66
  • Inquisitor
    #66
    STONE AGE
    És 200 pálya volt benne.
    Haverom 178-as IQ-val SE tudta megcsinálni a 150 felettieket :)
    Jó kis logikai játék volt.
  • a_n_d_r_e_w
    #65
    OK
    szívesen :)
  • a_n_d_r_e_w
    #63
    [email protected] nem jó?
    Oda ment :)
  • a_n_d_r_e_w
    #62
    Bocs, most vettem csak észre a mail címedet.
    Ha nem haragszol, már el is küldtem :)))
  • a_n_d_r_e_w
    #60
    Egyébként stoneage
    Tömörítve 324 kb, amúgy 574
  • a_n_d_r_e_w
    #59
    Adsz egy mailt, el is küldöm :)
  • dikki*yysw
    #58
    Adsz egy emilt majd írok a címével.
  • dikki*yysw
    #57
    Hú, pár hónapja láttam egy haveromnál :)) Sajna nem tudom már a címét, de www.the-underdogs.org -on nézz szét.
  • Mice
    #52
    ha az amelyikben a kanoosa, meg a tyranno, romack, meg többi nép volt, akkor igen

    koomba, meg nem tom meg mi volt
  • Mice
    #51
    nekem megvolt és nem fagyott, vmelyik korongon még él
  • Inquisitor
    #50
    "jazz jackrabbit" - Annyira az még se régi :)
    Vagy én vagyok öreg ...
    "jurassic war"
    Ne húzz fel idegileg! A Jurassic War megjelenet???
    Nekem csak a demoja van meg, és úgy tudtam becsődöltek a készítők.
  • Mice
    #49
    nekem az oldies kategóriában a:

    blues brothers
    prehistorik
    hocus pocus
    biomenace
    jazz jackrabbit
    jurassic war
    civilization
    colonization

    single playerben,

    osztottban pedig a

    lotus
    comet busters

    volt a kedvencem


    az underdogznál egy csomó game van ami free lett vagy megszüntek a copy jogaikat birtoklók

    sajna az asterix&obelix még mindig nem az

    pedig de szerettem a win95-ös verzióját
    a zene, a sztori

    kár érte
  • Vik1984
    #48
    Én még DOS alatt programoztam Clipperben. 40 Megás volt a vinyó, egy Clipper program esetén:
    0-10k : forrás
    30-40k : .obj fájlok
    200-300k : .exe fájl

    Úgyhogy ha kellett a programot használni, érdemes volt lefordítani (5-6 perc) használat előtt.

    Persze ezzel csak 12-13 évesen "menőztem" :)
  • a_n_d_r_e_w
    #47
    Elveszett a hangulat. Mikor egy kis lakótelepi szobában zsúfolódtunk öten, és nyomtuk a Heroes1-et HotSeaten
    Az mekkora élmény volt. Ma már semmi ilyen, a heroes is neten megy, nincs az a hangulat. Nagy kár érte.
    Megbízhatóság=0. 10 éves 265 megásom még mindig megy, még egy rohadt szektorhiba sem volt rajta soha, haverom döglött 20.4 Gigása meg itt van mellettem, dísznek jó lesz.
  • tomsh
    #45
    Ja, és Monochrome monitorral & Intel 286/8 Mhz kezdtem, amit sikeresen feltuningoltam 16 Mhz-ra :) A vinyom egy segate, előbb MFM ill. IDEPLUSZATBUSZ :) 40MB-s volt. Egy ideig sohasem akart betelni. :) Anno a suliban még azt tanultam, hogy "már léteznek igen nagy tárolókapacitású merevlemezek akár 10MB méretben amire rengeteg adat fér " Már-már azt írták sohasem kell nagyobb.:)
  • Cat #38
    itt nem az a lényeg, hogy megvannak e a vinyók - sztm már most megvannak, csak nem dobják piacra mert meg kell térülnie a korábbi kisebb változatok fejlesztési költségeinek. Ez egyre lassabban fog megtörténni, mert TÖMEGSZINTEN egy bizonyos szint felett felesleges a dolog, és hiába vesz világszerte akár néhány százezer fanatikus 200 gigás lemezeket, az nem számit, az igazán nagy piac az irodai gépek, ahol meg 60-80 giga is sok, ergo csak akkor vesznek nagyobbat, ha már nem kapni kisebbet.

    egy dologra nem tért ki senki; a merevlemezeknél jópár éve nem a "méret a lényeg", hanem a MEGBIZHATÓSÁG. Ez jelenleg pocsék, és semmi nem mutat rá hogy javulni fog. Az 5-6 éves 5 gigás vinyok még ma is mennek, ez az utóbbi időben vásárolt 40-80 gigás vinyokrol közel sem mondható el. A kemény verseny miatt egyre inkább a fizikai határok közelében (vagy azon) vagyunk, és a gyártók kénytelenek kipréselni termékeikből a maximumot, ami sok selejttel jár.

    Emiatt én nem örülök a fejlődés ezen irányának.
  • AnarchoiD
    #37
    engem mostanaban csak egy kerdes foglalkoztat, hogylehet hogy nemferek el a 400giga diszkemen, amikor valamikor a regmultban egy 60megas diszken marhajol elvoltam... es mindig volt 1-5mega hely...

    pedig egyszeru a megoldas : windows/linux szemlelet ;) "ha lehet nagyobb hat legyen" :)
  • AnarchoiD
    #36
    buta emberek irtak a cikket ;) 2005 vegere meg kell lenniuk a 600G-s diszkekenek (figyelembeveve a jelenlegi technologia sebesseget)

  • Yfel
    #35
    "Döntenie kellett Win3.1 vagy Dune2"

    Nem lehetett nehéz döntés ;P

    Y
  • a_n_d_r_e_w
    #34
    6x,7x,8x...
    :D
  • Mice
    #33
    soxor 20
  • Mice
    #32
    1 manót elég
  • Mice
    #31
    még szép hogy lesz 500 meg 600 addigra

    az lenne már szép ha 300-400-al szórakoznánk még akkor is ha már most itt van a 200-as
  • a_n_d_r_e_w
    #30
    Elég gyakran cserélgettél:)
    Nálam csak 20+20,265,450,850+850,20000,120000 MB
    Egy kivételével az összes itthon van még, a régiek repültek anyám gépébe :)
    5 még mindig folyamatosan üzemel :D
  • aDannyBoy
    #29
    nosztalgia roXX

    nekem igy nez ki a sor (evszamokra mar nem emlexem)

    10 Mb > 40Mb > 420 Mb Istenkiralysag :) (2 honap alatt betelt) > 20 GB > 40Gb > 60 Gb > 60+80 > 80+120 > es most jon a 120+160 a regi winyoimat mindig hugomnak adom ujabban :)
  • a_n_d_r_e_w
    #27
    Nekem Super Dune2 :P
    8 MB :D
  • a_n_d_r_e_w
    #24
    :D
  • _Vegeta_
    #22
    En egy 386os nootbookal kezdtem, es szep wd 40megas winyo mukodott benne, akkor még dunsztig elég volt mindenre (dos,win3.1, stunts, sim city, wolf3d, stb.) Aztan egy aramszunet hazavagta, es vettunk bele 80megasat! na az aztan volt az überwinyó! :))
    Amugy tokm1 mennyi a kapacitasa 1 winyonak, sosem lessz eleg. ;)
  • a_n_d_r_e_w
    #21
    Seagate ST-225
    Nem tudom, működik-e, még nem találtam olyan vezérlőkártyát, ami beizzítaná :D
  • a_n_d_r_e_w
    #19
    Haver 20 MB-ossal :)
    Döntenie kellett Win3.1 vagy Dune2
    Esetleg Heroes1, de akkor már minden mást törölni kellett :)
    Azok a szép idők :)
  • a_n_d_r_e_w
    #17
    Közép kategória teteje:
    Árlista 2000 Február:
    Quantum 17.3 GB 53325Ft

    Árlista 2000 november:
    Quantum 20.4 GB LCA 9ms, 5400rpm, LCT15 45850Ft
    Quantum 30 GB LCA 9ms, 5400rpm, LCT15 51275Ft

    2000 December:
    100 000 FT alatt kapható legnagyobb vinyó a Fefónál:
    IBM Deskstar 75GXP, U100 52690Ft

    Szvsz igen is nagy volt a 20.4 G winchester, ha nem milliomos az illető. De ha te az vagy, tőlem...
  • Ottto
    #16
    Az a baj hogy 2007-re a programok, játékok is egy nagyrakás helyet fognak foglalni, a cd-t leváltja a dvd, és egyszerűen KELL majd a nagy tárhely. Amúgy is drága lesz :(
  • Ben C
    #13
    szerintem 200GB-nál nagyobb kap.-ú vinyó felesleges...
  • [HUN]PAStheLoD
    #12
    ehh .. 20 giga még ma is elég .. beosztással ! ;]
  • mittu
    #11
    van egy 46,1 és egy 2,1 GBs winyóm, mindkettő tele.
    Picit várom már a 2007-et...:)
  • cSuwwi
    #10
    most meg 200 GB körülieket lehet kapni... 6-7 év alatt a 100x -osára nőttek a vinyók :)
  • cSuwwi
    #9
    én 97-ben egy 2.1 GB-os winyóval kezdtem pc-s pályafutásom (akkoriban ez volt a legnagyobb)
  • Mike
    #8
    2000-ben 20 giga max neked volt hatalmas
  • Mike
    #7
    szerintem alábecsülte

    már most lehet kapni terás megoldásokat 100 alatt

    vagy az átlag kisvinyókra gondolt, mint a mostani 60-80 gigások?

    szvsz simán lesz 3 év alatt egy tera
  • a_n_d_r_e_w
    #5
    Nem volt még annyi se. 2000-ben a 20 gigás hatalmas volt, 2003-ban a 120-as volt kb olyan szinten. 3 év alatt hatszorosára! Nem kis teljesítmény!