalbum (es itt a lenyeg, hogy nem uj anyag). Szeretem ha a zenenek nagyzenekari hangzasa van, van ritmusa (nem baj a popositjak, mert akkor kellemesebben halgathato). A The rasmusnak ez mar a hatodik (6.) lemeze ja jol vagyok inforlmalva. Biztos nem fognak olyan technikaval jaccani mint a nagy oregek, akiket mar megszoktal, de pont azert mert fiatalok valami ujat hoznak, ami meg sokfelel lehet.

    ami a ranglistamat illeti, az elso helyen Jim Steinman al. Ha utana nezel, talan kiderul, hogy sok kozos van a megboldogult michael kamen es kozte.

    tehat verdikt:
    The Rasmus - ujak es brobalkoznak (vagyis nalunk ujak), kivanom tarcson ki a lendulet
    Metallica - nagy oregek akiket neha mar csak a megszokas hajt (a penz utan last. napster ugy). ok is voltak fiatalok, kar hogy elfelejtettek
  • ZzZz
    #22
    nos akkor maradjunk az offtopicnal mert az jol megy:) szal' miert? mert egy kicsit mas stilusba nyomtak? szerintem a load es reload tokeletes volt mert megmutattak hogy a lightosabb rockzenebe is tudnak kiemelkedoen produkalni es valjuk meg tokeletes volt a lemez volt eleje kozepe vege... a garage is jo volt feldolgozastol fuggetlenul mert itt is csomo pluszt adtak folleg hogy mostani hangzassal nyomtak fel... s&m et uj albumnak nem nevezem, de ettol fuggetlenul az is jo volt mert remekul kiegeszitette a szinfonikus zenekar es michael kamen aki sajna mar nincs koztunk (neki sok hasonlo lemezt lehet koszonni es film zenet). Az utobb lemezrol meg szerintem nem kell nyilatkoznom mindenki tudja, hogy sikerult... gyalazkodni meg mashol kell. Persze megint mondhatnam hogy szeretnek egy kiemelkedo kritikat kapni, de nem fogok amit mar megszoktam ezen a forumon...:) es attol hogy meg nem tetszik nem azt jelenti hogy fos... erdekes hogy egyes emberek meg sem probaljak a flame -et elkerulni.
  • szacsi
    #21
    szerintem a metallic a fekete album óta egy fos....
  • Taranov
    #20
    Durva ez a Rasmus szerintem, nagyon kamu divatbanda, csak mostanság ugye már nem a pop a divat, hanem a rock.
    (már ha a rock nem pop, mert szerintem az egy bizonyos felfogás szerint, ugyanis a rock is populáris)
    Egyébként azzal is egyetértek, hogy 3 hónap múlva egy híres számuk sehol sincs, nem maradandó zenekar, mint a régi nagyok.
    Ennél már a popot is jobban szeretem, ott legalább voltak, akik tudtak énekelni. Pl. Ricky Martin, Enrique Iglesias, persze ez már egy másik téma.
  • ZzZz
    #19
    Hat igen ugy latszik ez a topic is az offtopic cimet viselheti majd... zazika te inkabb flame arc vagy. Az a baj te csak egy bizonyos album alapjan gondolod ezt... meg aki aszondja hogy 90es evek elejen volt par jo szamuk az kicsit vicces legeny... fogadjunk csak a slager szamokat hallgatod ember. De meg mindig nem meselted el mi alapjan hasonlitod hozza (ritmus,hangzas,stilus alapjan erdekes lenne). Ugyerzem erre ertelmes korrekt valaszt hiaba varok. Amugy kerdes mi van a ranglistad elejen csak ugy kivancsisagbol... belekotni nem fogok (mindenki azt hallgat ami tetszik neki)... azt majd mas megteszi helyettem... csak lassam milyen szakerto irja ezt.
  • zakika
    #18
    itt a ritmikuson van a lenyeg, ami manapsag hianzik a rock/metal zenebol (tobbnyire azt hiszik ha nicsn benne ritmus, akkor nincs mit elrontani)