119
Szal...
  • zaki
    #41
    ilyen nincs...
    én nem is tudom mit tettem volna a helyedben, gondolom a vérnyomásod az egekbe szökkent a sok tapló, genya emberektől, akik magasról lesz*rtak benneteket... én biztos, hogy kikészülnék ettől idegileg... és nem tudod mi lett a cávóval, akit kimentettetek az árokból?
  • zaki
    #42
    most nézem másfél órán belül értek oda a mentők?! no comment...
  • [NST]Cifu
    #43
    Erről annyit, hogy egy ismerőst tavaly Budapesten vágott fel a zebrán egy motoros. Nyilt bokatörést szenvedett és a zebra szélén agonizált. Negyed óra alatt értek ki a mentők, addig egyedül egy angolul beszélő házaspár ment oda hozzá, miközben a többi gyalogos csak nagyokat bámulva elsétált mellette. A mentős a méretes vértócsát látva pedig úgy kezdte, hogy: "Még öntudatánál van? Ekkora vérveszteségnél már el szoktak ájulni az emberek."

    Mondjuk ehez azt is tegyük hozzá, hogy irtó bizalmatlan nép lettünk az elmúlt másfél évtizedben. Gyerekkoromban emlékszem ha valami gubanc volt, a világ végén is találtál valakit, aki segített. Ma már ha a pontos időt kérdeznéd meg egy járókelőtől, van rá egy tippem, hogy sokan a halál f@szára küldenének....
  • Sephi
    #44
    "Aztan ujjab pofon! Eljutottunk a MOL kutig es amikor bertunk ott volt a kedves MENTO OSZTAG es KAVEZOTT A MOLBA mikozben tobb ember sebesulten fekudt az arokba nem mesze onnan!!"

    Ez a borzaszto! Es azt elfelejtettem hozza tenni hogy amikor megkerdeztuk miert nemcsinalnak valamit azt feletlek : Nem a mi korzetunk!

    A ROHADT ELETBE 10 PERCRE VOLT AZ ELSO KOCSI EGY HAZASPARRAL EA A NOCI FEJE VERZETT!

    Brr....

    Egybkent amikor melobol nem re elmentem orvoshoz kiderult hogy nagyon csunyan megsebesult a konyokom.

    Meg mindig nem aludtam semmit es nem is tudok. Varom aszonyt jojon haza es nyugtason meg :)
  • Sephi
    #45
    Hozzatennem o apolo szal... :)
  • RelakS
    #46
    Erről annyit, hogy mikor 95-ben a Tisza-Bodrog ártéren kenuztunk, eltévedtünk. Találtunk valami parasztot (nem félreérteni!), aki ott matatott a hálóival. Tanerő odament, kérdezett, a pofa meg egyből átkarolta, és nyomta a rizsát, mintha régi haver lett volna. Városi pofa sztem odamorogta volna jó esetben, hogy száz méter után jobbra, aztán húz tovább.
  • Sephi
    #47
    Erdelyben altalaban mivel sokkal kulturaltabb es ugye kozelebb van a hatarhoz (Foleg Nagyvarad) nagyobb a egymas iranti szerett es mesz nem utajak annyira a itt elo romanok a magyarokat mint forditva.

    Erdelyi falukba nagyon sok magyar el es tenyleg a falusi nepek sokkalta segitokeszebbek.
  • KM
    #48
    De egy szerencsétlen ember vagy...
  • Voltan
    #49
    Hát, szép új világban élünk...
    Sajnos akárhogy csavarjuk a dolgot, a magyarok mentalitásásval valami qrva nagy baj van. Máshol sokkal segitőkészebbek az emberek, ez tapasztalatból tudom. Hallottam egy olyan sztorit, hogy egy fickó kerekes székkel próbált feljutni egy bank lépcsőjén (Volt ugyan rámpa, de nem kimondottan az EU-szabványnak megfelelő dőlésszögű.). Nemigen tudott szerencsétlen egyről a kettőre jutni. A járókelők meg persze mentek tovább, le se szarták. Az igazi vicc az, hogy a bank ajtajában állt két szekrény, IQ bajnok biztonsági őr, bámulták a pasast, de egyik sem mozdult meg. Végül pár perc(!) elteltével egy fiatal srác lépett oda, és felsegitette a kerekesszékest. Az megköszönte, mire a srác rámosolygott és megszólalt: "Bitte."
    No Comment.
  • Aramir
    #50
    Valamelyik adón (Spectrum?) volt régebben egy műsor, asszem angol, kisérleteztek, hogy mennyire segítőkészek az emberek, illetve asszem inkább a csoportszellemet tesztelték.
    A lényeg az volt, hogy kiállt egy illető egy forgalmas térre és rosszúllétet szimulált (fetrenget, nyöszörgött stb.). Többen elmentek mellette, volt aki segíteni akart, de nemmerte megtenni az első lépést, csak pár méterről figyelte az illetöt. Amikor valaki végre odament, hogy megnézze, hogy mivan, akkor mertek csak többen odamenni segíteni.
    A lényege az volt, hogy ha senki sem segít, akkor a legtöbben nem mennek oda segíteni, mégha szeretene is.
    Sajnos nemcsak itt van ilyen.
    Én egyszer álltam meg románoknak, azthittem baleset volt, de nem, csak aztmondták kifogyott a benzinjük és a pénzük, nem-e adnék nekik benzit egy khm, "aranygyűrűért".
    Inkább továbbmentünk
  • Bandew
    #51
    Na akkor most én mesélek valami, ami a bátyámmal történt meg.
    A tesóm Baján lakott, ahol a hírhedt Sugovica van, ami a Duna egy mellékága. Ebben a folyóban évente átlagosan 3 fullad meg. Tesó szemtanúja volt egynek. Épp a Petőfi-szigeten volt a haverjaival, mikor nagyon távolról egy ember rémült orditozása csapta meg a fülüket. Lementek a folyóhoz, megnézni mi történt és azt látták, hogy egy ember épp fuldoklik a vízban, akinek a barátja ordibálja, hogy "Segítség, mindjárt megfullad!". Emberek tucatjai özönlöttek a helyszínre. Az esettől a tesómék kb 500 méterre voltak, szal ők nem sokat tehettek (ezzel nem azt mondom, hogy tettek volna valamit, de a tesómat ismerve igen). Szal az emberektől kb. 20 méterre fuldoklott a fiú, de seni nem ugrott be a vízbe (még a haverja sem). Ekkor megjelent egy vizibicikli, rajta két srác. Látták mi történt és odamentek. Egy karnyújtásnyira voltak a fuldoklótól, és NEM SEGÍTETTEK NEKI!!! A fiú meghalt. Ezek után pedig a vizibiciklisek szépen tovább mentek. Tesómék kiakadta és odaordítozták mindenféle csúnyát a két srácnak.
    Nos ezen a sztorin nagyon kiakadtam. Én elhiszem, hogy az a két fiú nem akart rosszat. Egyszerűen a sok gyáva magyar ember nem mer semmit se csinálni, nehogy neki valami baja legyen. Az biztos, hogy a régi magyarok vére már nincs nagyon bennünk. Hagyjuk, hogy a kormány azt tegyen velünk amit csak akar, meg hogy az országunkat is ide-oda cibálják. Régen ebből már egy baromi nagy forradalom lett volna. De inkább hagyjuk ezt; visszatérve az előző sztorihoz, azt nem tudom megérteni, hogy mitől lettek ilyenek az emberek. Az biztos, hogy a két srácnak a történtek után valami hihetetlenűl nagy lelki stresszük lett. Bár ha nem, azon se lepődnék meg.
  • The Garrett
    #52
    Ehh ez elég durva :/ mi 3 éve akadtunk el (ha jól emlékszem) így a hóban szabolcs megyében. Akkor ki kellett szállni mindenkinek, kocsit otthagyni és elvittek mindenkit a legközelebbi "járható" útig...
  • Bandew
    #53
    Bocs a helyesírási hibákért.
  • Voltan
    #54
    Ebbe most talán nem kéne belekeverni a politikát...nem arról van szó.
  • Voltan
    #55
    A sztori tényleg nagyon durva. Az a tanúlság, hogy jobb nem bajba keveredni manapság...
  • Bandew
    #56
    Tudom, csak nagyon belelovaltam magam. De ott sem a politikára akartam felhívni a hangsúlyt, hanem hogy az emberek hogy reagálnak rá.
  • Voltan
    #57
    Értem. Talán tényleg egy másik korban kéne élni, de hát ez van. Érdekes amúgy, hogy valamikor pár hónapja taxiba ültem, és a sofőr panaszkodott, hogy a taxisok között sem olyan már az összetartás, mint régen. Valamikor, ha egyikük bajba került,a többi azonnal rohant oda segiteni. A pasi azt mesélte, hogy ma már nem igy van. Mindenki csak a saját dolgaival törődik. Ölég szomorú.
  • zaki
    #58
    hát ez nem semmi... ilyen világban élünk ma. mondjuk én biztos, hogy követtem volna a két csávót titokban, és úgy összevertem volna őket amikor parthoz élnek, hogy szívószállal zabálják életük végéig a rántotthúst
  • Bandew
    #59
    Attól sajnos nem jött volna semmi sem rendben. De mondom nincs annál nagyobb büntetés, mint amit érezhettek azután.
  • zaki
    #60
    ez igaz.
  • ollie
    #61
    megrugdostam volna azt a 2 vizibiciklist szívesen
  • Lynx_TWL
    #62
    hát aki ezektuán, még rád reagál negatívan az EGY BÜDÖS GECI...
  • Lynx_TWL
    #63
    Te nyakadra kéne a hólánc..
  • Lynx_TWL
    #64
    a gyerekek autópályán labdáznak, hóviharban....
  • CSOCSO
    #65
    ezt azok szoktak mondani akire ervenyes az eppen allitott mondat...
    es ha eppen nekem van elegem szintugy a magyarokbol akkor hogy indulhatnek ki magambol?
    (horvat tengerben milyen flakon van? hat magyar termeeeeek. megis mi a szar lenne...ha megyunk utcan es vki eldob egy zsepit akkor csak annyit mondok: de magyar vagy vazze)
  • CSOCSO
    #66
    kerdezz meg barkit akivel icq-zom az Sg rol.. eddig egy se mondta az ickun hogy mi van? csak itt szokas igy irnom
  • CSOCSO
    #67
    erdekes de amerikaban TILOS megallni segiteni!!!!!!! telefonalhatsz a mentoknek.. akik kint vannak pillanatok alatt de segithetsz
  • Voltan
    #68
  • CSOCSO
    #69
    hopsz:)
  • Voltan
    #70
    Nálunk sem azt jelenti a segitségnyújtás, hogy megpróbálsz gégemetszést végezni a sebesültön. Mentőt kell hivni, és a helyszinen kell maradni a jegyzőkönyv végett. Amerikában ez ugyanigy van. Minimális elsősegélyt lehet elvileg nyújtani, de hát a KRESZ-es elsősegély vizsga alapján én ugyan hozzá nem nyúlnék a sebesülthöz. Ki tudja, nem okozol e több kárt, mint hasznot.
  • CSOCSO
    #71
    vegulis igaz.. nekem a segitseg azert tobbet jelent mint mentot hivni...oke az is segitseg..de lehet hogy pofajaba folyik az olaj es jol esne neki ha letorolnem vagy mittom en..szal olyan segitsegre gondoltam ami segit a helyzeten...no mindegy. ne menjunk bele kinek mit jenlent a segitseg szo jelen esetben...
  • Voltan
    #72
    Jó, persze, ilyen apróságok egyértelműen beleférnek. De mondjuk nem kéne olyan rohadtul erőltetni pl. a stabil oldalfekvés dolgot, mert ki tudja, milyen kárt okozol vele.
    Ha az ember nem teljesen biztos a dolgában, akkor ilyen helyzetben jobb nem piszkálódni.
  • CSOCSO
    #73
    ez igaz.. aztan lehet hogy ilyen helyzetben nem tudsz gondolkodni es siman kihuzod a vascsovet az oldalabol..amit amugy kurvara nem szabadna...
  • Voltan
    #74
    Igen. Főleg, ha mondjuk a sebesült hozzátartozó, vagy barát-barátnő. Olyankor hajlamos lehet az ember ostobaságokat csinálni merő jóindulatból.
  • CSOCSO
    #75
    nahja...
  • Sephi
    #76
    Ja mert pl latod hogy ott fekszik de lehet ha odasietsz hozza tobb kart okozol neki. Pl mitomen gerinc torese lett volna es ha megmozditom lehet spontan meghal. De maga a teny hogy tehetettlen vagy az nagyon de nagyon szar erzes :(

    Egyebkent gipszben a kezem 15 napig. Kiderult hogy porc toresem (lehet nem ejtettem ki helyesen magyar orvosi szaknyelven) lett a tegnap este.
  • magus
    #77
    Ez sajnos szentül igaz, undorito tetves nép vagyunk akarki akarmit mondd. Es ez mindenkire igaz, nem csak azokra akik ott nem segitettek
  • Punker
    #78
    mit csináltál?
  • Fefe
    #79
    Olvasd el a #1 akkor megtudod. Elég megrázó
  • Sephi
    #80
    "Erre bemergelodtem es elkezdtem uvoltozni de hirtelen akkora szel fujt hogy egyszeruen kivagott az egyik arokba engem! Majdnem eltortem a kezem! A gecije meg nem kirohogott ?:("

    Nem tort el halistennek :)