332
Minden ami a vezeték nélküli hálozattal kapcsolatos...
  • HoTDoG
    #1
    Sziasztok!
    Nos, nemrég szerelték be hozzánk ezt a kütyüt :), és kéne 1 kis sígetség. 2 gép van, és azért szerelték be, h mindkettőn legyen net.
    Egyébként chello-m van.
    Szal minden korrekten működik, csak amikor játszok, pl CoD-ot, akkor 1 idő utána kiírja h Connection Inturrepted. Aztán 1re gyakrabban írja ki, és egyre több ideig. Aztán a végén már csak a connection inturrepted feliratot látom. (ilyenkor a másik gép be sincs kapcsolva) Viszont ha a modemet közvetlen a géphez csatlakoztatom, akkor nincs ilyen gondom. A routerben hardware-es tűzfal van, ezért a szoftvereset kikapcsoltam, de ez sem javított. Érdekes csak a játákoknál csinálja ezt, a "böngészés" és minden egyéb tökéletesen megy.
    Előre is kösz a segítséget!
  • HoTDoG
    #2
    Ja egyébként egy 54Mbps Wireless g Cable/DSL Broadband Router -ről van szó. Barricade a márkája asszem.
    (802,11g, 54Mbps, 2,4 GHz)
  • Huron
    #3
    Böngészésnél, letöltőproginál(FlashGet) nem kell folyamatos kapcsolat. IRC-re mit reagál, ott is bont?
  • HoTDoG
    #4
    Most tettem fel, megnéztem, de 1 idő után disconnectelt magától...:(
    Mi lehet a hiba?
  • Taranov
    #5
    Nekem most SMC Barricade 7004 VWBR Wireless router van, talán neked is, de ez nem csinálja azt, mint neked.
    A régi D-Linkem meg ezt csinálta. Nem tudom, hogy mi okozza, de erre vonatkozó beállítás nincs, max. az MTU lehet a ludas.
  • HoTDoG
    #6
    Nekem SMC2804 va.
    MTU? Az mi is? :)
  • HoTDoG
    #7
    Na kicserélték a routert, egy d-link-esre.
    Ezzel már semmi gond. Szal mindenbizonnyal a routerrel volt a gond.
    Kár a régiért, mert az olyan jó kis dizájnos volt :).
  • Z
    #8
    hello!

    Én is chello-s vagyok, és tegnap raktam be a KTI W300L-t. ez csak a 82.11b-s, de azért elszaladgál így is a net.

    Azt hogyan tudom megcsinálni, hogy csak adott gép férjen hozzá a WLAN-hoz? Mert apámnak a notebook miatt kell néha felcsatlakoznia, de nem akarom DHCP-vel ráengedni őt, mert ha kilép, akkor valaki esetleg be tud surrani... /vagy túl sok hálívúdi filmtől overpara lettem??? :) /
  • HUmanBandi
    #9
    Van egy gondom:
    Vettem két USB-s Bloothoth adaptert (2 es voltam nyelvtanból)
    Gép és laptopot öszekötni sikerült is megcsinálni!
    DE hogy tudom megosztani a netet?
  • pasquale
    #10
    az lenne a kérdésem h h tudom beállítani a linsys wrt54gs wireless routeremet.. h a jelszót beletegyem... stb.
    valahova fel kell menni vagy mi?? pléz help..
  • Pilu0001
    #11
    HI.d-link routerem van.hol tudom behozni a menüjét?
  • Munch
    #12
    Asszem http://192.168.0.1/
  • Extraboy
    #13
    Hali, gondolkozok rajta, hogy itthonra vegyek egy wireless routert. 4 fele szeretnem osztani, ki is neztem egy routert es 1 halokartyat (van 2 laptop, abba alap van wifi, es kell 2 halokari masik gepekbe). Ti mennyire tartjatok jo otletnek otthonra WiFi-t beszerelni? Ha szerintetek jo otlet, mivel a leg erdemesebb vedeni masok elol? Megoldhato az, hogy amikor windowsal korbescannelem, hogy van-e halozat, ne irja ki senkinek, hanem manual kelljen beallitani? Elore is bocsi a hulye kerdesekert, wifibe meg semmi tapasztalatom :)

    A kinezett router + halokari:

    router (asus WL-520g)
    halokari (asus WL-138g)

    Ezekrol mi a velemenyetek?
  • izb
    #14
    Pont ilyen párosításom van.
    Überbaro.
  • Extraboy
    #15
    Kiraly :)
    Mar csak annyi hianyozna, hogy hogy a legerdemesebb letitkositani a jelet? Mert ma kiprobaltam egy scanner programot, es a 3-4 HAZTOMBBEL arrebb levo wifi router jelet tudtam fogni, es egy picit aggaszto, hogy ilyen alapon barki be tud joinolni netezni (amelyiket erzekeltem, direkt rejtett SSID-t hasznalt, tehat latszik, hogy ez a modszer valszeg eleg pocsék). Szerintetek mit hasznaljak? Nyilvan SSID-t elrejteni, MAC adress szures... de nem nagyon vagom meg a WiFi-t :]

    Elore is koszi a segitseget
  • Extraboy
    #16
    Kiegeszito kerdes: Azt meglehet nezni, hogy epp ki van csatlakozva a routerre?
  • Munch
    #17
    Meg.
  • Munch
    #18
    Meg is adhatod a Mac ID-t annak hogy ki lépjen fel a hálóra. Nem köll idegenektől parázni.
  • Pharaoh
    #19
    WPA vagy WEP a jobb titkosítás?
  • izb
    #20
    wpa
  • lally42
    #21
    hali!
    chello netem van. Szeretném megosztani két gép között. Jelenleg van már egy ASUS WIFI-B IEEE 802.11b alaplapi kártya ami nem integrált. A msik gép viszont PCI-os. Mit javasoltok? Hogy hangolható össze a két gép? Neten már találtam ezt a ASUS WL-138g wireless PCI adapter kártyát működne-e eggyütt? Mi a véleményetek?
  • Extraboy
    #22
    lehet hogy most en vagyok nagyon hulye, de "alaplapi kártya ami nem integrált" - az integralt az nem azt jelenti, hogy bele van epitve? ha meg alaplapi akkor csak integralt lehet nem?

    Amugy kell venned egy routert, amiben a Mac cimet emulalni tudod (chellot be kell csapni) es a ket geprol csatlakozol a routerre. Nekem itthon igy van, csak nem wireless, es tokjol mukodik. A router Mac cime annak a halokarinak a Mac cime legyen, amivel be van a chello modem regisztralva (amelyiken most a net van) es onnantol elvileg a routert fogja a te gepednek erzekelni, es azt nem latja h te tovabbosztod.
  • MiloShee
    #23
    Hali...van egy két dolog amit nem nagyon értek. Szóval van egy WIFI kártyád az egyik gépben ami nem tudom milyen :S És van egy a másik gépben ami PCI slotban van?
  • lally42
    #24
    Szóval....

    hali!
    Ez a karim van jelenleg ASUS WIFI-B IEEE 802.11b ami nincs beépítve a gépbe! De bele is tehteném :) És ezen a gépen jön be a net! Erről a gépről szeretném továbbosztnai a másik gépre a a netet! Meg is néztem hogy meik a lehetőségeim és mivel arra a gépre amire a netet szeretném eljuttatni azon csak PCI-os foglalat van így csak ez az ASUS WL-138g wireless PCI adapter kártya működne-e elvileg vele. Legalábbis az ASUS holnalpján azt írja hogy kompatibilis vele.... Most még kellene mellé vennem egy Routert is? vagy anélkül működne-e?
  • MiloShee
    #25
    Csáó! Igen igen routerre is szükséged lesz ha minden igaz...:S Igazából sima hálókártyával meg lehetne úgy oldani hogy a gazda gép állandóan megy, de wireless az nem hinném hogy alkalmas gépek közötti sima P2P kapcsolatra...szal akkor nézz egy jó kis wireless router után - szerintem ;)
  • lally42
    #26
    anélkül nem oldahtó meg?
  • MiloShee
    #27
    Sajna nem tartom valószínűnek...hiszen wireless jel kibocsátásához ún HotSpotra van szükség, amit ezen beépített routerek tartalmaznak!
  • MiloShee
    #28
    Remélem nem tévedtem nagyon :-)
  • lally42
    #29
    ok
    köszönöm
  • MiloShee
    #30
    Igazán nincs mit! Amúgy csak azért kotyogtam bele mert volt szerencsém ilyen hálózatot működés közben látni,nagyon tetszett!
  • Kovsebi
    #31
    Melyik router éri meg a legjobban? Valami olcsót szeretnék venni, ami azért egy panellakást befed. Az SMS nagyon gagyi?
  • Kovsebi
    #32
    Javitom: SMC
  • MiloShee
    #33
    Nem gagyi,de akkor már inkább D-Link, vagy Linksys!
  • vernyuszi
    #34
    sziasztok!
    Nos, ma én is vettem, egy SMC Wireless routert, és jelenleg tanulmányozom.
    Ha valaki tudna abban segíteni, hogy 2 gép között hogyan tudnám egyenlő, vagy akár valamilyen %-os arányban megosztani a Net-et,az megsúghatná, mert ilyen beállítást a router menüjében nem találtam. Nekem is az a problémám, hogy az erősebb gép többet elfoglal a hálóból, és így a másik gép játék közben 999-es pingeket produkál. szóval HELP !
  • vernyuszi
    #35
    Jah, a gagyi-nemgagyi kérdéshez,: elég stabilnak látszik, és épületen belül30-50 m-.ig produkál jelet. Optimális vételnek látszott:13.000 pénz az ElektroWorld-be, ugyan ez Médiában 20.000. Wireless és van 4 vezetékes portja.Igy nem kellett venni az asztali gépbe kártyát, a laptopban, meg már benne a Wifi. Így ez volt a legolcsóbb...szerintem.
  • izb
    #36
    ElektroWorld
  • vernyuszi
    #37
    mé, mi van vele ?
  • izb
    #38
    Válasz gomb használata,és a "mé" jelző használata átgondolandó.
    Cipőt cipőboltban.
    Routert Pc boltban.
  • vernyuszi
    #39
    Átgondoltam, itt a válasz gomb, a "mé" az nem jelző.
    Routert, meg ott venni, ahol olcsóbb...szerintem.
    De ha sok pénzed van, vedd máshol "Okoska". Én csak segíteni akartam a halandóknak. De az istenek, mint tudjuk tökéletesek!!
  • izb
    #40
    a mé mint szó nem létezik.
    Max számodra.
    Pc alkatrészt csak az vesz electro worldban akinek annyi esze van,mint ennek
    Akkor segíts ha érdemben tudsz is válaszolni,mert ezzel nem azt tetted.
    A témát lezártnak tekintem.