332
Minden ami a vezeték nélküli hálozattal kapcsolatos...
  • The Best
    #132
    Sziasztok olyan problémám van hogy van 1 routerem Linksys WRT45G a tipusa és nem mindegyik oldalt hozza be mi lehet a baj vele?
  • lecsocibzar
    #131
    Sziasztok!
    Va 1 WLAN Routerem WLAN-on rá van kapcsolva egylaptop és LAN-on egy asztali gép. Szeretnénk multiba játszani, csak sehogy sem sikerül a két gépet összekapcsolni valahogy nem tudok csatlakozni pl a PC-hez ha az a server sem pedig fordítva.
    Ebben szeretnék segítséget kérni!
    Köszi
    Üdv
    B
  • Lazarus
    #130
    Sikerült, access pointot csináltam az usb-sből és így rendesen be lehetett konfigolni, villámgyors :)
  • Lazarus
    #129
    Hi!

    Ad hoc kapcsolattal kötöttem össze két Xp-s gépet, a beépített zero config toolal, egyik pci kártyás egy apró 10 centis antennával a másik egy usb-s cucc. a 2 gép 10 méterre van egymástól egy betonfallal elválasztva. Az a problémám hogy a kapcsolat szánalamsan lassú, 20-30 másodperc amíg belépek egy könyvtárba 10kb/s-el lehet másolni, a távolság mind1 mert egymás mellett 1 méterre is ugyan ilyen szar, lehet ezen javítani valahogy?
  • duran5r
    #128
    Tehát senki sem tud semmi megoldást a dologra? azóta átdugta másik pcmcia slotba a wifi kártyát kb 125ször restartolta a gépet stb de nincs változás :((
  • duran5r
    #127
    Sziasztok nem biztos ide való ez a hozzászólás de villámgyorsan kéne a válasz és ez a topic állt legközelebb a dologhoz! Na szóval az a helyzet hogy egyik barátom ittvan nálam és a laptopjában lévő Dlink-650+ -os PCMCIA wifi kártyájával képtelen csatlakozni az én routeremre amin semmi jelszo és semmi titkositás nincs egyedül a dinamikus íp címre allergiás. Tehát állítottunk be a laptopjának ip címet . Alapértelmezett átjáró stb minden stimmel de a hálózatra igy sem csatlakozik a gép. A microsoftos rakás szar megtalálja a hálózatot, ki is irja ugye látja meg minden és mikor rámegyek csatlakozás csupán annyit ír fél órán keresztül hogy "Várakozás a hálózatra" .. Nagyon fontos lenne a dolog
  • PoisonChihuahua
    #126
    Valami ötlet erre: #125?
    Bocs, hogy megint fölhozom a dolgot de fontos lenne.
    Én ezt néztem ki:
    http://www.edigital.hu/product.php?cat=1554&bid=25&partner=33009&productid=25804
  • PoisonChihuahua
    #125
    Sziasztok!
    Én megszállott konzolosként a Konzolosok fórumán szoktam fórumozni, de most átnéztem, mert a segítségeteket, tapasztalataitokat szeretném kérni.
    Tönkrement a routerem (König típusú) és úgy gondoltam veszek egy újat mert ez úgyis sokat szarakodott és amúgyis szeretnék egy megbízhatóbbat venni.
    A kérdés az, hogy milyen márkát vegyek? Esetleg ha típust is tudnátok javasolni akkor nagyon hálás lennék! 15-20e Ft-om van erre a célra és szeretnék valami jó minőségűt venni, de ha bemennék egy számtechboltba a fazon tuti úgyis azt javasolná ami éppen raktáron van...
    Ismerősök a Linksys és NetGear márkákat javasolták, de gondoltam alaposan körüljárom a témát és titeket is megkérdezlek.
    Előre is köszönök minden segítséget!
  • kovecses
    #124
    Hi! Dlink wireless kit-et vásároltam (DI-524 + DWL-G122).
    Az a problémám hogy a wifi kapcsolat állandóan szakadozik.
    A routeren a legújabb v2.07 firmware, a jelerősség 90-94%.
    Van ötletetek hogy akkor miért szakadozhat???
  • Brinn
    #123
    Hali!

    Szeretnék venni egy routert meg hozzá laptopba való kártyát...

    Egy a lényeg, olcsó legyen, de azért legyen garancia rá.

    Köszi!
  • greenw
    #122
    Sziasztok. Hogy tudnám rákötni az Acces Pointot a Routerre Wifi-n keresztül. Segítségeteket előre is köszönöm.
  • greenw
    #121
    Sziasztok. Arra lennék kíváncsi, hogy mire jó 1 access point? Adott egy 2 szintű ház, ahol az alsó szinten van a router és ezért a felső szinten nagyon gyenge a jel. Ezért azt tanácsolták nekem, hogy kell 1 access point, ami "felerősíti" a jelet. A kérdésem az, hogy ez tényleg így van e, a másik pedig hogyan működik ez? Válaszotokat előre is köszönöm.
  • szando
    #120
    valószínűleg szar a router és ledobál, vegyél egy jobbat
  • rawen05
    #119
    Hali!
    Az lenne a problémám,hogy ha neten játszanék bármilyen játékot,megszakad a netem.Letöltésnél,netezésnél stb semmi gond de ha multiban játszanék valamit,folyamatosan ledobál.Miután ledobott megint jó lesz.Micronet SP907GK wireless adapterem van,és speedtouch 780 router(t-online t-homehoz kaptam.Azon a gépen amire a net van kötve megy a multi,viszont az enyémen nem.Aki tud segítsen kösz előre is.
  • szando
    #118
    Sziasztok!
    Van egy csomó routeres topic, ide írom a problémámat, bár nem hiszemhogy a wireless számít ez esetben.
    A gond a következő: van egy linksys routerem, itthon beállítgattam magamnak, az alapok mennek, az advanced annyira nem. A gond az, hogy letöltésnél nagyon ingadozik a sebesség.. néha 6-700-ra felmegy, utána leesik tizenakárhányra, de másodpercenként ugráll akár százakat k-kat is.. mi lehet a gond?
    a segítséget köszi előre is
  • francois
    #117
    Hello! Van egy D-link DI524 routerem, egy asztali gépem és egy laptopom. Az asztali géppel nincs semmi próbléma, jön a net rendesen, de a notival már gázosabb, beállítom a wlan-t. érzékeli is, kapcsolódik jön a net minden, még hibernálás után is okés, viszont, ha kikapcsolom vagy újraindítom már nem talál semmi wlan hálózatot pedig az enyémen kívül van még 2 a háztömben. Ha azt akarom, hogy visszajöjjön a net akkor felkell telepítenem egy wlan progit, amit a notihoz adtak, akkor a windows-os kezelést törli és mivel ezzel a progival sem megy (ASUS WLAN UTILITY) ezért uninstall és utána érzékeli a halózatokat a windows. És ez jól működik mindaddig míg újra nem indítom.
    Mi lehet a probléma?
  • vacakvacak
    #116
    Sziasztok picit keveset tok ezekről a routeres dolgokról és az lenne a kérdésem hogy van 1 sima vezetékez routerem és, hogy lenne e valami probléma ha rákötnék 1 vezeték nélkülit. És ha csak a vezeték nélülit használnám akkor meglehetne-e azt csinálni, hogy 2 sima vezetékes lenne és 2 pedig vezeték nélküli??
  • Gyuri77
    #115
    Szasztok!
    Van nekem egy D-Link DI 524-es routerem. Problémám, hogy a két wifin csatlakozó laptop egymástól 0,5 azaz fél MB/s-os sebességgel másol.
    Mi lehet ennek az oka ill. van-e vmi megoldás a sebesség növelésére?
    Előre is köszi!
  • tenso
    #114
    Miöl lehet,hogy a Belkin router 54-G-s adja a jeleket meg minden csak nem 54 mbps-el hanem max18 -20-11 -el?És mért kapcspo szétt sokszor kb 1 -2 másodpercre a fogado gépen ilyenkor újra indul a net.(msn-nél elég gáz egy nap 1000-szer bejelenkezni)Segitsetek!!!!
  • atomeromu
    #113
    Hali mindenki!

    Kerdesem a kov: A gepemben egy ASUS M2N4SLI AMD/AM2 Nforce alaplap van es azt szeretnem tudni, hogy ez elo van-e keszitve a Wireless-es halozathoz es mit kell vennem, hogy tudjam haszalni egy wireless-es router-el? Vagy, ha nincs, akkor milyen wireless-es halokartyat erdemes vennem? Javasoltak Linksys-t meg Gigabyte-ot, de en nem ertek hozza es egyaltalan mi a lenyeg, amit figyelembe kell venni egy ilyen kartya vasarlasakor?

    Koszi!
  • GyaxyBoy
    #112
    Sziasztok!
    Van egy D-Link routerem! Be van lővel a hálózat, titkosított és egy key van beállítva!
    Az alapgép ugyebár vezetéken (UTPn) kapja a notbook pedig Wirelessel csatlakozik. Az a gondom, h a notbook időnként nem találja a wireles kapcsolatot. Nem tudom hol keressem a hibát! Notbooknál vagy a Routernél?

    Van egy másik problémám is! :)
    A notebook (ugyan az) rendelkezik Wirelessel de nem találja meg egyáltalán a hálózatot, így leszedtem a drivereket hozzá és vettem egy USB sticket, ami veszi a jeleket (ezzel van a netre csatlakoztatva). Hogyan lehet belőni a notebook wireles kapcsolatát?

    Előre is köszönöm a válaszokat!
  • szlezakg
    #111
    Hali!
    Van egy Netgear routerem, amire az egyik gépet eddig vezetékkel kötöttem hozzá - semmi gond nem volt. Most viszont át lett költöztetve és vettem bele egy SMCWPCI-G wireless kártyát. Megy is a net szépen, de kb. 3 másodpercenként a CPU használat felugrik 50%-ra egy pillanatra és addig az egész rendszer megáll (ebből persze az egér a legzavaróbb).

    Van valakinek valami ötlete, hogy mit csinálhat ilyenkor?

    Ja és a feladatkezelőben nem jelzi ki egy processz mellé sem a felugrást!
  • Manual
    #110
    Hali!
    Ha van 2 sz.gép és mindegyikben van wireless háló kártya,akkor a 2 gép látja egymást(mint mondjuk crosslink kábelel a 2 gép ugye)?
  • wba
    #109
    Sziasztok!
    Wifivel osztjuk meg a netet és azt szeretném megtudni, hogy routeren keresztül hálózati monitor program segítségével vagy máshogy megtudhatják-e a jelszavamat. A gépemen van xp tűzfal, nod32 és spyware progi is.
  • CSOCSO
    #108
    lenne egy kerdesem.. egymas mellett laknunk a haverral. neki is van wlanja. es nekem is.. mindketto linksys csak az agyik g a masik meg n..

    meg lehetne az oldani hogy a ket rutert kapcsolodjon ossze? es mondjuk a file letoltes kozben a masik ruter is belesegitsen? esetleg csak siman lehetne helyi halozatot csinalni? tehat ha at akarok kuldeni valamit akkor rutertol ruternek kuldom...?
  • BaLeeX
    #107
    Regisztrálsz ide (http://www.dyndns.com/) beállítod a routerben, hogy kívülről is hozzá lehessen férni a kezelőfelületéhez és mennie kell. Egyik munkatársam is így használja.
  • gallik
    #106
    Sziasztok!
    Van nekem egy edimax wlan routerem.
    Van egy gép, ami kábellel van összekötve a routerhez, és egy laptop, ami wifin keresztül megy.A kábelmodem természetesen össze van kötve a routerrel.
    A kérdésem az lenne, hogy minden működik rendesen, de, ha mindkét gép be van kapcsolva és használja a netet, akkor a wireless kapcsolat megszakad 5 perc után, majd feláll, és megint megszakad.Ha egyedül a laptop van bekapcsolva, akkor simán akadásmentesen megy a net.
    Az Ip-k kézzel vannak konfigurálva mindkét gépen.
    A routeren kell-e vmit állítani? Esetleg a kapcsolódási módot.Alapban AP módban van.Vagy vmi mást ?
    Előre is köszi a segítséget!
  • wba
    #105
    Sziasztok!

    Van nekem egy SMC wiriless routerem és azt szeretném megtudni, hogy csak helyi hálózaton lehet-e változtatni a router beállításait vagy távolról, másik városból is el lehet-e érni a configját.
    Válaszotok előre is köszönöm.
  • Veno
    #104
    Hali!
    Megint én.Egyáltalán érdemes olyan routert venni amiben benne van az adsl modem is?
  • Veno
    #103
    Sziasztok!
    Mostanában készülök beszerezni egy wifis routert, ezt néztem ki: Netgear WLAN integrált router DG834
    Esetleg valakinek van róla tapasztalata. Túl sok kp-t nem akarok rá szánni ezért ezt a t-pontban meg tudom PoP pontokért is (legalábbis részben) venni.
  • dookie
    #102
    Up a témának :)
  • dookie
    #101
    Hali. Szóval röviden tömören. Adott egy nyílt hálozat, befogom laptopról és a kérdésem, hogy tovább tudnám e osztani laptop utp-jén keresztül? Kössz :)
  • uborka666
    #100
    Aki most valaszt vezeteknelkuli routert az lesse meg ezt a tesztet, 54 es 108Mpbs-es es az uj N szabvanyos SMC routerek/pci kartyak/pcmcia-k tesztje, hat nem nagy siker a jelek szerint...
  • Tom911
    #99
    Nekem egy elég béna problémám lenne, vettem egy Linksys(WRT54G) routert szépen bekötöttem ahogyan le volt írva megy is a net, de van egy nagy gondom, a routert nem tudom sehogyan beállítani és így nem is tudom használni a vezetéknélküli hálozatot, mert nem tudok belépni a beállításaiba. Belépéshez beírom az IPt erre kéri a kódot, ezt írja is a leírás, hogy mi a kód, de nem enged be vele akkor sem. Mi lehet a gond? Már próbáltam resetelni is a routert de az sem segített. Remélem valaki tud segíteni. Elöre is köszi.
  • Atomnyuszi
    #98
    Sziasztok! Nekem egy olyan probmlémám lenne, amivel 11 év alatt nem találkoztam még, csak amikor megvettem a routeremet. A torrentes töltéseknél, amikor el akarom kezdeni a letöltést, ezt írja ki: "Couldn't listen - unable to forward port via UPnP". Ha valaki tudja megoldást, írjon pls, nagyon megköszönném! Bye All!
  • syscoHUN
    #97
    Igen,ez konnyen elofordulhat,mivel eleg sok cumot kell viszonylag kis ido alatt atkuldeni,ha kozben csomagvesztes is van,akkor azt a gamma nem igazan preferalja.Mint ahogy videokonferencia sem nagyon megy wifin.A kabel meg meg mindig gyorsabb mint a wifi.
  • Newyorker
    #96
    Felvilágosítottak és közölték, h multi gámázásban ne nagyon eröltessem a wifit, mert akadozni fog, sajna játszani csak kábeles összekötéssel lehet :(

    Netezni, letölteni, stb-re jó csak a wifi hálózat
  • Hedgehunter #95
    Az uj routert osszekotod a pc-kel, majd a print serveres routert bekotod az uj routered ele es igy azt mint atjarot(gateway) fogja hasznalni ugy hogy a printelest is intezni fogja (szerintem igy gondoltak a sracok).....
  • retteneteske
    #94
    Hello!
    én ma vettem a routert, ugyanez a gond.
    Én is várom a segítségeteket!
    Köszi!
  • Newyorker
    #93
    Sziasztok!

    Ezidáig nem volt WIFI-s rendszerem még és minden játék multiban neten tökéletesen ment!

    Pár napja vettem egy wifis routert, illetve egy wifis hálókarit:
    Gigabyte GN-BR01G Wifi roter
    Gigabyte GN-WP01GS Wifi hálókari

    Összekötöttem a dolgokat, beüzemeltem!

    Ha akarok játszani a neten, pl. BF2-vel, CoD2-vel kb percenként megakad a net és pl. a BF2 azt írja ki, h probléma van a netemmel!

    Ezt akkor írta ki régen, amikor nagyon leterheltem, pl. letöltöttem stb.

    Azóta emelték a netem is 4Megabitre, illetve semmilyen letöltés nincsen bekapcsolva!

    Visszaállítottam és wifi nélkül kipróbáltam ott tökéletes volt ismét!

    A kérdésem, h mi lehet a baj?!

    Előre is köszönöm segítségeteket!