389
Panzer Elite
  • Toerpe
    #69
    Német oldalon :-))) de még be kell löni a dolgokat mert vhogy nem veszem észre az ellent csak a térképen :-)))
  • ottar
    #68
    És melyik oldalon kezdtél? A szövetségeseknek nem sok esélyük van szerintem, az eddigi próbálkozásaim alapján..
    Legalábbis az első két küldetést próbáltam meg velük, de nem elég, hogy elég gyíkok a shermanok, véletlenül valahogy mindig taktikai hátrányban is vannak.. gondolok it arra, hogy a támadó német tankoknak valahogy mindig jobb pozíciói vannak, dombok közül támadhatnak, míg az amikkal nagy nyílt terepen kell védekezni... Az első küldetés elég frusztráló, általában pillanatok alatt darabokra szednek...
  • Axon
    #67
    Fanatikusok!
    Én bezzeg aludtam az éjjel. Most éjfél előtt ágyba is kerültem.
  • Toerpe
    #66
    Igen én a hadjáratokat szeretem igazán :-)))) Csak még hozzá kell szokni mert a kezdés gyalázatos volt :-))) Löttem mindenre ami mozgott :-))) (szegény bokor)
  • ottar
    #65
    Sorstársam... :-)
    Én hülye 11 kor fejeztem be egy hazavitt munkát, de még muszáj voltam utána egy küldetést menni... :-)))
    Te a hadjárat módot nyomod?
  • Toerpe
    #64
    Nektek köszönhetö az hogy ilyen álmos vagyok mert kénytelen voltam tegnap elökeresni a Panzert és nyomni egy partyt. Sajnos ezért késön sikerült lefeküdni aludni ami persze nem baj.
  • Toerpe
    #63
    még nagyon álmos vagyok azaz inkább még nem ébredtem fel (de remélem a fönököm nem veszi észre)
  • ottar
    #62
    Jóreggelt. Reggelt?! Napot.
  • ottar
    #61
    OK, köszi, vmelyik nap takarítok, csak most kissé sűrű aprogram.. :-(

    Lehet hogy akkor a kézikönyvben megnézem jól..
  • Toerpe
    #60
    Szép yo reggelt
  • Axon
    #59
    Megmondom őszintén ennyire nem merültem el a játékban. Simán single küldetéseket próbáltam ki.

    Behoztam a munkahelyemre a Panzer Commandert. Majd szólsz ha sikerült helyet csinálnod a postafiókodban. Akkor majd feldarabolom és elküldöm.
  • ottar
    #58
    Hopsz..
    Valami eszembe jutott: Jelenleg csak Pz IV F2 amit választhatok. Az egyik javításon volt eddig, de odaadtam a falke2-nek. Jól következtetek?: Ha most kilövik mindkettőt, akkor tank nélkül maradok.
  • ottar
    #57
    Kérdés:
    a Morálnak mi a szerepe a PE-ben?
    A kitüntetések hatása?
    Egy parancsnokomnak adtam vaskeresztet, addig Good volt, utána Excellent lett.. :-)
    Éppeg Übermensch tankos társulást építek.. Most a Taberda küldetést úsztam meg egyetlen sérülés nélkül.. :-)
    Mert az jó. :-))
    Mikor kapok újabb tankot?
    Most van két Pz IV F2, és két IV E a csapatban..
  • ottar
    #56
    Bár most nemtom kipróbálni.. Munka:-(
  • ottar
    #55
    http://members.ozemail.com.au/~pref8u/PE.htm

    ezen is vannak jó kis modok..
  • ottar
    #54
    Persze nem kell vele sietni, tekintve hogy célszerű lenne előbb befejezni a Pz elite-t :-)))
  • ottar
    #53
    Köszi, természetesen érdekel.. :-))
  • Axon
    #52
    Elég sűrűn nézegetem a boltokban a kínálatot, na meg az internetes árjegyzékeket, de én még soha nem láttam sehol, sem boltban, sem árlistán. Igazából azt sem tudom már, hogy én honnan szereztem meg. Az biztos, hogy nem tört változat, mivel keresi az eredeti cd-t és az én írt cd-met eredetinek látja. Ha gondolod megnézem mekkora pontosan az iso-ja. Azt összetömörítem winrar-al, biztos kisebb lesz. Aztán feldarabolom úgy 50 megás darabokra és átköldözgetem. Ha letöltesz egy darabot küldesz egy emilt, hogy átjött. Azután küldöm a következőt, így ha ügyesek vagyunk 1 nap alatt átküldöm, ha nem vagyunk ügyesek akkor 2-3 nap. Megvan hozzá az 1.3-as patch is, már nagyon nehéz beszerezni a neten. Azért jó, hogy eredeti cd-nek látja az írt cd-t, mivel így a patch tökéletesen működik vele.
    Szólj ha érdekel a dolog, szívesen segítek.
  • ottar
    #51
    Hümm.
    Az emilfiókom kellő méretű, azaz 100 Mb, de sajna csak olyan 45 szabad belőle, mert tele van munkai dolgokkal.
    Kapni má nem lehet sehol?
  • Axon
    #50
    Szívesen megosztom veled az enyémet, csak valamilyen lehetőség kell ahova feltöltöm. Vagy esetleg egy megfelelően nagy email fiók. Az enyém pl. 100 megás, 5 darabban átküldhető.
    Ha van valami ötleted, akkor szólj.
  • ottar
    #49
    Hmm. Azt én is néztem a neten, de nem találtam nálunk olyan boltot, ahol forgalmaznák.. Hol lehet beszerezni?
    Illetve:
    Milyen videókártya az amivel nem jön?
    Én jobban szeretem a hadjáratokat, jobban leköt, stratégiai játékokban is azt szeretem, ha fejlődhetek, és van valami "körítés" :-)
    Meg különben is szeretek kitüntetéseket kapni..
    Annak idején az M1 Tank Platoonal játszottam sokat, de aztán volt pár nagyon bosszantó dolog benne, ami miatt abbahagytam... Sajna az Amrored fist 3 nem indul el a gépemen, bár ez az engine kontra via chipset problémából ered, a commanhe 4 is ugyanezt teszi..
  • Axon
    #48
    Megnéztem a www.derkampfpanzer.de oldalt. Jó kis fansite.
    Az Ostpak mod nekem is megvan, de még nem néztem bele. Próbálom pótolni a mulasztást.

    Igazad van abban, hogy a tankszimulátor nem egy népszerű műfaj. Mint már említettem én csak hármat ismerek. A nagy kedvencem továbbra is a Panzer Commander. Sajnos a mostani gépemen ez az egyetlen program ami nem jön ki a grafikus kártyával/meghajtóval. Minden létező játék elindul rajta csak ez nem, de a munkahelyi gépemen vagy a laptopomon simán megy.
    A Panzer Commander-ben megvalósítható a komplett II. világháború végignyomása a kampány módban. Ha jól emlékszem egy Panzer 35t-vel indulsz német oldalon. Én a kampányt nem nagyon nyomtam. A single missziókat szerettem és mivel van pályaszerkesztője, így a net tele van szerkesztett pályákkal százegynéhányat magam is letöltöttem hozzá, de csak kis részét próbáltam ki.
  • ottar
    #47
    Igen, a derkampfpanzer az.. Ott találod őket.. :-)
    Egyelőre én az eredeti hadjáratot nyomom, mert az jó...
    És elgondolkodtam, milyen jó lenne egy olyan játék, amit el lehetne kezdeni mondjuk 39 szeptemberében, és mondjuk végignyomulni választott nemzettől függően németként európán-afrikán, britként akár indiában, oroszként karéliában.... Stb... :-))
    Na mindegy, talán majd egyszer..
    Bár ez a tankszimulátorosdi nem egy népszerű műfaj:-( Sajna a játékfejlesztők között sem... :-(((
  • ottar
    #46
    Hát, én most indítottam egy hosszú hadjáratot.. a germán oldalon, miután próbálkoztam a szövetségesekkel, és elég hamar kilőttek.. :-(( Eddig az első két küldetést csináltam meg, de veszteség nélkül..
    Én azt a bal felül látható izét használom a többiek irányítására. A mod-okat asszem a www.derkampfpanzer.de oldalról szedtem, le, de azért még holnap megnézem és beírom a linket...
    A magyar küldetések az Ostpak nevű kiegészítőben vannak..
    Csak valami nem kóser velük, mert nekem kissé kusza lett a menü, és target gomb segítségével sikerült kilövetnek két baráti tankot... :-))
  • Axon
    #45
    Sikerült végre leülnöm és elindítanom egy kampányt. Sajnos a leírást nem böngésztem át eléggé, ez hiba volt mivel nem tudtam a többieket irányítani. Észnélkül ment mindenki amerre látott. Érdemi csatába sajnos nem bocsátkoztam. Ma kinyomtatom a leírást és végre átolvasom.
    A letöltött Mod-jaid viszont érdekelnének.
    Honnan lehet letölteni őket (elsősorban a Magyarországi küldetések érdekelnének).
  • ottar
    #44
    Töltöttem l jósok Mod-ot, keleti front, balaton, várpalota, stb. Kíváncsi vagyok milyenek.. Van vkinek tapasztalata ezzel?
  • ottar
    #43
    No? Sikerült megoldani problémát?
    Én ma este szeretnék játszani egyet.. Bár amunkától függ leginkább.
  • ottar
    #42
    Elvileg kellene...
    Legalábbis az első cd-n semmiféle modot nem találtam...
    És valamelyik netes izén mintha at olvastam volna...
  • ottar
    #41
    :-(
    Ez gáz...
    De remélem sikerült megoldani..
  • Axon
    #40
    Tegnap az égiek nagyon nem akarták, hogy összejöjjön egy kis Panzer Elitezés.
    Éppen installálom felfele és amint vége az installnak, kétségbeesett kiáltásra kellett kiszaladnom a szobából. Egy vadonat új csaptelep megadta magát és csőtörés lett a fürdőszobában. Úgyhogy a délutánom új csaptelep után való rohangálásból és csőszerelő munkálatokból állt.
    A tankjaim addig ott dekkoltak a sivatag szélén...
  • Axon
    #39
    Nem is hallottam róla, hogy lenne 2. cd-je.
  • ottar
    #38
    nah, azért elfoglaltam a falvakat, és nem volt veszteségem.. :-)))
    kezdem érezni asszem.. :-))
  • ottar
    #37
    Morr. Hogy fogok így KV-1 est vezetni?
    Nem tudjátok honnan lehet letölteni?
    A hivatalos lapon megadott linken nem találom...:-((
  • ottar
    #36
    Basszus.. A special Editionomban nem volt második CD... :-((((
  • ottar
    #35
    Énis indulok.. ;-))
    Megyek és beülök egy PzIvF2be... :-)))
    Jó hétvégét!!
    :-))))
  • Axon
    #34
    Komolyan kedvet kaptam egy kis Panzer Elitezéshez. Pont lejárt mára a munkaidőm, hazamegyek és újra feltelepítem. Hétfőn tartok egy kis élménybeszámolót.
  • ottar
    #33
    Így jött össze..
    :-))
  • Axon
    #32
    Megelőztél
  • Axon
    #31
    Megvan!
    Mégsem vagyok teljesen hülye.
    Összekevertem a Jagdpanzer IV-es páncélvadásszal.
    A Jagdpanzer IV (Sd.Kfz. 162/1-es) páncélvadászt szerelték fel a párduc lövegével bár a neve megváltozott Stuk 42 L/70-re. Gondolom módosítani kellett valamelyest, mivel itt nem a toronyra szerelték, hanem közvetlenül a páncéltestre.
  • ottar
    #30
    Nem a Jagdpanzer IV volt az véletlenül?