281
Az új Resident Evil film
  • Waterhorse
    #201
    Holtak hajnala, sokkal jobb lett, ráadásul Resindet Evil-re emlékeztető jegyekből is több találhaó benne mint magában a Resident Evil filmben. Tudom még ajánlani neked a 28 nappal később című filmet, ami teljesen Resident Evil hatást keltett bennem, kivéve a zombikat, mert ez esetben, csak elmeháborodott fertőzött emberekről van szó, de sokkal inkább azt a hangulatott adja amit a Resindent játék városi jeleneiben érezhettünk. Nem az akcót élezték ki benne, és mégis népszerűbb, sikeresebb lett mint a Resevil játékadaptáció.

    Ezen kívül persze vannak jobban sikerült játékadaptációk is pl. a Tomb Raider, vagy House of The Dead, esetleg a Bloodrayne, aminek csak trailerét láttam, de az tetszett. Alone in the Dark is érdekelne, de abból is csak trailert láttam.

    A Resident Evil mint film valóban jó lett volna, és tényleg megállná a helyét ha nem ezt a címet viselné. Lehetett volna az eredeti címe Hipe is, mint ahogy a magyarok elnevezték, és semmi köze nem lenne a játékhoz, na hát akkor valóban nem lenne egy rossz szavam se a filmről.
  • mochee
    #200
    Csá! Megnéztem már egy ideje, az elsőnek a vége tetszett csak, viszont ez rohadt jó volt. Persze (sajnos) át kellett alakítani félig akciófilmmé, mert igy többen nézik meg, de erre számítottam. Attól függetlenül igen élmény volt Racoon Cityt filmben látni, nagyon ott van a hangulat. Nem láttam még olyan játékból készült filmet, ami tetszett volna a kritikusabb arcoknak, de sztem ha nem csak a hibákat a játékhoz viszonyítva nézzük, hanem mint filmet, akkor egy szavunk sem lehet. Nemtom hogy csak nekem van-e ilyen kiferdült ízlésvilágom, de nekem még a Holtak hajnala is az élvonalba van ezzel egy síkban kb.
  • Waterhorse
    #199
    800 ér itthon is megveheted dvd-n. Bár én már mondtam lejjebb, annak ellenére hogy nem sikerült a legjobban, én akkor is moziban nézem meg, mert a cím még mindíg Resident Evil, bár lehet meg sem érdemli, hogy ezt a címet hordozza, de mind 1.

    Mindenkinek azt ajánlanám a dvd-vel kapcsolatban is, hogy várja meg amíg kijön a hivatalos origin dvd, az majd úgyis elődje sorsára jut és 990-ért fogják osztogatni.
  • Waterhorse
    #198
    Olvass vissza és megtudon legtöbbünk véleményét. A lényeg, hogy szépen hazavágták a játék alapján alkotott képet.
  • BomBa
    #197
    Hi!

    Szerintem baromi jó lett a Resident Evil 1 és a 2 is! Csak így tovább! Amúgy tökre bele lehet szerintem élni magunkat, pl. majd be szartam mikor azt éreztem hogy egy városban vagyok ahol zombik vannak és egy karantén az egész !!!
    Szerintetek milyen?

    BomBa

    ui: Én is várom a harmadik részt!
  • Mipi
    #196
    Sziasztok. Hát a múlt héten én is megszereztem a filmet. Jugóban már lehet kapni DVD-n. Én 800ft-ért vettem tok borító midnen egy árúsnál. Na mindegy ez lényegtelen. A film nézhetősége jó.
    Szóval a filmről annyit hogy már 1 éve nagyon vártam a filmet. De egy kicsit csalódtam benne. Az a baj hogy kevés zombis harc jelenet van. A kaptárban elég sok volt de itt nincs olyan sok. Elég kevés a helyszín. Szóval a film nem sikerült horrorosra inkább ilyen lövöldözős, robbantásos akciójelenetekből van sok. Inkább 12 kör kéne ha a TV-ben mutatnák. De a film annak ellenére tetszett. Szerintem tuti hogy lessz fojtatása mert a vége az hogy az orvos elindít valamiylen Alice programot Alice-nek a szeme meg megváltozik meg elkezd valamin gondolkodni aztán a kocsi elmegy. Már nagyon várom a 3 dik részt!! Ajánlom mindenkinek a filmet!! COOL
  • Kaplan
    #195
    hááttt bassza meg januárig én nem várok csomó haverom látta már ilyen NINCS!
  • Waterhorse
    #194
    Magyar premier január 13-án, az előzetes negatív vélemények ellenére én akkor is tartom annyira, hogy moziban nézzem meg először:)))
  • ÁjjLe BoBBi
    #193
    ha sorban haladtak volna, és a játék első részét filmesítik meg először akkor lehet hogy az egésznek nagyobb sikere lett volna.
    a játék első része a legjobb. nekem legalábbis az tetszett a legjobban.
  • Waterhorse
    #192
    Már több helyen is közzétettem eme véleményemet, de nem győzőm újra és újra fölemlegetni, mert én nagyon szerettem volna, ha azokkal a színészekkel forgatnak filmet, akik a játék 1. részében voltak az intróban. Redfield, Jill, Wesker, Barry, Rebeca. Nagyon jó, karakteres személyek a film is népszerűbb lett volna. Pl a játékban szereplő Jill biztos nem akasztott volna le a szerepért annyit mint a Milla meg a többi szereplő, ezzel már duplán nyernek a költségeket illetően. Még máig sem értem miért nem lehetett követni a játékban megismert tendenciát, hiszen ha már egyszer van a témának egy alap rajongotábora, a játékosok akkor már úgy csinálom meg szerencsétlen filmet is, hogy akiket már mnegnyertek a játékkal azokat érdekelje a film is és azt kapják vissza a vásznon amit egyszrer már megismertek és megszerettek, dehát beszélhetek én, ettől változni nem fog a dolog.
  • Solid Snake GH
    #191
    Nem, csak és kizárólag a filmben szerepelt Alice.
  • Bogyi007
    #190
    Egyébként tényleg, játszottam a resi 2-3-al, ott nem volt Alice, de akkor volt egyáltalán bármely megjelent Resident Evil játékban ő? akár csap egy nyúlfarknyi epizódszerepben?
  • Kaplan
    #189
    UP!!!
  • bigapó
    #188
    Hi!

    Sikerült megnéznem a filmet és mit mondjak, vegyesek az érzelmeim.

    Tulajdonképpen jó film lenne ez, de...

    1. aki nem játszott a játékkal annak nem hiszem, hogy olyan nagy élmény (én nem játszottam és nem is láttam gépan sajnos)

    2. aki játszott vele annak pedig azért nem fog tetszeni, mert többet vár el a filmtől. a korábbi írásokból vontam le ezt a következtetést.

    Igazából moziban-egyszermegnézős és Resident Evil-játékrajongóknak-kötelező "IZÉ"-nek nevezném. Nem mondom, voltak benne jó részek, pl. mikor a Nemezis-csávó először feltűnik és arat a stukijával:) na az jó volt.

    A vége kifejezetten rossz volt, szerintem nekem azért, mert nem játszottam a játékkal és nem értem mi a lényege ennek az Alice-programnak? Ezt valaki magyarázza el.

    Bocs, ha lehúztam a filmet, de lehet kontrázni:))
  • Alien
    #187
    Én úgy tudom, hogy idén nem lesz. Nem írja sem az imdb, sem a mellesleg, sem pedig a port.hu.
  • Riker
    #186
    November tizen vagy huszanvalahányadiak a Magyarországi premier ideje,ha jól tudom,tehát adják még ez évben.
  • Kandurex
    #185
    feliratok.hu
  • Kandurex
    #184
    Van mindkét verzióhoz már felirat.
  • InCuBuS
    #183
    The Apocalypse *SVCD*TELESYNC maVen

    tud valaki ehhez feliratot?
  • Alien
    #182
    SPOILER

    Úgy purcan ki, hogy lezuhannak a helikopterrel. Csak azt nem vágom, hogy a többiek hogy-hogy túl élték, na de mindegy :)
  • Alien
    #181
    Különben ebben az évben nálunk nem vetitik mégr, szóval gondolom csak jan-feb körül jön.
  • Alien
    #180
    Resident Evil : The Apocalypse *SVCD*TELESYNC maVen

    Ez a verzió egész jó, a kép is (bár néhol sötét kicsit,de nézhető) illetve a hang is nagyon rendben van. A két CAM verziót kerüld, de ez egész jól nézhető! :)
  • Alien
    #179
    Megnéztem a filmet, a véleményemet elmondtam a Filmek, amiket láttunk topicban is, de most ide is bemásolom az ezzel kapcsolatos két kommentemet:

    Nos, nem is tudom igazából mit mondjak a filmről. Tualjdonképpen vannak benne jó jelenetek (pl a templomos nem rossz, illetve az iskolában) de ezekkel szerintem az a baj, hogy túl keveset voltak ott, sokkal jobban kellett volna húzni szerintem. Aztán, valahogy jobban is kilehetett volna hozni a város hangulatát, mert jól nézett ki minden (mint a játékban) de szerintem kellett volna több paráztatós jelenet amikor a városban bóklásznak, mert nem igazán volt ilyen.

    Talán SPOILER

    A vége kicsit az alien 4-re emlékeztetett, ami itt nem igazán jött be nekem.
    Az egész film teljesen más, mint az első rész volt. A kaptárnak megvolt a hangulata, hogy a föld alatt volt, zártan, eldugva. Itt meg hirtelen ki a városba. Mondom szerintem jól nézett ki a város, de sokkal többet kilehetett volna hozni belőle, ha kicsit kóborolnak még ott, aztán a suliban illetve a templomban is húzzák kcisit az időt. A végén amikor Alice verekedett azzal a szörnnyel, (Nemezis vagyis a csávó az első részből ugye, Matt volt a neve asszem) szóval valahogy az sem jött be igazán, hogy összekellett verekedniük.

    Na lényeg a lényeg, tulajdonképpen nem olyan rossz a film szerintem, de sokkal jobban kilehetett volna hozni pár dolgot, mint ahogy itt megtették, több paráztatós jelenet kellett volna (alig volt, talán egy-két dolgon lehet megijedni a hirtelen történés miatt) Szóval aki látta az első részt végül is megnézheti ezt is, amely nem jobb mint az első rész, de azért nézhető :)

    Különben én a folytatást vhogy úgy képzeltem volna el, mint a 28 napppal később-ben. Ott marha jól eltalálták szerintem a város feelingjét, hogy sehol senki, csak csupa szemét az utcán. A Resident Evil 2-ben is megvolt pedig ez, mert nagyon jól néz ki a város, én főleg ilyen irányba vittem volna a történetet, persze úgy, hgoy ne tűnjön koppintásnak hanem új dolgokat kellett volna belevinni. De mostmár mindegy :)
  • Solid Snake GH
    #178
    Én meg RE fan vagyok, és kissé elfogult. Szal érzem, hogy nagyon be fog jönni. Anno az 1. résznek is hónapokig voltam a hatása alatt.
  • fifi
    #177
    Én ezt nem tudtam... Annyira azért nem érdekel ez az egész... :)
    Ha tri akkor Star Wars!
  • Sadun Tryst
    #176
    lesz 3, írták, hogy trilógia lesz... :)
  • CSOCSO
    #175
    ha kerdezted megmondtam volna mar hetekkel ezelott csak a trailerbol hogy FOSS HULLLADEK lesz.. nade most komolyan.. nemtok elkepzelni olyas valakit aki abbol a fortelem trailerbol azt hozza ki hogy dejo film lehet...


    mas: Avp... szerintem jo film volt.. alien buzi vagyok kisse.. szal elfogult.. amugy a film nemsokrol szolt.. de az alien predi osszecsapasoktol kesz voltam teljesen....
    tortenetet nem is igazan vartam..unom mar ezt a felfedezi egy ujabb csapat hogy van ilyen faj meg stb.. alien 4 nagyon jo volt amiatt hogy nemhogy ratalaltak hanem direktbe tenyeszteni akartak oket...
  • fifi
    #174
    No sikerült most megnéznem! Hát én hihetetlen nagyot csalódtam! Ez olyan vérlázítóan szar film hogy hihetetlen!
    Avp és RE2-t vártam nagyon az évben és mind2 förtelmesen szar lett!
    Ja és tartok tőle hogy ebből lesz 3 is!
  • Solid Snake GH
    #173
    Amúgy az eddig elterjedt TELESYNC SVCD verziónak milyen kép/hang minősége van?
  • Solid Snake GH
    #172
    SPOILER

    Vagy pedig feltámasztják halottaiból, és egy turbócsajt hoznak ezzel létre.
    De nem baj, jövőhéten valszeg már meg is lesz a film, és akkor spoiler-esen megoszthatom veletek tapasztalataimat.
  • Waterhorse
    #171
    SPOILER

    Tehát ez a 2. rész végén történik? Ez nagyon deja vu-s, ugyanaz a vége mint az elsőnek csak itt Alice-t fogják már mutálni. De ha jól emléxem nőnemű szörny nem is volt a játékban akkor mit csinálnak majd belőle? Ez csak amolyan költői kérdés, nem várok rá választ mert még nem tudhatja senki sem.
  • Solid Snake GH
    #170
    SPOILER!
  • CSOCSO
    #169
    .....amugy spojler:)
  • Solid Snake GH
    #168
    Akkor nem egy női Nemesist csinálnak, hanem csak felturbózták Alice-t.
  • CSOCSO
    #167
    SZPOJLER...:

    nah szal azt a csakot elviszik bar nemezisznek (project nemezis)
    NAGYON SZPOJLER!!!! :


    aztan a masodik film vegen a csaj valahogy kipurcan ( nevessetek ki de akkor se jut eszembe hogy hogyan :(
    es a csajt mutatjak x ido mulva.. inkubator felesegben...
    es akkor odalep hozza az a buzi doki aki ott volt mikor meg az elso es masodik film kozott a mutoasztalon fekudt az alice es ott volt egy doki.. es alenyeg hogy kiszedik alice-t onnan.. tiszta buta a csaj. mint egy ujszulott.. szavakat magyaraz neki a doki..aztan hirtelen minden beugrik neki a multrol.. a rendorcsakorol. a dokirol hogy mi tortent a masodik reszben stb.. ekkor szetveri a fel doki gardat es elmenekul.. es ezutan mondja a csako hogy Induljun a project alice
    tehat olyan mint a nemezis..
  • Waterhorse
    #166
    SPOILER (bár amit írok azt sztem mindenki tudja már, hiszen utalás volt rá az 1. részben)

    "of korsz nemezis a csaj volt baratja az elozo reszbol.. vagy mittom en kije..."

    A rendőrcsávó volt az, akit szintén odaküldtek a kaptárhoz, mint a kommandósokat. Ketten élték túl Millával, majd a dokik elhurcolták a csávót, mondván szükség van rá a Nemesis Programhoz.

    "aztan vegulis a csaj kipurcan... de belole csinaljak meg az uj nemezis felesegu szarsagot.. "

    Most az előzőekből kiindulva, ezt nem értem teljesen. Nem a rendőrcsávó purcan ki? Hiszen a Nemesis belőle lesz.
  • Solid Snake GH
    #165
    SPOILER

    Milla Jovovich meghal? Hogy purcan ki?
  • CSOCSO
    #164
    nyus: nyugis
  • CSOCSO
    #163
    SZPOJLER:


    of korsz nemezis a csaj volt baratja az elozo reszbol.. vagy mittom en kije...
    aztan vegulis a csaj kipurcan... de belole csinaljak meg az uj nemezis felesegu szarsagot.. a nemezis lenyege hogy emberek altall iranyithato....
    valentinek meg a tobbiek ben rekednek a varosban es ki akarnak jutni... ( vagy be akarnak jutni?? mindegy:)
    a lenyeg hogy az egyik tudos felveszi veluk akapcsolatot hogy ki/be juttatja oket a nyus helyre ha a lanyat megkeresik az egyik suliban.. elmennek erte es meg is talaljak a csajt... meg az ellenszert a csajnal...
  • Solid Snake GH
    #162
    Írj már egy SPOILER-es sztorit, CSOCSO!
    A véleményed pedig elég negatív sajna. Kár.