22322
11330766891279474906.jpg
  • cyrus #184
    hey gabo, buék....
  • Gabo
    #183
    Lehet, hogy behaltnak tűnik, de azért akadnak még itt bringások.
    Ilyenkor a téli időszakban azért be-be nézek ide is. Ha a hideg miatt már nem lehet tekerni, legalább olvasgatással csillapítom a hiányát.
    Csak akkor van baj, ha feltévedek valamelyik gyártó oldalára... Utána nem győzőm törölgetni a nyálamat a billentyűzetről némelyik gép láttán.
    No de mindegy, lesz még tavasz.
    Addig meg legalább el lehet intézni az esedékes alkatrész beszerzéseket, szereléseket. Ma meg is leptem magam egy pár új pedállal (Shimano SPD M520), remélem jobbak lesznek, mint a régi Wellgo SPD-im voltak.
  • PGA
    #182
    Ja csak behalt.
  • ZsirosKenyer
    #181
    hejj, bringás topik! 3 év esgézés után legalább kiszúrom
    LoL...
  • PGA
    #180
    Ha már itt tartunk valakit nem érdekel egy magellan crater? 2001es.
    Tök jo állapotban van. ha valakit érdekel irjon! [email protected]
    tudom hogy ez nem elados vevős forum de ha már témaban vagyunk leirtam én is.
    ja és majd elfelejtettem,hogy 20000ért.
  • Sianis
    #179
    Nekem meg van egy nem eladó 2002-es Magellan Pyxis Team-em. 50 ft-ért bármikor megtekinthető!
  • bld
    #178
    nézdd meg dc-n vagy keress rá ilyenekre h monkey style I-II a chain reaction-ökben is vannak komoly Aaron Chase-es részek vagy a cranked, new world disorder(csak abban sok a dh-xc..) ja és a eastern standard(ha jól írtam:) abban pl van egy walltap tailwhip montival
    Amúgy én is streetelek bár nálunk nm is igazán lehet mást(Debrecen) vannak még triálosok, bmx-esek+ flatland van egy-két dirt pálya meg néhány hely a városban de jó a csapat, jófejek az emberkék
    Nekem egy saját építésű bicóm van apránként lett összerakva egy magellan polarX(méregzöld) egy rst telóval(az újak nagyon jól mozognak és sztem olcsók is hátul mammut felni deore aggyal(DTküllősor) váltó deore de single speedben nyomom így csak láncfeszítőnek van:) sokkal jobb h nincsen hangja leérkezéskor ja és fékem is csak egy van(első) részben az anyagi részben a technikai feltételek nm adottak:)
  • G_ArchAngel #177
    Srácok, ha vkit érdekel van egy eladó Merida Matts Speed-em - nagyon ár alatt... - info az aláírásomban

    (sajnos kell a pénz az új élethez)
  • CaviaR
    #176
    Tud valaki oldalt, ahonnan street-es videót lehet letölteni?
  • Braveheart
    #175
    Én meg most vettem ezt a bringát sztem tök jó :)
    A régit ellopták ugyanis...



  • Biboldeaux
    #174
    1.
    2. eszt is csekkold
  • Mike at home
    #173
    micsoda egy kornyezetrombolo nepseg vagytok! most lebuktatok!!! :)))))))))
  • cyrus #172
    1. re mindenki :P
    2. Aki nem tud feltekerni az haljon meg ! :D
  • Gladiator
    #171
    1. akkor puszi
    2. majd megnézem
  • G_ArchAngel #170
    táposok! nekünk fel kell vinni a hátunkon, aztán had szóljon ami belefér:)

    (ajánlom a bazaltpályát eső után, jobb, mint a jég:D)
  • Gladiator
    #168
    1. akkor szent a béke?
    2. az király! utálok mászni. és hol van ilyen?
  • Gladiator
    #166
    1. elhiszem, nem azzal van a probléme, csak megjegyeztem, hogy mellesleg nem látszik
    2. nemtom'
  • Gladiator
    #164
    1. a képen nem látszik a fogaskereke
    2. bicigliseknek mi közük hozzá?
  • Gladiator
    #162
    az mi?
  • cyrus #160
    képetképetképet
  • hansolo54
    #159
    Koszi a velemenyeket, kozben vettem egy bicajt, markolatvaltosat :)), igaz azert, mert jobbra nem volt penzem...
  • cyrus #158
    PLusz énnekem szokásom, hogy mindig a féken tartom az ujjam.... anélkül meg elég nehéz azért egy ien váltón tekerni....
  • fm
    #157
    egyetértek. nekem volt is. jobb a "pöckölgetős" mert nem tekered el véletlenül pl egy ugrásnál,illetve nem tekered ki a csuklód,ha 1-ről 8ra váltassz...sztem
  • cyrus #156
    markolatváltónak hívják. Van akinek ez jön be, mert nagy cégek például a SRAM is gyárt ilyeneket, de én még gépeken nem sokat láttam belőlük.
    Én személy szerint nem szeretem őket, mert nehézkesebb velük a váltás (nekem) mint a pöckölgetősökkel.
    plusz, a pöckölgetősökkel nem fordulhat elő hogy véletlenül lekapcsolod. (mert ugye a váltás az egyik irányba könnyű, mert ejteni kell a láncot.)
    Ezzel nem azt akarom mondani hogy nem jók, csak azt hogy az én véleményem az hogy a kétkarúak jobbak.
  • hansolo54
    #155
    Sziasztok, mi a velemenyetek arrol a "valtokarrol", amit tekergetni kell, hasonloan mint a motoron a gazkart (nemtudom a nevet)?
  • cyrus #154
    Szerintem a Nella is jó (Ők a magyar TREK dealerek :))
    Velük semvolt eddig soha gondom, mindent nagyon korrektül megcsinálnak, adnak tanácsokat, és nem várnak és kérnek érte pénzt, az árakban is nagyon korrektek

    (vettem náluk egy cratoni xenon sisakot 10ért (máshol 15-17) bár ez pont akció volt de akkoris ! )

    Kálmán Imre u 23ban vannak ...
  • Gabo
    #153
    Előtte azért hívd fel őket, hogy árban mire számíthatsz.
  • guardian hero
    #152
    Köszi, akkor valszeg betolom oda a gépet :).
  • Gabo
    #151
    Az újpesti bolt amit mondasz, az a Pedalomán. Be kell valljam, nekem nagyon nem szimpatikus a hozzá állásuk és másoknak is hasonló tapasztalati vannak. Hallottam olyat is, hogy a szereléseket sem végezték túl korrektül.
    Amit viszont ajánlani tudok, az a Kerékvár. A bolt az Arany János utcai metró állomástól egy ugrásnyira van. Ha felteszed magadat és a bicot a vonatra, akkor a Nyugatitól nem egy túl nagy távolság. Rendesek az eladók, van választék és a szervizükről se hallottam eddig semmi rosszat.
    Itt a honlapjuk (bár ettől nem kell túl sokat elvárni): http://www.kerekvar.hu/
  • guardian hero
    #150
    Nem egészen, Fóton lakom, 15km Bp-től.
  • cyrus #149
    Hu, de megindult a topic.....
    guradian hero budapesti vagy ?
  • cyrus #148
    45 kilóméter, de az eredmény nem lett valami fényes.....
    első maratonom volt...
    majd inkább a bükkön elért eredményemmel dicsekszem :DD
  • guardian hero
    #147
    Nagyon köszi! Hát ahogy így leírtad, ez simán megér 1-2ezer Ft-ot nekem... Tudtok jó szervízt Pesten? Amit én ismerek egy újpesti bolt a Városkapunál (ott vettem a bringát), meg az Árpád hídtól nem messz a Németh (ha jól emlékszem) féle bolt.
  • Gabo
    #146
    Az első út előtt a következőket érdemes átellenőrizni, rendbe rakni.
    A karbantartást kezd a kerékagyaknál. Évente egyszer illik szétszedni, kipucolni és átzsírozni őket. Ha hagyományos kónuszos csapágyakkal készültek, az összeszereléskor fokozottan figyelni kell a beállításra. Akkor jó, ha nem szorul és nem is kotyog a kerékagy a gyorszárak meghúzása után. Szabvány (ipari) csapágyas agyak esetén egy picivel egyszerűbb a helyzet, mivel ezek többsége nem igényel külön beállítást.
    A kerékagyak után ellenőrizd le a gumik állapotát. Ha valamelyik leeresztet, akkor érdemes átnézni, hogy nincs-e valahol a belsőn egy kisebb lyuk. Ha találtál ilyet, akkor nézd meg az is, hogy mi okozta. Ha az állapotuk rendben lévőnek látszik, pumpáld fel őket arra a nyomásra, amin gurulni szoktál. (Az ajánlott érték a külső oldalfalán fel van tüntetve.)
    A kerekek visszaszerelése után a gyorszárakat ne felejtsd el jól meghúzni, nehogy egy lejtőn elhagyd valamelyiket.
    Ez után takarítsd le a láncot. Ha patent szemmel van szerelve, akkor viszonylag könnyen le tudod szedni és a visszarakással sem lesz túl sok gondod. A leszerelése után tedd bele egy fél literes üdítős üvegbe, önts rá zsíroldót (pl.: brigeciol) és némi áztatás után rázd át jó alaposan párszor. Száradás után másnap szereld vissza. Ha nincs patentszem, akkor inkább hagyd fent a láncot és valamilyen lánc pucoló ketyerével takarítsd le. Ilyeket készít a Barbieri is. Három, kefével ellátott kereket tartalmaz, ezek között fut el a lánc. Fel kell tölteni némi zsíroldóval, majd fel kell csatolni a láncra. Ezt követően néhányszor át kell tekerni a láncot rajta, hogy a kefék elvégezzék a dolgukat. Ez után töröld át a láncot, majd másnap a száradás után olajozd át.
    Olajozáshoz lehet kapni kimondottan lánc olajokat is, de tapasztalatom szerint a műszerolaj is tökéletes, legfeljebb sűrűbben kell kenni. Magához a kenéshez valamilyen vékony végű olajozó, esetleg orvosi fecskendő a legideálisabb. Ezekkel pont oda és pont annyi olajt tudsz jutatni, ahova és amennyi kell.
    Vedd szemügyre a bowdeneket. Ha valamelyiken az elhasználódás látszik, akkor azt érdemes kicserélni.
    Ha nem is szeded ki a helyükről őket, azért a bowdenházak végeihez nyomj némi kenőanyagot, majd mozgasd meg őket. Erre én TF2-t spray-t használok, de a WD40 se rossz.
    Ha a bowdenek már könnyen járnak, jöhet a váltok beállítása. Ennek a menetéről a neten kis keresgélés után a Shimano oldalán találni fogsz anyagot.
    A fékek karbantartását kezd a fékpofák ellenőrzésével. Ha kopottak cseréld ki őket. Érdemes a fékpillangókat is leszerelni és ha van rá lehetőség a forgás pontokat át kell zsírozni. A visszaszerelés után ellenőrizd le, hogy a fékpofák megfelelően felfekszenek-e a felni oldalfalára. Ezt követően állítsd be a bowden feszességét úgy, hogy a felni mind a két oldalán 1-2 mm távolság maradjon a pofák és az oldalfalak között. Ezt után állítsd be a fékpillangók feszítő csavarjait úgy, hogy mind a két oldalon egyenlő távolságban legyenek a fékpofák. Ellenőrizd le a működésüket.
    Ha pedáljaid bontható felépítésűek, akkor érdemes ezeket is szétszedni és átzsírozni.
    Érdemes kiszedni a nyeregcsövet és kipucolni a nyeregvázcső belsejét is. Utána vékonyan zsírozd be a nyeregcsövet és tedd vissza a helyére, majd a megfelelő magasság beállítása után jó alaposan húzd meg a rögzítését. A zsírzás főleg acél váz esetén ajánlott, a berohadást elkerülendő, de aluvázak esetében is megoldás lehet néhány furcsa kattogó hangra.
    Ha telo is van a bringában, azt is illik karbantartani. Az első tekerés előtt érdemes szétszedni, kipucolni és szükség szerint telozsírral átkenni. Ha nyílt olajfürdős csillapítású a telo, akkor valószínűleg külön zsírzás nem kell, de az olajt érdemes lecserélni és a becsúszó szárak külső részét is érdemes vékonyan telo olajjal átkenni. Ha elasztomeres telo, akkor előfordulhat, hogy az elasztomer kiöregszik. Ilyenkor ezt is ki kell cserélni.
    Két dolog maradt még ki. Az egyik a középcsapágy, a másik a kormánycsapágyak. Az első kiszereléséhez speciális szerszámok szükségesek, így ezzel otthon aligha tudnál bármit is kezdeni. Ráadásul a monoblokk teljesen zárt, így karbantartani se tudod.
    A kormánycsapágyaknál nem a szétszedés, hanem az összeszerelés az, ami kényes. Ha túlságosan meghúzod, vagy éppen kotyogósra hagyod, könnyen halálra ítélheted őket.

    Nagyjából azt hiszem ennyi a lényeg.
    Ha nem érzel hozzá elég bátorságot, vagy nincs kedved/időd vacakolni a dologgal, akkor inkább vidd el a bicot egy normális szervizbe. 1-2 ezer Ft-ért mindezt megcsinálják neked és még a kezed sem lesz piszkos.
  • fm
    #145
    te voltál? táv,idő,út(dimb-domb,síkság)?
  • guardian hero
    #144
    Sziasztok! Én tavaly vettem egy kicsit komolyabb bringát (Caprine Highlander), de idén még sajnos nem volt időm elővenni... viszont a közeljövőben tervezem! Pont ehhez szeretnék egy kis segítséget kérni: gondolom nem ártana megejteni némi beállítást, ellenőrzést, de nagyon nem értek hozzá... Hol tudnék utánanézni, hogy mit érdemes ilyenkor megtenni? Esetleg webes infó, valami könyv? De annak is örülnék, ha tudnátok segíteni egy feltörekvő amatőrnek :). Előre is köszi!
  • shaba23 #143
    igen, mert végig a vállamon vittem :P
  • cyrus #142
    és nehéz volt így ? :P
  • shaba23 #141
    még el van törve a vázam!
  • cyrus #140
    MEGVOLT A MARATON !!