195
Minden ami a filmmel kapcsolatos...
  • mochee
    #75
    Ez szerintem olyan dolog, hogy még a vígjátékokban sem lőtték el az összes poént, igy a horrorfilmekbe is lehetne még egy kis eredetiséget vinni. Az én privát véleményem a dologról az, hogy a filmesek minél hamarabb költséghatékony , ám eladható filmet akarnak készíteni, ezért forgatnak 10 emberrel, meg egy fűrésszel filmet, és a fél műsoridő alatt ezért kell sok esetben egy rohangászó bögyös macát néznünk...
  • Csaba
    #74
    Talán azért nem készülnek jó horrorfilmek, mert már mindent megcsináltak, és nem nagyon tudnak új dolgokat kitalálni, nem? A régi sztorikat írják újra más szereplőkkel, más helyszíneken, pl. ilyen lapos a Sikoly és az ő 123 a köbön folytatása, meg pl. a tegnap éjjel vetített Freddy Halála, az utolsó rémálom. Hát, eléggé erőltetett és lapos volt...
    A Kör egy kicsit másabb, újabb volt, mint a többi "vérfolyató", egy kaptafára menő horror, ezért jött be szinte mindenkinek.
  • Penta
    #73
    sajnos sehonnan. moziban talán még meg tudod nézni
  • Darko Ferkó
    #72
    Ez így van, pontosan így vagyok ezzel én is.
    Nem sok jó horror készült az elmúlt 15 évben.
    Én épp ezért szeretem az átlagnál kicsit jobban a Cabin fevert és az átlagnál sokkal jobban az Undead-et, mert a "régiből merít".
  • mochee
    #71
    Hát nemtom... valakinek ez jön be kicsit jobban valakinek az, de nekem az a bajom, hogy mindegyik a középszinvonalon van, vagy még azon se, és nem születnek olyan jó alkotások, mint régebben. Erre mongyuk kivétel a Kör, az nagyon bejött.
  • mochee
    #70
  • Darko Ferkó
    #69
    Az internetről :)
  • Darko Ferkó
    #68
    + fear.com, ringu 2, darkness falls
    - undead
  • Darko Ferkó
    #67
    Érdekes, kb. pont fordítva gondolom.
    Az Undead az utóbbi öt év legjobb hororra nálam a 28 days után. A befejezése a slusszpoénnal pedig szerintem mindent üt.
  • Bandew
    #66
    Én csak azért akarom ezt megnézni, hogy ezen is röhögjek, mint a régebbi verziókon. Én a véres horrorokon csak röhögni tudok, egyáltalán nem félelmetesek. Sokkal félelmetesebb egy lélektani horror. Ezért is tetszett a Kör pl.
  • mochee
    #65
    Azt honnan lehet leszedni?
  • Penta
    #64
    Magasfeszültség sokkal jobb.
  • Jano
    #63
    Húha
  • Alien
    #62
    Amiket itt felsorolták a House of the deaden kívül mindet láttam, szerintem a Wrong Turn jó film nekem tetszett, a Rettegés háza is OK, viszont az Undead az kritikán aluli szerintem... A texasi láncfűrészesről már korábban kifejtettem a véleményemet, vagyis: tetszett:)
  • mochee
    #61
    Szerintem ezekre gondol: wrong turn, rettegés háza, house of the dead, undead (több nem jut eszembe). Inkább a mennyiség/minőség arány a szar szerintem mostanában. Ezek közül egyik sem volt valami nagy durranás, bár a rettegés háza nem volt olyan rossz. Szal manapság nem sok horror jön ki, azok sem ütik meg azt a mércét, amit várnánk tőlük, és ehhez képest lehet, hogy a texasi láncfűrészes egy nem rossz film. Az én véleményem szerint a láncfűrészes ezekből ugy 3-at ver.
  • LezLee
    #60
    például???
  • Ramza
    #59
    Oké, igazad van.
    Kb. középtájékon van valóban, de annyi retek szar horror van mostanában, hogy azoknál tényleg jobb.
    És ez nem ennek a filmnek a dícsérete sajnos :(
  • mochee
    #58
    Hali!
    Nekem bejött a film, voltak jó részek, de "toronymagasan" korántsem veri a mai horrorkat, olyan tipikus 10/5 film, amit nem lehet lehúzni, mert jól szórakozol rajta, de nem marad meg sokáig.
  • Loál János #57
    Köszike!

    [BÜSZKE A SZMÁJLIJAIRA, DE NEM AKARJA REKLÁMOZNI ŐKET]
  • Voltan
    #56
    Király ez a szmájli! Lol!
  • Ramza
    #55
    Dzsézön!!!
  • Ramza
    #54
    Oké.
    Amúgy nagyon komolyan sikerült az embereket átverni ezzel a dologgal, sok fórumon kérdezgetik, hogy ez most tényleg igaz-e.
    Szerencsére a józan hangok mindenhol türelmesen elmagyarázzák mindenkinek, hogy a baglyok nem azok aminek látszanak :)
  • HuAn82
    #53
    #44-ben, csak az oldalt említettem nem azt hogy el is hiszem.
  • HuAn82
    #52
    Itt az SG-n mutatta egy srác azt az oldalt. Valami horror buzi csinálta (ezért gondoltam talán utána néz a dolognak). Nekem8, hogy igaz-e vagy sem k*rv@ra nem érdekel a film.
  • Loál János #51




  • Voltan
    #50
    Itt tényleg voltak, akik azt hitték, hogy igazi esetet dolgoz fel?
    Hahahaha!
    Ed Gein amúgy tényleg lenyúzta az áldozatai bőrét, és mindenféle tárgyat, pl. lámpabúrát csinált belőlük. Sokakat megihletett Mr. Gein pszichopatizmusa. Például Hitchcock mester róla mintázta Bates alakját (Gy.K. Psycho), illetve a Slayer is irt róla egy számot Dead Skin Mask cimmel. Mr. Gein amúgy a mai napig az egyik legborzalmasabbként van számottartva az amerikai sorozatgyilkosok között.
  • Darko Ferkó
    #49
    Igen, persze, hogy találtad ki?
    Úgy veszem észre nem én vagyok ebben a topikban az, aki a bulvárblődlit megeszi.
  • HuAn82
    #48
    Nem Blikk...(gondolom te azt olvasod).
  • Darko Ferkó
    #47
    Még ezt, aztán abbahagyom:

    "Nope, TCM is not real nor is the cop footage at the end. This is very very loosely based on the serial killer Ed Gein. He killed two women in the 50's and was a grave robber. He did make furniture and such out of human skin and bones, but he wasn't a hideously deformed man like leatherface is. Other movies that had aspects of Ed Gein in it were the original TCM, Silence of the Lambs, Psycho, and several others. None of the events in either TCM is true, it is all fictional.

    De akár az egészet kiemelhettem volna vastaggal, a lényeg benne van.
  • Darko Ferkó
    #46
    Kiváncsian várjuk.
    Blikk.hu? :D
  • Darko Ferkó
    #45
    Egyelőre valaminek a létét szokás bizonyítani, nem a hiányát.
    Már csak azért is nehéz lenne a hiányt bizonyítani, ugyanis az emberek 99%-ában fel sem merül, hogy valós sztorit lát. Érthetetlenül állok azelőtt, hogy miként tudtátok ezt bekajálni.

    Azt ugye tudod, hogy ez egy sorozat, aminek 5 része van, és szinte minimális a kapcsolat közöttük (a család háza pl. mindig máshol van, biztosan szeretnek költözni) Hogy a 2003-as az első rész remake-e, de úgy, hogy a sztorijuk még csak nem is hasonlít? Akkor most az volt az "eredeti" vagy ez?

    De ha kellenek linkek, akkor itt vannak, lehet szemezgetni. Nem fogtok sok olyat találni, ami alátámasztaná a véleményeteket:
    http://www.rottentomatoes.com/m/TheTexasChainsawMassacre-1126411/

    Érdemes az imdb fórumain is körülnézni, ott hamar le lettek oltva azok, akik azt hitték, hogy valóság, amit látnak.
  • HuAn82
    #44
    Kb:3 hónapja olvastam egy irományt a neten, miszerint van valóság alapja. Ott szépen le volt vezetve az egész story. Ha megtalálom újra az oldalt, akkor megmutatom.
  • HoTDoG
    #43
    Nem vagyok naív típus, de mint elmondtam akár újraforgathatták azt, amit 1szer már felvettek, vagy fel próbált venni 2 rendőr.
    Csak mutass 1 bizonyítékot arra h sosem volt videó, sosem volt felvétel, csak kitaláció az egész, és én elhiszem.
  • Darko Ferkó
    #42
    Feladom.
    Könyörgöm, vedd a tíz perc fáradtságot és olvass utána a neten, ez egy film, gyakorlatilag semmi valóságalapja nincs! Tudod, olyan mint a Blair witch project és a Cannibal holocaust, ahol úhgy próbáltak némi pluszt adni a filmhez, hogy behülyítették a nézőt azzal, hogy valódi dolgokat lát.
    A legdöbbenetesebb számomra az, hogy míg az említett két filmben komolyan fáradoztak azon, hogy elhitessék a csalást a nézővel, addig a Texasiban gyakorlatilag hülyülés szintjéán ráírják a plakátra meg beletesznek egy ál-dokumentium videót, és úgy tűnik az embereknek ez is elég: bekajálják.
    De én tényleg kiszállok, ha neked kényelmes azt hinni, hogy olyan dolgokat láttál, ami a valóságban is megtörtént, akkor egészségedre, magánügyed.
  • HoTDoG
    #41
    De te ezt pl honnan tudod?
    Mellesleg mért ne lehetne eredeti videó? Ha aztmondják h az az egyetlen homályos kép ami róla maradt. Mért ne lehetne igazi.
    Vagy mért mondanák azt h ez az egyetlen videó ami fentmaradt...
    Lehet ez nem éppen az eredeti volt, hanem csak újra forgatták a régi alapján... De a lényeg akkor is ugyanaz.
  • Darko Ferkó
    #40
    De könyörgöm, összeteszem a két kezemet: nem volt semmilyen eredeti videó, most forgatták azt is 2003-ban.
  • HoTDoG
    #39
    A kör izgalmas? Hm...
    Ami kicsit ijesztő volt a filmben, az a kislány a hajába "burkolózva". (amikor a haja a szeme előtt volt)
    Egyébként 1 gyenge kis fantáziálás. De talán 1 tábori rémtörténetet megér :P.

    Hogy mi tetszett? Az h nem 1 mese volt, hanem 1 történet ami a valóságban is megtörténhet. És h ténleg vannak ilyen beteg emberek. Nem csak a láncfűrészesre gondolok, hanem az egész "családra" és az "összjátékukra".
    De az egészben a legjobb h betették azt az eredeti videót, amikor megtámadja a 2 rendőrt.
  • Darko Ferkó
    #38
    Szerintem teljesen parttalan a vita, de én ebben "kötekedtem" (ahogy te nevezed ezt...)

    "A film alapja igaz ha tetszik ha nem."

    Ennek a filmnek nem az az alapja, hogy egy sorozatgyilkos maszkot varr az áldozatainak a bőréből.
  • fifi
    #37
    Én is ennyit írtam legelőször! Minek kötekszel akkor?
  • Darko Ferkó
    #36
    Igen, volt Ed Gain (ha jól emlékszem) nevű sorozatgyilkos, aki varrónőnek hitte magát :)
    De ennyi az össz egyezés.