74918

SG Fórumozók Képtára - http://tagok.sg.hu/keptar/

Nincs "Szívkirályevolúsün", képzeld oda, ha fáj!

Képberakás előtt olvasd el: Gyakran Ismételt Kérdések
  • ivjoe
    #56289
    BKV buszt ritkán látok, felénk általában a kis ajtó mögött van a gomb. Ajtón matrica: fagyállóval feltöltve xxx/xxx. Akkó nemtom.
  • BenceYCE
    #56288
    Monnyuk nem sokan veszik a fáradtságot, hogy informálódjanak ezzel a témával kapcsolatban. Igazából elég szar ez a világ nélkülünk is. A napi rohanásba nem fér bele. Régen a külvárosi vonalak echte csajozós vonalak voltak. Ma meg a lábtörlőt többre becsülik az utasok mint azt az embert akire az életüket bízták. Mondjuk ehhez kell egy frankón partner cég aki ujjal mutogat ránk. Csak azt nem hajlandó elismerni hogy egy rakás x@r az utastájékoztatás.

    Ki is voltam bukva a mostani riporton amiből kiderül, hogy nem a bkv felejti el tájékoztatni a turistákat hanem az ellenőrök a x@arok. Merthát hogy bánnak az utasokkal. Ehhez azért jó tudni, hogy az elenőrnek szinte semmihez nincs joga. De amig az utasoknak van kit okolni addig a nagyobb "érdekességek" nem kerülnek előtérbe. Ezért húzza a vizeslepedőt számtalanszor a cég a saját alkalmazottaira.

    A másik örök igazság, hogy ide sem "válogatottak" mennek el dolgozni így ha van hely ahol rohadt nehéz megfelelni akkor ez az. Így a "gyegébbek" hamar porondra is kerülnek. Érdekes ez az utas-sofőr kapcsolat. De jópofa érzés tudni, hogy én mit gondoltam amikor még csak utas voltam. Ha más nem egy ált. isk.-i oszt. kiránduláshoz tudnám hasonlítani vagy a katonasághoz. A x@arban összetartanak az emberek.

    Nade téma OFF, van erre másik topic ;)
  • geri15
    #56287
  • BenceYCE
    #56286
    [igazatad]
    BKV
  • geri15
    #56285
    ennek lassan már 1 másik topik kéne, szét leszünk itten offolva :P

    egyébként érdekes, érdekel is, csak ne ide :)
  • BenceYCE
    #56284
    Nem feltétlen. A 412eseken van egy un szintező rendszer ami elvileg vizszintbe rakja a busz (a lehetőségekhez képest) ha ferde a talaj. Namármost. Amig ez dolgozik addig nem engedelmeskedik az eng. gombra. Márpedig BP-en rengeteg olyan buszmegálló van amit tönkre tettek a vasak a rengeteg beállással. Ezért soxor előfordul az esetleges várakozás. A másik spec. eset amikor egy mozgássérült van a megállóban vagy a buszon. Ekkor ezekkel a buszokkal le kell "térdelni" a járda mellé amit úgyszintén a szintező végez. Így kevésbé meredek a rámpa ha lehajtod. Viszont a térdepeltetés nem megy csak álló busszal. Így a megállástól az engedélyezésig legkevesebb (!!!) 3mp telik el amit egy BP-i utas nagyon nehezen visel. És erre jön még rá, hogy korántsem biztos az elektronika abban, hogy megállt a busz. Hiszen a mozgásérzékelők a kerekeknél vannak amik ugyebár retkelődnek. Ezt a bkv rendszerint elfelejti megtakarítani mert minekaz. Tehát egy elektronikailag nem túl top verdával a mozgáskorlátozottak szállítása koránsem felemelő. Nagyon soxor a parkfék/ajtófék - ami egy elektromos fék - nem engedi el a buszt. Megálltál a megállóban, utascsere megtörtént de a buszt nem engedi mozdulni. Ilyenkor van, hogy le kell állítani/áramtalanítani, vagy letérdepeltetni és vissza. Koleganő járt már úgy, hogy egy kényes kanyarban az autó nekilódult mert az elektronika beázott. Szal sok buszfosőr () ezért nem szereti az újabb modelleket. Inkább döcögnek 260/280-assal.
  • BenceYCE
    #56283
    Ja és a képen látható verda 26x-es. Ezekből is voltak altipusok.
  • BenceYCE
    #56282
    Másrészt a bkv buszokon általában amelyik nem kulcsos az a lökhárító alól nyitható. De van 1-2 kivétel nálunk is. Egy pár 415-ösnek még a homlokfal alá van rejtve a gomb.Fel kellett nyitni, hogy hozzáférj a gombokhoz. A többinél már rég átszerelték a löki alá.
  • BenceYCE
    #56281
    Oda a hűtővíz való...
  • BenceYCE
    #56280
    ... talán ami a lökhárító alatt van?!...
  • Kit--Kat
    #56279
    Szóval ez félig rajtatok is múlik, hogy 1 álló busszal mitörténik amíg ti brekaletk.
  • [Walaki]D`Lair
    #56278
    ezek jóak
  • geri15
    #56277
    [elnézést kér] :) elásom magam pedig buszfan vagyok :D
  • ivjoe
    #56276
    Asszem elől, az index fölötti kis ajtó mögött lesz a gomb. Fagyállót is oda kell beönteni.
    Csak nem figyegetted meg eléggé, hogy a sofőr bá', hogy nyitja ki az ajtót.
  • geri15
    #56275
    már nemazért de a 260-asok és 280-asok a régi ikarusok like this



    te milyen külső ajtónyitóról beszélsz?
  • BenceYCE
    #56274
    Amúgy régen közlekedtek ajtó nélküli verdák. De lecseréklték mert volt 1-2 vadparaszt aki leesett és nem azt mondta, hogy : f@x voltam hanem a bkv-t okolta. Így lett harmonika ajtó. Ezeket is le kellett cserélni mert 1-2 balféknek odacsapta a kezét. Azóta van befelé nyílo lapajtó. Érdekesség, hogy Londonba azóta sem cserélték le.
  • BenceYCE
    #56273
    Nem jól...
    Van mindegyiken egy áramtalanító kapcsoló. Ha le van áramtalanítva csak akkor nem nyílnak. De konkrétan a 405/415/435/412/volvo esetében van utas által használható gomb. Így ezeknél a vezetőfülkében van első és összajtónyitó. Plusz egy un engedélyezőgomb. Az eng. gomb lenyomása után ahol jeleztek ott nyílik. Ahol nem ott kintről/bentről nyitható. Sajna sokan nem tudják, hogy ezeket kivülről csak akkor lehet nyitni ha a busz áll és a vezető megnyomta az eng. gombot. Eleinte jót mulattam rajta, hogy a busz még meg sem állt de kintről már vad hajsza megy a gombokért. Ha megnyomták akkor meg lesik miért nem nyílik. Aztán másodjára siker. Ebből elkönyvelik, hogy erősen kell nyomni. Legközelebb ráhasalnak a gombra. Eleinte volt nagy jókedv rajta :D
  • [Walaki]D`Lair
    #56272
    nem
  • Kit--Kat
    #56271
    Én oda spec. ablak szék ajtó nélküli metrókat indítanék:)
    De ha gyújtás nélkül áll a busz magában, akkor nem működnek az ajtó nyító gombok, jól gondolom?
  • BenceYCE
    #56270
    Nagyon 1xű.
    260-asoknál: külső gombbal záródik (már ha működik)
    280-asoknál: ua
    405-ösöknél: ua
    415-ösöknél: ua
    435-ösöknél: ua
    412-eseknél: kulccsal működik (már ha működik és ha van kulcs)
    Volvóknál: lásd 412

    De az is előfordul, hogy egyszerűen x@rik a vezető az egészre. Ugyanúgy megvan a lehetőség a rongálásra ha vannak utasok akkor is. Másrészt meg nem verik le senkin se. Ez amolyan el kell könyvelni, hogy ilyen is van. De amig egy fradimeccs () 200mHUF-ba fáj a cégnek addig ezek csak aprópénzek.
  • Kit--Kat
    #56269
    az idei??? Én direkt nézem és azokon nem nagyon látok nyomokat. Amúgy amit nemértek mért hagyjátok a buszokat csomószor a végállomáson tárvanyitva, azt csinálnak velük iylenkor amit akarnak.
  • ivjoe
    #56268
    Együttes, diszkózene. [hazud]
  • BenceYCE
    #56267
    Viccelsz?

    Kolega elment műszaki pihenőre (sacc 40min.), mire visszaért a volvo csuklótól a seggéig telibe volt fújva üveg meg minden mint pószter. Akkor voltak 2 hetesek a verdák.
  • ivjoe
    #56267
    cigi + pia + brog?
  • Takezó
    #56266
    nem, nem abban van, ezt sztem ő találta ki, abban ilyen rész ninsc :o

    jah, má éttem :D:D:DS:DA::D
  • ivjoe
    #56265
    #56254 kérdés volt -.-
  • Kit--Kat
    #56264
    Ez van askok kis csicskulat, legszívesebbn a fejükkel törölnémki a leg purtisabb máv személykocsik WC-jét... Ezeknek lehet venni bármit úgyis szanaszét firkálják megrongálják. De a tavalyi Volvoknak is az uccsó ablakát már széjjel karcolták.
    Megoldás a hátsó kamera ez bejött az idei volvoknál a kis szarosok ott már nem mernek firkálni.
  • Takezó
    #56263
    pedig bizony jóak zene!!444444 (y)
  • Takezó
    #56262
    tévetté
  • ivjoe
    #56261
    rajongó túlzás -.-
  • ivjoe
    #56260
    Az ugrott be elsőre. :D
  • Takezó
    #56259
    na ugye, akkro nekem vót igaszam :D
  • GAthersw
    #56258
    Bizony abban :)
  • Dichter
    #56257
    Öööö.. Nem :) [nemtudjamiaz]
  • Takezó
    #56256
    hegyalj óta klófingör rajongó lettél te is? ^^
  • Takezó
    #56255
    biggest and the bestben van? met sztem nincs benne ilyen :o
  • ivjoe
    #56254
    Clófingör?
  • BenceYCE
    #56253
    Csak ha a 35 fölöttiek mondhatják rád, hogy tejfelesszájú taknyos büdös kölke! :D
  • [Walaki]D`Lair
    #56252
    bár amennyire utálom a BKV-t én is megtenném, de mondjuk valamelyik régebbivel...:DDDDD
  • [Walaki]D`Lair
    #56251
    én meg 19 és nekem a 70+ a tata...:PPP