171
Magyar vándor
  • akyyy
    #171
    viszotn szerepel benne az ének tanárom , oscar esélyes vót
  • Web mester
    #170
    Interjú Hajdu István Töhötöm vezérel
  • banok
    #169
    szerintem is gyengére sikeredett és némelyik poén nagyon erőltetett.
  • Web mester
    #168
    Király film!!!
  • Gorvik #167
    Most megy az HBO-n. (Aki nem tudná, most kódolatlan)

    Kb tíz perc telhetett el, de asszem nyugodtan kijelenthetem: ez de szar
  • Gregorius
    #166
    Jó, ízlések és pofonok.
  • I.C.ram
    #165
    Monthy Python és ez a szar mérföldekre van egymástól.

    Már többzsör leírtam, hogy ez nem más mint egy egész estés Folytassa Claudio, vagy Bajor show.
  • Gregorius
    #164
    Igaz, rosszul mondtam, de amire gondoltam az, hogy a történet gyakorlatilag a helyszínváltásra épül. Én attól kergültem meg, hogy amikor nincs történet, akkor hogy tudnak egy helyszínen ennyi időt eltölteni, ezért nekem felüdülés volt, amikor felpörögtek az események a végére. A végét én sem nagyon értem az eszmei mondanivalóját leszámítva, de azt is csak azért mert elmondta előre a Késő este Hajós Andrássalban. :) De tényleg egy kicsit Monty Python hangulatú az egész, csak itt kulturáltabbak a poénok, épp ezért nehezebben emészthető. Szóval nem rossz, de nem is jó. Egyszer meg kell nézni, de utána két évig nem szabad mégegyszer, sőt lehet, hogy tovább sem.
  • Waterhorse
    #163
    Szerintem pont a végére laposodik el a sztori, nagyon eröltetett és vontatott lesz, a jó kezdés és alapőtlettel ellentétben. A poénok végig jók viszont:))
    Viszont a magyar filmeknél sajnos bevett szokás, hogy a vége az nulla, semmi befejezése, nincs végkifejlet, katarzis. A magyarok SZINTE csak ilyen befejezéseket tudnak írni: Amit írtam is föntebb, vontatott, eröltetett lesz a film vége felé, végül már tiszta őrültek háza, rohangálnak ide-oda, majd 1 hirtelen zuhanással, valami visszafogja az eseményeket újra, és a vége egyáltalán nem odaillő lesz.
    Itt van hasonló példának a Miniszter félrelép, vagy a legjobb magyar film, de sajnos annek is ilyen a vége, az Indul a bakterház.
  • Gregorius
    #162
    Na, megnéztem, és valóban nem volt nagy durranás, de azért nem rossz. Elég hangulatfüggő, hogy hogy veszi az ember. Sajnos nincs kerettörténete, csak egy alapgondolat, és ez az, ami nagyon feldarabolja a filmet. Meg kicsit sok benne a zenei részleg valóban, de a poénok jók, nekem tetszenek. Az elején jobbak a poénok, de lassabb és rosszabb a történet. A végére feljavul a történet és a sodrás, de a poénok kicsit erőltetettebbek.
  • moni
    #161
    háát, nekem úgy ahogy tetszett :S
  • Laalee
    #160
    borzalmas volt ez a film, egy esti film közti reklámblokkban több poén van.
  • Bandee1987
    #159
    A filmzenét honnan tölthetném le?
  • Alien
    #158
    jaja, de az egész film fárasztó:) minden értelemben
  • Augustus Gigo
    #157
    első értelmes hozzászólásod
  • TERENCE HILL
    #156
    Hát hogy neketek nem tetszik azért másnak tetszet még a film!
  • Sephi
    #155
    Maga ez a Ond - Kond poen annyira faraszto....
  • Augustus Gigo
    #154
    asszem ezzl a véleménnyel egyedül vagy szinte
  • TERENCE HILL
    #153
    Én már láttam szerintem nem rossz!
  • TERENCE HILL
    #152
    Fent van a glecheren!
  • Sephi
    #151
    Ez a film egy nagy BAROMSAG! Elpocsekolt ido... baaaz...
  • Gregorius
    #150
    Még nem. :( De mostmár akár jó, akár nem, biztos megnézem, csak még nem sikerült időt szakítanom rá.
  • Szabina
    #149
    Gregorius, végül megnézted a filmet?
  • qwert
    #148
    Végül is nézőpont és ízlés kérdése, maradjunk ennyiben.
  • Instict
    #147
    Teljes mértékben igazad van. Az elején bele-bele tekertem a filmbe, hogy érdemes-e megnézni, és pont elkaptam egy ilyen beletekerésnél a Kordás jelenetet, amiatt döntöttem a film végignézése mellett. Rosszul ítéltem.
  • PREMIERE1
    #146
    Szerintem meg ez egy roppant unalmas és rossz film. Egy két dolog mosolyogtató volt, de max. annyi.

    Ha egy kicsit is hozná a Gyaloggalopp vagy más MP filmek színvonalát, ha már egy ahhoz hasonlót akartak csinálni ...

    Ami elment, az a Korda-féle jelenet, de ott is a kontraszt miatt, meg a Gálvölgyi-féle törökös jelenet. Soma "Domina" teamje ("Femina SE" mintáján) volt ott a legjobb elvomnatkoztatás. Azt hiszem ott röhögtem fel először és utoljára. Helyei, Bárdy jelenléte jó választás volt, mégha minimális szerepük is volt. Anonymus "legendája" és "Feri bácsi" volt talán a leg MP-sebb.

  • qwert
    #145
    Bagoly mondja verébnek, hogy nagyfejű...szánalmas
  • Instict
    #144
    de, van bőr az arcomon, különben nem élnék :D és igen, van a hozzászólásomban magas ló, amit a #114-es hozzászólásodból vettem kölcsön, csak nem zavar? :D
  • qwert
    #143
    Ez így van...lehet, hogy valakinek még ez a tudás is hiányzik :))
  • qwert
    #142
    Arcodon sok bőr nincs...olvasd vissza a #125-ös hozzászólásod, aztán fordulj magadba. Hátha találsz ott is egy "magas lovat"!
  • Blasta
    #141
    ...egyszerű emberke, egyszerű aggyal...
  • Solya
    #140
    Számomra is az egyik legeslegjobb magyarfilm: tetszett az alap ötlet h a magyarok keresése közben eljárt felettük az idő...így a magyar történelem legismertebb pillanatokból (már akinek ismert:)) kaphattunk ízelítőt...
  • Instict
    #139
    nem is érdemes rajta vitázni, mert elfogadja az ember, hogy van akinek tetszik, van akinek nem. amúgyis csak azért reagáltam qwert üzenetére mert egy kicsit magas lóról beszélt lefele, és szerintem badarságokat. az ő reagálásából, meg "köcsögözéséből" már eleve látni, hogy nem is érdemes sem vitázni vele, sem beszélgetni vele. No Comment
  • Instict
    #138
    kb. :)
  • Dynamic
    #137
    Kb. annyi történelem tudás szükségeltetik a filmhez amit általános iskolában megtanítottak.
  • Alien
    #136
    elég hülyeségnek tartom ezt a történelem meg irodalom órai párhuzamot. Én voltam mind a kettőn, de mégsem tetszett a film. Most akkor bennem van a hiba? Nem hiszem. Izlések és pofonok.
    Én pont forditva vagyok, én a Kontrollt várom már DVD-n, nekem tetszett
  • Instict
    #135
    hát jah, nc nem is tudom miért szóltam még hozzá :D
  • hali
    #134
    encé :)
  • Instict
    #133
    ja meg egyébként összekeversz, mert valami köcsög barátodat emlegeted, és én nem ismerlek téged :D szép baráti társaságod lehet :DDDDD
  • Instict
    #132
    egyébként mi az a kapal szar? :DDDDD