332
Minden ami a vezeték nélküli hálozattal kapcsolatos...
  • atee103
    #241
    Ekkora bonyolult dolgot kérdeztem?
  • Atti10
    #242
    Hello!

    XP-n hogy kell megcsinálni a vezeték nélküli kapcsolatot, mert sehogyse boldogulok vele. Egy vistás laptopon egyszerűen be tudtam állítani, de xp-n nem megy.
    Köszi
  • atee103
    #243
    Telepítsd újra amíg jó nem lesz,nekem is ez volt a baj!
  • KnightRider
    #244

    Kedves Wi-Fi profik!

    A segítségeteket kérném egy - számomra - agyzsibbasztó problémával kapcsolatban. A minap vettem egy SMC Barricade routert. Mindent megfelelően csatlakoztattam, telepítő CD-vel beállítottam a net felhasználót, jelszót, wi-fit, mindent. Működött is, mint a parancsolat. A PC kikapcsolása után is ment a Wi-fi, az iPhone-om vette a jelet és ment az adatforgalom. Reggelre: se kép, se gang. PC benyom, Firefox jó lassan bejön, nincs kapcsolat. Amint a CD-vel újrakonfiguráltam a routert, ment megint minden. Ezt kétszer eljátszotta, egymás után. Szerintetek mi lehet a probléma?

  • Athem
    #245
    Sziasztok!

    Mennyire érdemes frissíteni Firmware-t a TP-Link: TL-WR841ND Routeren?
    Macerásabb mint egy dvd/cd író firmware-ét frissíteni?
  • Dj Faustus #246
    "Mennyire érdemes frissíteni Firmware-t a TP-Link: TL-WR841ND Routeren?"
    Érdemes, hisz kijavíthattak benne hibákat, frissíthettek benne tulajdonságokat.

    "Macerásabb mint egy dvd/cd író firmware-ét frissíteni? "
    Nem.
    1. Felkeresed a router webes beállítófelületét.
    2. A Status menüpontban a Hardware Version címszó mellett megnézed pontosan milyen verziójú - V3, V5 vagy V7 - routered van, a Firmware Version címszó mellett meg az Build és a Rel között levő 6 számjegy mutatja a firmware elkészültének dátumát.
    3. A TP-Link oldaláról kikeresed a megfelelő hardver verziót, a következő oldalon meg a legfelső a legújabb firmware. Ha az újabb, mint a Status menüpontban olvasható, akkor azt kell letöltened.
    4. A letöltött állományt kitömöríted (a Windowsban van beépített kitömörítési lehetőség, de elérhető a 7zip nevű ingyenes program is). Kapsz két állományt - neked a .bin kiterjesztésű kell. Ezt kell megnyitnod a router webes beállítófelületén a System Tools/Firmware Upgrade menüpontban. Ha ez megvan akkor kattints az Upgrade gombra.
  • Athem
    #247
    Köszönöm a gyors választ!
  • adsfek
    #248
    Sziasztok! A segítségetek kérném a következő problémában: Adott egy laptop és hozzá egy Asus WL107g betehető wireless kártya, régebben működött ezzel a felállással, tudtam netet fogni. Most újratettem az xp-t, feltettem a WL107g szoftverét, fel is került, érzékeli is a kártyát, de az otthoni routerre nem tudok rácsatlakozni. A vezeték nélküli kapcsolat ikonja hálózat keresése (2-3mp ig) aztán lekapcsol, és ez egyfolytában. Mi lehet a gond? Biztos nagyon egyértelmű csak elkerülte a figyelmem..
  • bat777
    #249
    hali

    olyan problémám lenne, hogy vettem egy asus K52J típusú notit. Feltelepítettem, mindent feltoltam a gyári driver cd ről.
    Egy iskolában dolgozok, ahol van egy vezetéknélküli hálózat is. sikerült ez eszközbe felvenni a noti hálókártyájának a fizikai címét, így van hálózat. Na de itt a gondom. nincs állandó sebesség! max 300k szokott lenni, itt 10 mp en belül ingadozik 300 és 0 között vagy 3x leesik a sebesség, majd megint beindúl, ezt csinálja, ha le akarok tölteni valamit és hosszabb ideig tartana na azt már nem tom. Ha lekapcsolom a wifit és lan kábelt rádugom, akkor gyorsabb a net, de a probléma megmarad. pl a directx et is úgy töltöttem le, h elindítottam majd 10-15 mp után leált, nem ment tovább, nézem a cfosban lent a sebességet, nem a cfos kavar be, mert előtte is ez volt a hiba, majd kihúzom a lan kábelt, majd visszadugom, mikor felcsatlakozik, azután folytatódik a letöltés, ezt csináltam vagy 6x míre letöltöttem, wlan on szinte használhatatlan, a net még elmegy, de letöltés semmi. az antenna szerkentyúje egy SMC wireles bridge, az a lényeg, h a számtech teremből jön át kábelen a net, itt az irodában rá van kpcsolva 2 db gép lan kábelen, majd a swich egyik kimenete a wirelesss bridge re, az antennán meg van 3 gép. ezek alkotnak egy hálózatot és látják egymást megosztás után, de az új notival nem látom ezt a hálózatot, a többi gépen xp van, ezen most win7, és nem tom, megoldani, h lássa ezt a hálózatot, a többi gép látja egymást. tehát a hálózatra feltudok kapcsolódni, a sebesség ingadozik nagyon, sokszor nincs is, ha kikerülöm a bridge-t és kábelen megyek rá a swichre, akkor is ez a problema, tehát szerintem a gépen van valami, valmi driver hiba vagy nem tom, most tettem fel a gyári drivereket. ez lenne a problemám, remélem érthető voltam :(
  • moyothomas
    #250
    Előszöris:

    Bár mégcsak 13éve használok routert (eleinte switchet)és ezalatt a röpke idő alatt sokat teszteltem, azt ajánlom, hogy aki szeretne ilyen herkentyűbe fektetni, az alábbi márkákat preferálja elsősorban: TP-link,
    Belkin, Linksys. Ezekből is célszerűbb (szerintem) a 150 Mbps, vagy a 300 Mbps.

    Nem okoskodni akartam, de több, mint 100at telepítettem ezekből, nekem soha egyszer gondom nem volt.

  • moyothomas
    #251
    kicsit zavaros, de érthető.

    A win7-et az xp-s géppel hálózatba lehet kötni, mégha kicsit
    bonyolultabb is.
    http://hogyan.org/fajl-es-nyomtatomegosztas-7-es-xp-kozott

    A hálózat védve van? Kód van? Tudod esetleg?
    Ha igen, ne görcsölj fizikai és lelki címmel.

    Ha van lehetőséged mérj sebességet egy másik gépen 2x, kb. 10-15perc eltéréssel.
  • mikusmate
    #252
    Hello!
    Egy kis problémával fordulnék hozzátok. Használunk itthon egy SMC wireless routert. Az én gépem kábellel csatlakozik hozzá, de anyám laptopja egy (ugyan csak SMC) wireless kártyával. Néha előfordul, hogy a laptopon elmegy a net, pedig a gép azt írja, hogy a jelerősség az nagyon jó. Ilyenkor kihúzzuk a routert a konnektorból, és az ADSL modemet is újra szoktuk indítani, és megint működik minden probléma nélkül. Mi okozhatja a gondot? Nem rendszeres a probléma, van úgy, hogy hetekig semmi gond, de van, hogy naponta többször is előfordul.
  • moyothomas
    #253
    A Te gépeden is elmegy a net, vagy csak a laptopon?
    PCMCIA vagy PCI kártya?

    Próbáltátok, hogy a routert nem indítjátok újra, csak
    a laptopot? Vagy csak újra csatlakozni?
  • mikusmate
    #254
    Csak a laptopon megy el a net.
    PCMCIA kártyáról van szó, és próbáltuk azt is, hogy a laptopot újraindítjuk, kihúzzuk/visszatesszük a kártyát, de csak a router újraindítás segített.
  • bat777
    #255
    hali.. a hálózati leírást átnézem.
    amúgy ha rámegyek a hálózati kapcsolatokra és rákatt ott a bridge re akkor látok pár gépet, az xpseket, de nem mindíg, meg nem mindegyiket.

    van egy antenna amelyre egy brdge van kötve, nincsen védve meg semmi, csak a megadott fizikai címmel rendelkező kártyákat engedi fel, van már 3 dolog csatolva hozzá. simán a fizikai címet kell megadni neki, és azután felengedi a gépet, más gépen rendben van a sebesség csak ezen az új gépen vacakol, de nem a vezetéknélkülivel van gond, hanem ha rádugom a utp kábelt, akkor sem jó, gyorsabbnak gyorsabb, de nagyon ingadozik a sebesség, ahogy leírtam, most is erről a gépről írok, és netezés elmegy, de már semmilyen dolgot nem tudok letölteni...

  • Matyesz56
    #256
    Sziasztok!

    Segítségeteket szeretném kérni. Van egy Asus WL-520GC routerem. Sajnos, ahol ez van, és a szobám között, van egy kis távolság, illetve elég vastagak a falak. Épp, ezért kábelesen lett megoldva az internet itt, ami a routerből jön. Szeretném, hogy eltudjam érni a netet kábel nélkül is itt a szobámba.(telefon, konzol)

    Segítségeteket kérném, ez, hogy valósítható meg?

    Köszönöm előre is!
  • krisz940122
    #257
    Helló. Venni szeretnék egy routert max 8 ezer Ft-ért. De nekem antennás vagy milyen router kellene, mert a laptopomon nem jó a netkábel dugója és wifin keresztül szeretnék netezni. 5 megás netem van, és azt szeretném kérdezni, hogy mit kel nézni a routernél, hogy ez az 5 megás net a wifin keresztül is megmaradjon. Tehát szeretném ha a letöltési sebesség nem csökkenne le, ugyan ilyen maradna a net. Pl ezt néztem, vagy ezt vagy még ez van. Szerintetek ezek közül valamelyikkel megmaradna wifin keresztül az 5 megás net? Előre is köszi a választ
  • krisz940122
    #258
    Ja és nem lesz megosztva a net, csak a laptop lesz.
  • moyothomas
    #259
    Mennyi az a távolság?
    Milyen routered van? Típus, átvitel?

    Egyáltalán nem veszi a szobádban a jelet, mert akkor legalább 50m-re van a szobád? :)
  • moyothomas
    #260
    A 3.nak belinkelt riuter tökéletes választás.

    A net sebessége sosem fix. Lesz 5200kbps és lesz 4600kbps.
  • moyothomas
    #261
    ja... az 5200kbps valószínűbb, mint a 4600.
    De szolgáltatótol is függhet.
  • krisz940122
    #262
    És ez már nem lenne jó? Mert a zsebpénz határos :S nekem annyi a lényeg h ugyan úgy tudjak, ugyan olyan gyorsan netezni, mint vezetékkel. És persze h ne szakadjon meg percenként, és azért pár méter hatóköre legyen. Am köszi a segítséget.
  • moyothomas
    #263
    De jó!!! A célnak megfelel!!!

    Itt olcsóbb:
    http://www.pcdiszkont.hu/2604/tp-link-tl-wr741nd-150m-wireless-router
  • moyothomas
    #264
    Matyesz56

    Most néztem meg a routered, gyengécske.
    Érdemesebb egy kicsivel jobbat beszerezni.
  • Matyesz56
    #265
    Hali!

    Ja értem... Milyet ajánlasz?
  • moyothomas
    #266
    Amit krisz940122 kinézett magának:
    http://www.pcdiszkont.hu/2604/tp-link-tl-wr741nd-150m-wireless-router

    az megfelelő.

  • moyothomas
    #267
    még annyit, hogy olcsóbbal ne próbálkozz!
    Van, amiben nem éri meg, és ez olyan.

    Én 23.000ért vettem, de ha lett volna még egy kicsi 47.000-et vettem volna meg. Igaz, hogy az 5km hatósugarú, de az sokmindent tudott.
  • krisz940122
    #268
    Mindenféleképpen ebben a boltban fogom venni mert ez van helyben. Pár száz Ft ide vagy oda. Am bementem ma a boltba és azt mondta a csaávó felesleges nekem a 150mbps-os router az 5 megás nethez, azt mondta az 54 mbps-os is bőven elég. Meg a router közvetlen a laptop mellett lesz, legfeljebb pár méterre ( max 10) lesz csak elvíve a routertől. Szerintetek? Igaza van? Tehát erre mondta h jó lesz.
  • PszihoApu
    #269
    sziasztok lenne egy ilyen ruterem speedpor w 303v tudna valaki segíteni az utorrent progi beálításában utorrentben ha lefuttatom a tesztet mindkét helyre x jelzést kapok mi a teendő
  • Kandurex
    #270
    Sziasztok,

    lenne egy kérdésem, ha tudnátok segíteni. Szóval van egy router meg egy acces point -om, az AC repeater módban akarom használni, hogy erősítsem a router jeleit. Ebben az esetben az AC kell saját IP cím? Az átjáró olyankor a router átjárója?

    Előre is köszi
  • Sponnyabob
    #271
    Sziasztok!
    Van egy régi D-Link Di 514-es 2.4 GHz-es routerem és az elmúlt hónapokban jelentősen csökkent az adás körzete és a jelminősége. Valószínűleg kezdi megadni magát így kénytelen leszek új wireless router után nézni, de sajnos egyáltalán nem értek hozzá úgyhogy a segítségeteket kérném abban hogy milyet érdemes venni. Otthoni használatra lesz, de 4 gépet kell ellátnia. Tényleg nem értek hozzá úgyhogy mondjátok meg milyen tényezőt kell még figyelembe venni illetve ajánlhattok akár márkát akár konkrét modellt is. Köszi!
  • moyothomas
    #272
    Netgear
    TP-link
    Liksys

    ha "csak" 4gépet kell összekötni, arra bármelyik jó csak arra figyelj, hogy 4 switch kimenettel kell hogy rendelkezzen.
  • moyothomas
    #273
    itt a link
  • moyothomas
    #274
    ez a link NEM ideszól, bocs...
  • Sponnyabob
    #275
    Köszi a választ! Egyébként a 4 gépet vezeték nélkül kell ellátnia szóval nem tudom ez befolyásolja-e a típusát teljesítményét?
  • moyothomas
    #276
    ja, nem.
  • rooney8
    #277
    hali
    én is vennék wifi routert, de fogalmam sincs, hogy mit kell nézni, melyek a jók és rosszak. a lényeg, hogy 2 szobával arrébb a laptopba vezeték nélkül legyen, az én gépembe meg vezetékkel mennyen. a netem 6mb/s le és 1mb/s feltöltés. szeretném ha ebből nem veszítenék semmit :D árat nem tudom, a lényeg hogy minél olcsóbb legyen :)
  • hu00043
    #278
    Sziasztok.
    Van egy wireless hálózatom, amihez kapcsolnék egy hálózati nyomtatót. Van egy felesleges wifi routerem TP-Link TL-WR340GD. Ennek a segítségével rá tudom kapcsolni a hálózatomra a nyomtatót? S ha igen,. hogyan? Köszi a segítséget előre is.
  • hu00043
    #279
    Ja a hálózati nypmtató ténylge az, hálókártyával rendelkezik meg UTP aljzattal
  • Dj Faustus #280
    Ha a router vezetéknélküli interfésze tudna kliens módban működni - pontosabban a szoftverében be lehetne ezt állítani - akkor megoldható lenne. Viszont az itt található szimulátorban nem találtam erre való utalást.
    És sajnos se a DD-WRT, se az OpenWRT firmware-t (ez utóbbinál írják is: olcsó, kevés Flash-memória van benne) sem lehet rá felrakni - így alternatíva sincs.