44
  • mrzool
    #44
    "Az tény hogy a vírusok írásához kell nem is csekély programozói tudás"

    Javítanálak: a KOMOLY vírusok írásához kell programozói tudás. Ez a MyDoom egy vicc, vmi kis script-kiddie műve.
  • mir
    #39
    röviden: ja!
  • CAD
    #38
    Kis tulzassal sincs igazad... pff.

    MyDoomokhoz hozzaszolva, ha nem is lovetnem fejbe a kedves fiatalamebereket akik keszitettek, nem hiszem, hogy ezt a beismeresnek vagy enyhito korulmenynek kellene tekinteni... nem kenyszerbol csinalta, en inkabb meg sulyosbito korulmenykent latom, hisz tudataba volt annak, hogy a virus mit okozhat es okoz. Velemenyem szerint a leheto legszigorubban kell az ilyen emberekkel banni, mert ok nem robin hoodok, hanem utolso patkanyok, meg ha ertenek is hozza... hisz van tudasuk ez teny, de ezt rosz celra forditjak, ez pedig nagyon veszeles am.
  • mrzool
    #37
    "mit tehet a géppel?"

    A legrosszabbak közé tartozik, ugyanis feltelepít egy backdoor komponenst is, ezáltal tárva-nyitva lesznek a fertőzött rendszerek a hackerek és/vagy víruskészítők számára.
  • a_n_d_r_e_w
    #36
    Hazavágja az internetet, megakadályozhatja a felcsatlakozást, hülye leveleket küldözget.
    ennyi, nem egy romboló típusú, én úgy tudom
  • Ben C
    #35
    ja.
    Meg akik regisztráltak, de ha valami nem tetszik nekik, gyorsan kijelentkeznek, és fura neveken bunkóságokat írnak.
  • a_n_d_r_e_w
    #33
    OFF
    Nekem nincs bajom az unregekkel, csak azokkal, akik azért félnek regisztrálni magukat, mert akkor abban a pillanatban kizárnák őket, így viszont olyan köcsögök lehetnek, amilyenek csak akarnak

    Ezt nem az itt lévőkre értettem!!!!

    ON
  • Ben C
    #31
    részemról is.
  • Alien_AM
    #29
    "Nem mered felvállalni magad"

    /me röhög
  • Ben C
    #28
    Te elolvastad egyáltalán, mér toltam le Harmeet?
    "...nem a Te véleményeden van, akkor már rögtön szidni kell?"
    Pont ezért szóltam be neki.
    és én szerintem nem szidtam senkit, amíg nem kaptam a "nagy patkány" jelzőt.Annyit mondtam harmeenak,(csak télleg rosszul fejeztem ki magam, és nem gondoltam át) hogy normálisabban is ki lehet fejezni magát.
  • Ben C
    #26
    Te tuti hogy egy regisztrált user vagy.Elég szánalmas hogy nem mered felvállalni magad.Sajnállak.
    "szaros kis levél"honnan tudod, hogy mi volt a mailben amit várt? honnan tudod hogy kitől várta?
    Nem gondolod hogy esetleg fontos volt? Előbb gondolkozz, és azután írj, és lehet normálisabban is, nem ?
  • Ben C
    #21
    egy olyan unreg ne ugasson a gyökérségrégről aki így beszél.
  • a_n_d_r_e_w
    #20
    Anyám nem is hülye!!! :D
    Csak elkapta, mert hivatalos címről jött. Most írtottam le neki a munkahelyi gépéről :)
  • mrzool
    #18
    Na igen, tényleg kb. az albán vírussal van egy szinten.:)) Jót derültem, mikor először megkaptam azt.:)))
  • harcu
    #17
    Nyugodj meg, születik 10 naponta ilyen vírus. Évi 20,000 új vírus készül, de szerencsére csak kevés terjed el. A Mydoom A meg csakis hülye elmebeteg lúzerjúzer esetén képes terjedni, anélkül nem, tehát tekinthető egy kicsit jobb minőségű albán vírusnak.
  • mrzool
    #15
    Én sajna egy kicsit flame-be hajlottam a 'hülye user' kitételemmel (mert valójában nagyon sokan nem hülyék, hanem egyszerűen tudatlanok, nem elég elővigyázatosak). Lehet, hogy túl sok Hypponen interjút olvastam.:)) A fickó az F-Secure egyik elnöke, és igen pesszimistán szemléli a mostani folyamatokat...
  • Csudri #14
    Akár megbánta, akár nem, szó nélkül fejbelőném nyílvánosan. Én nem "szoptam be" ezt a férget, de akkor is bosszantó, hogy ilyen dolgok miatt, kell fél napot várnom egy e-mailre, mert leterheli a vírus a szolgáltatókat! Remélem elkapják és kap vagy 10 évet egy seggbekúrós bötrönben!
  • SinClaiR
    #13
    Uraim, le a kalappal.. :) Észérvek, 2 ember vitája, és nincs flamelés..Ilyet sem olvasni minden nap:) Még sok ilyen Fórumozót:)
  • mrzool
    #11
    Nem tudom számodra mit jelent a primitív. Az én véleményem szerint primitív, mert egy közönséges exe fájlról van szó, mely nem használ ki semmilyen szoftver-hibát, hanem egyedül a felhasználó hülyeségét: aki pedig önszántából elindít egy idegentől kapott idegen csatolt fájlt, az meg is érdemli. De még az elindítás után is csak annyit tesz, hogy a saját smtp motorjával nekiáll leveleket küldeni. Szerinted nem tudok SMTP engine-t írni? Tévedsz. Szerinted nem tudok végigszkennelni néhány fájlt e-mailcímek után kutatva? Tévedsz. A backdoor, amit telepít, szintén könnyen elkészíthető, aki benne van egy kicsit a témában.

    A MyDoom egyes részegységei olyan szinten primitívek, hogy kb. ilyeneket adnak házifeladatnak infó első évben. De aki nem tud programozni, az sincs nagy bajban, mert netről minden össze tud lopkodni.

    Aztán már csak össze kell gyúrni, és kész a 'nagy' mű. Engedd meg, hogy én ezt primitívnek tartsam. Egyébként konkrétan nem az általad linkelt jelentést olvastam, megvannak a magam belső forrásai a munkámból kifolyólag.
  • mrzool
    #9
    Szerinted ehhez a vírushoz húdenagy szakértelem kellett? LOL.:) Olvass már el egy elemzést, annyira primitív ez a MyDoom, hogy az hihetetlen. Ha nincs párszázezer hülye user, aki ész nélkül saját önszántából elindítja a férget, akkor nincs ez a járvány sem.
  • mrzool
    #7
    "a vírusító készítő cégek megbízásából. (X)"

    Nekik nem áll érdekükben. Viszont annál inkább a netes alvilágnak, spammereknek, egyéb bűnözőknek.

    Az ilyen kis vírusíró mocskok esetén megfontolandó lenne a halálbüntetés...
  • Inquisitor
    #6
    Hiányzik az üzenet végéről, hogy .... a vírusító készítő cégek megbízásából. (X)
    :D
  • a_n_d_r_e_w
    #5
    Majd én is csinálok egy vírust, hazavágja az egész netet, de beleírom, hogy "Bocs!", és máris ártatlan vagyok. Persze.
  • [HUN]PAStheLoD
    #3
    biztosss