42
  • TheZsenyka
    #42
    " miklos tegnap 16:23 | Privát | Válasz | #24

    az a lényeg hogy az ati gyorsabb kártya a geforce-nél, de picivel csúnyabb képet ad a ati mivel nem rájuk irják a jatekokat..
    mondom mekk kell nézni a új jateknak az eljén egy nvidia logo van nem ati..
    pl Ut2004 ill a töbii
    "

    Persze, csúnyább...
  • Benedekco
    #41
    az volt a legnagyobb problémájuk(tseng) hogy a dos-os gammák mind Glide-ot használtak és a mikószoft nem igazán tudott normális szabványt heggeszteni (fos d3d)
  • Benedekco
    #40
    t&l prototípus nem is volt (legalábbis én úgytom)
    kitalálták hogy ha a vga számolná a fényforrásokat és a 3szögeket akkor azzal felmentenének 1 rakat processzor időt (ez már papiron meg (a 3szögek számítása) is volt és állítólag proci tervek is voltak) és ez még a voodoo1 korszak elején
  • Benedekco
    #38
    mr géci! én azt írtam hogy az ati sokkal régebbi cég mint az NV, persze ez semmit sem jelent, de az sem jelent semmit hogy az nv ad ki előszőr pci xpress-es cuccost...
    (ha az agps cucc szar akkor a pcixpress-es is szar lesz)
    különben is a tseng már rendelkezett 3d gyorsítós prototípussal mikor az nv még seholsem volt... sőt ők találták ki a t&l-t is csak totál más néven és sajna totál kicsinálták őket :(
  • Benedekco
    #34
    tudtommal még a 8x agp-t sem használják ki.. akkor minek ide a pci express?
  • Benedekco
    #33
    Hát azt a tényt senki nem veheti el az ATI-tól, hogy ő épített előbb VGA kártyát :DDD
  • TeszteloPontHu
    #31
    Bocs, szándékolatlan volt.
  • TeszteloPontHu
    #30
    Az ATI csúnyább képet ad? Nekem ez teljesen új... Éppen az NVIDIA az, aki bizonyos belső számításokat kisebb bitszámon végez el, csak hogy gyorsabb legyen (emiatt vitatták is a teljeskörű Dx9 kompatibilitását).
  • TeszteloPontHu
    #29
    Az ATI csúnyább képet ad? Nekem ez teljesen új... Éppen az NVIDIA az, aki bizonyos belső számításokat kisebb bitszámon végez el, csak hogy gyorsabb legyen (emiatt vitatták is a teljeskörű Dx9 kompatibilitását).
  • IMYke2.0.0.0
    #28
    Ja, tedd fel a csalást kiküszöbölő javítást a 3D Mark 2001-re és 2003-ra is.
    Na akkor meg te bánod meg, hogy nem Radeon-t vettél!

    -----------------------------------------
    .:i2k:. = IMYke2000 - @ - 2004
    -----------------------------------------
  • IMYke2.0.0.0
    #27
    Nem vagy normális - bocs.
    Ezt már évek óta tudjuk. A hardware-gyártó cégek megvásárolnakm gauknak egy-egy projektet (legyen az a Maya, 3D Studio, vag egy aktuális, sikervárományos Játék) és azzal reklámozzák magukat.
    Az NVidia kezdte ezt.
    Az ATi nem tudja, vagy nem akarja (?) ezt követni, ebből kifolyólag, nem "optimalizált" környezetben futnak a kártyái, mint az NVidia-é.
    Mi ebből a levonható konzekvencia:
    Attól, hogy NVidia-logo figyeg a game elején (UT-sorozatban simán ki lehet cserélni bármire!), attól még nem biztos, hogy a célkártyán jobban teljesít a game, mint egy ATi-n!

    -----------------------------------------
    .:i2k:. = IMYke2000 - @ - 2004
    -----------------------------------------
  • asysoft
    #22
    Nem értelek... 1 azaz 1 játékban az nv chip előnye megkérdőjelezhetetlen... de a többivel mi van? Ha te Serious Sam2-fan vagy, felőlem...
    És érdekes mód nekem nagyon régen fagyott le utoljára a gépem (még Catalyst 2.3 idejében...), és inkompatibilitási problémám sem akadt... Pedig játszom én rendesen... Érdekes nem? Mikor láttál utoljára ATi-kártyát??
  • KIP
    #18
    leszámítva azt az 1-2 játékot ami halálra hibázza magát még a legújabb catalystel is, végül jó választás az ATI, én is 9800XT vennék ha lenne rá zsém:)
  • TheZsenyka
    #11
    Nem az ATI-nál szaladt el a ló, hanem az NVIDIA-nál állt meg...
  • KIP
    #10
    Azért még nem kell leírni az nVidia-t:), az igaz hogy az ATI-nál kissé elszaladt a ló a fejődében, de semmi sem tart örökké, és szvsz a usereknek az egészséges piaci verseny a legjobb, remélem hogy nem esik újra a voodoo gfx-nél történt hibába az NV és lesznek versenyképes vga kártyái:)
  • ollie
    #9
    Mint halottnak a csók...
    Az ATI is kinyomaj a PCI express-es karijait, aztán lesz megint nagy bambulás.
  • lerboy
    #7
    Nem. Ezzel az NV40-re gondoltak. Az még nem jött ki. De ettől függetlenül az R420-ra is kíváncsi vagyok.
  • PLaci #6
    "A legutolsó kiszivárgott információk alapján egyébként az NVIDIA új generációs videókártyái sincsenek már messze"

    Ez ATI akart lenni nem??
  • [HUN]PAStheLoD
    #4
    hát tökjó :D majd elolvasom holnap
  • Zsoltee_a_bator
    #3
    nemtod mibe tenni? :)
  • Lacc
    #2
    És mikor jönnek ezekhez az alaplapok?