583
Motor vásárlás
  • Braveheart
    #63
    Hát először vmi olcsóbb motor érdekelne, amin tényleg ki lehet tapasztalni az egész motorozást, nem kényes. Olyanra gondolam amivel el lehet menni hosszabb távra is, nem kell feltétlenül hogy 200-at vigyen. Gondolom a túramotorok ilyenek. Még használt is szóba jöhet. De érdemes elmenni A korl. jogsira, ha 2 év múlva lerakhatnám a teljes A-t? Ne vegyek addig inkább vmi kisebb motort?
  • CybearBoy
    #62
    Asszem vmi pszichológiai tesztelgetés, reflexvizsgálat, talán még egyensúlykézség, ilyesmi. De motorra már nincs PÁV!
  • Trade
    #61
    Vki eltudna mondani hogy mi folyik konkretan egy PAV vizsgalaton.
    Egy nagy gondom is van:szemuveges vagyok,erzem is hogy romlott a szemem csak meg nem nagyon akarok uj szemuveget csinaltatni.
  • CybearBoy
    #60
    bocsesz
  • CybearBoy
    #59
    Jah, 2 év után mehetsz korlátlanra. Milyen mocik tetszenek, sport, vagy túrásabb, esetleg chopper, vagy cross, enduro? Sztem a 200e kicsit kevés lesz, még ha 'csak' 250-est is veszel. Valami URL=http://www1.hasznaltauto.hu/kereso1.auto?q1=&hirdeteskod=576839&submit=ugras&megjelenes=4&kategoria=motor&screenwidth=1152]ilyesmin[/URL] biztos jól meg lehet tanulni motorozni.
  • Braveheart
    #58
    Hali!
    Most nyáron fogom letenni az A korl. jogsit. Ezután ugye 2 évet kell várnom az A-ra?
    Milyen motort ajánlotok kezdésnek (max 250ccm)? Ne robogó legyen, és olyan 100-200 ezer Ft körülire gondoltam, nehogy tropára törjek egy csodajárgányt :)
  • Amse
    #57
    Hi!Nem tud valaki eladó Yamaha BWS-t?
  • sanzik
    #56
    oks,koszi
  • kiserik
    #55
    MAjd ide beírom, hogy mi a helyzet :)
  • kiserik
    #54
    Megbeszélhetjük, bár még az enyém se biztos. Még én is csak ígéretet kaptam. Majd ha az enyém sikerült, akkor térjünk vissza rá szerintem.
  • sanzik
    #53
    gondolom akkor neked megbizhato embered van...
    ha engem is erdekelne esetleg ilyen okossag,tudsz segiteni?
  • kiserik
    #52
    HA megbízható az embered, akkor bekerülsz. Ha nem, akkor így jártál :PP
  • sanzik
    #51
    es biztos,hogy bekerulsz a nyilvantartasba is ?
    vagy csak mondtak es majd csak akkor derul ki mikor ellenoriznek? :)


  • kiserik
    #50
    Semmit. Nem lehet lebukni, csak régi jogsi kell hozzá. A bennfentesek megcsinálják 150 eFt-ért, és ha azt nézzük, hogy 100 körül mozog a jogsi legálisan akkor igazán megéri. 150-ért nyomnak egy pecsétet a jogsidba, meg beírnak a nyilvántartásba, és kész :)
  • sanzik
    #49
    engem ez a bepecseteles erdekelne....
    ha lebuksz vele mit verhetnek rad es a B-s jogsidat nem veszelyezteti?
  • kiserik
    #48
    Látom nem sok embert érdekel a téma (ismét), de megosztom veletek az újabb variációt: Suzuki SV 650 S. A jogsit meg csak bepecsételtetem :P
  • kiserik
    #47
    UP!
  • Bundi
    #46
    Helló!

    Hát nem tudom! Én még nem vagyok eléggé otthon a témában, az tény, szóval ez egyértelmű, de szerintem ne egy 600-assal kezdj! Persze TE tudod, csak én nem ajánlom!

    Meg ha gondolod, akkor vess egy pillantást erre a két motorra, hátha tetszik majd, mert pont most akar két haverom is megvállni a motorjától;

    Az egyik egy Honda CR vázas 250ccm-es MZ, azt menézheted ITT, a másik egy Yamaha DT 125R, igaz, nem akarsz 125-össel kezdeni, abban is van valami, de azért nézz rá, mert szépen megvan csinálva. Azt megnézheted ITT.

    Mindenki megnézheti, akit érdekel, szerintem nem bánja meg!


    Üdv:
    Bundi
  • Mentol
    #45
    up
  • Mentol
    #44
    Na? Senki?
  • Mentol
    #43
    Csá!
    Én is szeretnék újra motorra váltani. Ha valaki tud olyat, hogy autócsere motorra, akkor szóljon légyszí.
    Cserealap: '92-es Opel Calibra. Ami engem érdekelne: sport-túra pl. SuzukiGSXF750(vagy 600), Honda VFR800(vagy 750), Kawasaki ZZR1100(vagy 600), Yamaha ThunderCat(YZF600) vagy ThunderAce(YZF1000). A lényeg, hogy min.600-as full idomos gép legyen.
    Köszi.
  • kiserik
    #42
    Látom nem sokakat érdekel a téma :( Na én maradok a Suzuki GSX 600 F-nél. Sportos, de nem egy vadállat, szal pont jó lehet kezdőknek :)
  • kiserik
    #41
    Én is most töröm a fejem motor vásárláson, jogsi letételén. Az aktívan motorozók véleménye érdekelne: milyen motorral kezdjek. (speed, vagy speedtura, nem zsír új) Motoros tapasztalatom nem sok van, Szimó, meg robogó, de nem akarok évet gyakorolni holmi 125-össel, amíg vehetek egy normális mocit. Én Suzuki GSX-R 600-ra, vagy Honda CBR 600-ra gondoltam.
    B-s jogsim 5 éve van, s azóta rengeteget mentem, ha ez számít valamit :)
    Előre is köszi :)
  • efti
    #40
    A legolcsobb 600-as sportmotor kb 2,4 ami sport-tura az olyan 1.75
  • efti
    #39
    1-1,2 MFt-ert nem kapsz uj sportmotort. Egy GS500 is 1,25 egy GS500F ami sportosan nez ki, de a motorja nem az az 1,35
  • Braveheart
    #38
    Közben kiderült hogy azok az olcsó motorok nem újak, de megnéztem őket, és nagyon meg vannak kímélve.
  • Cvd
    #37
    A-t 21 éves kortól lehet szerezni, ha nincs A1-ed vagy A korlátozottad. Ha van annak a megszerzése+2 év.
  • Braveheart
    #36
    Szerintem 17.
  • blackmetal
    #35
    az A-s josit hány éves kortól lehet szerezni?
  • Braveheart
    #34
    Hát az picit még tényleg nagy lenne... :)
    A gyereket akié a motor ameg már többször igazoltatták, és meg se kérdezték, milyen a motor...
  • REAL_CIÁN
    #33
    Viccelsz, kezdésnek egy 600-as?? El is száll vele az első kanyarban.
  • REAL_CIÁN
    #32
    Át lehet, le kell venni az idomokat és ha van egy kis kézügyességed, még te is meg tudod csinálni.
  • CSOCSO
    #31
    kezdesnek egy Honda CBR 600FS
    kicsit hasznaltan meg is kapod 1 millaert szerintem.. es nagyon jo motor!
  • REAL_CIÁN
    #30
    Hát, ha 125-ös, akkor kell rá rendszámtábla és A-s jogsi. Ráadásul ha nagykerekü, akkor a rendőrt sem lehet beetetni, hogy robogó.
  • Braveheart
    #29
    Még valami érdekelne: át lehet festetni a motorokat, ha nem tetszik a színük? (És ha igen, kb. mnnyiért?)
  • Braveheart
    #28
    Na beszéltem a gyerekkel, azt mondta, hogy a moci jó állapotban van, 4 sebességes, rendszámtábla nem kell hozzá, és 150-ért tudja odaadni. Színe:piros-fehér-kék, azt nem tudta pontosan mikori mert nem volt a közelében a papírja. Eddig jól hangzik...
    Csak gondolom mindenki robogóval kezdte a motorozást, és meg egyből a mélyvízbe pottyanok :) Sebaj, ugye elég 2-3 hét gyakorlás?
  • Braveheart
    #27
    Én tudnél szerezni 80ért is vadiújat (ismerős) De azt gondoltam egy használt 125cc-s Cagiva jobb mint egy új 50cc-s robogó.
  • BUD SPENCER
    #26
    ti hol vesztek robogót
  • REAL_CIÁN
    #25
    "Vagy pedig egy vadiúj robogót veszünk ugyanannyiért"

    100ezerért nem kapsz semmilyen vadiújat.
  • Braveheart
    #24
    Vagy pedig egy vadiúj robogót veszünk ugyanannyiért. Hát nemtom, a Cagiva jobban hangzik ;) persze van rajta 1-2 kisebb karcolás, talán egyszer felborult amikor lerakta, de amúgy nagyon jól néz ki.