644
Az-az, hogy netezek chipes ps2-vel?!?!
  • Microcosmos
    #124
    Azt nem értem ,hogy most akkor visszafelé felődünk. Ez olyan szenvedés lehet hogyy inkább mással játszom
  • Doma #123
    Bocs de "+"os DVD lemezt is simán viszi a ps2...
    Én csak arra írtam, igaz hogy aritára, de akkor is +os :)
  • Skynet
    #122
    HJa a chipeléses témához: 10 guriga németektől rendelve külső chip ami valójában nem chip hanem egy BOOT lemez + egy kártya....Bootlemezt berakod elindít kiírja hogy oké jöhet a ps2 lemez kártyával lemezkiadó alatt pöcök félrehúz lemezkiadót kihúz berak írott játék benyom kiadó pöcök visszatol megnyom X és indul bármi hibamentesen:)
    És a garancia is megmarad....
  • Skynet
    #121
    A sokkal jobb minőségű dvd-d elfoglal 4.5 giga helyet monnyuk míg egy divx-es avi kb 700 megát (Jobb minőségűek 2*700 mega) a netről több avi-t lehet leszedni mint dvd-t és gondolom azért szeretne divx-es avikat lejátszani a ps2-n mert átkonvertálgatni dvd-be avi-t nem a legfajább megoldás....:)
  • mohus
    #120
    www.cheapboy.hu
  • mohus
    #119
    wow

    nekem "30000000004 vagy milyen japános madeinos" gépem van...

    és az EREDETI SONY IRÁNYÍTÓ 2 mega körül zabált....le is töröltem, amint lett rendes DVD lejátszóm.

    2001-ben csak azért engedte meg az asszony a PS2-t, mert mondtam neki h DVD-t is nézhetünk rajta...naná h vett hozzá egy 10 rugós (EREDETI SONY, AMIHEZ INSTALL DVD-t is ADTAK) irányítót:)

    arról nem is beszélve, h a 8x írható DVDket, amik most repkednek a 6-os villamoson absz nem komázza a PS2 filmileg....

    és nem akartam senkinek sem segíteni, csak a véleményem írtam le...
  • Bogyi007
    #118
    Köszönet a kiragadásokért, tehát nekem arra kell a Ps2 hogy játszak rajta /minő meglepetés/ meg esetleg néha dvd! filmeket nézzek rajta. A Chippelés egyre inkább nem érdekel inkább olyan címek ahol lehet olcsón eredeti gamákat venni hozzá akkár itthon akár külhonban.... és az origi ps1 lemezeket sem ajánlatos játszani vele, pla resi sorozatot megveném biztosan
  • torrente
    #117
    Verd már szét Mohus virtuális fejét így karácsonykor!
  • Angyisz
    #116
    köszi, hogy kiemeltél egy-két részt a hozzászólásomból és azt sikeresen kielemezted, ezzel nem biztos hogy sokat segítettél annak aki segítségre szorul, akkkor most én javítalak egy kicsit.
    az 5xxxx-es gépekhez (tudod amelyik már csendesen műkszik) nem kell telepíteni semmit a memcard-ra mert alapból benne van a szenzor a gépben és csak távirányitó kell hozzá. A régi PS-nél pedig nem fog 2 megát a memcardon. Hogy honnét tudom ? MERT NEKEM FENT VAN OKOSKA és pár kB az egész.
  • torrente
    #115
    Én azért szeretem a divx-et, mert 6-7 cd-nyi filmet rá tudok írni egy dvd-re. Persze én sem igazán használom erre a gépem, hisz tudom, másra találták ki.
  • mohus
    #114
    "Ha mégis amelett döntesz, hogy a PS-en nézed a filmeket, kapható hozzá távirányitó ebből is a gyári SONY az ami használható valamire (a 3xxxx és a 5xxxx távirányítók különböznek!!)"

    ami meg is zabál vagy 2 megát a 8 megából a memókártyán
  • mohus
    #113
    "meg Fifa 2003 "

    a fifa széria kifejezetten rossz:)
  • mohus
    #112
    "Megha mégis olyan lemezeket szeretnék olvasni mint divx meg stb. akkor chippelni kell máris. "

    mi a töknek akarsz PS2-n divxet nézni?
    egyáltalán mindek ekarsz divxet nézni amikor már a sokkal jobb minőségű DVD van forgalomban?

    :)
    egyébkémt AR MAX-szal csinálhatsz a divxeidből olyan lemezt, amit a PS2 is "ért"...chip nem kell hozzá..de én nem etetek cdt a gépemmel...pörgeti mint a franc
  • mohus
    #111
    "illetve de mivel a PS2 mostanában elég nagy hiánycikk főleg a PStwo tehát azt vegyél amit kapsz"

    mondjuk Xboxot:)

    hiánycikk???

    még ma is volt a médiában egy kupac belőle....
  • Angyisz
    #110
    Használt gép alapból felejtős dolog, ha anyagi helyzeted megengedi inkább az újat válaszd nem túl nagy az ár különbség egyébként a használt meg az új között. Ha online akarsz játszani akkor ne erőltesd a chip kérdést mert online csak erkó lemezzel illetve chip nélkűl műkszik (figyeli a SONY)
  • Bogyi007
    #109
    Megha mégis olyan lemezeket szeretnék olvasni mint divx meg stb. akkor chippelni kell máris. Új gépen meg ezt nem akarom, mert akkor ugrik a gari. Igaz cheapboynál láttam olyan gépeket amik használtak és van rajtuk fél év gari is. Vélemény erről?
  • Bogyi007
    #108
    Nos, engemet a divx filmek nem érdekelnek igazán, az mp3 sem baj ha nem viszi alapból mert van mp3 discman lejátszóm amin van line-in csati, a lényeg hogy chip nélkül is viszi a dvd filmeket, ami másolt. Tehát összegezve. Ha veszek egy új 70004-es Ps2-t ami az új ugyebár, akkor abban van egyrészt network adapter /vagy valami ilyesmi/ így csak netkapcsolat kell és akár játszhatok online is. Másrészt a chipelése elég veszélyes, de egyre inkább azon vagyok ha veszek egy újat akkor azt nem is fogom chippelni, /találtam olyan játékokat amik nem is rosszak és 5-6000 forintért kettő is jár, pl. F1 Carrier+ Medol of Honor Frontline, meg Fifa 2003 stb./ Meg viszi a filmeket /dvd/ írva is meg eredtiben is.
  • Angyisz
    #107
    A PS2 chip nélkül is olvassa az írott DVD filmeket illetve természetesen a gyárikat is. Léteznek különböző memcard-os meg bootdisk-es playerek amelyek segítségével tudsz DivX és egyéb fileokat használni, de ha azt akarod ,hogy a géped hosszú életű legyen játékon kívül ne nagyon használd másra. Valószínű, hogy az MP3-as illetve a VCD,SVCD,DivX file-ok nem DVD-re hanem valamilyen CD-re vannak kiírva ezek fajtájuktól illetve írási sebességüktől függően elég gyorsan kinyírják a Démon fejét.

    TANÁCS: Ha ilyen célod van vegyél inkább egy NONAME DVD playert pl. Dimarson (Samsung Corp.) ezek minden általad felsorolt formátumot visznek (az újabbak már a DivX-et is) az áruk pedig 15e körül van (a PS-be egy fej 25e). Ha mégis amelett döntesz, hogy a PS-en nézed a filmeket, kapható hozzá távirányitó ebből is a gyári SONY az ami használható valamire (a 3xxxx és a 5xxxx távirányítók különböznek!!)
  • Bogyi007
    #106
    No mint visszatérő vendég, még egy kérdésem lenne. Ha dvd filmeket akarok nézni, ami esetleg nem tékás, hanem másolt azt chipelés nélkül tudja-e olvasni a ps2 vagy nem? És egész pontosan mi kell ahhoz hogy a ps2-ön nézhessek DvD filmeket esetleg Mp3-at halgatni, a Jpeg cd-t nem írom, mert azt nem hinném hogy vinné, akár az új széria vagy a régebbiek.
  • Angyisz
    #105
    Olvass vissza, egyébként valami minőségire pl. TDK, Verbatim a princo-tól tényleg öngyilkos lesz a PS meg a "+"-os illetve az RW lemezektől is.
  • gator
    #104
    a jatekokat milyen dvdre erdemes kiirni ? marka szempontbol ?
    azt hallottam vagyis olvastam h a Princotol mar ongyilkos lesz a gep.
  • Angyisz
    #103
    Ne nézz semmit a használt gépeken, mivel semmit nem fogsz látni rajta. A mai PS árak mellett fölösleges nézegetni a használt gépet amikor 38-40é-ért újat kapsz + esetenként még kapsz hozzá egy game-t is az egyéb kiegészítőket meg amúgy is meg kell hozzá venned. Amit a használt gépen megspórolsz az a chip ára kb. 10-15e Ft, de azt meg lehet, hogy bebukod mondjuk 1 hónap mulva egy fejcserén kb. 25e, tehát maradj az újnál az a tuti.
    Az újonál egy dolgot nézz meg, főleg ha a TESCO-ban veszed, ha a sorszám vége "K" betűvel végződik az elvileg gyári felújított gép (ami nem biztos hogy rossz attól függetlenül).
    Hogy melyik szériát? megoszlanak a vélemények az én gépem 3xxxx tehát az elsők közül való 4 éve nyomom neki semmi baja, illetve láttam 5xxxx gépet ami 2 hónap után kakált be, na ezek alapján döntsd el mit veszel nem lesz könnyű, illetve de mivel a PS2 mostanában elég nagy hiánycikk főleg a PStwo tehát azt vegyél amit kapsz.
  • Bogyi007
    #102
    Kösz az eddigi infókat, éppen ezért kérdezlek titeket öreg rókákat, mert ti már tapasztaltak vagytok. Találtam egy céget ami ad el használtan is gépeket Pesten mivel nem akarok nevet írni csak annyit mondok hogy "Doktorék" náluk 20000-35000-ig vannak használtak. Az ár csábító, de mi az oka az ekkora árkülönbségnek? És ha venni akarok egyet használtan, mik azok a dolgok amiket mindenféleképpen nézzek meg a gépeken? Egyáltalán melyik szériát érdemes ezekből megvenni? Segítsetek légyszíves.
  • Bogyi007
    #101
    Elnézve az eddigi árajánlatokat meg tudva hogy többféle chip is létezik, akkor ez nem lehet valami biztos fajta, vagy ha nem akkor mi kerül egy másikba 5000-el többe?
  • atta30
    #100
    Hord még a föld a hátánbunkokat???? igaz CRX
  • torrente
    #99
    9000 Ft beszereléssel.
  • crx
    #98
    Nem neked szolt bocsi hanem amire reagáltál:)
  • petyka2
    #97
    Na azt megnézném...
  • torrente
    #96
    Nem! Ez a végösszeg. ennyiért a gépedben lesz.
  • Angyisz
    #95
    "Ijen kicsi a kerítés isten álatkertje kőrül?"

    ezt nem igazán értem, mivel sikerült ezt nálad kiváltanom?
    Miért a swapmagic-en illetve a modchip-en kívül tudsz még más megoldást backup lemezek lejátszására ?
    Erre mondtam, hogy SEHOGY !!!

    Ja, meg ha már az állatkertnél tartunk "Ijen" helyesen Ilyen, az "álatkertje" az pedig állatkertje.
  • petyka2
    #94
    Ez a tíz rongy csak a beszerzési ár ugyi???
  • crx
    #93
    :) De jo akkor minek is kelene bele a chip ha amugy is mene a játék:)
    Ijen kicsi a kerítés isten álatkertje kőrül?
  • torrente
    #92
    35e Ft körül már kapsz vadi új gépet, igaz egyben kell fizetned. Vagy ha van a családodban kereső, akkor részletre is. Chip kb. 10e Ft.
  • Angyisz
    #91
    Viszont arra Én is kíváncsi lennék, ha van két PS mindkettőn ott figyel a BB adapter akkor tudunk ezen keresztül egymás ellen nyomulni (pl. Killzone)?
  • Angyisz
    #90
    sehogy
  • Bogyi007
    #89
    Sziasztok! Odáig jutottam, hogy esélyem van egy Ps2 megvásárlására. 1 éves /tavaly karácsonykor vették/ a tulajdonosa 35000 forintért adná el nekem amit nem is kell egyben kifizetnem. Nincs kichippelve. A kérdéseim. Bár nem pozitív dolog, de mivel ps1-em van (amit egyébként ez miatt el kell adnom, csak így egyeznek bele fateromék) de szeretném kichippelni, ez mennyibe kerülne? /Kelebián lakom, ez Szegedhez és Kiskunhalashoz van közel itt tud valaki olcsón ilyen szervizt ami megcsinálná?/ 2. Hogy tudnék esetleg vele mp3-as lemezeket lejátszani, hogy lehet bele winchestert pakolni, és hogy lehet vele linkelni más ps2-vel, vagy netre kötni? 3. Ps1-et /a kis szürke nem PsOne/ kb 70 progival 5 memoriakártyával 2 kontroller-el mennyiért lehetne eladni?

    Röviden ennyi lenne a kérdésem. Előre is köszönöm a válaszaitokat.


  • atta30
    #88
    cip nélkul hogy lehet irot játékal játszani
    milyen progikelhozzá???
  • mohus
    #87
    ja enyém is japan:)
  • mohus
    #86
    nekem 3 éve hibátlan
    de csak dvdt látott vagy eredetit
  • Angyisz
    #85
    Figyu én 2001-ben vettem azóta nyúzom mint állat igaz Made In Japan a gépen de nem hiszem hogy lenne különbség ez és a kínai PS-ek között. Szóval semmi baja.