74918

SG Fórumozók Képtára - http://tagok.sg.hu/keptar/

Nincs "Szívkirályevolúsün", képzeld oda, ha fáj!

Képberakás előtt olvasd el: Gyakran Ismételt Kérdések
  • akos
    #56679
    :DD:D:D:DD::D:DDDD
  • bens
    #56678
    :D ez még eszembe se jutott...
  • prezi
    #56677
    képek közé ezt is :D

  • bens
    #56676
    miabaj??
  • Sir Quno Jedi
    #56675
    Ja, jobb mint a másik alternatíva...
  • bens
    #56674
    ügyes vótá.
  • Yeltzin
    #56673
    a világ legszebb sportja a női topless olajbirkózás, és erről hadd ne kelljen vitát nyitni... htx
  • Sir Quno Jedi
    #56672
    Seggemmagamutogatósdit ?!!! :DDD
  • bens
    #56671
    ugyan az arcom itt sem láccik : ) viszot itt a világ legszebb sportját űzöm épp.

  • Szega87
    #56670
    Mivel érdemelted ki a rendszer hangja érdeméremrendet?
  • Sir Quno Jedi
    #56669
    Itt a fejlődés másik ága:
  • Sir Quno Jedi
    #56668
  • Sir Quno Jedi
    #56667
    DEMÉGHOGY ! Bizonyíték:
  • [Walaki]D`Lair
    #56666
    Nahát eh! :))
  • Yeltzin
    #56665
    mindkét állítás igaz, van köztük vagy húsz cm
  • Yeltzin
    #56664
    én speciel rosszul vagyok, ha csak növényt ettem, görcseim vannak és elszáll minden erőm, sztem igazad van

    az ember mindenevő, a disznó közvetlen rokona, nem kell ezt szégyellni, igazam van? :D
  • hykao #56663
    Nem volt ott semmi baj, csak egyszerűen szeretem a húst is, ennyi. Mindazonáltal összességében véve nem eszem túl sok húst, és sok rostosat eszem, sok növényi eredetű táplálékot meg mindenfélét még...
    Hetente 2-3 nap van csak általában amikor hús is kerül a napi étkezésbe, illetve 1, amikor hal és tojás, a fehérjebevitel nagy részét tejtermékekből oldom meg, azonban minden héten van 2 nap, amikor egyáltalán nem viszek be semmilyen tejterméket.
  • Sir Quno Jedi
    #56662
    Bár amilyen kajás vok, inkább ilyen méretekre gondoltam:
  • bens
    #56661
    csak miheztartás képpen biosz szakos vagyok

    a cellulóz van bizonyos növényeknek a szárában és a levelében, viszont ez pont egy fontos tápanyag! ha valaki nem eszik cellulózt, az vastagbélrákos lesz. ha nem eszel rostokat, annak halálos betgség a vége! -ennyit erről
  • prezi
    #56660
    átcsaptunk tudományos eszmecserébe :D
  • Sir Quno Jedi
    #56659
    bens megkaphatja a krumplit, én pedig....
  • Sir Quno Jedi
    #56658
    Annyit dumálunk a témáról, hogy most ölni tudnék érte (vazeg :DDD):
  • [Walaki]D`Lair
    #56657
    mire gondol mire gondol??? Tanultál te bioszt?? Kutikula réteg meg cellulóz sejtfal? Ezek mind emészthetetlen dolgok az ember számára...a tehén kérődzik, meg sokkamrás gyomra van és úgy megemészti...de te nem...
  • bens
    #56656
    "semmilyen állati eredetű táplálékot nem ettem"
    - na ez volt a baj : )

    "ha jól emlékszem 3x annyi ideig rothadozik a bélben mint az állati "
    - na ez nem valami konkrét. mire gondolsz? mert az alma pl. sokkal jobban emészthető, a dióhéjat, meg nem is lehet megemészteni. mind2 növény.
  • hykao #56655
    Figy, előrebocsátom, hogy én is voltam vegetáriánus, ráadásul én semmilyen állati eredetű táplálékot nem ettem...szal nem kell nekem bemutatni a témakört.

    Az pedig, hogy a növényi eredetű táplálék nehezebben emészthető: TÉNY...ha jól emlékszem 3x annyi ideig rothadozik a bélben mint az állati eredetű...
    Sokakat megtéveszt az a dolog, hogy gyorsabban átvonul a növényi eredetű táplálék az emésztőrendszeren, igen - az a része, ami emészthetetlen valóban...

    Fehérjetartalom általában jóval alacsonyabb a növényekben, mint az állati eredetű táplálékokban (és a minősége is sokkal gyengébb), egy-két kivételtől eltekintve, mint pl. a szója, hanem azonban a szója nem olyan jó dolog férfiak számára, ezen felül elég magas a zsírtartalma is...

    Mindazonáltal nincs bajom azzal, ha valaki vegetáriánus, azt sem állítom, hogy ez rossz dolog lenne, csak épp az én véleményem szerint általában téveszméken alapul ez a fajta beidegződés...
  • Sir Quno Jedi
    #56654
    AZ ember ősei mindenevők voltak, de a jégkorszakok alatt bazi sok növény nem kerülhetett az asztalra (asztal sem volt, de ha lett volna, eltüzelték volna), amúgy sem melegít a bogyó, míg a szalonna igen és elég energiát ad a másnapi vadászathoz. Ma már végülis mind1, mivel sem vadászni, sem gyűjtögetni nem kell. DE én maradok mindenevő, némi húsevő bütéssel.
  • bens
    #56653

    az a lényeg, hogy ma már megtehetjük. és én csak ajánlani tudom. : )
  • bens
    #56652
    na ez nem igaz. és ebben teljesen biztos vagyok. eleinte nehéz, de max fél év alatt átáll a szervezet, és ugyanannyit eszel, mint azelőtt. nyugi, én tudom : )

    ha utánanézel, a növényi, és tej alapú kajákban megvan minden, ami az embernek kell. csak kicsit oda kell rá figyelni az elején. aztán megszokod.
  • hykao #56651
    Ja hát persze, hogy nem lettek vegák bazz, mert nem akartak kihalni...abban a korban, ahol nem voltak kényelmi, közlekedési stb. eszközök ugye az egyszeri emberfia nem besétált a TESCO-ba s leemelte a polcról a legelnivalót...lol...egyszerűen lehetetlen lett volna annyi növényt legelni, amennyi szükséges lett volna, így kénytelenek voltak a sokkal nagyobb tápértékű, könnyebben emészthető élőlények irányába orientálódni...
  • peet69
    #56650
    nesze xDDDD
  • peet69
    #56649
    xDDDD
  • hykao #56648
    Persze, mert a növényi eredetű táplálék jórésze emészthetetlen...illetve nehezebben emészthető az ember számára, mint az állati eredetű táplálék...
    Végülis lehet gyomrot is gyűrűzni...de ennyi erővel a legegyszerűbb nem ZABÁLNI annyit...és többet mozogni...
    Viszont az is igaz, hogyha az ember megfelelő mennyiségű hasznos tápanyagot akar bevinni csak növényi eredetű táplálékból, akkor sokkal többet kell zabálnia, s ez egyáltalán nem biztos, hogy jó a szervezetnek...
  • bens
    #56647
    inkább legelő leszek, mint dögevő : )

    az is az emberek hibája, h kitenyésztették az állatokat. és az is úgy indult, hogy nem lettek vegák :D
  • [Walaki]D`Lair
    #56646
    A végén úgyis ezzé válunk:

  • bens
    #56645
    ...semmi.
  • Sir Quno Jedi
    #56644
    Néhány állatfaj ki is halna, ha nem fogyasztanánk, sajna ez a nagy büdös helyzet. Én is szívesne fogyasztanék mesterségesen előállított húst, mivel már jól haladnak a sejtszaporító eljárásokkal, de az még évtizedekig drágább lesz, mint a "sima" tenyésztett húsállat húsa. Ha majd mesterséges húst eszünk, senki sem ugathat az állatok jogaiért. Az is igaz, hogy felük ki is fog halni a csúcsragadozójuk (ember) nélkül.
  • hykao #56643
    Ha tudnának beszélni, akkor nyilvánvalóan nem enném meg őket...ennyi erővel mi lenne ha a növények tudnának beszélni? Ők vajon egyetértenének veled, hogy az őket lelegelő, megcsonkító brigádokat te nem fogyasztod mert szereted őket?! :) Inkább te is beállsz a lelegelők sorába... :)))

    A tenyészállatok az ember találmánya, így a világon semmi más dolguk nincs a lentebb leírtakon kívül...jórészük az ember nélkül életképtelen lenne...

    (de hangsúlyozom, azt eszel, amit akarsz, csak a logika hibádzik...)
  • Lacika 79
    #56642
    ezen lehetne vitatkozni. kinek mi az ideális. Mondjuk ha tömeget szeretnél növelni, egy tál madáreledel nem lesz hozzá elég :P
  • [Walaki]D`Lair
    #56641
    mivan? :DD
  • Takezó
    #56640
    nemtom, azért sztem mi is meg tudjuk állapítani abból, hogyan szállítják őket, meg ha megnézel egy-két videót ilyesmiről -.- kétlem, hogy olyan rohadt fájdalommentes lenne :\