85
Einstein teszt
  • jakirte
    #85
    Ha utánaszámoltok az a 2% nem is olyan kevés --> 120millió (figyelembe véve, h a fejletlen országokban élnek a legtöbben (kb 75%), akiknek még az alapvető iskolázottsága sincs meg, és h a fejlett országokban is nagyon hülyék az emberek (pl USA...). Sztem nagyon is reális)
  • Kikoki
    #84
    Hát én ezt 8 dikos koromban 15 perc alaltt megcsináltam és úgynézem hogy jól:P...Vannak még ilyen logikai feladatok?:P
  • gotchaaa
    #83
    Na ja, fejben elég nehéz.
    Matektanár tavaly behozta, szinte mindenki megcsinálta óra végére, van aki kevesebb, van aki több idő alatt.
  • z99999
    #82
    hát nemtudom nekem olyan 40 perc aminek a felét elbaxtam azzal hogy elfelejtettem lejegyezni a svéd kutyáját. ami meg a tesztet illeti, nem hiszem hogy tényleg einstein találta ki, de ha igen, akkor két lehetőség van: 1. az akkori emberek sokkal hülyébbek voltak, ezért állította einstein hogy csak 2% tuggya
    2. valami kiegészítő lemaradt a szövegről, pölö csak az emberek 2%-a tudja megcsinálni x időn belül, vagy úgy, hogy a fejében gondolkodik rajta stb.
  • adsa
    #81
    én is megoldottam, láttam már sokkal nehezebet is...
  • Jungbluth
    #80
    TVztél??? :) basszus, én tvzés közben azt se tudom, hogy mennyi 2megkettő.
  • cyberry
    #79
    a magyarok a legintelligensebbek a földön.
    Mi vagyunk a 2százalék kis része
    Nekem lassan ment kb3/4 óra de közbe tévéztem:)
  • Jungbluth
    #78
    Én is nekiültem, bár nekem ha jól emlékszem 17 perc kellett :). Azt hittem nehezebb, de szerencsére mindig volt egy kapaszkodó. Tehát askkor nem is Einstein írta? Akkor gondolom a 2% sem áll. :) Nembaj.
  • Gray Wolf
    #77
    15 perc ? nem rossz :)
  • Mardel
    #76
    Alvás előtt próbáltam megoldani, így 15 perc volt. :)
  • Gray Wolf
    #75
    Kijött az eredmény igen hamar, leírtam hogy mi jött ki nekem:
    NEMZETISÉG HÁZ ITAL CIGI ÁLLAT
    Brit Piros Tej Pall Mall Papagáj
    Svéd Fehér Sör Winfield Kutya
    Dán Kék Tea Marlboro Ló
    Német Zöld Kávé Rothmanns Hal
    Norvég Sárga Víz Dunhill Macska

    Házak színe: zöld, kék, sárga, piros, fehér
    Italok: tea, sör, kávé, tej, víz
    Cigi: Rothmanns, Winfield, Dunhill, Pal Mall, Marlboro
    Állat: ló, kutya, papagáj, macska, hal

    Sorrend:
    Sárga ház kék ház piros ház zöld ház fehér ház

    A megoldás: a német-é a hal.

    Nem volt nehéz feladvány és kétlem hogy csak az emberek 2% képes ezt megoldani, talán Einstein korában így volt , de most már okosabbak vagyunk :).
  • Mardel
    #74
    Most csináltam meg.

  • macleod2005
    #73
    kipróbálod az egyik lehetőséget és ha nem jó, akkor rájössz 2 lépés után és már meg is van oldva
  • Mardel
    #72
    Szerintem nem lehet megmondani hogy kié a hal. Mert csak fél információink vannak.

    Amit meg lehet tudni ebből, hogy

    1. ház norvég, sárga, dunhill
    2. ház kék, ló
    3. ház britt, piros, tej
    4. ház zöld, kávé
    5. fehér

    A dán teát iszik, lehet a 2. ház lakója vagy az 5-é.
    Mivel nemtudjuk pontosan, hogy melyik ezért nincs pontos megoldás.
  • hangyikaka
    #71
    letölteni
    lécci irjatok!

  • hangyikaka
    #70
    hogy kell leszedni?

  • hangyikaka
    #69
    küld má el
  • hangyikaka
    #68
    bahkjd
  • Fantos
    #67
    én is 1O%-kal ismerem és én nem tudtam megfejteni de valaki megsúgta pedig nem akartam
  • sufnituning
    #66
    Az a 2% úgy van hogy fejben, nem papíron! Papíron én is megcsináltam, de fejben...?
  • laca103
    #65
    nem dölt meg teljesen, mondjuk nem 2 hnem 10%

    számolj 6milliárd emberrel kb 3 milliárd aki valamennyire tanult,

    hány üzletember megy el az utcán úgy hogy a földgömbön nem tudná megmutatni hol van éppen kb.....(amerikában elég sok ilyen van)

    De végül kijön a 10% DE manapság annyira butítják a népet h 10 év múlva jó ha 2% meg fogja tudni oldani ezt a feladatot fejben
  • norbre
    #64
    szerintem ez a 2% már rég megdőlt
  • zsoke
    #63
    tetszett! jo is lett (papiron csinaltam en is).
  • FtranX
    #62
    Én is megcsináltam. Egy bő fél óra kellett. Két táblázatot csináltam, az egyik oszlopaiben a nemzetiség, a másikban házszám szerint csoportosítva a tulajdonságokat (mindegyikhez mindent beírva). Utána a szabályok alatt pár perc alatt ki lehetett ejtegetni az egyes helyekhez nem tartozó tulajdonságokat.

  • ivjoe
    #61
    FAKE! Még régebben valaki mondta, hogy ez benne van egy 4.-es matek TK-ben!
  • ivjoe
    #60
    Hát legyen igazad, mert, akkor én benne vagyok a 2%-ban, sőt az SG is örülhet, mert így elmondhatja, hogy a fórumán igen okos emberek fordulnak meg! Igaz, ezt a teszt nélkül is elmondhatja!
  • Borg
    #59
    Nem kell elhessegetni a gondolatot, hogy esetleg a 2%-ba tartozol. Ez is egy lehetőség. Én is papíron oldottam meg, kb negyed óra alatt. Egyéb kitétel ugyanis nem volt a teszthez, csak az hogy megoldod e magadtól vagy sem.

    Az emberek 98%-a nem tudja magától megoldani, az igenis lehetséges. Valamelyik német tvben rendszeresen csinálnak ilyen riportokat. Kimegy a riporter az utcára, és a forgalomban megállít embereket ilyen kérdésekkel. Hihhetetlen hülye emberek vannak.
    A múltkori kérdés az volt, hogy "Németországban keleten, vagy nyugaton kel fel a nap?" Az emberek jó 75%-ra rávágta, hogy keleten nyugszik, és nyugaton kel fel, mert csak japánban kel keleten. Ráadásul néhány embernél kiegészítették azzal a kérdéssel is, hogy "akkor mi történik északon és délen?" Erre egy pár azt mondta, hogy ott nincs napsütés, egy pár meg azt, hogy északon éjszaka, délen nappal süt...
    (Az emberek nagy részét persze a pillanatnyi idegesség és a hirtelen bizonyítási vágy is belesodorja ilyen hülyeségekbe.)
    Aztán a köv alkalommal meg mutattak 3 országról rajzot. Csak a határ körvonala volt rajzolva, és meg kellett mondják hogy melyik németo. Elég különböző országok voltak, mégis, az emberek nagy része megintcsak rosszra tippelt...
  • Stann
    #58
    a 98% 5 percen belüli intervallumra vonatkozik! És lentebb már kitárgyaltuk, hogy régen az iskolákban tanított gondolkodásmód is más lehetett, és akkor lehet, hogy tényleg nehezebb volt!
  • Emmegki
    #57
    Excel... Emberek! Sima lapra is lehet rubrikákat rajzolni! (<-én így oldottam meg. A 98% hülyeség, sztem kb. 50% nem tudja, a többi nem akarja)
  • ivjoe
    #56
    Ja ja!
  • gazdi
    #55
    Einstein soha nem foglalkozott az emberi logikával, valóban nem valószínű, hogy tőle származik. Kellett egy hangzatos név egy jó feladathoz, ennyi lehet mögötte.
  • ivjoe
    #54
    Lehet benne valami! Valszeg fejben kell!
    De én amellett állok aki azt mondta, hogy ezt valszeg nem Einsteintől származik! Miért csak most került elő?
  • Aaron Hallam #53
    Sztem papír, ceruza, olló... kicsnálsz kis lapokat és azokat gyorsan lehet cserélgetní, így kizárásos alapon meg van gyorsan, (báár nem 5 perc voplt.. de ha tudtam volna... ehh...)
  • gazdi
    #52
    Felejtsd el az excelt és azt a gondolkodásmódot, amit manapság tanulsz különösen a magyar iskolákban. Számítógép nélkül, a huszas évek oktatási szinvonala mellett jóval reálisabb a 2%, de még így is azoknak adok igazat, akik szerint az eredeti feladatkitűzés fejben történő problémamegoldás volt.
  • ivjoe
    #51
    Simán meg lehet csinálni, viszonylag gyorsan! Papír + ceruza + excel!
    Ez marhaság, hogy csak 2% tudja megcsinálni!
  • DarkDemon
    #50
    Szerintem is fejben kell, így reális a 2%...
  • gazdi
    #49
    Most találtam rá, megcsináltam, papíron. Nem volt nehéz, de jó feladat volt. Még ilyet! :)
  • bah
    #48
    Papíron sikerült megoldani és még csak nem is érzem hogy megerőltettem volna az agyam,szerintem is einstein fejben gondolta.Csak egyesével ki kellett zárni a dolgokat.Egyszerű mindenki meg tudja csinálni,csak akaraterő kell hozzá,a külömbség pusztán időben tér el.
  • Astaroth
    #47
    Úgy kell megoldani, ahogy a fülesben vannak a logika feladványok.Fejben persze hogy egy órát szenved vele az ember, én meg meg se erőltettem meg magam.
  • hen-tes
    #46
    wáááááááááááá
    én itt szenvedtem vele, és végig se olvastam 8D

    valahogy a tudod hogy: lemaradt :C
    na sebaj
    mindig is tudtam, hogy egyedi vagyok :P