8136
City of Heroes/Villains - MMORPG

NINCS TÖRT SZERVER!

  • Ferro_TwL
    #1076
    Ahogy a forumon olvastam nem okoz gondot 6-8 szinttel magasabb mobokat tankolni meg 20, 30 folott sem. Itt mar biztos vannak olyan mobok ahol muszaj egy healer, de a provoke akkor is a legjobb "crowdcontroll" power, mert szinte mindig hat es tokeletesen megved mindenki mast a tamadastol es a tank egy-ket healer-el binri fogja a mobokat. Ezert muszaj a Provoke-n valtoztatni.

    Ami a mobok erositeset illeti annak is van egy hatulutoje: A nagyobb partyk 5+ fo termeszetesen minnel nagyobb es tobb mobra megy ra egyszerre. Ha tul erosek lesznek a lila es piros mobok akkor a nagy partyknak nem lesz ertelme, mert tul nehezen, tul sok pihenessel lehet csak oket olni, sargakra meg nem kell akkora group.

    1 honapja van kinn a jatek most kezdenek elojonni a hibak es remelem orvosoljak oket, mert tenyleg eleg durva balance problemak vannak, amik nagyon el tudjak cseszni a jatekot.
  • Tyson
    #1075
    btw gyertek már fel mircre amig nincs game.....
  • Tyson
    #1074
    :)
  • Gyongyhalasz
    #1073
    Az új javitással már lehet öltözéket váltani, úgyhogy 1 probláma kilőve.
  • Tyson
    #1072
    Nah:
    xp=xp ez igaz, de ha jön rvr akkor ár nem mind 1 , hogy milyen a grp setup:P(bár nem tom, ti hogy vagytok rvr -rel de én szeretem és nekem kell)
    A másik.megcsinaltam a blasterem, az első akrim volt, semmit nem tudtam róla . Aztán saját/más tapasztalataiból kiderült hogy az egyik legbrutálisabb karakter és hogy nerfelni fogják.Én félek a nerftől(daoc ban is szarrá , de szó szerint SZARRá nerfelték a jó karikat) és nincs kedvem feltólni X lvl re 1 karit, hogy utána a fejem vágjam a falba, hogy milyen volt régen stbstb.
    probalgatom a karikat. Minden nap megttetszik 1 ujj kari.. pl: most 1 gravitis controrert nyomom. Elég fun ahogy repkedtetem a mobokat:P
    Az a probléma velem , hogy iszonyú hipppppperaktiv vagyok és ha 1 karakter nem tetszik(külsőre, feladatszempontból) akkor előbb-útóbb megunom:((
  • Gyongyhalasz
    #1071
    Fyuron a 6-os vid is jó let, de máskor ha statisztákra van szükséged az új filmedhez (mert remélem, hogy lesz) csak szólj és segitünk
  • Shoots
    #1070
    Lassan en is leszek estenket, csak tegnap mecs volt :) es igen arwenak igaza van, ha jon az xp jol tok mind1 hogy chaosbol jon e vagy jol felepitett tamadasbol, a lenyeg az xp mint minden mmorpgben :D szal xp = xp tok mind1 hogy milyen formaban jon :) lehet az afk kozben is akkor is jol esik :)
  • Gyongyhalasz
    #1069
    1 biztos nagyon birom a karimat és nem akarok új karit, viszont néha abszlút fölösleges a karim és ez nem jó érzés (mintha egy démonnak lennének érzései :P). Ez nem miattam van hanem azért mert nincs rendesen kiegyensúlyozzva a játék. Renélem folyamatosan jönnek a javitások ez ügyben.

    A tegnapi Talos-os party tényleg nagyon jó volt
  • Arwenke
    #1068
    En csak azt tudom, ha jol jon az xp akkor tok mind1 milyen a group setup.:) Tegnap pl isten jo volt, es uncsi sem volt, parszor eleg 2 eselyes volt a dolog. En nagyon elveztem.
  • Jockey
    #1067
    assszem szarul írtam egy sort:
    ebből:
    "őszintén megmondom sztem annál unalmasabb nincs amikor chao vn, és 5 controller terültei minden szarral mindeféle assist nélkül is tud győzni,"
    ez:
    "őszintén megmondom sztem annál unalmasabb nincs, amikor chaos van, és 5 blaster terültei szarral mindenféle assist nélkül is tud győzni, xpni.."
  • Jockey
    #1066
    jó leírás, bár egy két dologgal azért nem értek egyet:)
    én azért választottam ezt aspect, mert tud altatni, és ami a lényeg, van ahold típusu spellem(dominate), ami ugyebár teljesen mozgásképtelenné és tudatlanná teszi az ellent
    jelenleg van a terültei sleep, simpla sleep (sebző), dominate (tartas+1eri sebzés, legjobb spell sztem ajatiban), stb..
    de mi jön még?:)
    a lényeg csak később jön:) : massive dominate, azaz terültei tartó spell, sebzéssel:)
    szal ha nincs normális tank akkor is lehet durvulni, vele, scrapper is lehet main tank ha épp nincs tanker, és sima caster teambe is jó:)
    én nekem nagyon tetszik akarim, igaz daoc-s múltam miatt amúgy is jobban szeretem a szisztematikus ölést, szal ezért választottam ezt aspect:)
    őszintén megmondom sztem annál unalmasabb nincs amikor chao vn, és 5 controller terültei minden szarral mindeféle asist nélkül is tud győzni, vagy hatékonyan tápolni. A kérdés cak az, ti hogy akartok-szerettek játszani
    én maradok Mendie-l, nekem fun ahogy tom kontrolálni az enemyket, és pl a tegnapi tápot nagyon élveztem, bár 1 blaster még elfért volna (valamint nagyon alám is dogoztaka többiek, amiért külön köszi..értem itt a mezelt mobolt nem ütötték stb..)
    kicsit visszatérve ferró kommentjére: magadnak mondtál ellent:)
    erősítenek a lila piros mobokon, tehát valszeg sztem atankoknak is nehezebb lesz adolguk, ha meg mondjuk csak a blasternek is nehezebb lesz, akkor több heal kell, felértékelődik a controler:)
    másik dolog hogy lvl20, nos, max szint itt 40, 20on lehet ultratáp még, de kitudja milyne ez 30on?:) csak l2-t tudom felhozni, 30tól kezdődik a tankoknak az igazi szívás..
    szal ne temessük a controlert, nem véletlen van az a játékba:), és nekem is az van szal..:)
    a lényeg ebben ajátékban, hogy több teamfelépítéss is hatékony bene, ép ez aszép benne, sztem nemkéne ezt elfelejteni..:)
  • Crazyn
    #1065
    Még egy:
    Auto Assault - MMVCG
  • Crazyn
    #1064
    én is ezért partziok taloson már egy ideje, mert ha veletek vagyok, akkor vagy ti nem kaptok vagy én nem kapok XP-t :)
  • Crazyn
    #1063
    Bocsi az OFFért:
    Tabula Rasa™
    lehet, hogy már páran ismerik, de azért belinkelem :)
  • Nexushun
    #1062
    Tegnap mentem vona, de kb 2 perc után sírás meg nyafi volt, hogy kevés az exp meg ilyenek. Meg hogy én felesleges vagyok, mert már van sok def. Nem pályázok én más posztjára. Nem fogok blastert indítani, csak azért hogy megfeleljek, inkább keresek olyan csapatot akinek szügsége van rám.
  • Ferro_TwL
    #1061
    Jo ez a jatek mert nagyon kulonboznek a kasztok teljesen mas jatekelmenyt nyujatnak, csak az a gaz, hogy mindenkinek van 2-3 karija es ha paran nekiallunk egy karival nyomni nagyon lemaradnak es nem tudunk egyutt jatszani:(
  • Arwenke
    #1060
    Fel tennek egy kerdest, mit erdemesebb meg venni, egy teruletre hato sebbzo root szeruseget vagy olyan buffot ami 1 embernek noveli a def,accuracy es dmg?
  • Rasti
    #1059
    Tyson szokott esténként játszani csak probálgat más karikat.
    Ő pl. Zsu is :)

    De azt tudom,hogy 1 Controllert is csinált proba képpen tegnap este
  • Ferro_TwL
    #1058
    Egyebkent ha hatekonyan akarunk jatszani (es meg eleg elvezetes is) kene meg -rohej - de blaster. Point es Tyson mostanaban nem jon estenkent, Unipscycho visszaallt a blaster-ere, Mef vagy Jegvirag karija kell, mindketto jo gyogyito (Mef-e kulonosen jo es jo buffjai vannak/lesznek az o karija nagyon hatekony). Szoval aki estenkent jatszik egy level 14+-os karival mar johet Talos-ra velunk, ha van Targeting dronj-ja nem kell bevenni sidekickb-e es igy nagyon gyorsan lep szintet, par ora jatek 1-2 szint minumum.
  • Gyongyhalasz
    #1057
    Ja és már nekem is van egy női blasterem :P

    Nem birtam kimaradni a sorból :)


    - Jegvirag
  • Gyongyhalasz
    #1056
    Szuper elemzés Ghost.

    Sajnos teljesen egyet kell értenem veled a controllerel kapcsolatban. Én főleg arra a képességemre gyurtam ami egy mobot hold-ol, ezt tartottam még jónak (15. szinten megfagyasztottam egy 22. szintű hadnagyot ez azért nem rossz, másik dolog ha nem fagy meg akkor se lett volna nagy gáz).

    A ice powereknek csak a felét fogom felvenni, mert értelmetlennek tartom öket mert mind fagyaszt (szinte nem sebeznek) csak más a nevük.

    A kihagyott ice powerek helyett, hogy biztosítsam a helyem egy ütös csapatban inkább a leadership poolból fogok venni plusz powereket (+damage, +accuracy, és még a negyedik a pow-ot a bosszút)

    Az empathy powerek jók csak egy jó csapatban ritkán van rá szükségük (ott mindet felveszem majd).
  • Kaleb222
    #1055
    mondom, női blaster... :PPP
  • Kaleb222
    #1054
    tankersors:P
  • Rasti
    #1053
    Egyenlőre én is tolom a Tankom + a Blastert is kéne.
    De azért én is reménykedek benne,hogy javitanak jó pár dolgot.

    Kicsit nekem is lassú a Tank kari,lehetne 1 kicsit pörgösebb mert legtöbször én 1 mobbal bibelödök addig a többiek az összes többit leverik + még az én 1 mobomba is besegiteniek :)
  • Arwenke
    #1052
    Hat ez igy szokott lenni, idovel majd ki forja magat.:)
  • Shoots
    #1051
    Cool leiras thx neked nagy ghost

    Scrapper tenyleg egy looser kari, bar nagyon szeretnem ha normalisan mukodne. nekem a kov karim egy blaster lesz megint de ami fegyverrel rohangal mert az nagyon bejon :) de most meg tolom a kis diaklannyal, es majd lesz ami lesz.
  • Ferro_TwL
    #1050
    Tank:

    Az uj karim egy tank mar level 19-es. Olvastam a forumot es a sajat tapasztalataim alapjan leirom mi a baj vele.
    Most lehet, hogy mindenki olyan sirasra szamit, mint scrapper-nel (amit tovabbra is fenntartok lev 20 folott nagyon gyenge), de epp ellenkezoleg. Iszonyu tapos.

    Soloban nincs vele gond, mivel viszonylag keveset sebez, a tamadasok sok endurance-ba kerulnek, eleg lassan oli a mobokat, mire egyet megol egy blaster mar 5-el vegzett. Viszont nagyon biztonsagos vele jatszani. Tegnap egy sarga mob es egy naracssarga boss utott (troll-ok), elmentem telefonalni mire visszajottem 2 cm-t ha sebeztek rajtam osszvisz:)
    Soloban tehat biztonsagos, viszonylag lassu es sajnos pont ezert nem olyan porgos, izgalmas, mint blaster vagy scrapper.

    Ahol gond van az a team, meghozza egy power miatt: Provoke.
    Szinte minden MMORPG-ban van egy "tank" kari, aki elol all, ot utik a mobok. Ha a mobok megis a gyengebb karikra mennenek hasznalja a taunt (L2-ben hate) kepesseget es magara huzza a mobot nehogy a masikat usse.
    De a Provoke nem csak egy mobra hat hanem terultre!
    Hogy mi tortenik ilyenkor. A szinte sebzehetetlen tank elore fut az osszes mobot magara huzza. A gyogyito neha hatulrol gyogyitgatja, es a dmg deal-erek kivegzik oket.
    A hiba az, hogy a controller tok felesleges lesz. Nem kell lebenitani a mobokat, mert ugyis mind a tankot utik es egy gyogyito boven eleg, hogy gyogyitgassa, sot ha a tank nagyon defre gyur felaldozva ezzel a tamadasait, csatankent ha egyszer kell gyogyitani, ugy hogy 8-10 mob uti folyamatosan!
    (A masik hiba, hogy dmg dealer-keet a blaster sokkal jobb, mint a scrapper, mert 1. sokkal jobban eltalalja a magasabb szintu mobokat es teamben ugye ilyenekre kell menni, 2. van terultre sebzo power-e.)

    A Porvoke azert is rohejes, mert Power pool-bol lehet megvenni mar 6-os szinten (igaz itt meg hujeseg mert nincs eleg def, hogy birjunk tartani annyi mobot). A kaszt Taunt power-e, ami ugyanzet csinalja csak 1 mob-ra hat, totalisan folosleges ha van Provoke.
    Nehany adalek meg a Provoke-hez:
    - 0 azaz nulaa enduranceba kerul.
    - Nincs celzasa szova mindig hat! (Na jo egyszer nekem kiirta, hogy uneffeceted:D, szoval az esteg 99%-ban hat.)
    - Mindenfele enhancemetn nelkul messzebre hat, mint a mobok agro sugara, szoval a tank csak megall bekapcsolja a def powereit (inv tank-nal undyeing stacne-t amivel nem lehet mozogni) es magara huzza az ossze mobot.
    - Nem sugarban, hanem terultre hat azaz az osszes mobra a tank KORUL.
    - Egyetlen egy taunt idotartamot novelo enhancement eleg bele es mar iszonyu hatasos.
    - A feltoltesi ideje abszolut nem hosszu, maganak a Provoke-nak az animacioja meg rovidebb, mint a Taunt-e ami csak egy mobra hat!

    Ami meg szinten mashogy mukodik ebben a jatekban, mit mas MMORPG-ban, a mobok AI-ja. Alltalaban a legnagyobbat sebzo karikra mennek egy ido utan automatikusan ra, illetve a heal-re es a buff-okra mindig ugranak. Itt nem!
    Szoval egy healer nyugodtan gyogyithat nem fog a mob meg veltelen se ra menni.

    Ezen remelem elobb utobb valtoztani fognak, kulon sajnalom a controller-eket, mert a tomegmanipulo power-ik igy teljesen foloslegesse valnak (minek meg 1 controller a csapatba, minek altassa, benitsa oket, ugyis mind a tank-ra megy azt meg alig sebzik, egy healer boven eleg).

    Szoval "balance" szempontjabol ez a jatek meg gyerekcipoben jar. A scrapper porblema, a Tank problema, a blaster-nel a Device secondary power problema (messze-messze a legjobb sec. power a blasternak). Es az a baj, hogy ezek nem csak egy adott kasztra hatnak, hanem a team-ekre is, egyes kasztok teljesen feloslegsse valhatnak, mig masok nelkulozhetetlenek lesznek.
    (pl: Jockey Mind controller karija, ami egyebkent nekem is van level 10 koruli. Van egy tok jo power elaltat mindenkit, de ha sebzed oket felebrednek. Szoval nem szabad terultre hato power-t hasznalni hanem egyesevel kell vegezni veluk. Hat ez a power, ha van egy jo tank, csak hatrany, mert az AOE power-ket nem lehet hasznlani, gyakorlati haszna meg nincs, mert sleep nelkul ugyis mind a tank-ot uti, az meg birja. Ha esetleg valami nagyon magas szintu Boss van, akit jo lenne kiitatni amig a tobbivel vegzunk arra meg nem hat, de a Provoke igen.)
  • Arwenke
    #1049
    Akkor addig kell nyomni amig nincs patch.:)
  • Rasti
    #1048
    Ma este kicsit bele kell huznom,mert holnap elutazom és egész hétvégen nem leszek ithon :(

    Remélem ma nem halnak ki a serverek mint tegnap :)
  • Rasti
    #1047
    Ja-ja én is látom :)
  • Ferro_TwL
    #1046
    Tegnap jatszuttunk egy nagyot Talos Islande-en level 20-24-es mobokat oltunk, marha jo jott az exp, pedig eleg sokan voltunk. Persze ez mar enm fog sokaig menni, ugyanis a forumon irtak a fejelsztok, hogy a kov patch-ben a magasabb szintu mobok sokkal durvabbak leszenk: a sargra es narancssarga nem nagyon valtozik, de a piros es foleg a lila sokkal erosebb lesz.
    Erre azert van szukseg mert level 20+-tol (foleg akkor mikor mar tele vagy SO-kkal) siman olod a lila mobokat, foleg a blater (a scrapper nem:).
  • Jockey
    #1045
    rasti most nézem hasonló a specünk:)


    Mendie lvl11 controler mind/storm
    Sintia The Wild lvl8 Tanker Fiery/Warmace
  • Rasti
    #1044
    Reggelt.

    Már szedem is az uj videot :)
  • Kaleb222
    #1043
    bocs Uni hogy nem szóltam de nem tudtam hogy ennek
    a küldinek a végén van a Dr Vahzilok.. mire megláttam
    hogy ott figyel mint Archvillain már Mission Complete
    volt. Mindegy, majd Serphen is felveszi :P
    Skyway-ben kell kb a 4-edik küldetés a doktornő
    kinézetű csajnál.
  • Kaleb222
    #1042
    aki nem látta mindet annak itt vannak
    (ezek csak amiket én csináltam ferro-ét
    nem tudom):

    http://kaleb222.uw.hu/heroes1.avi
    http://kaleb222.uw.hu/heroes2.avi
    http://kaleb222.uw.hu/heroes3.avi
    http://kaleb222.uw.hu/heroes4.avi
    http://kaleb222.uw.hu/heroes5.avi
    http://kaleb222.uw.hu/heroes6.avi
  • Kaleb222
    #1041
    Ma reggel készült video...

    Fyuron a faszagyerek! Ebből mindenki tanulhat!
    Lehet példát venni :)


    http://kaleb222.uw.hu/heroes6.avi
  • Kaleb222
    #1040
    reggelt...
  • Serphen
    #1039
    Jó reggelt!
  • chefshift
    #1038
    GUD NÁJT
  • Rasti
    #1037
    Na én léptem feküdni,mindenkinek jó8