59
.
  • 16gaborm
    #59
    Hali engemet is érdekelne ez a szerveres dolog!

    Hogyan lehet itthon beüzemelni egy szervert gép+net van hozzá,programmal vagy hogy a nyavajába??

    Lécci írja le vki hogy mik a feltételei egy szerver indításának
  • seprioth
    #58
    Munkahelyen ez teccik^^
  • phoenix1
    #57
    Hi.
    Mi szükséges egy lan party-hoz? Úgy értem, vezeték típus, ha nincsen sok játékos, mondjuk, max. 4 személy, esetleg router?
    Előre is köszi. :)
  • virs lee
    #56
    no-ip.org
  • Encore
    #55
    Üdv!
    Nekem is lenne egy-két kérdésem a szerver üzemeltetésről. Azon gondolkodtunk, hogy a munkahelyen beüzemelnénk egy játékszervert magunknak. A kérdés, hogy Cod4 és Battlefield játékokhoz milyen sávszél kell? Nem használná sok ember, max 15-20. A másik kérdés, hogy ha csak simán rákötjük az egyik switch-re, akkor a 24 óránkénti ledobás után mindig más lesz az IP cím, ezt hogy lehetne kiküszöbölni, vagy pedig megoldani, hogy ne kelljen minden nap mindenkinek megadni az új címet? Van erre valami megoldás? Gondolom, hogy van, csak nem vagyok jártas az ilyesmiben. :) Köszi.
  • bazza
    #54
    csak arra lennék kiváncis milyen gép kéne alá...
  • bazza
    #53
    eléggé dinamikus, 3 hete indultunk, napi átlag 800-1000 user látogat, 25-30 online folyamatosan. Elés sok sql lekérdezés stb. hisz egy játék :D
  • bazza
    #52
    ezt ismered? harcosnevelde.hu
    ennek kéne egy szerver.
  • Taranov
    #51
    Ezt nem lehet megmondani. Attól függ, hogy statikus vagy dinamikus tartalom lenne rajta, hogyan lenne megírva az oldal (ha dinamikus).
  • Inquisitor
    #50
    Nem olcsóbb és jobb egy darab 4 magos Xeon meg egy s775 lap?
  • bazza
    #49
    senki?
  • bazza
    #48
    Srácok, eléggé kihalt ez a totyik, lenne egy kérdésem: Egy Intel Dual Xeon 1,8 prockó, 2 gigászi rammal, (vinyót nemtudom mennyire kritikus, mondjuk egy sima 160as SATA) 10/100as nettel cc. mit bírna ki? webszerver lenne, mysql, php.
  • Taranov
    #47
    Annyiban ellenkeznék veled, hogy az A és MX rekord átállításáért a DNS-szogláltatást fenntartó ügyfélszolgálathoz kell fordulni, ezért nincs meg percek alatt, mivel aldomainre (pl. dyn ip-sre) nem lehet domaint irányíani.
  • Laalee
    #46
    egy szervernél furcsa lenne a dinamikus ip, de a domain irányítás megoldható percek alatt, bár ez is napi bontásnál havi szinten elég nagy kihagyást jelent.

    ugyebár igy működik az összes din ip szolgáltatás dynip no-ip.com satöbbi, és ezek használva percek alatt frissülnek a dns szerverek, globálisan is.

    gyanítom a szerződése szerint dinamikus ip je van, ami kb azért kellett, hogyha a szolgáltató ipt cserél, ne lehessen reklamálni. a chello is din ip ként forgalmazza a csomagjait, azt a gyakorlatban 1-2 évente változik
  • mir
    #45
    most beszéltem a gyerekkel, esküdni merne, hogy nincs fix PIje... no mind1, jó lene tudni, milyen szerződése van az embernek ugye...
  • Taranov
    #44
    Semmi gond, csak azért akartam tisztázni, mert nem lehet dinamikus ip-re domaint irányítani, nem veszekedni akartam.
  • mir
    #43
    úgy tűnik igazad van, mégiscsak van fix IP.
    azt hittem, hogy nincs, valszleg én tévedtem. sorry
  • Taranov
    #42
    Nem tudom hol látod, de mint már mondtam nem lehet dinamikus IP-re domaint irányítani.
  • mir
    #41
    Bár most én sem látok változást, de ez az (eredetileg oszlop, de most) sor
    "Last changed : 25-Feb-2004" (netcraft)
    indokolhat egy kis türelmet?
  • Taranov
    #40
    Most is 194.38.96.98.

    Hát nyilván, ez nem változik, csak ha megváltoztatják, de az hosszabb ügyintézési időt igényel már. (kitöltendő lapot, több napot)
  • mir
    #39
    ok
  • Taranov
    #38
    Most 194.38.96.98.
  • Taranov
    #37
    Itt nem frissítésről van szó.
    Itt arról van szó, hogy dinamikus IP címmel nem lehet domaint tartani. Mint már említettem nem lehet domaint valami.servehttp.com vagy ilyesmi aldomainre irányítani, akkor erről leszálltál, most meg arról akarsz meggyőzni, hogy a szolgáltatók egymás közt frissítik a DNS-t, de ilyen nincs, a DNS-re mutat a domain, viszont onnan már nem tud a csávó saját dinamikus ip-jére mutatni, hisz az mindig változik, ezt mondom.
    Szóval ez így lehetetlen, bizonyára a haverod egy webhosting szolgáltatónál tartja a domainjét, mást nem tudok elképzelni.
  • mir
    #36
    modnom: nézd meg 2 napnyi távolságban a www.d250.hu IPjét
  • Taranov
    #35
    Viszont akkor is lehetetlennek hangzik, hogy minden nap átírják az IP-t az A és MX rekordban.
  • mir
    #34
    ez egy olyan dolog, ami miatt jó, hogy kis ország vagyunk, így kevés az ISP, és ezek az egymás közötti frissítést megoldották, nem csak felsőbb szintű DNSeken keresztül.
  • mir
    #33
    hát igen. ez valóban szolgáltatófüggő.
  • Taranov
    #32
    Mondjuk ez már szolgáltatófüggő, az Integrity-nél pl. 1000 Ft.
  • Taranov
    #31
    Hát nem tudom, ilyenről azért még nem hallottam :)
    Őszíntén szólva elég hihetetlennek tűnik, hisz ad a domainhez az Axelero DNS-t, eddig oké, de az előfizetőnek is pénzbe kerül a DNS MX és A rekordjának állítgatása különböző IP-kre :)
  • mir
    #30
    az axelerónál van regisztrálva a domain, és az axelerónál a felülírás 30 mpnél nem vesz igénybe többet(kapcsolatbontás után autómatikusan csatlakozik, és a DNSen azonnal átregisztrál)
    és a magyar ISPk között azért technikai szinten elég jó együttműködés van, tehát egymás DNS-ei alapján elég gyakran frissítenek. így annak ellenére, hogy változik az IP, pár perc alatt szinte minden magyar ISPtől elérhető lesz a dolog. persze külföldről gázos.
  • Taranov
    #29
    Nem arról van szó, hogy nem hiszem, de a domainek DNS-re mutatnak, a DNS pedig IP-re.
    Szóval ha minden nap változik az IP-je, akkor minden nap kéne átirányítani a domaint, ami nem lehetséges, szóval valami nem stimmel itt.
  • mir
    #28
    ha nem hiszed, akkor nézd meg az IPjét mondjuk ma, meg holnap után(nem tudom mikor van a ledobás, meg a matáv elég pontatlan)
  • mir
    #27
    nincs.
  • Taranov
    #26
    Pedig lehetetlen. Csak úgy lehetséges, hogy van statikus IP-je.
  • mir
    #25
    nos, ha oda mész, hogy D250.hu akkor megláthatod: 512/128 kbites axeleró ADSL kapcsolattal win2K szerver MŰKÖDIK.
  • Taranov
    #24
    A domainnevek DNS-re mutatnak, a DNS pedig IP-re.
    A DNS-nek a .hu regisztrációs szabályzat szerint évi 99,5%-os rendelkezésreállást kell mutatnia. Szóval nem működtethet változó IP-vel ADSL-ről domaint.
  • mir
    #23
    van ismerősöm, aki egy domaint (D250.hu) sima vastag ADSLről működtet, változó IPvel.
    a matáv ledobálja 24 óránként, majd ledobás után kb 30-60 másodperc múlva matávon belülről, kb 5 perc múlva már minden magyar ISPtől el lehet érni. mondjuk külföldröl valószínűleg rosszabb a helyzet. de ha neki mindenképpen domain kell, akkor láttam már olyat is, hogy a domain egy my-ip címre mutatott, ami mindíg aktuális volt, és az külföldről is ment. tehát a változó IP nem gond a domainnel kapcsolatban.
    256 Mbyte memória.
    végülis elég lehet, és amikor szervert nézegettem(nem voltam rendszergazdi, csak félig, azaz nem egyedül) akkor abban egy P3 550 MHzes proci volt, (egy 40 felhasználós mail szerver+web szerver+nyomtató szerver+800 GByteos file-szerver) tehát volt dolga, és eleinte eléggé küszködött 512 RAMmal, de amint kapott még 1.5 GByteot, futott, és fut ma is randesen. mivel a RAMot manapság bagóért adják, azért mondtam, hogy tegyen bele bőven, sokkal több problémát megold, mint gondolná az ember. az az 550-es
    P3 sem volt erőmű(az explorer már nem futkosott rajta) de azért szépen bevédte tűzfallal a 12 LANos gépet, és kiszolgált sok mindent jó sebességgel.
  • Taranov
    #22
    Azért ez enyhe túlzásnak tűnik, nekem már 128 SD RAM-os gépen volt 6 játékos Counter-Strike-ozni.
  • Borg
    #21
    Hát kb 2 játékos szerverre elég is lesz a 256MB ram, ja. Hellyel-közzel.
  • Taranov
    #20
    Freelancer játékszerverre kéne neki minimum 10 emberre, írta is, ha visszaolvasol láthatod.
    Én nem értek egyet veled abban, hogy memória szarásig kell, szerintem 256 DDR RAM bőven elég, én webhostingra 128-at használok. A memória meg könnyen is bővíthető.
    Domainnevet nem is tud mindenki regisztrálni a saját gépére, hisz kevés embernek van fix IP címe.
    Szóval a no-ip kényszermegoldásnak kell sok helyen.