52
az
  • 1Emese
    #52
    Sziasztok, most lehet nem nagyon lesz idevágó a kérdés, de óriási gondban vagyok.
    Ez egy AMD Notebook
    VAn egy asztali gépem amihez van egy internetkábel kötve (rádióhullámos, 4Mb/s)-es na most én kihúztam ezt a káblet és belevágtam a notebook-omnak a a legnagyobb ilyen helyébe. Beállítottam az ip-t (Windows Vista Home) alatt, majd vártam, hogy elinduljon, de még a kiszolgálót sem ismeri fel.
    Igaz a notebookban van Wifi, meg W-lan modem is. Na most az a kérdés, hogy van a notebookoknál valami védelem? Mert a pcmen is vista van és ott ip kitöltése után simán ment.
    Aztán ugyanezt megcsináltam egy Toshiba notebookkal is amin XP OP volt, de miután beállítóm az ip-ét és mondom neki kapcsolódjon, semmi.
    Tuti hogy valami titkos notebookos trükk.
    A PC-ben lévő hely neve: VIA Rhine II Fast Ethernet Adapter
    A Notebooké: Nvidia Hálózati Adapter
    Valaki aki ilyen problémával találkozott az légyszi help me :(
    Köszi
  • uborka666
    #51
    Notebook vétel elött mindenképp érdemes elolvasni! Rengeteg hasznos leírás, ötlet, tanács a vásárláshoz!
  • jano007
    #50
    Sziasztok!

    Vettem egy siemens laptopot sempron procival, és az a bajom, hogy a ventillátor állandóan megy, ha exelezek akkor is. Van valamilyen progi amivel szabályozni lehetne a proci teljesítményt? akkor talán nem fűtene ennyire.

    üdv
    Janó
  • trabant
    #49
    Hmm, másik notebookosba akartam...
  • trabant
    #48
    Gericom 1st Supersonic





    - Intel Pentium M Prozessor 740 (2MB Cache, 1,73 GHz, 533 MHz FSB)
    - Intel 915 PM Chipset
    - Intel PRO/Wireless LAN 2915 a/b/g
    - 1024 MB DDR2 mit 533 MHz
    - nVIDIA GeForce Go 6600 128 MB DDR3 PCI-Express
    - 15,4" TFT Crystal bright Display
    - 28 mm vastag
    - 80 GB Hitachi HDD
    - 4x USB 2.0
  • sniper
    #47
    Mi lehet a baj, ha lefagy jatek kozben a gep? Videomemoria? A 3D Mark 2001 es 2003 lefut rendesen, de amint elkezdek jaccani a Neverwinter Nightsal, 10 sec alatt kifagy az egesz notebook.
  • sniper
    #46
    Gericom Blockbuster AMD forum. Erdemes vasarlas elott elolvasni 1-2 tulaj tapasztalatat (jo & rossz).
  • PLaci #45
    ??? sniper = enigma2 ???
  • sniper
    #44
    Mas: latom most divat a "szelesvasznu" notebook kepernyo (pl. Gericom Hollywood), de mit kezdenek ezek 1 szabvanyos mongyuk 1024*768-al? szethuzzak a kepet, vagy a 2 szelen lesz 1 ures sav?
  • sniper
    #43
    Mellesleg nem ugy nez ki mintha 1 dizajnos notebook latvanya megzavarta volna az elenk tarsalgast...

    Esetleg a #40-re vki?
  • sniper
    #42
    Tudom, en nyitottam. :)
  • PLaci #41


    Ez az AMD nootbook topic!
  • sniper
    #40
    Mi az az ATI Mobility Rs200M / 128 MB ?? 9000-es, 9600-as?
  • bunker hill
    #39
    Ez a brutalis: CLEVO D470V Igy nez ki (kepek .zip-ben).
  • enigma2
    #38
    A tablazatot mar lattam, de nem mond semmit arrol melyik _mennyivel_ jobb mint a masik.
  • PLaci #37
    Nem tudom mennyivel jobb most a játékokban, de a jövőre gondolva a 128 jobb...

    Videókártya teljesítmény lista (memória mennyiség nélkül)
    http://www.sg.hu/listazas.php3?id=1076251193
  • enigma2
    #36
    Marmint gyakorlatilag...
  • enigma2
    #35
    #26-hoz meg annyit: radeon 9600-nal szamit valamit hogy 64 vagy 128 megas?
  • PLaci #34
    Asszem az Acomp árul pl Gericom-ot.... (nem tom, hogy van-e hitel)
  • Gerry
    #33
    Én ugyan nem! Max a cég, amelyik megveszi, én csak telepítem, és belövöm rajta a hálózatot...
  • Laalee
    #32
    fizetsz is 150% os bónuszt érte :D
  • Gerry
    #31
    Én más miatt szídtam mostanában a Gericom-ot... Van nekik egy Webshox P4 nevű csodagépük, kb másfél éves modell. Általam rendkívül kedvelt SiS chipset van rajta, hát fél napot eltöltöttem azzal, hogy egy már telepített Win98-ra felrakjam a drivereit, de általában kékképernyő, vagy fagyás volt az eredmény, ezekután fdisk neki, Windows 2000 SP4 fel, majd driverek... Ezúttal sem jártam sokkal jobban, de pár újraindítás, némi küzdelem, ökölrázás, és baltával történő fenyegetés után felment minden driver, és úgy tűnik működik is a gép, de ez így valami katasztrófa volt. Érdekes, egy Dell-nél, vagy egy Compaq-nál sosem volt még ilyen problémám...
  • Laalee
    #30
    kiskereskedőknél sincs hitelre vásárlás?
  • Laalee
    #29
    nekem a dell notéban 15col os tft re van 1600*1200 as felbontás idegesitően szar nem látni semmit viszont azt baromi nagy felületen :D jobban örülnék egy max 1280 nak
  • Blasta
    #28
    A kurva anyjukat a genyó gericomnak vazze!
    Kizárólag KP-re lehet venni a nyamvadt notebookjukat.
    Se sulinet, se kölcsön.
    Hát kapják be...
  • Gerry
    #27
    KT333 nem támogat sem DualChannel-t, sem 400-as memóriát.
  • enigma2
    #26
    A 9000-es radeon mennyivel szarabb a 9600-asnal? Legtobb uj (centrinos) notebookban csak 7500-at, max 9000-est latni. Dob-e a 128 MB valamit a 9000-esen?
  • enigma2
    #25
    Aszongya: "The VIA Apollo KT333 (model number VT8367)", ilyen az alaplap a gepben. "Supporting DDR200/266/333 memory". Dual channelt nem emlit sehol, igy valszeg nem tudja. Kar, de nem is szamoltam vele.
  • PLaci #24
    Ha tud dual channel memóriakezelést, akkor mindenképpen 2 db ugyanolyan modult kell bele rakni!
  • enigma2
    #23
    Azt irjak a weblapon, lehet osszevalogatni mit rakjanak bele, sztem 1. korben 256 helyett 1 db 512-es modullal rendelem, az meg valahogy belefer a keretbe, aztan marad meg 1 slotom amibe kesobb pakolhatok.
  • PLaci #22
    Meg kell kérdezni. Az FSB-jük 333MHz, de ez nem zárja ki a 400MHz-es memória használatát...
  • enigma2
    #21
    Azt sejtettem eddig is hogy nem ez fogja lenyomni a deep bluet :), de ahogy elnezem, csak a vinyorol toltogetes lesz lassabb, vagy nem?
  • enigma2
    #20
    Nem azzal van a gond hogy nem talalom meg a slotot, hanem hogy esetleg matricas / lakkozott csavaros a ha'z, amit megbontva repul a gari.
  • enigma2
    #19
    A Gericomos oldalon is 37.5-ert (30+fa) hirdetik, aproneten 24ert lattam hirdetesben 512/333-ast (az amd xp procik asszem 333-as memoriaval mennek, vagy nem?).
  • Cat #18
    egyébként egy ugyanilyen rendes gépnél ez a laptop sokkal lassabb lesz, ezért is kell bele sok memória
    az akadály a merevlemez lassusága -> mindössze 4400 RPMesek, ami NAGYON visszafogja a teljesítményűket
  • Cat #17
    hát nemtom, egy memóriaberakás nem olyan bonyolult dolog ;>
    nem egyszer raktam saját kézzel compaq laptopokba memóriát, kb. 2 perc az egész
    persze ha garanciamatricát le kell szedni a felbontáshoz akkor felejtős
  • Taranov
    #16
    Ha máshol rakatod bele, akkor azt hiszem nem ugrik, de sajátkezűleg nehogy szétszedd.
    Én az Acompban 37500-ért vettem 512-es
    DDR-t.
  • enigma2
    #15
    ATI Radeon IGP 345M <- ez mit tud teljesitmenyben? Tobb notebooknal lattam ilyen videocsipet, de nemtom hova tenni.
  • enigma2
    #14
    Notebooknal hogy szokott lenni, ugrik a garancia ha 1 masik (olcsobb) helyen rakok bele pl. memoriat? Vagy netan sajat kezuleg, nemtom 1 notebookot is szet lehet-e kapni otthon, vagy inkabb szervizben. Mert azert nem lenne mind1 hogy 40ert veszek bele 512 ramot, vagy 24ert vadaszok a netrol.
  • Taranov
    #13
    Ez nagyon jó gép, a Gericomban nem fogsz csalódni, akik szídják szerintem még 5 évvel ezelőtt élnek, mostanság már Európa egyik legnagyobb gyártója.