218
Milyen Processzor megy bele?
  • Naka
    #218
    Hali!Melyik processzorba van a legjobb beépített vga?
  • ManoNegra
    #217
    Gondolkodtam rajta, de már nem igazán játszom, és akkor olcsóbb, ha csupán egy alaplapot veszek. Azóta egy gigabyte lapra esett a választás.

    Egyébként köszönöm!
  • franc0
    #216
    Itt a remek alkalom, hogy platformot válts.
    Procit eladod és veszel AM3+ vagy LGA1155 lapot és procit.
  • ManoNegra
    #215
    Az jó lesz, akkor azt választom.
  • ManoNegra
    #214
    Üdv! Elkezdett döglődni az alaplapom, milyet ajánlanátok márkát/típust?

    LGA-775 foglalat, Q6600 processzorhoz.
  • maxval bircaman
    #213
    Kösz. Ez jó hír. Akkor azt hiszem a hónap végén felupradedolom az XP-t 7-re, s a 64-bites változatot teszem fel.

    Az alaplapom régi, csak 8 GB RAM-ot fogad be, de jelenleg csak 3 van rajta, mert az XP úgysem ismerne fel többet.
  • Jakuza001
    #212
    Igen, mehet.
  • maxval bircaman
    #211
    Miért, mire kellene gondolnom? (Bevallom, csak kicsit értek a témához.)

    A kérdésem lényege: ilyen processzorhoz mehet 64-bites Windows 7-es?
  • Jakuza001
    #210
    Ha az intruction setre gondolsz, akkor igen.
  • maxval bircaman
    #209
    Az Intel Pentium Dual-Core E6800 az 64-bites vagy 32-bites?
  • Black Ghost
    #208
    Sziasztok!

    Van egy C2D E6850-s 3GB procim. A kérdés az lenne hogy, szükséges e drivert frissíteni vagy megfelelő az amit gyárilag kaptam hozzá, illetve hol tudom ezt letölteni.
    Az Intel oldalán nézegettem, de megmondom őszintén nem nagyon ismertem ki magam.
  • Jakuza001
    #207
    Lehet, de ne tedd.
    Ha csak nem sima P4 volt es tudsz szerezni bele hasznaltan Core2Duo-t vagy extremet.
    Itt van milyen CPU-kat tamogat, persze a BIOS-d rev szamat nem artana tudni. http://www.cpu-upgrade.com/mb-ASUS/P5LD2-VM.html

    Azt viszont nem tudom BIOSt hol tudsz szerezni, mert nem tudtam megnezni, ugyanis az Asus oldalan sem talalhato meg mar az alaplap, olyan reg adtak ki.

    A processzort is csak akkor csereld le ha nem kerul sokba es a cpu frekvencia se tevesszen meg, mert a sima P4-nel egy C2D sokkal kisebb orajalen is sokkal jobb, raadasul 3GHz-re a 6700-asokat ami a leiras szerint a legnagyobb C2D amit fogad siman fellehet huzni 3GHz-re szinten.

    Egy regi teszt. http://www.anandtech.com/show/2149/6

    Jol lathato, hogy egy E4300-as azaz 1.8GHzen ketyego C2D is kb vagy 30%-al gyorsabb egy 3,4GHzes P4-nel.


    mondjuk en mar nem fektetnek penzt ilyen cuccokba, de ha nincs penzed nagyon fejleszteni, akkor mit irtam nezz korul a hasznalt alkatreszek kozott, hatha nagyon olcson huzzatudsz jutni egy C2D procihoz, mert az is elorelepes a sima P4-hez kepest.
    Kerdes van e ilyen proci olcson mert ritkan lehet hozzajutni akkor is 12-15k kornyeken, abbol mar egy olcsobb uj alaplapot lehet venni (ASROCK K10N78D 13ezer es belelehet tenni az AM3 procikat is de nem kell memoriat cserelni mert lekezeli a DDR2-t) es hozza egy proci + mondjuk egy AMD Athlon II X2 250 3.00Ghz AM3 BOX ami 14k.

    Persze ez is dragabb mint a hasznalt proci vetel, de legalabb uj cuccok vannak a gepben, bar hosszutavon ez sem megoldas.
    De ha eltudod adni az alaplapodat par ezresert a processzorral mondjuk 5-8 ezer forintert, akkor nem kerul sokkal tobbe, mint ha hasznaltan processzort vennel 15 ezerert, mert csak minimalis lesz a + koltseg.
  • Anonymusx
    #206
    Helló!

    Van egy Asus p5 ld2 vm alaplapom, és egy Intel pentium 3.0 ghz procim, és szeretnék jobb procit venni a gépbe, de nem tudom hogy megy-e ebbe az alaplapba jobb, vagy nem is érdemes ebbe venni??
  • fityusz
    #205
    Üdv!

    Egy Intel core2 duo E6750-esem van. Alap órajele 2.66Ghz, ezt felhúztam 3.5Ghz-ig, így felhúzva alapon 36C, everest stabilitástesztjén 1óra futtatás alatt pedig 53C-ig melegszik fel. Kérdezném, hogy ezek jó értékek e, és akár használhatnám e így a gépemet, előre is ksözönöm!
  • BEE LEE
    #204
    ismét köszi.

    pc-mben intel 3000-es proci volt - és elég komoly progikat használok
    (játékot nem)- az maximálisan jól működött.
    De kicsit sem tudom ehhez hasonlítani.
    Ez sokkal gyorsabbnak tűnik...

    Aztán lehet, hogy én lassultam :)

    A 2006 tényleg nem most volt!
  • Solten
    #203
    Nincs mit. Egyszeru, csak gondolj bele, magonkent 1.86 GHz az orajel, attol meg nem lesz 3.72 Ghz-s a CPU...:D
    Merom kodnevu a cuccod, azokkal meg 2006-ban rukkolt elo az Intel :) Szoval nem mai hus.
  • BEE LEE
    #202
    Köszi!!

    Ha magonként 1,86 és kétmagos, akkor miért nem összeadandó??
    Ezt nem vágom!

    Én tavaly vettem ezt a toshiba laptopot A300, ebben van ilyen.
    Olyan régi nem lehet.
  • Solten
    #201
    Verzioszam. Az E8400 eseteben C0 (cé nulla).
  • Rotcsa
    #200
    Na, már ha ki is okosítjátok a népet, akkor mondjátok már meg, h mi az a C0 stepping?
  • Solten
    #199
    Hi, igy van, 2 magos, magonkent 1.86GHz orajellel (nem osszeadando a ket mag orajele). Fogalmam sincs melyik asztali CPU-nak felelne meg a teljesitmenye. Nem mai csirke.
  • BEE LEE
    #198
    hali srácok!

    van egy ilyen procim:
    Intel Pentium Dual Core T2390 (1.86GHz, 533MHz FSB, 1MB L2 cache)

    nagyon nem értek a procikhoz, úgyhogy légyszi "paraszt" nyelven
    fogalmazzatok.

    Annyit tudok, hogy a dual core, az egy core 2 alapú proci.
    De a dual annyit jelent, hogy egy procim van 2 maggal?
    ha igen, akkor 2x1,86-ot kell itt érteni?
    kb. minek felel ez meg egy sima procihoz képest?

    köszi a segítséget!!!!!!!!!
  • Solten
    #197
    Jah, sry a #32641 kommentre gondoltam. Csekkold a topikot, irtam egy deszkat.
  • tomi04
    #196
    miért te melyiket ajánlod mert ott ezt ajánlották
  • Solten
    #195
    Gagyi antik nvidia chipset. Azt vedd amit ajanlottak a videokartya topikban ha mindenkepp sporolni szeretnel a deszkan...
  • tomi04
    #194
    Hello
    Ez a processzor: http://ipon.hu/webshop/product/amd_phenom_ii_545_3.00ghz_am3_box/117033
    belemegy ebbe:
    http://ipon.hu/webshop/product/asrock_alivenf7g_glan/113718
    ????
  • Rotcsa
    #193
    Köszi!
  • Solten
    #192
    C nulla (0 nem O). Elviekben igen.
  • Rotcsa
    #191
    Fingom nincs mi az a co stepping,de:
    ezt
    nyomhatom bele?
  • Solten
    #190
    Ok, vegyel bele egy E8400-et. Fontos hogy C0 steppinges legyen, ugy nez ki csak azt komalja a lap.
  • Rotcsa
    #189
    Azaz itt van.
  • Rotcsa
    #188
    Alaplap neve ASRock ConRoe1333-DVI/H

    ez az.
  • Solten
    #187
    Hi, ha biztosan tudnad, az jobb lenne.
  • Rotcsa
    #186
    Szasztok!

    Most nem vagyok otthon, ezért nem tudom biztosan az alaplapom típusát, de az tuti, hogy ezek között van.
    A kérdésem, hogy milyen procit vegyek bele, ami még kihozná belőle a maxot?
  • rumkola
    #185
    tessék

    amúgy gúgle volt...
  • Banyapapa
    #184
    elvileg gyárto honlapjan,alaplapodhoz van cpu lista,amin felvan tüntetve milyenekel tudd megbirkozni,adott biosnál (ergo,lehet frissiteni kell ujabbra ha ugy adodik)
  • Dzsí Pí
    #183
    Hy, az érdekelne, hogy van nekem egy Gigabyte GA-M61SME-S2 alaplapom, benne jelenleg egy AMD X2 3600+ proci. Szeretnék venni ehelyett egy AMD X2 6000+ 2x1MB Cache procit. Az érdeklene h elbírja e az alaplapom még ezt a procit, tehát belemegy-e még. Azt tóm h a foglalat értelemszerüen egyezik, de az órajelet még bírni fogja-e. Előre is köszönöm a helpet.
  • msgreg
    #182
    Hali valaki megtudná mondani mi az am2,és az am2+ között a külömbség?
    Mer van egy asus m2n-e sli lapom,az am2-es,ha később bővíteni szeretném,biosfrissítéssel erősebb procikat is belepakolhatok,vagy a 3-4magos procikhoz új alaplap kell majd?
  • marcokeceli
    #181
    Sztem a wolfdale-nak is van egy régebbi tipusa :S
  • marcokeceli
    #180
    Akor vmi nem stimmel :DMert nem ugyanolyanok :D
  • Banyapapa
    #179
    asus 775-s
    ittmeg wolfdale is 775

    valamit nem irtál pontosan akkor