74918

SG Fórumozók Képtára - http://tagok.sg.hu/keptar/

Nincs "Szívkirályevolúsün", képzeld oda, ha fáj!

Képberakás előtt olvasd el: Gyakran Ismételt Kérdések
  • Dynamic
    #65091
    Számomra teljesen érhetetlen, hogy mitől lett ez az überamatőr, erőltetve egymásra hajigált, rímtelen szóhalmaz, olyan népszerű, hogy már az összes létező fórumon olvastam.
  • Garcsi
    #65090
    szar
  • [Walaki]D`Lair
    #65089
    A!
  • CUCLI
    #65088
    e. :(
  • gameplusz
    #65087
    [Voltmár... egy párszor.]
  • norbre
    #65086
    hátööö..
  • Aspyrin
    #65085
    Az első versszak ütős, a többi már bizonytalan.
  • CUCLI
    #65084
    [visszaolvasott pár oldalt és látta ,h tombol az EMO téma] remélem nemvolt, bünti

    "EMO-vers

    Jaj de szép vagy abban
    A Hello Kittys szarban
    Mily szép a félrenyírt hajad
    Pont úgy nézel ki, mintha lehánytad volna magad

    A világfájdalmat jelzi a kinézeted?
    Tizennégy évesen ehhez sok közöd lehet
    Hisz szüleid mindent megadnak neked
    Küzdened még soha semmiért nem kellett

    De nem baj, bújj csak a sarokba sírni
    Hisz számotokra úgyis ez a trendi
    Vagy fiú létedre csókolgass egy másik srácot
    Úgyis erre élveznek el az EMO lányok

    Egy dolog van, amiben egyetértek veled
    Szerintem klassz dolog, ha felvágod az ered
    Legalább egy patkánnyal kevesebb
    A Föld máris sokkal jobb hely lett

    Nem tudom, mi a franc van veled
    Miért nem tudod élvezni az életet?
    Miért kell úgy kinéznie minden 2. lánynak,
    Hogyha ránézek máris sugárba hányjak

    Érzelmes vagy, ezt mondod magadról
    De faszt se tudsz az érzelmek széles skálájáról
    Számodra csak a bú, a bánat marad
    Tudod mit bakker, inkább öld meg magad!"
  • G_ArchAngel #65083
    egy afrikai előadóművész anno azt mondta, hogy vki addig rapper, amíg saját bőrén érzi a megkülönböztetést, szegénységet, elnyomást, hátrányokat - mikor Mercedes-szel jár és Playstation-t csatlakoztat az 50"-os TV-re, onnantól a showbuisness foglya...

    Magyarországon nincs klasszikus rapper, csak divat-rapperek, illetve előadóművészek, legközelebb talán a franciáknál lehet találni igazi rappert a bevándorlók között...
  • gameplusz
    #65082
    Persze, lehet a szociális helyzet/foglalkoztatás alapján is nézni, de általában faji/származásbeli azonosságok alapján szokás :)
  • gameplusz
    #65081
    Én a rapperek által vett gettóról beszélek, már ha létezik ilyen a szábbészszabin kívül nálunk :) Nem hiszem, hogy ezek a srácok romatelepen vagy kínai negyedben élnének.
  • G_ArchAngel #65080
    szigorúan nézve egy bányász-telep vagy a Krisna-völgy is gettó, vagy ideiglenesen a Sziget is az:)))
  • Tufa
    #65079
    egy magyarországi kínai negyed inkább a rózsadombon található...
  • Aspyrin
    #65078
    Pont azt a közösséget zártad ki, amelyik alkotja.
  • Sir Quno Jedi
    #65077
    gettó az mindenüt vanik, mer már megmonta a dópmenis!
  • gameplusz
    #65076
    Akkor sincs ilyen nálunk.-
  • G_ArchAngel #65075
    A gettó (olaszul: ghetto) eredetileg a zsidónegyedet, a zsidók által lakott városrészt jelentette, amelyet eredetileg csak a közös életmód miatt hoztak létre, később a mindenkori hatalom jelölte ki kényszerlakhelyül. A náci Németország a gettókat a zsidók összegyűjtésére használta és innen hurcoltatta el őket a koncentrációs táborokba és megsemmisítő táborokba.

    Később a gettó fogalma kiterjedt más kisebbségek által lakott városrészekre is. Történelmi szövegkörnyezeten kívül szinte kizárólag pejoratív felhangú.

    wikipedia.hu
  • gameplusz
    #65074
    Gettó? Van ilyen Magyarországon? (romatelepeket és kínai negyedeket leszámítva).
  • Takezó
    #65073
    Kevesebb gettó, több szabadlevegő és több kultúra, ezt a terápiát javaslom; )
  • gameplusz
    #65072
    Legszebb öröm a káröröm (nameg a söröm).
  • norbre
    #65071
    a sapkáról "tehet (?)".. de a fejét valszeg a szüleitől kapta.. akinek nem ilyen az inkább csak örülhet csendben .. :)
    persze nem vagyok álszent.. én is röhögök rajta, de sajnálom is szegényt..
  • Mirk
    #65070
    ja én azon csak röhögni tudok, nem bosszankodni:)
    komolyan azt a dagadt gyereket simán beválogathatnák vmi horrorfilmbe, elég rémisztő feje és fogsora van
  • Aspyrin
    #65069
    Az idő általában mindent megold, nem szabad bosszankodni a #65059 féle képeken :)
  • Mirk
    #65068
    sajnos sok kivétel akad
  • Aspyrin
    #65067
    Ez természetes, általában minden fiatalnak van a zenei palettáról kedvenc zenekara vagy zenei stílusa, amit szívesen hallgat és ez magával vonzhatja azt a tényt, hogy alkalmazkodni kezd a külső jegyeiben is hozzájuk, mivel egy fejlődő személyiségról van szó. Saját példa: a 90-es évek elején a rap korszakból hirtelen átváltottam a grunge stílusra(lógó ingekről a fekete pólókra, szakadt gatyákra), majd death metalra, amióta "felnőttem" pedig megálltam a jazznél és a világzenénél, de néha jól esik egy kis 80-as évek zenéje is.
  • Sir Quno Jedi
    #65066
    Kb. ahogy Rubint Réka Fődomina nyilatkozta, te szeretnéd ha egy ILYEN alak ujjazná a lányodat?!!
  • Sir Quno Jedi
    #65065
    Látod, idővel belátható mekkora kis geciládák voltatok gyereknek és hogy a felnőttek joggal kívántak titeket a pokolba. Fiatalság-bolondság...
  • G_ArchAngel #65064
    tudom, van is ilyen vicc a kisfiúról, nagypapáról, orális szexről, nyalókáról:)))
  • G_ArchAngel #65063
    nem, majom voltam én is - usákosokat utánzó kis geci, Dacia TX hátuljába bevolt fektetve az 50kg-os kétkazettás magnó (beépített diszkófényekkel) és az idősebb panelgengszterek feltolattak vele a játszótéri padok mellé és tolták a lakótelep arcába a nógtíbájnécsőrt:)))

    Kata akkor még segédkerekes csepellel nyomhatta, de lehet van élménye az Y-házaknál kosarazó - hozzám hasonló - "mű-amerikaiakról":)
  • G_ArchAngel #65062
    megtaláltam a Best of Sugarhill Gang bakelitem:)))
    fiatal, 1980-as:)

    A "Rappers Delight" röpke 7.38 perc:)
  • Sir Quno Jedi
    #65061
    Akarom mondani az UJJAIKKAL vaze!
  • Sir Quno Jedi
    #65060
    Jaja, de sajna ezek szegények annyira retardok az istenadták, hogy még fákkolni sem tudnak rendesen az újaikkal.
  • Mirk
    #65059
    nem kell pm, itt vannaka spanjai:
  • Sir Quno Jedi
    #65058
    Hát ez színhülyeség. Én már gyerekként is hülyének néztem a többi "gyereket" és a 60-70éves korosztállyal éreztem magam jól... :DDD
  • Sir Quno Jedi
    #65057
    Kúva JÓL nyomjátok geciek, úgyhogy mivel majdnem hangosan szénnéröhögtem a zagyamat hajnalban a melóba, így ma senkit sem büntetek meg itt!!! (mármint eddig a percig, utána lehet) :DDD

    Csá niggák nix emó!
  • malter
    #65056
    nem feltétlen majom mindenki csak azért mert fiatal,anno gondolom az idösebbeket nézted majomnak mert nevettek rajtad:)
  • gameplusz
    #65055
    Hát igen, Ogre Dzs a szánalom középpontja.
  • G_ArchAngel #65054
    tegnap láttam a lakodalmas rapper, ganxta zolee új videóját - hát sírva röhögtem..., bár már távoltartom magam ettől a világtól, de egy francia haveromnak azért mutattam egy ogly g videót, na a srácot felkellett mosni, mert összeesett a látványtól...
    szerencsétlen magyar gyerek látja viván a fiftycent, game, eminem féle baromságot, megköti a kendőt, szigorúan néz és fogalma sincs az afrikai szubkultúráról, meg arról hogy miről is szól ez a dolog...

    persze nem Ő hibás, hanem az a majom, aki már amerikában divatot csinált ebből az egészből...

    persze én néha szeretem hallgatni a Váradi Roma Cafét, de azért mert a Jazzy-n játszák az sem jazz, csak igényes romazene, szerencsétlen fehérkenyér sem fogja fel, hogy az mtv rap is csak halvány másolata az ősöknek és csak arra jó, hogy megvetesse a gyerekekkel ruhákat/cipőket/kiegészítőket...

    (hangsúlyozom: a fenti hülyeségen én is átestem - vettem én is lengyel piacon de la soul kazit 200-ért:) - de kinőhető...)
  • norbre
    #65053
  • G_ArchAngel #65052
    nekem bauxit- és szénbányász spanjaim vannak, na azok egy talicska gettós aprómajmot esznek reggelire fejenként:)

    (amúgy nekem is volt ilyen időszakom, mindig úgy tartottam a kezemet, mint O-Dog a Menace 2 Society-ben, térdig érő póló, EPMD kazetta a walkman-ben, kosarascipő, amerikai rokontól kapott eredeti Minnesota Vikings sapka... - aztán jártam egy somogyi faluban, ahol megmutatták mi a magyar gettó, elszégyelte magát a panelsrác, farmert s inget húzott, majd feladta zenész terveit és építész lett)